Oprawa kibiców Legii na meczu ze Slavią

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

27-08-2021 / 03:20

(akt. 27-08-2021 / 03:22)

Kibice Legii Warszawa zasiadający zwykle na trybunie północnej, tym razem musieli się przenieść na trybunę południową, zaś oprawa w formie sektorówki została zaprezentowana na trybunie wschodniej. Płótno przedstawiało kaczkę z rebusem oraz znak federacji UEFA. Poniżej materiał wideo.

 

Komentarze (53)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Znów się barany popisały...
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie zdziwiłbym się, gdyby pierwszy mecz w grupie był przy pustych trybunach. Fu*k UEFA? Przecież to nie jest kwestia interpretacji, nie dogadania, że rozumienia, jak czasem bywało. To bezpośredni jednoznaczny przekaz. A ponieważ ciągle mają z nami problemy, nie zdziwiłbym się jakby nam w ogóle wybili z głowy eliminacje w przyszłym sezonie. Co za durna zabawa.
Pułkownik
 • 3 / 0
Znowu kara.
Może tym razem symboliczną.
Może tym razem UEFA doceni, że "kumaci" wykazali się pewną dozą humoru i wychowania.
Pułkownik
 • 1 / 0
Wiecie, UEFA to nie organizacja bez skazy.
Bliżej jej, raczej do ...
Układu, bo już nie jawnej mafii.

Teraz Pan v-ce prezes, Pan Boniek, też będzie optował za symboliczną karą.

No chyba, że te mityczne "ciągi ewakuacyjne" nam dowalą.
Wtedy nie ma przeproś.

Wyważony i właściwy sprzeciw wobec władzy, jest ostoją demokracji.
Niestety ta też się nie sprawdza.Jakkolwiek, oprawa, zachowanie, całe to święto na Ł3, za jeśli będzie karane to za recydywę lub za politykę.
Za politykę, UEFA.

Przecież, ta oprawa, to w konwencji kabaretu.
Rebus
"Oprawa" żenująca, ale promowanie szkodliwej dla klubu działalność przez redakcję to dopiero obciach.
Generał
 • 0 / 1
No to tylko czekać na kolejną karę od uefy. Zapewne zamknięcie stadionu to będzie norma dla nas.
Podporucznik
 • 3 / 1
Wstyd!!! Dziecinada i narażanie klubu na kolejne kary. Kiedy te matoły to zrozumieją?
Zrozumieliby gdyby konsekwencje (zwłaszcza te finansowe) swoich działań brali na własne barki.
Generał broni
 • 3 / 4
Jak zawsze wysoki poziom!!!
Wysoki poziom, ale czego? Brakuje mi tu przynajmniej jednego słowa...
Podporucznik
 • 3 / 1
wysoki poziom kretynizmu?
Manaf,
mniej więcej o to mi chodziło.
Generał
 • 3 / 1
Oprawa miała na celu pokazać, że - oczywiście - generalnie UEFA to znienawidzona na trybunach przy Łazienkowskiej organizacja, ale że przede wszystkim zamknięcie Żylety dla jej stałych bywalców (bo do tego przede nawiązywała cała płachta) nie spowodowała ich absencji na meczu. Bo nie z Polakami (czy też warszawiakami-cwaniakami) takie numery. Sens tego w pojęciu organizatorów akcji - podkreślić swoje znaczenie, znów "potwierdzić się" na zasadzie: nikt nam nie podskoczy. I to - zaryzykujmy stwierdzenie - potwierdzić się raczej tu, na miejscu, przed obserwatorami tego działania w kraju, bo piłkarska Europa ma to gdzieś (chyba, że mowa o na poły patologicznych środowiskach i ich wewnętrznych rankingach, wizerunkach, rywalizacji na osobliwie pojęty nonkonformizm).

