News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz ze Śląskiem

Łukasz Sawczuk

11.03.2014 17:09

(akt. 21.12.2018 15:24)

Kolejna szansa na odskoczenie rywalom w ligowej tabeli zakończyła się połowicznym sukcesem. Zyskaliśmy bowiem jedynie punkt. Spotkanie ze Śląskiem Wrocław zakończyło się wynikiem 1:1, choć legioniści stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji. Niedosyt zatem pozostał. My jak zwykle oceniliśmy piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra zespołu 6  (5,55 – średnia ocen zawodników Legii wg czytelników Legia.Net) – Patrząc wyłącznie przez pryzmat wyniku niedzielne spotkanie z całą pewnością sukcesem Legii nie było. Przez większość meczu to goście byli stroną przeważającą. Stworzyli sobie mnóstwo sytuacji. Duda, Kucharczyk czy Radović powinni zdobyć nawet po dwie bramki. Niestety olbrzymim mankamentem legionistów była skuteczność. Jeżeli dołączymy do tego kuriozalną decyzję sędziego Gila dającą gospodarzom rzut karny, to mamy obraz meczu. Gdyby nie świetny występ Radovicia byłoby jeszcze gorzej jeżeli idzie o zdobycz punktową. Legia Berga wygląda jednak coraz lepiej, trener ułożył grę w obronie, widać również początki schematów w ofensywie. Po powrocie kontuzjowanych komfort wyboru będzie większy. I wtedy przyjdzie pora na pierwsze oceny pracy nowego szkoleniowca. Szkoda jedynie, że po raz kolejny nie potrafimy wykorzystać potknięć najgroźniejszych rywali.

Dusan Kuciak 6 (6,49 – ocena czytelników) – Mecz z przygodami dla Kuciaka. Nie obronił rzutu karnego, o co trudno przecież mieć do Słowaka pretensje. Nieźle zachowywał się przy dośrodkowaniach, chodź czasami brakowało komunikacji, czego przykładem główkowanie Radovicia po którym omal nie oglądaliśmy bramki samobójczej. Nasz golkiper dał się ponosić emocjom – patrz spięcie z Brzyskim czy sytuacje z braćmi Paixao.

Łukasz Broź 6 (6,19) – Jeden z wygranych początku wiosny w barwach Legii. Od kiedy z konieczności trener Berg postawił na Brozia, ten odwdzięcza się naprawdę niezłą postawą. Często podłączał się do akcji ofensywnych, przyzwoicie współpracował z Michałem Żyro. Nieźle zachowywał się w polu karnym rywala. Raz dał się ograć Robertowi Pichowi, jednak bez konsekwencji bramkowej.

Jakub Rzeźniczak 6 (5,93) – Pod nieobecność kontuzjowanego Inakiego Astiza otrzymał od trenera Berga szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Czy ją wykorzystał? Z całą pewnością zaprezentował się przyzwoicie, podobnie zresztą jak Dossa Junior. Błędów i niedokładności się nie ustrzegł, ale występ na plus.

Dossa Junior 6 (5,88) – Poirytowany decyzjami sędziego. Sprawca rzutu karnego, jednak trzeba podkreślić błędną decyzję sędziego Gila. Ofiarny w swoich interwencjach, aktywny przy stałych fragmentach w ofensywie. Od początku rundy prezentuje równy, niezły poziom. Czterokrotnie nieprzepisowo zatrzymywał rywali, otrzymał również żółtą kartkę.

Tomasz Brzyski 5 (5,50) – Postawa Brzyskiego przy stałych fragmentach jest jak sinusoida. Jeden mecz świetny, jeden słaby. Tym razem było mocno przeciętnie. Poza tym mnóstwo kłopotów w defensywie, lewa strona Legii była często nękana przez zawodników Śląska Wrocław. Popełnił kilka błędów, zaliczył kilka strat. Ich wynikiem było spięcie z Dusanem Kuciakiem.

Ivica Vrdoljak 7 (6,28) – Kolejny dobry występ Chorwata. Dobry przede wszystkim w destrukcji. Miał sporo pracy z aktywnymi i walecznymi zawodnikami gospodarzy. Nie ustrzegł się kilku strat, na szczęście obyło się bez konsekwencji. W 85. minucie został ukarany żółtą kartką, już siódmą w tym sezonie. Raz uderzał na bramkę strzeżoną przez Mariana Kelemena.

