Ostatnie mecze Legii ze Śląskiem we Wrocławiu

21.10.2023 10:30

(akt. 20.10.2023 23:07)

Legia wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej w sobotę, 21 października (godz. 17:30). Warszawiacy zmierzą się w 12. kolejce PKO Ekstraklasy ze Śląskiem (wicelider) we Wrocławiu, gdzie nie wygrali ostatnich dwóch meczów.

Ostatni raz Legia grała ze Śląskiem we Wrocławiu w połowie listopada 2022 roku. Wówczas zakończyła pierwszą część minionego sezonu bezbramkowym remisem (17. kolejka PKO Ekstraklasy), choć miała kilka dogodnych szans na zdobycie bramki, m.in. rzut karny, niewykorzystany przez Josue.

W pierwszej połowie mieliśmy tylko jeden rzut rożny i trzy uderzenia, a Śląsk wywalczył cztery kornery i oddał bodajże sześć strzałów. To pokazuje, że w tej odsłonie straciliśmy prawdopodobnie dwa punkty. Po przerwie wyglądaliśmy lepiej. Stworzyliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Jestem bardziej rozczarowany niż szczęśliwy, patrząc na to, jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie – mówił trener Legii, Kosta Runjaić.

Stołeczny zespół spędził przerwę zimową na pozycji wicelidera, z 9-punktową stratą do Rakowa Częstochowa.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:0

Żółte kartki: Leszczyński, Verdasca, Bejger – Jędrzejczyk, Slisz, Augustyniak

Śląsk: Leszczyński – Bejger, Verdasca (57' Janasik), Poprawa, Gretarsson, Garcia – Yeboah (88' Jastrzembski), Leiva (67' Rzuchowski), Olsen, Schwarz – Exposito (88' Quintana)

Legia: Tobiasz – Nawrocki (90' Rose), Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (46' Baku), Slisz (90' Augustyniak), Kapustka (90' Pich), Josue, Mladenović – Muci (46' Carlitos), Rosołek

W 23. minucie Josue (Legia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

PORAŻKA PO KONTROWERSYJNYM GOLU

Dwa lata temu Legia przegrała 0:1 we Wrocławiu w 7. kolejce PKO Ekstraklasy. Po zakończeniu pierwszej połowy, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, został ukarany ówczesny trener przyjezdnych, Czesław Michniewicz.

Jedyny gol padł w 84. minucie. Do siatki, po uderzeniu z pola karnego, trafił Victor Garcia, ale doszło do sporych kontrowersji. Tuż przed strzałem piłkarza Śląska, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, po czym szybko ją opuścił. Goście to widzieli, zatrzymali się, lecz akcja była kontynuowana i została zakończona bramką, którą uznano, mimo protestów warszawiaków.

Dla stołecznej drużyny, w barwach której zadebiutowali wtedy Lirim Kastrati i Ihor Charatin, była to druga porażka z rzędu.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Garcia (84. min.)

Żółte kartki: Lewkot, Makowski, Exposito – Pekhart, Kastrati, Jędrzejczyk, Charatin, Boruc, Martins

Śląsk: Szromnik – Pawłowski, Bejger (58' Praszelik), Golla, Tamas, Garcia – Pich, Mączyński, Lewkot (41' Makowski), Schwarz (58' Verdasca) – Exposito

Legia: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki (46' Kastrati), Slisz (67' Charatin), Martins, Lopes (46' Emreli), Luquinhas (73' Muci), Ribeiro (87' Abu Hanna) – Pekhart

WSZOŁKA NIE DAŁO SIĘ ZATRZYMAĆ

Początek marca, rok 2021. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 1:0 ze Śląskiem po bramce Pawła Wszołka, którego nie dało się zatrzymać. "Wszołi" otrzymał podanie od Bartosza Kapustki, a następnie w mgnieniu oka wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:1 (0:0)