Sęk w tym, że w ostatnim starciu - gdy Legia występowała w europejskich pucharach, a więc w sezonie 2016/2017 - Żyleta poniosła klęskę. UEFA za ekscesy w inauguracyjnym meczu Legii w ówczesnej edycji Champions League zamknęła cały stadion i nikt z tych "najbardziej gorliwych" na trybuny nie wszedł (niestety wraz z nimi odpowiedzialność ponieśli też inni - i to na meczu z Realem Madryt!). Żyleta przegra i teraz, bo to UEFA ma wszystkie karty (atuty) w ręku, a przede wszystkim posłuży się w uzasadnieniu jednym - recydywa. Troglodyci nigdy nie będą dla decydentów z Nyonu partnerem do żadnej dyskusji. Do dyskusji jest natomiast kwestia stosowania przez nich odpowiedzialności zbiorowej, nawet za nieoczywiste kalambury, choćby były one obiektywnie dwuznaczne czy zabawne.

PS. Może to kontrowersyjne, ale ja wcale kategorycznie nie potępiam wymierzonych w UEFĘ przytyków na trybunach - oby inteligentnie podanych - bo patologia i dwubiegunowa "moralność" tej organizacji też jest znana. Rzecz w tym, że "warto wiedzieć, kiedy warto" z różnymi hasłami się wychylać.
Porucznik
 • 2 / 0
Adriano, stadion został zamknięty nie przez oprawy a wjazd w kibiców gości ( czego sam osobiście nie popieram.. )
Generał brygady
 • 6 / 2
coś na zasadzie: "na złość mamie zesrałem się w gacie"
Miazga BYŁA
Kapitan
 • 14 / 3
Mnie bawi tylko jedno.. cała ta pseudo wojenka kiboli z UEFA (którą sama UEFA ma serdecznie w d****) wzięła się stąd, że to Legia jako klub (jej pion administracyjny, nie stricte piłkarze) przyczynili się do tego, że Legię w 2014r "wyrzucono" z Ligi Mistrzów. Złamanie przepisów (przez nasz klub!!) spowodowało, że od lat nasi "kibice" robią piłkarskiej federacji na złość wywieszając takie kretyńskie banery jak wczoraj, odpalając race (za co klub płaci ogromne kary!) i ku własnemu zachwytowi - śpiewają obraźliwe piosenki pod adresem UEFA. Jednak sęk w tym, że w UEFA nikt się tym nie przejmuje, co więcej - nawet się cieszą, bo średnio po co drugim meczu jakaś kara się dla Legii znajdzie, więc kasa zasila konta UEFA. Na prawdę nie trzeba mieć IQ 140 aby wiedzieć, jak absurdalna i bezsensowna to sytuacja, jednak w kibolskich głowach ten urojony wróg jest tak mocno zakorzeniony, że nikt nawet nie pomyśli żeby już sobie odpuścić.. bo to ani śmieszne, ani ciekawe, co najwyżej żałosne. Jednak na pewno budzi szacun w innych kibolskich głowach i to jest motorem napędowym do dalszych tego typu akcji, a nie jakiś tam spór (pozbawiony jakichkolwiek racjonalnych podstaw) czy konflikt z UEFA.
Porucznik
 • 1 / 8
Nie popłacz się....
Podpułkownik
 • 7 / 1
Właśnie płakać trzeba nie nad postępowaniem UEFA tylko nad debilizmem NS i kilkudziesięciu troglodytów z Żylety.
Te race i oprawy obrażające UEFA bawią tylko jedną grupę kibiców - trochę jak w towarzystwie znajdzie się koleś co jako jedyny śmieje się z własnych dowcipów.
Sierżant
 • 4 / 3
Zbyt infantylne tym razem. A te race to już naprawdę mogliby sobie odpuścić, kogo to jeszcze "jara"?
Starszy kapral
 • 4 / 2
Hm... Mam mieszane uczucia. O ile oprawa po walkowerze z Celtikiem była dosyć inteligentna, tak ta z kaczką była zbyt... infantylna. Zamiast pisać "d=f" wystarczyłoby np "d=?". Nie byłoby tak dosłownie, a.... mądrej głowie dość dwie słowie ;)
ale wtedy większość kumatych by nie zrozumiała :D
dalej uważam, ze bez sensu sa takie oprawy... obrazili instytucję, od której klub weźmie kasę za udział w rozgrywkach...to jak z naszym rządem i kasą z UE. polaczki
Porucznik
 • 1 / 3
Polaczki ? A kim Ty qrwa jesteś ??!!
Starszy kapral
 • 2 / 1
do elektryk: Popłynąłeś chłopie z tym "rządem", "UE" i "polaczkami". Nie obrażaj nikogo, szanuj swoją ojczyznę i swoich rodaków. Polityki nie mieszaj do sportu, bo to kiepski zestaw. Wyraziłem tylko opinię o przekazie oprawy, a ty nie musisz dorabiać do tego wszechświatowej ideologii
Kapitan
 • 3 / 2
Jestem za wyrażaniem poglądów, ale UEFA działa jak mafia lub jak państwo reżimowe....
Nie ujdzie to na sucho jak sądzę...
A koledzy kumaci mogliby się ogarnąć, bo stadionu nie zamkną na mecz że Stalą Mielec tylko na mecz z Europejską marką... vide R. Madryt...
Więc pomyślcie czy lepiej oglądać w TV czy na stadionie...
P.S. samą ideę popieram...Duck Uefa
Niektórzy nie powinni się określać mianem kibiców Legii! Robią więcej szkód, niż dobrego!
Jak jest tego cel? Przecież dajemy im tylko pretekst do nałożenia kolejnej kary.... Tak jak już ktoś to napisał - oni mają to na końcu pleców - a jak będą chcieli to i tak nas załatwią. ..
Generał dywizji
 • 12 / 2
Nie rozumiem ludzi odpowiedzialnych za oprawę. Przecież jest tyle pięknych rzeczy związanych z Legią, które można byłoby pokazać. Bez rac, bez tych głupich i kosztownych prztyczków w stronę UEFA itp. Że też oni zawsze MUSZĄ mieć jakiegoś WROGA!

