Legia Ladies radość
fot. Jan Szurek

Oficjalnie. Legia Ladies zagra w I lidze

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

09.02.2024 18:20

(akt. 09.02.2024 18:28)

Potwierdziło się to, o czym informowaliśmy. Kobieca drużyna Legii Warszawa będzie występować w Orlen I Lidze w rundzie wiosennej sezonu 2023/24, zajmując miejsce SWD Wodzisław Śląski. W wyniku problemów finansowych i braku możliwości utrzymania zespołu, udziały tamtejszego klubu zostały przejęte przez nową spółkę Legionistki sp. z o.o.

Spółka odpowiedzialna jest za kompleksowe zarządzanie sportowe i biznesowe zespołem Legia Ladies, który w ramach odpowiedniej struktury będzie funkcjonował w warunkach sportu profesjonalnego.

– Tworzymy projekt, który będzie innowacyjną i przyszłościową propozycją na rynku sportowym. Piłka nożna kobiet w Polsce musi dołączyć do dynamiki jej rozwoju na całym świecie. Chcemy być impulsem do zmian, wykreowania mody i popularyzacji tej dyscypliny, dzięki wejściu na nowy poziom organizacji, sponsoringu i medialności – mówi członek zarządu Legionistki sp. z o.o. Amanda Moura Pietrzak.

Legia Warszawa i Legia Soccer Schools od wielu lat są zaangażowane w rozwój i promocję piłki nożnej kobiet na szczeblu dziecięcym, juniorskim i seniorskim. W 2020 roku powołano do życia zespół Legia Ladies, który awansował z IV do III ligi oraz dwukrotnie zdobył Mazowiecki Puchar Polski. Obecnie w Legia Soccer Schools funkcjonuje sześć drużyn żeńskich w różnych kategoriach wiekowych.

Trenerem drużyny Legia Ladies został Maciej Anglart, były opiekun Pragi Warszawa. Kadrę zespołu utworzą wyselekcjonowane piłkarki Legia Ladies, klubu z Wodzisławia oraz nowe zawodniczki. Szkolenie młodych dziewczynek pozostaje w obszarze Legia Soccer Schools.

Legionistki sp. z o.o. uzyskały wymagane pozwolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Quiz wiedzy o Legia Ladies

Legia Ladies
1/23 Kto był pierwszy trenerem seniorskiego zespołu Legia Ladies?

Polecamy

Komentarze (15)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.