Pięć goli w LTC. Legia przegrała z Widzewem

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

26.03.2022 15:00

(akt. 31.03.2022 19:30)

Legioniści mają za sobą ósmy sparing w 2022 roku. Mistrzowie Polski przegrali w LTC w Książenicach 2:3 z I-ligowym Widzewem Łódź. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Patryk Sokołowski i Paweł Wszołek, którym asystował Josue. Spotkanie odbyło się bez udziału mediów i publiczności.
Sparingi zimowe 2021/2022 - Sparingi
2 3

(2:2)

Widzew ŁódźWidzew Łódź
26-03-2022 13:00 Książenice
0'
0'
46'
62'
77'
Legia WarszawaWidzew Łódź
  • 1. Zawodnik testowany

• 7. Mateusz Michalski

0'
  • 8. Karol Danielak

0'
  • 13. Ernest Terpiłowski

0'
  • 17. Bartosz Guzdek

0'
  • 20. Patryk Lipski

0'
  • 22. Dominik Kun

• 25. Marek Hanousek

0'
  • 33. Martin Kreuzriegler

• 92. Fabio Nunes

• 95. Patryk Stępiński

• 9. Przemysła Kita

• 23. Paweł Zieliński

0'
  • 30. Kacper Karasek

0'
  • 96. Robert Prochownik

0'
  • 98. Daniel Villanueva

0'
  • 99. Daniel Chwałowski

0'

W sobotniej grze kontrolnej nie wystąpili m.in. kadrowicze, czyli Mateusz Wieteska (Polska), Filip Mladenović (Serbia), Tomas Pekhart (Czechy), Benjamin Verbic (Słowenia), Lindsay Rose (Mauritius), Cezary Miszta (Polska U-21), Jurgen Celhaka oraz Ernest Muci (obaj Albania U-21).

Jak wyglądał podstawowy skład "Wojskowych"? W bramce stanął Artur Boruc. Czteroosobowy blok obronny stworzyli Kacper Skibicki, Artur Jędrzejczyk, Joel Abu Hanna i Mateusz Hołownia. W środku pola pojawili się Patryk Sokołowski oraz Bartosz Slisz. Na skrzydłach zagrali Paweł Wszołek i Maciej Rosołek, na "dziesiątce" – Josue, a w ataku – Rafael Lopes

Widzew strzelił pierwszego gola w meczu (Ernest Terpiłowski; dogranie z bocznego sektora), ale Legia zdołała wyrównać. Josue podał do Sokołowskiego, ten przyjęciem minął obrońcę i skutecznie podciął piłkę nad bramkarzem. Później stołeczna drużyna zdobyła drugą bramkę. Rosołek został sfaulowany, sędzia podyktował rzut wolny – Josue dośrodkował, a Wszołek udanie główkował. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu (Bartosz Guzdek; dobitka), z kolei w drugiej połowie wyszli na prowadzenie (Dominik Kun; główka), którego nie oddali do samego końca.

Ostatecznie, warszawiacy przegrali 2:3 z I-ligowcem. Dla "Wojskowych" była to ósma gra kontrolna – licząc od początku okresu przygotowawczego. W najbliższą sobotę (2.04, godz. 20:00), mistrzowie Polski zmierzą się przy Łazienkowskiej z Lechią Gdańsk w 27. kolejce PKO Ekstraklasy.