News: Pechowy początek sezonu waterpolistów

Pechowy początek sezonu waterpolistów

Justyna Jankowska

25.10.2016 17:46

(akt. 07.12.2018 12:56)

W miniony weekend na basenie OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 odbyła się I kolejka Ekstraklasy 2016/2017 w piłkę wodną. Na swoim basenie warszawiacy podejmowali drużynę OCMER ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Niestety obydwa spotkania zakończyły się naszą przegraną: pierwszy mecz 12:17 (5:4; 3:5; 3:3; 1:5), drugi mecz 7:15 (1:6; 3:3;1:2; 2:4).

Fotoreportaż z meczu (fot Justyna Jankowska)

W sobotni wieczór Legia Warszawa rozegrała pierwszy mecz z drużyną z Łodzi. Już od pierwszych minut gry nasza drużyna pokazała swoją siłę i chęć wygranej. Mocny początek, prowadzenie bramkowe utrzymywało się po naszej stronie przez wszystkie trzy kwarty spotkania. Ostatnie osiem minut meczu okazało się dla nas pechowe, liczne wykluczenia naszych zawodników, gra w polu tylko w pięciu okazała się niewystarczająca i decydująca o wyniku. Spotkanie przegrywamy 12:17 (5:4; 3:5; 3:3; 1:5). Najlepszymi zawodnikami wybrano: T.Sypuła (Legia) oraz S.Tomićević (ŁSTW). Andrzej Maciejewski po świetnym meczu zdobył 6 goli. Swoje pierwsze bramki w Ekstraklasie zdobyli Nikola Milosavljevic, Emil Kalata oraz Bogdan Dzyadyk.

Drugie rewanżowe spotkanie rozegrane w niedzielne popołudnie było zupełnie inne od tego sobotniego. Jeszcze w ciągu pierwszej minuty walka obydwu drużyn była wyrównana, wzajemne ataki, dużo podań, bezbramkowe rzuty. Później szala zwycięstwa zaczęła przechylać na naszą niekorzyść. Rozpoczęła się gonitwa i chęć odwetu na liczne celne bramki wpadające do naszej siatki. Entuzjazm opadł i wiara w zwycięstwo zaczęło się oddalać. Spotkanie kończy się drugą przegraną 7:15 (1:6; 3:3;1:2; 2:4). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano: naszego bramkarza Adama Oleksów oraz Jana Szabłowskiego z drużyny gości. Najlepszym strzelcą wśród warszawiaków został również Andrzej Maciejewski.