Podcast Stolica Futbolu - odcinek 5

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

03-10-2019 / 13:22

(akt. 03-10-2019 / 15:09)

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Legia.Net - Stolica Futbolu. Dziennikarze serwisu rozmawiają o ostatnich wydarzeniach wokół Legii, o tym, co przed nią i za nią.

Czy Legia rzeczywiście kuleje w ofensywie? A może jest na bakier ze skutecznością? Co spowodowało, że przegrała z Lechią? Czy trener słusznie dokonuje zmian? Poruszyliśmy te i wiele innych tematów. Zapraszamy.

 

Komentarze (26)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 1 / 0
Temat ogólnie o niczym i o wszystkim. Poziom dyskusji, jak nasza gra żenująca
Widać kto kogo reprezentuje.
Prowadzący cały odcinek mówią o zbyt dużych oczekiwaniach kibiców. Jak można oczekiwać MP 7 kolejek przed końcem... Tylko że my jesteśmy na 5 miejscu z 17 punktami na 30.
Inna rozmowa by była gdyby chociaż Legia była liderem. Liderem w lidze w którym nikt nie wygrywa seryjnie meczów. A my jesteśmy na 5 miejscu i niby mamy za duże oczekiwania.
to niech ci mądrzy znajda kibiców którzy nie będą mieli oczekiwań oczekiwania i tak są na niskim poziomie
Myślę że tak od 3 do 6 punktów przewagi nad drugim zespołem to było optymalne. Jakbyśmy teraz mieli 23 czy 24 punkty to nawet ta porażka z lechia byłaby inaczej odebrana.
A gdy masz 17 punktów a dziewiąta drużyna ma 15 punktów to robisz się średniakiem... Jeszcze 2 słabsze mecze i można wypaść poza 8....
Oczywiście można i puść w górę, ale to tak nie powinno wyglądać.
Boras kolejny madry post a ten ich vlog to kolko wzajemnej adoracji zero sensownej dyskusji pozdro z Bialorusi
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Boras 44 odpowiadam. Jak ja bym był Prezesem takiego klubu jak Legia to pierwsze co bym zrobił to uszczuplił kadrę do 24 nazwisk. Dalej pozbył się zawodników, którzy zarabiają krocie a nie grają albo grają słabo na ich miejsce wprowadził młodych Polaków a za zaoszczędzone pieniądze podpisał bym 2-3 zawodników o wysokiej jakości i dał im rocznie nawet po 1mln euro. Liczyłbym, że przy tych zawodnikach młodzi zrobią progres i będą mieli się odkogo uczyć. Oczywiście wcześniej zatrudniłbym trenera z ręką do młodych zawodników.
Wystarczyło trenerów z doświadczeniem zatrudniać. Nie wierzę że z poważnymi trenerami też 3x z rzędu w pucharach byłaby wtopa. Co najmniej raz udałoby się dostać do rozgrywek grupowych. Za Klafuricza z Trnawą i Dudelengę przegraliśmy w żenujący sposób, jedno zwycięstwo i dzisiejsza rzeczywistość byłaby inna. Co do transferów, to zawsze wtopy się zdarzają, można spekulować, że trochę za dużo tych wtop, ale.... Zasadnicze pytanie jest takie, czy w razie wpadki, zawodnik nie został tak bardzo przepłacony, że nie daje się go pozbyć. Bo to oznacza że ktoś nie panował nad wyceną potencjału i nie tylko za dużo zapłacił, ale też przywiązał klubowi kulę u nogi często na całą długość trwania kontraktu. Tyle laik może dostrzec i myślę że przy bardziej kompetentnych pracownikach zaoszczędzono by dużo kasy.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Ranie w banie .Dla nich wszyscy winni tylko nie trener .Ładnie Darka podsumowali !
Irytujaca ta dyskusja, prowadzacy autorytarnie sie wypowiada, ciagle przerywa, kpi z innego zdania... Troche dziwna ta rozmowa, jak na kolegow z redakcji :-)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ustawiona ustawka?
Generał broni
 • 0 / 3
manekin
Oczywista oczywistość.
Generał broni
 • 2 / 2
Ale rzeczywiście. Dawidziuk nawijał jakby się czegoś mocnego najadł albo nawdychał.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Cały on.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zatem nie tylko ustawiona, ale i wspomagana.
Co najmniej potrójna yerba mate była grana...
Generał broni
 • 1 / 2
Słabością większości dyskusji w Polsce o piłce jest ich powierzchowność. Dyskutuje się o skutkach zamiast o przyczynach.
