fot. Jan Szurek

Patryk Pierzak zacznie przygotowania z pierwszym zespołem Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

16-06-2023 / 11:25

(akt. 16-06-2023 / 11:31)

W sobotę, 17 czerwca, Legia Warszawa rozpocznie okres przygotowawczy do sezonu 2023/2024, a 2 dni później odbędzie pierwszy trening. Według naszych informacji, z zespołem będzie ćwiczył Patryk Pierzak, który spędził minione rozgrywki na wypożyczeniu do I-ligowego Górnika Łęczna. Na razie nie wiadomo, czy poleci na obóz do Austrii.

Jak nie wygrywam jako indywidualność i jak nie zwyciężamy jako zespół, to źle się czuję. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że mogę przegrać mecz, pojedynek. Zawsze podchodzę do tego tak, że muszę wygrać. Myślę, że to najbardziej pcha mnie do przodu, do bycia lepszym zawodnikiem, do tego, by nie odpuszczać, by rozwijać się, zwyciężać i wywalczać pozycje w pierwszych jedenastkach. Mój cel jest taki, by zaistnieć w pierwszym zespole Legii, zadebiutować przy Łazienkowskiej. Myślę, że będąc pokornym i wytrzymałym w tym, co robię, uda się to osiągnąćmówił nam Patryk Pierzak w końcówce 2022 roku.

"Pierzu" (środkowy pomocnik; rocznik 2003) zagrał 31 meczów w Górniku Łęczna (28 w I lidze, 3 w Pucharze Polski), w tym 9 w wyjściowym składzie. Strzelił 1 gola, miał udział przy innej bramce, a także 3 asysty. Rozwinął się jako zawodnik, parę razy był ustawiany na boku pomocy, zebrał doświadczenie na szczeblu centralnym, oswoił się z piłką seniorską. Potrafi podać prostopadle, dobrze czuje się w grze kombinacyjnej, może uzupełnić atak jak napastnik zejdzie w boczny sektor, odwraca głowę, by patrzeć, co się dzieje wokół niego przed przyjęciem piłki. Robi również dużo ruchów, które pomagają zespołowi w otrzymaniu futbolówki – nie, że dostanie ją on, tylko inny kolega, dla którego otwiera sporo przestrzeni.

Pierzak zakończył wypożyczenie, teraz wraca do Legii, zacznie z nią przygotowania, ale na razie nie wiadomo, czy pojedzie na nadchodzące zgrupowanie. W 2022 roku miał okazję trenować z "jedynką" na obozach w Dubaju i Austrii.

Komentarze (14)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
"Pierzu wszystko w twoich nogach powodzenia..
Dobrze, że wypożyczeni dostaną szansę pokazania się Runjaiciowi, może któryś z nich pozytywnie Nas zaskoczy.
Porucznik
  • 0 / 0
"...miał udział przy innej bramce,.."
Można to rozumieć na kilka sposobów, a każdy kolejny jest głupszy od poprzedniego:⁠-⁠)
Marszałek Polski
  • 3 / 0
Co to znaczy "dobry trener"? Dosyć powszechne jest u nas przekonanie, że dobry trener, to taki, który wyciśnie z piłkarzy siódme poty i ustali właściwą taktykę na mecz. Zupełnie pomijane są kompetencje miękkie, czyli umiejętność dotarcia do zawodników i sztabu, budowanie odpowiedniego klimatu. Jeśli tego nie ma, to zawodnicy nie wycisną z siebie "siódmych potów", tylko co najwyżej 5-6 a taktykę zrealizują w 70-80% ( w wersji optymistycznej)
Piękny przykład jest w wywiadzie z Kloppem na temat Błaszczykowskiego. Klopp stwierdził, że na początku pracy nie mial pojęcia o dramatycznych przeżyciach Błaszczykowskiego w dzieciństwie, ale kiedy się dowiedział, to zrozumiał jedno, że nigdy nie może go oszukać/zawieść. Musi być szczery i zawsze dotrzymywać danego słowa. Tak się buduje zaufanie więź z zawodnikami a oni wtedy się odpłacają oddaniem dla zespołu/trenera. To właśnie poczucie przynależności, moralnego zobowiązania, może być decydującym czynnikiem, który pozwala dać z siebie maksa. Profesjonalizm może dać dobry poziom, ale w sporcie (i nie tylko) chodzi o to, żeby umieć dać z siebie maksa a nawet przekroczyć swoje wyobrażenia o własnym maksie. To musi być coś więcej niż tylko profesjonalizm.
Nie tylko Pierzak zacznie przygotowania z jedynką, ale również: Joel Abu Hanna, Bartłomiej Ciepiela, Gabriel Kobylak, Patryk Pierzak i Ramil Mustafajew. Kadra pierwszego zespołu to ze 40 zawodników.
~Vina Tusca
  • 1 / 0
A to już na kolejne artykuły.
Major
  • 1 / 0
Dlatego konieczne dalsze sprzątanie, a jest w czym wybierać: Miszta, Rose, Pich, ukrainiec, Carlitos, z wypożyczeń: Abu Hana, Ciepiela. No i jeden transfer 4 mln euro - Slisz/Tobiasz!!!
Vina Tuska: każdy zawodnik dostanie osobny artykuł :)
MartinMix

