Patryk Pierzak
fot. Marcin Szymczyk

Oficjalnie. Patryk Pierzak w Miedzi Legnica

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Miedź Legnica

03.07.2023 12:35

(akt. 03.07.2023 12:48)

Patryk Pierzak, dotychczasowy środkowy pomocnik Legii Warszawa z rocznika 2003, trafił do I-ligowej Miedzi Legnica. Podpisał 4-letnią umowę. Według naszych informacji, "Wojskowi" mają opcję pierwokupu.

– Jak nie wygrywam jako indywidualność i jak nie zwyciężamy jako zespół, to źle się czuję. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że mogę przegrać mecz, pojedynek. Zawsze podchodzę do tego tak, że muszę wygrać. Myślę, że to najbardziej pcha mnie do przodu, do bycia lepszym zawodnikiem, do tego, by nie odpuszczać, by rozwijać się, zwyciężać i wywalczać pozycje w pierwszych jedenastkach. Mój cel jest taki, by zaistnieć w pierwszym zespole Legii, zadebiutować przy Łazienkowskiej. Myślę, że będąc pokornym i wytrzymałym w tym, co robię, uda się to osiągnąć – mówił nam Patryk Pierzak w końcówce 2022 roku.

"Pierzu" (środkowy pomocnik; rocznik 2003) zagrał 31 meczów w Górniku Łęczna (28 w I lidze, 3 w Pucharze Polski), w tym 9 w wyjściowym składzie. Strzelił 1 gola, miał udział przy innej bramce, a także 3 asysty. Rozwinął się jako zawodnik, parę razy był ustawiany na boku pomocy, zebrał doświadczenie na szczeblu centralnym, oswoił się z piłką seniorską. Potrafi podać prostopadle, dobrze czuje się w grze kombinacyjnej, może uzupełnić atak jak napastnik zejdzie w boczny sektor, odwraca głowę, by patrzeć, co się dzieje wokół niego przed przyjęciem piłki. Robi również dużo ruchów, które pomagają zespołowi w otrzymaniu futbolówki – nie, że dostanie ją on, tylko inny kolega, dla którego otwiera sporo przestrzeni.

Pierzak zakończył wypożyczenie, niedawno wrócił do Legii, zaczął z nią przygotowania, ale nie poleciał na trwające zgrupowanie. W 2022 roku miał okazję trenować z "jedynką" na obozach w Dubaju i Austrii. Teraz podpisał 4-letnią umowę z I-ligową Miedzią Legnica. Według naszych informacji, "Wojskowi" mają opcję pierwokupu.

Polecamy

Komentarze (18)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.