Tomasz Jodłowiec 6 (5,68) – Niezły występ Jodłowca, niemniej jednak podkreślić należy, że miał w tym spotkaniu „pełne ręce roboty”. Kilka razy, co jest cechą charakterystyczną tego zawodnika, próbował podłączać się do ofensywnych akcji. Przegrał kilka pojedynków, w większości jednak zachowywał się dobrze. Po raz kolejny nieźle wyglądała współpraca z Ivicą Vrdoljakiem. Popełnił cztery przewinienia.

Michał Żyro 5 (5,43) – Można mieć mieszane uczucia w stosunku do postawy Michała w niedzielnym spotkaniu. Z jednej strony pokazał kilka bardzo dobrych zagrań, świetnych zachowań, jak chociażby w 8. minucie, kiedy to przed szansą na zdobycie bramki stanął Ondrej Duda. Z drugiej strony było trochę chaosu i niedokładności w poczynaniach Żyry. Zmieniony po 65 minutach przez Michała Kucharczyka.

Raphael Augusto 4 (4,49) – Kiepski występ Brazylijczyka. Jak zwykle zaprezentował kilka niezłych, technicznych zagrań. W jego grze brakowało jednak dynamiki. Przez to nie był w stanie dojść do podań kolegów. Augusto był również za mało aktywny w defensywie, za rzadko wspierał Brzyskiego, tym samym gracze Śląska mieli łatwiej. Zmieniony po 65 minutach przez Henrika Ojamę.

Ondrej Duda 5 (4,68) – Debiut marzenie w wykonaniu Słowaka? Tak mogło być. Niestety skuteczność fatalna. Duda miał dwie znakomite okazje do zdobycia bramki w których zachował się bardzo źle. Poza tym jego występ – pomimo powyższych – uznać należy za rokujący. Wprowadził sporo ruchu w ofensywie Legii. Nasz nowy gracz potrafi się zastawić, rozegrać piłkę, grać kombinacyjnie.

Miroslav Radović 8 (8,29) – Bardzo dobry mecz Serba. W końcówce uratował zespół przed porażką zdobywając wyrównującą bramkę. Poza tym aktywny, stwarzał rywalom mnóstwo problemów. Świetnie zachowywał się w polu karnym, czego przykładem chociażby wypracowanie akcji po których bramki zdobyć powinien Ondrej Duda. Świetna forma Radovicia.

Oceny zmienników:

Wladimer Dwaliszwili 4 (3,73) – Na murawie pojawił się w 57. minucie zmieniając Ondreja Dudę. Przez trzy tygodnie przerwy spowodowanej zawieszeniem Gruzin swojej dyspozycji w jakiś szczególny sposób nie poprawił. Kilka razy wpadał z piłką w pole karne, gdzie próbował znaleźć lepiej ustawionych kolegów. Nie doszedł jednak do choćby jednej groźnej sytuacji.

Michał Kucharczyk 4 (4,51) – Na boisku zameldował się tuż po zdobytej przez Śląsk Wrocław bramce dającej prowadzenie. Mógł odmienić losy spotkania, jednak w dwóch świetnych sytuacjach zachował się źle. Najpierw uderzył obok bramki, następnie kiepsko przyjął piłkę i uderzył wprost w Kelemena. Zabrakło skuteczności i opanowania w kluczowych momentach.

Henrik Ojamaa 4 (4,62) – Podobnie jak Kucharczyk mecz rozpoczął na ławce rezerwowych by pojawić się na murawie w 66. minucie. Przeprowadził kilka akcji skrzydłem, wywalczając stałe fragmenty. Często schodził do środka. Niczym specjalnym jednak się nie wyróżnił. Przed nim ciężka rywalizacja o miejsce w składzie.

Legionistą meczu tym razem wybraliśmy Miroslava Radovicia. Podobnie zadecydowaliście Wy – średnia ocen Serba wyniosła 8,29. Trzeba przyznać, że wybór mógł być tylko jeden.