Lata mijają a w naszym Państwie nic się nie zmieniło. Nie ma prawa, nie ma wsparcia. Przecież normalnie przy zamknięciu Żylety powinno być tak, że żadna z osób, która w dniu sprawcy siedziała na Żylecie nie powinna móc wejść na mecz po zamknięciu trybuny. Blokować powinno się ludzi a nie trybunę. Jakby nie weszli na mecz to może by ich to czegoś nauczyło.
Po za tym prawo powinno być takie, że ten kto odpalając racę doprowadził do konieczności zapłacenia przez klub kary nie powinien mieć wejścia na obiekt sportowy oraz powinien zapłacić karę!

Inaczej to wiecznie będą OKRADAĆ klub! Dla nich to wirtualne pieniądze, bo co to jest niby 30, 50, 100 tysięcy euro. Nie ich. A to jest zwykły BANDYTYZM i OKRADANIE Legii! OKRADANIE !!!! I to na korzyść tych, z którymi wojują - UEFĄ! Inteligentne to!
Puste trybuny w historycznym meczu z Realem już wtedy powinny się wiązać z ostracyzmem wobec niektórych...
Generał
 • 1 / 0
To było jedno z haseł Mioduskiego, gdy przejmował Legię, czemu z kolei asumpt dały przecież ekscesy na trybunach podczas meczu Legii z Borussią Dortmund w Warszawie. Z haseł tych wiele już nie zostało, ale permanentna "wojna" Żylety z UEFA trwa przecież od 2014 roku i sławetnej oprawy na meczu z Aktobe (UEFA - świnia: Because football doesn't matter, money does), za którą klub zapłacił 80 tys. euro. Ciekawe, ile nazbierało się całościowo tych kar w ostatnich latach?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Chciałbym zauważyć, że podstępnie podprowadzili koledze kaczkę i ją perfidnie wykorzystali. ;)
Ale trzeba przyznać, że kaczuszka była śliczna ; - )
Transparent może nie będzie problemem ale race po golach na pewno zostaną odpowiednio wycenione
Nie ma to jak pomachać sobie szabelką i nie mieć żadnego efektu, chyba że ewentualnie karę... Czy oni myślą, że komuś z UEFA w pięty pójdzie? W d... to mają... No ale pewnie niektórych duma rozpiera. Ale im pokazaliśmy... Ok, UEFA jest, jaka jest, ale to ma być walka z nimi? Po co? Co to da?
Generał broni
 • 3 / 1
To walka z wiatrakami, niestety.
Oni nam będą rypać kary, a my im zabawne rysunki
Porucznik
 • 8 / 1
Przecież ta walka z Uefa kiedyś skończy się tak, że oni wykluczą Legię i znów będzie płacz. Ja się trochę cieszę, że kibole zrobili kolejny umysłowy krok do przodu na zasadzie "ostrze satyry to najgroźniejsza broń", ale żeby satyra miała sens, to musi drugą stronę jakoś poruszyć, skłonić do refleksji itd. A tam nie ma nikogo, kto by się tym przejmował.
