Patryk Sokołowski: Mocno pracujemy nad taktyką

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

23-06-2022 / 13:40

(akt. 23-06-2022 / 17:04)

Mocno pracujemy od samego początku. Widać, że trenerzy starają się, żebyśmy jak najlepiej przygotowali się do sezonu, a my musimy się do tego dostosować i dawać z siebie sto procent.

- Pierwsze wrażenia z pracy z nowym trenerem są bardzo pozytywne. Duży aspekt przykładany jest do taktyki drużynowej i indywidualnej. To jest bardzo ważne. Pracujemy także nad przygotowaniem motorycznym. Początek pracy przebiega więc standardowo, ale pozytywnie. Te obozy przygotowawcze zwykle wyglądają podobnie i różnią się tylko niuansami. Tutaj dużo pracujemy od początku nad taktyką i to jest coś innego.

- Mogę grać na dwóch pozycjach - na szóstce i na ósemce, ale chyba jeszcze jest trochę za wcześnie, żeby powiedzieć coś konkretnego. Trener wystawia mnie na obu pozycjach i z biegiem czasu muszę się do tego przyzwyczaić. Z pierwszych treningów wynika, że możemy grać w ustawieniu z jedną szóstką i dwiema ósemkami, ale to też może się zmieniać w zależności od przeciwnika. Teraz częściej gram jako ósemka i tam czuję się dobrze i mogę dać dużo więcej w ofensywie.

- Wczoraj mieliśmy długi, intensywny trening. Szybko poszedłem spać. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale też zadowoleni, że w tak dobrych warunkach możemy robić to, co kochamy.

ZOBACZ TAKŻE: Blaz Kramer trenował z Legią. Dużo dośrodkowań i strzałów

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 0 / 0
Coś cicho z tą obserwacją. .
Generał brygady
 • 0 / 0
Baku plus Wszołek, a w środku Josue i Kapustka to Pich pierwszym zmiennikiem. Jeszcze napastnik.
Porucznik
 • 2 / 0
Ciekawe ze nie ma pozycji 2 czy 11. Ciagle te dyrdynaly o pozycjach wyrazanych cyfra. Zabawne ze operuja tylko kilkoma. Prosze o wskazowki jaka cyfra oznaczamy wahadlowego, bocznego obronce, skrzydlowego, polskiego, defensywnego napastnika. Zamieniam sie w sluch.
Major
 • 0 / 0
Tych pozycji wyrażonych liczbami jest w gruncie rzeczy cztery (6, 8, 9, 10). Acha, jest jeszcze "klasyczna dziewiątka", to pięć. W sam raz dla piłkarza, żeby zapamiętać.
Czepiasz sie żargonu piłkarskiego będąc kibicem? Wachadło to wachadło może być też odwrócone tak samo jak skrzydłowi, defensywnym napastnikiem gra np. Klop, a za gole bardziej odpowiedzialni sa schodzacy odwróceni skrzydłowi/napastnicy itd itp..
W swojej branzy tez masz pewnie swoje nazewnictwo dla pewnych zdarzeń itp.
Widzisz dla nie których to jest zupełnie jasne co te okreslenia za sobą niosą. NP ustawienie z dwoma 8 i 6 bez wachadeł zawęża ustawienia do 4-1-4-1, 4-3-3, 4-1-2-1-2 itp. I np. ja mogę sobie wyobrazić jak nasza gra ma wygladać oczywiście nie dokładnie bo tu licza sie jeszcze inne założenia drużynowe i indywidualne. PZDR.
Generał brygady
 • 1 / 1
Panowie trenować na maxa poprzedni sezon nie na prawa się powtórzyć..
Generał
 • 0 / 0
"Mogę grać na dwóch pozycjach - na szóstce i na ósemce,"
A ja czasem na 6, a czasem na 9. Zmiana pozycji urozmaica.
Trenuj Patryk Trenuj i życzę ci obyś był w lepszej dyspozycji niż w poprzednim sezonie
Podporucznik
 • 3 / 0
Taktyka ważna rzecz. Ale mogliby uczyć się celnych podań bo z tym było słabiutko
Generał
 • 1 / 1
To się robi w szkółkach, potem w akademiach a seniorach, to już się powinno podawać celnie, bo czas nauki minął.
Podporucznik
 • 1 / 0
No ale jak się nie potrafi w ekstraklasie to co zrobić?
To się dalej tkwi w ekstraklasie.
Ci co umieją, wyjeżdżają
Bardzo dobrze, przyda wam się konkretne zapierd..lanko!
Podpułkownik
 • 2 / 1
"Tutaj dużo pracujemy od początku nad taktyką i to jest coś innego."...ale jako to? To u Vuko było inaczej? ;)
Generał
 • 0 / 1
A nad czym mają pracować? Kiedyś Łazarek na pytanie nad czym pracujecie, odpowiedział dziennikarzowi, że nad strzałami przewrotką w okienko. Ale on był jajcarzem.
Na tym właśnie polegają różnice między trenerami i preferowanych przez nich stylów gry. Nie widziałem gry innych drużyn Runjaicia poza Pogonią, ale ta była drużyną funkcjonującą w bardzo ścisłych ramach, powtarzalną, grającą prostą i zdyscyplinowaną piłkę. Odejście od tego następowało dopiero kiedy Pogoń musiała gonić wynik. Wielu kibiców Pogoni na to narzekało i podejrzewam, że ci mający obsesję na punkcie 70% posiadania piłki kibice Legii też będą smęcili na taki sposób gry. Kiedy gra się w taki sposób naturalnym jest, że podczas treningów i okresu przygotowawczego kładzie się większy nacisk na zajęcia taktyczne.

Vuković ma inny styl i preferencje w grze. Buduje zaufanie między nim a piłkarzami na boisku, silną więź między nim a drużyną, zostawia im dużo swobody, wierzy w ich kreatywność. Czasem się to sprawdzało, czasem nie, ale w taki sposób pracuje wielu światłych trenerów uwielbianej tutaj zachodniej myśli szkoleniowej (np. Klopp i Guardiola). U takich trenerów, co oczywiste, na treningach nie kładzie się takiego nacisku na taktykę.
Ważne jest nie tylko nad czym pracuję, ale przede wszystkim kto pracuje. Ale bądźmy dobrej myśli.
Generał
 • 5 / 4
TAKTYKA INDYWIDUALNA - coś co wpaja się już dzieciakom w krajach gdzie szkolenie jest na wysokim poziomie. W ustach naszych "ekspertów" medialnych nie słyszałem tego pojęcia ani razu. Bez taktyki indywidualnej, realizacja taktyki zespołowej kuleje. Nasi "eksperci" wałkują na okrągło ustawienia a jak nie zawodnicy mają słabą taktykę indywidualną, czytaj, przewidywanie sytuacji na boisku, rozumienie do czego dąży przeciwnik albo gdzie otwierają się możliwości w ofensywie, to taktyka zespołowa działa słabo.
Niemiec to wie, bo tym mówią na kursach trenerskich.
Generał brygady
 • 2 / 5
Tak pracują klasowe kluby Europy i są efekty a nie lenistwo to nie kóko różańcowe tylko Legia..