Podcast Stolica Futbolu - Odc. 7. (12.11.2019)
12-11-2019 / 09:16
(akt. 12-11-2019 / 10:02)
Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Stolica Futbolu, przygotowywanego przez Legia.Net. Po 15 kolejkach ekstraklasy legioniści są liderem. Wygrali wszystkie mecze po poprzedniej przerwie reprezentacyjnej, w tym dwa wysoko, z Wisłą Kraków (7:0) i Górnikiem Zabrze (5:1).
Adam Dawidziuk, Marcin Szymczyk i Piotr Kamieniecki podsumowują ostatni czas, wskazują bohaterów oczywistych i nieoczywistych. Poruszają także temat rezerw w Pucharze Polski, wyborów taktycznych trenera Aleksandara Vukovicia, plusów i minusów ostatnich tygodni, wygranych ostatnich tygodni i przegranych. Jeszcze raz zapraszamy.
Komentarze (8)
Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.
Punkty
1063
Myślę, szanowna redakcjo, że ta sprawa zasługuje na odrębny artykuł.
Ja mam wrażenie że zmienia się styl gry całego zespołu i strzelanie bramek i tworzenie sytuacji nie bierze się wyłącznie z lepszej formy zawodników ofensywnych ale również z gry w odbiorze. To że często wychodzimy z szybkim atakiem kiedy przeciwnik jest lekko zdezorganizowany w obronie zawdzięczamy odbiorom i szybkim rozegraniu piłki po nich. Vuko poprawił, moim zdaniem, funkcjonowanie zespołu jako całości, poprawił poziom zaangażowania w grę. Stajemy się podobni do zespołów grających w lepszych ligach a więc rosną nasze szanse na puchary.
Jeśli chodzi o rezerwy jestem ciekawy czy model gry podąża w tym samym kierunku? Czy trener Kobierecki również stawia na większą intensywność, czy coś się zmieniło w sposobie wprowadzania zawodników do dorosłego futbolu? Młodzi zawodnicy wchodzący do jedynki mieli przeważnie problemy z przystosowaniem do większego tempa gry. Czy w rezerwach pracują nad tym? To mnie interesuje. Czy nasz holenderski trener wprowadził jakieś zmiany pozwalające na bardziej płynne przejście z juniora do seniora? Czy współpracuje z Kobiereckim i jakie ma pomysły w tej sprawie.
To nie interesuje a nie to w jakim wieku Bronowicki został dziadkiem i jakie domki stoją przy stadionie w Łęcznej.
Do tych wątków, które przedstawili też za bardzo się nie przygotowali.
Na przykład poruszana sprawa Obradovica : Nikt nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić w klubie, co to za kontuzja i jakie rokowania, ale za to jakieś śmieszki i przytaczanie niesamowitych historii o kontuzjach innych piłkarzy. Następnie jeden coś mówi o innym kontrakcie na czas kontuzji ( grania i niegrania) ale temat szybko upada, bo po za plotkami nikt nic nie potrafi powiedzieć. No to z innej beczki, ktoś próbuje że jest przepis o możliwym rozwiązaniu umowy jeśli zawodnik nie zagra określonej liczby minut, Temat też upada , bo nikt nie wie ile to minut, kogo dotyczy i w ogóle " śliski temat" - jak się panowie wyrazili. Fragmentami te rozmowy jakoś przypominały rozmowy mrożkowych chłopów (swoją drogą gratki za te wstawki z Mrożka i Grzesiuka - świetne i takie celne, po prostu ponadczasowe.
PS
Cytaty były z Mrożka i Grześkowiaka, ale faktem jest że są wciąż aktualne a Mrożek pisał to na początku lat 60-ych a Grześkowiak pod koniec.