fot. Marcin Szymczyk

Oficjalnie. Patryk Pierzak w Miedzi Legnica

Maciej Ziółkowski

Źródło: Miedź Legnica

03-07-2023 / 12:35

(akt. 03-07-2023 / 12:48)

Patryk Pierzak, dotychczasowy środkowy pomocnik Legii Warszawa z rocznika 2003, trafił do I-ligowej Miedzi Legnica. Podpisał 4-letnią umowę. Według naszych informacji, "Wojskowi" mają opcję pierwokupu.

– Jak nie wygrywam jako indywidualność i jak nie zwyciężamy jako zespół, to źle się czuję. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że mogę przegrać mecz, pojedynek. Zawsze podchodzę do tego tak, że muszę wygrać. Myślę, że to najbardziej pcha mnie do przodu, do bycia lepszym zawodnikiem, do tego, by nie odpuszczać, by rozwijać się, zwyciężać i wywalczać pozycje w pierwszych jedenastkach. Mój cel jest taki, by zaistnieć w pierwszym zespole Legii, zadebiutować przy Łazienkowskiej. Myślę, że będąc pokornym i wytrzymałym w tym, co robię, uda się to osiągnąć – mówił nam Patryk Pierzak w końcówce 2022 roku.

"Pierzu" (środkowy pomocnik; rocznik 2003) zagrał 31 meczów w Górniku Łęczna (28 w I lidze, 3 w Pucharze Polski), w tym 9 w wyjściowym składzie. Strzelił 1 gola, miał udział przy innej bramce, a także 3 asysty. Rozwinął się jako zawodnik, parę razy był ustawiany na boku pomocy, zebrał doświadczenie na szczeblu centralnym, oswoił się z piłką seniorską. Potrafi podać prostopadle, dobrze czuje się w grze kombinacyjnej, może uzupełnić atak jak napastnik zejdzie w boczny sektor, odwraca głowę, by patrzeć, co się dzieje wokół niego przed przyjęciem piłki. Robi również dużo ruchów, które pomagają zespołowi w otrzymaniu futbolówki – nie, że dostanie ją on, tylko inny kolega, dla którego otwiera sporo przestrzeni.

Pierzak zakończył wypożyczenie, niedawno wrócił do Legii, zaczął z nią przygotowania, ale nie poleciał na trwające zgrupowanie. W 2022 roku miał okazję trenować z "jedynką" na obozach w Dubaju i Austrii. Teraz podpisał 4-letnią umowę z I-ligową Miedzią Legnica. Według naszych informacji, "Wojskowi" mają opcję pierwokupu.

Komentarze (18)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
 • 1 / 0
Spoko, nie każdy młody wskoczy na poziom Legii. Tylko zarobiliśmy chociaż ze 100 czy 200 tysięcy zł ?
Podpułkownik
 • 1 / 0
Pora na Ciepiele, Kisiela, Trojanowskiego.
Generał
 • 0 / 0
Powodzenia
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Powodzenia.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Wszystko najlepiej na nowej drodze powodzenia..
Major
 • 1 / 1
W tej chwili na "jedynkę" nie miał szans, więc taki transfer to dla niego super sprawa. Legia coś dostanie za niego???
~xxc
 • 0 / 0
Bardzo dobry ruch z korzyścią dla wszystkich stron!
Generał dywizji
 • 0 / 5
Oczyszczanie czas zacząć. brawo. W Legii ma w końcu być jakość. Jeszcze tylko kilku asów z jedynki zdało by się pogonić z Carlitosem, Charatinem, Pichem i Sokołowskim na czele. Będzie to trudne bo towarzystwo samo z siebie nie odejdzie.
Dobrze że Legia ma prawo pierwokupu...a może chłopak błyśnie forma ;)
Powodzenia Patryk
Wlodar poszwdl z Gornika po sezonie za 2.5 mln euro.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie postawiłbym na to
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Długi kontrakt podpisał. 24 lata jeśli miałby go wypełnić. W Górniku specjalnie nie błysnął ale też nie było tam jakiś wybitnych zawodników.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Gral tylko z uwagi na zapisy kontraktowe, tak zjadł go na śniadanie 17 letni Tkacz. Życzę my jak najlepiej. Dobrze trafil, jeśli jest zdeterminowany to będzie łapał minuty, a reszta to już zależy od wielu czynników. Powodzenia.
No i spoko, po co on nam był?
póki co ma 20 lat i niczym szczególnym w Łęcznej nie błysnął , ale........... może za rok dwa odpali i wtedy odkupimy dobrze że mamy mozliwośc odkupienia. Przykład Wieteski pokazuje że czasem warto taką furtke sobie zostawić
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie da się ukryć, optymalne rozwiązanie tak dla zawodnika, który na ten moment nie ma szans na grę w jedynce, jak i dla Klubu. Oby się rozwinął w Miedzi na tyle, aby Legia chciała skorzystać z pierwokupu.
Obawiam się, że nie tylko on nie ma szans na grę w jedynce. Nawet młodzi tacy jak Strzałek, Rejczyk, Mustafajev czy Jędrasik będą mieć bardzo małe szanse na grę.
Generał brygady
 • 0 / 0
I być może dlatego to jeszcze nie ostatnie wypożyczenie / sprzedaż z opcją wykupu w tym oknie.