Claude Goncalves Radovan Pankov Pankov i Celhaka trenowali na pełnych obrtotach
fot. Marcin Szymczyk

Pankov i Celhaka gotowi do gry

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

10.07.2024 16:00

(akt. 11.07.2024 18:28)

Piłkarze Legii Warszawa trenowali w samo południe, temperatura w cieniu sięgała 36 stopni Celsjusza. Na boisku było tak duszno, że momentami trudno było złapać oddech. Dobrą informacją jest fakt, że do zdrowia wrócili Radovan Pankov i Jurgen Celhaka. Obaj trenowali z zespołem na pełnych obrotach i będą dostępni na pierwszy mecz o stawkę.

To dobra wiadomość dla trenera Goncalo Feio, który będzie miał większe pole do manewru przy ustalaniu składu, a w przypadku Jurgena Celhaki jakiegokolwiek zmiennika dla Claude Goncalvesa. Bardzo dobrze w treningu wyglądał Serb, który się nie oszczędzał, dobrze się ustawiał i wygrywał wiele pojedynków — zwłaszcza w powietrzu.  Indywidualnie trenował Tomas Pekhart. Czeski napastnik od poniedziałku ma wrócić do treningów z zespołem. Wokół boiska truchtali Ramil Mustafajew i Jakub Żewłakow.

Środowe zajęcia to kilka gier na dużej intensywności ukierunkowanych na poprawę skuteczności. Bardzo dobrze piłkę z bocznych sektorów dogrywał Ruben Vinagre. Jego podania były mocne, przeszywające pole karne, ale często posyłane w punkt. Bardzo dobrą skutecznością wykazał się Jordan Majcharzak. Później była gra na całej długości boiska z elementami taktycznymi, zaś ostatnie pół godziny zajęć to szlifowanie stałych fragmentów gry.

Po właściwej części zajęć był czas na trening indywidualny. Jose Asian Clemente wziął w obroty Vinagre, Portugalczyk przebiegał dodatkowe długości boiska, nadrabiał zaległości motoryczne. Z kolei Daniel Wojtasz pracował razem Jeanem Pierrem Nsame nad wykańczaniem akcji w polu karnym. Trzeba przyznać, że stojący między słupkami Marcel Mendes - Dudziński był często bezradny wobec uderzeń Kameruńczyka.

Kolejne zajęcia zaplanowano na czwartek — również w samo południe. W piątek o 11:30 odbędzie się mecz sparingowy z Widzewem Łódź — będzie rozgrywany w systemie 3 x 45 minut. Mecz będzie zamknięty dla publiczności i nie będzie transmitowany.

Polecamy

Komentarze (148)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.