Podcast Stolica Futbolu - Odc. 7. (12.11.2019)

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

12-11-2019 / 09:16

(akt. 12-11-2019 / 10:02)

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Stolica Futbolu, przygotowywanego przez Legia.Net. Po 15 kolejkach ekstraklasy legioniści są liderem. Wygrali wszystkie mecze po poprzedniej przerwie reprezentacyjnej, w tym dwa wysoko, z Wisłą Kraków (7:0) i Górnikiem Zabrze (5:1).

Adam Dawidziuk, Marcin Szymczyk i Piotr Kamieniecki podsumowują ostatni czas, wskazują bohaterów oczywistych i nieoczywistych. Poruszają także temat rezerw w Pucharze Polski, wyborów taktycznych trenera Aleksandara Vukovicia, plusów i minusów ostatnich tygodni, wygranych ostatnich tygodni i przegranych. Jeszcze raz zapraszamy.

 

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Zainteresowała mnie sprawa Obradovica, tylko napomknięta w trakcie rozmowy. Nasuwają się pytania: czy to prawda, że Obradovic ma jeden z najwyższych kontraktów w Legii? Co to znaczy, że kontrakt jest uzależniony od grania? Do kiedy został podpisany ten kontrakt? Co się dokładnie stało w tym sławnym samolocie? Czy były potem robione badania lekarskie i jak to jest, że część pracowników klubu wątpi w prawdziwość tej kontuzji? Co to znaczy, że Obradovic źle się czuje w Legii, a jednocześnie nie chce rozwiązać kontraktu? Kiedy Obradovic powinien wrócić do trenowania? Czy ktokolwiek jeszcze w jego wierzy?

Myślę, szanowna redakcjo, że ta sprawa zasługuje na odrębny artykuł.
Generał broni
  • 0 / 2
Chcą zabłysnąć a jakoś im to nie wychodzi .Opowiadają o spraw o których kibic Legii już dawno wie ,nic nowego od nich się nie dowiedziałem Jeszcze ta wrzutka na temat kibiców z forum czy ćwierkacza co szpile im w d....pę wtykją .To co mamy tylko głaska ,czy też szukać rzeczy do poprawy w Legii i wytykać błędy aby ich nie popełniać ! Jak było tragicznie to udawali ,że jest z********e!
Marszałek Polski
  • 5 / 2
Nie chcę wyjść na kogoś kto wiecznie się czepia, ale myślę że osoby które jak rozumiem zawodowo zajmują się opowiadaniem o Legii, powinny zaoferować głębsza analizę tego co dzieje się w klubie.
Ja mam wrażenie że zmienia się styl gry całego zespołu i strzelanie bramek i tworzenie sytuacji nie bierze się wyłącznie z lepszej formy zawodników ofensywnych ale również z gry w odbiorze. To że często wychodzimy z szybkim atakiem kiedy przeciwnik jest lekko zdezorganizowany w obronie zawdzięczamy odbiorom i szybkim rozegraniu piłki po nich. Vuko poprawił, moim zdaniem, funkcjonowanie zespołu jako całości, poprawił poziom zaangażowania w grę. Stajemy się podobni do zespołów grających w lepszych ligach a więc rosną nasze szanse na puchary.
Jeśli chodzi o rezerwy jestem ciekawy czy model gry podąża w tym samym kierunku? Czy trener Kobierecki również stawia na większą intensywność, czy coś się zmieniło w sposobie wprowadzania zawodników do dorosłego futbolu? Młodzi zawodnicy wchodzący do jedynki mieli przeważnie problemy z przystosowaniem do większego tempa gry. Czy w rezerwach pracują nad tym? To mnie interesuje. Czy nasz holenderski trener wprowadził jakieś zmiany pozwalające na bardziej płynne przejście z juniora do seniora? Czy współpracuje z Kobiereckim i jakie ma pomysły w tej sprawie.
To nie interesuje a nie to w jakim wieku Bronowicki został dziadkiem i jakie domki stoją przy stadionie w Łęcznej.
Boras
Do tych wątków, które przedstawili też za bardzo się nie przygotowali.
Na przykład poruszana sprawa Obradovica : Nikt nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić w klubie, co to za kontuzja i jakie rokowania, ale za to jakieś śmieszki i przytaczanie niesamowitych historii o kontuzjach innych piłkarzy. Następnie jeden coś mówi o innym kontrakcie na czas kontuzji ( grania i niegrania) ale temat szybko upada, bo po za plotkami nikt nic nie potrafi powiedzieć. No to z innej beczki, ktoś próbuje że jest przepis o możliwym rozwiązaniu umowy jeśli zawodnik nie zagra określonej liczby minut, Temat też upada , bo nikt nie wie ile to minut, kogo dotyczy i w ogóle " śliski temat" - jak się panowie wyrazili. Fragmentami te rozmowy jakoś przypominały rozmowy mrożkowych chłopów (swoją drogą gratki za te wstawki z Mrożka i Grzesiuka - świetne i takie celne, po prostu ponadczasowe.
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Już nie chciałem się tak czepiać, ale generalnie takie ślizganie się po tematach jest powszechne. Modne jest robienie beki, taki mamy klimat, a czy to jest zgodne z prawdą czy nie, to jest nieistotne. Można oczekiwać od ludzi zawodowo zajmujących się Legią żeby sprawdzili fakty i do nich się odnosili.
PS
Cytaty były z Mrożka i Grześkowiaka, ale faktem jest że są wciąż aktualne a Mrożek pisał to na początku lat 60-ych a Grześkowiak pod koniec.
Major
  • 1 / 3
Spoko odcinek tylko od następnego dodajcie jakąś osobę, która będzie z poza Waszej paczki i będzie miała czasami przeciwne zdanie bo u Was teraz to prawie zawsze "zgoda zgoda zgoda".
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Panowie, proszę. Dźwięk jak ze studni, ktoś tam się bawi nie wiem czym, kubkiem czy czymś. No nie da się słuchać
Generał dywizji
  • 0 / 0
Podbijam, bo rzeczywiście jak na XXI wiek i możliwości techniczne, jakość dźwięku jest fatalna.