Powiedziane np. zostało że polskie kluby są słabo zarządzane, ale nie powiedziano skąd to wiemy. Może gdzie indziej (w innych ligach) jest więcej pieniędzy? A może rzeczywiście efektywność wydawania pieniędzy w polskich klubach jest mniejsza? Ale czy jest jakiś efektywny wskaźnik przy pomocy którego mozna zmierzyć czy brak sukcesów w pucharach to nieudolność, czy brak pieniędzy?
Generalnie dużo jest opowiadania komunałów nie popartych argumentacją.
W dyskusji się powołano na wypowiedź Guardioli że taktyką to on może doprowadzić zespół do 25 metra. Jednocześnie panuje zgoda że Legia do 25m radzi sobie dobrze tylko nie strzela a pytanie brzmi czy Vuko ma pojęcie o taktyce i czy musi się douczyć? No panowie, zgodnie z opinią Guardioli (a chyba można jej zaufać) to taktycznie Vuko sobie radzi, nie radzą sobie piłkarze którzy w polu karnym nie potrafią improwizować i wykańczać.
Błagam, korzystajcie z logiki. Jak sie wygłasza jakiś pogląd to z niego wynikają pewne wnioski, nie można w kolejnym zdaniu zaprzeczać temu co się powiedziało w poprzednim.
Abstrach.ując od tego podcastu, to w dyskusji o piłce jest tyle bełkotu umysłowego, że ja się nie dziwię że nie potrafimy stworzyć żadnego spójnego systemu szkolenia.
Jeden z uczestników tego podcastu śmiało się wypowiadał na temat gry ofensywnej Legii w meczu z Lechią a potem powiedział że nie pamieta ile sytuacji z gry stworzyła Legia. Jak się przychodzi rozmawiać na jakiś temat to trzeba być przygotowanym a nie wylewać strumień świadomości.
Generał broni
 • 0 / 2
PS
Jeśli się zgadzacie że polskie kluby są źle zarządzane, to powiedzcie co szwankuje i jak według was można to naprawić. Tylko błagam nie mówcie że trzeba lepszych trenerów i piłkarzy, bo banał powszechnie znany. Powiedzcie jak to zrobić, waszym zdaniem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Cóż, łatwo galopować na banale i frazesie...
Hm, jak czekasz na jakąś mądrą dyskusję, to się chyba jednak nie doczekasz. Sam napisałeś o powszechnym i permanentnym mieszaniu przyczyn ze skutkami, kompletnym nieprzygotowaniu dziennikarzy, gdzie audycja wygląda jak wymiana poglądów przy piwie. Miałeś dopiero wywiad z prezesem i wnioski kibiców, którym stabilizacja kojarzy się z brakiem ambicji sportowych. Także, Boras44 jesteś mądrym gościem, ale jeśli liczysz, że znajdziesz wielu podobnych sobie, to znaczy że jesteś nieco naiwny. Logika nie jest królową nauk w naszej ojczyźnie, a przyczyn pewnie należy szukać dość głęboko np. w historii, systemie szkolnictwa i pewnie istnieje jeszcze wiele takich miejsc, gdzie należałoby zajrzeć. Dobry temat na pracę naukową lub dyskusję przy skrzynce piwa :)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Recepta jest prosta: wprowadzić ponownie naukę łaciny do szkół.
łaciny? , chyba podwórkowej - łatwiej przyswajalna :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Albo rozszerzyć program nauczania matematyki.
To i tak nie jest źle. W audycji lecimy z koksem uczestnicy potrafią przyznać że nie oglądali meczu. Muszą coraz sprawdzac co, gdzie i kiedy itd.
Znowu prowadzący czarna elke nie jest kibicem Legii. Kiedyś stano go pyta czy będzie za legia czy za Rangers, bo ich prowadzi Gerard.... A Piela się zastanawia.
bo oni nie przygotowani do wywiadów czy dyskusji bo jak słucham czy czytam to w Polsce bardziej ceni się ze ktoś jest miły skromny czy sympatyczny niż profesjonalny
Generał broni
 • 1 / 2
L for ever
Nie jestem naiwnym gościem, ale uważam że naiwność polegająca na oczekiwaniu że dyskusja ma prowadzić do jakichś konstruktywnych wniosków jest pozytywna. Każdy progres opiera się na konfrontacji różnych opinii ale pod warunkiem że zawierają one merytoryczne treści.
Jak ktoś uwalnia wyłącznie emocje, to jest to metoda szaleńców. Czasami przynosi pozytywne efekty, ale o wiele rzadziej niż racjonalne myślenie oparte na faktach.