Odnośnie Joela to najlepiej jakby pojawił się artykuł pt."Joel Abu Hanna odchodzi z Legii"
Ja wolałbym jednak "Abu Hanna imponuje formą po powrocie do Legii"
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Kolejny ciekawy zawodnik. Nie powiem, że widziałem dużo meczów z jego udziałem, ale zapamiętałem akcję kiedy grał w jedynce. Dostał piłkę w środku pola i ruszył do przodu, sprawnie mijając 2 przeciwników. Taki mały fragment, ale mogący sugerować, że chlopak się nie boi i potrafi. Tą cechę nazwałbym skalkulowaną odwagą, co jest bardzo ważne. Najbardziej razi mnie boiskowe tchórzostwo, asekuranctwo, bo to zawsze powoduje zatrzymanie w rozwoju. Jeśli zawodnik ma odwagę to będzie podejmował próby, które go rozwiną a dobry trener wytłumaczy mu kiedy warto podejmować ryzyko a kiedy nie. Dlatego DOBRZY trenerzy są tak ważni.
Ja pamiętam jaki w Polsce był lament, jak Klopp cofnął Lewego na pozycję 9/10 i kazał mu więcej rozgrywać. Podniósł się krzyk "ekspertów", że nam marnuje "urodzoną 9-kę" a tymczasem Klopp rozwinął Lewego i dał nam zawodnika uniwersalnego. Podobno sam Lewy był sceptyczny wobec koncepcji Kloppa. No ale nikt chyba dzisiaj nie wątpi, że Klopp to wybitny trener. Chyba to również on dostrzegł w Piszczku materiał na świetnego prawego obrońcę, zamiast przeciętnego skrzydłowego.
Tak więc dobry trener to podstawa, dobry dla konkretnego rodzaju klubu. Jeśli my chcemy rozwijać zawodników, żeby rozwijać klub, to musimy mieć sztab, który potrafi i chce ich rozwijać i potrafi z tego czerpać satysfakcję zawodową, bo każdy lubi mieć poczucie poczucie dobrze wykonanej roboty. To już jest rola DOBREGO dyr. sportowego, który będzie potrafił właściwie zbudować pion sportowy pod potrzeby klubu. Jacek Zieliński wywiązuje się z tego dobrze. Mam poczucie, że zmierzamy w dobrym kierunku.
"Najbardziej razi mnie boiskowe tchórzostwo, asekuranctwo"...I te słowa akurat pasują moim zdaniem do gry Baku który boi się podejmować prób gry 1na1 a jeżeli już to robi to traci piłkę.Do tego jego gra jest bardzo asekuracyjna z podaniami do tyłu.
Możliwe że gra na lewej stronie mu nie służy że lepiej odnalazł by się po prawej stronie boiska.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Też jestem zaskoczony grą Baku, ale ja bym jeszcze nie stawiał na nim krzyżyka. Rado potrzebował kilku sezonów, żeby zostać podstawowym zawodnikiem. Ma technikę i szybkość a to już niezła baza. Teraz niech mu kliknie w głowie i może pójdzie.
@Boras

To akurat trener Herty ustawił Piszczka na prawej obronie, Klopp po prostu to kontynuował