A jeszcze a propos zamknięcia żylety przypomniało mi się jak Icek z Abramkiem poszli do restauracji. Kelner patrzy na ich brudne stroje i mówi, że tu jest elegancki lokal i ich nie wpuści, chyba że zmienią koszule. Oni wychodzą, wracają za 10 minut. Kelner patrzy, w końcu machnął ręką i poprowadził do stolika. A Abramek szeptem "te, Icek, a co jemu z tego przyszło, że myśmy się wymienili koszulami?"
No właśnie, czy naprawdę w Uefa się nie zorientują?
Przy braku takiej oprawy to może mogliby udawać i się nie zorientować, z lenistwa. A teraz muszą.
Czy naprawdę nasz Klub musi być synonimem frajerstwa (Celtic i Bereszyński, puste trybuny z Realem), takiego najgorszego, bo na własne życzenie?
Przepraszam za gorzkie słowa w takim w sumie radosnym okresie :-(
Rebus rozwiązany. Duck.
Oprawa miodzio, jak zwykle top
Kapitan
 • 8 / 1
ech, kilku fachowców o rac i załatwianiu kolejnych kar dla Legii .... znowu się zabawiło kosztem klubu.
Tylko PO CO ?
Kapitan
 • 0 / 2
Kara dla Legii także za oprawę o Powstaniu Warszawskim ... grzywna w wysokości 35 TYSIĘCY EURO nałożona na Legię Warszawa przez Europejską Unię Piłkarska (UEFA) była karą nie tylko za niedrożne przejścia, ile również za niezgodny z przepisami TRANSPARENT. .
Major
 • 7 / 1
Zastanawiam się cały czas dlaczego klub pozwala wywieszać takie sektorówki, przecież bardzo dobrze wiedzą co będzie wywieszane przez kibiców długo przed meczem. Powinni pogonić tą hołotę albo personalnie wystawiać rachunki za kary wszystkim którzy uczestniczyli w tworzeniu tego typu sektorówek
Generał dywizji
 • 10 / 1
Kara finansowa dla klubu, zamknięcie stadionu. Tak skończy się kretyńskie wojowanie z UEFA. Okradania klubu ciąg dalszy.
Bezsens totalny. Nie można było sobie darować tego? Mogą nam stadion zamknąć znów...
Sierżant
 • 19 / 5
Piękny mecz, piękny wynik i kretyni w tle. Co wizyta na arenie międzynarodowej to przypał. Jeszcze oprawa po Celticu miała sens i wymowę. Ale teraz jej absolutnie nie rozumiem. Za co chcą mieć panowie stosunek z UEFA? Za to że organizacja nie zgadza się na świecidełka? Od czasu do czasu sensowną oprawę popieram ale to była głupota.
Myślę podobnie i popieram.
co jak co ,ale oprawa Kreatywna
Major
 • 1 / 1
Abstrahując od sensowności i wyciągając z kontekstu, też mi się podobała :)
Chyba UEFA rozwiaze rebus, no i bedzie kolejna kara :(
Sierżant
 • 2 / 1
Oby nie bo naprawdę to będzie kompromitacją jak znowu zamkną którąś trybunę albo nawet cały stadion :/