Porażka Polski z Portugalią. Debiut Oyedele, Kapustka na ławce

Redaktor Karol Tyniec

Karol Tyniec

12.10.2024 19:55

(akt. 12.10.2024 23:10)

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 na PGE Narodowym w Warszawie z Portugalią w Lidze Narodów UEFA. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się zawodnik Legii, Maximilian Oyedele (zmieniony w 66. minucie), dla którego był to debiut w pierwszej kadrze. Inny środkowy pomocnik "Wojskowych", Bartosz Kapustka, oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Polacy dobrze weszli w mecz z Portugalią i mieli okazje w ofensywie. Niestety, od 10. minuty goście przejęli inicjatywę. Pierwszą dogodną sytuację miał Bruno Fernandes, ale jego strzał z dystansu obronił Łukasz Skorupski. W kolejnej sytuacji, gdy pomocnik Manchesteru United wyłożył piłkę Bernardo Silvie, Skorupski był bezradny – w 26. minucie przyjezdni objęli prowadzenie.

Drugi gol padł w 37. minucie. Rafael Leao popisał się świetnym rajdem, przedryblował Polaków, oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Cristiano Ronaldo, który skutecznie dobijał, podwyższając wynik na 2:0.

Pierwsza część drugiej połowy przebiegała pod dyktando drużyny Roberto Martineza, lecz Polacy dalej szukali okazji. W 78. minucie Kacper Urbański zagrał do Piotra Zielińskiego, który strzelił kontaktowego gola. Wynik, w 88. minucie, ustalił Jan Bednarek, który zdobył samobójczą bramkę. Biało-czerwoni walczyli i mieli sytuacje, lecz to nie wystarczyło na Portugalczyków, którzy byli lepsi we wszystkich aspektach gry.

W kadrze meczowej reprezentacji Polski znalazło się dwóch zawodników Legii Warszawa: Bartosz Kapustka i Maximillian Oyedele. Pierwszy oglądał spotkanie z ławki, drugi grał od 1. do 66. minuty.

3. KOLEJKA LIGI NARODÓW (DYWIZJA A): POLSKA – PORTUGALIA 1:3 (0:2)
Zieliński (78. min) – Silva (26. min.), Ronaldo (37. min), Bednarek (88. min – sam.)

ŻÓŁTE KARTKI: Walukiewicz, Frankowski, Piątek, Skorupski – Neto

POLSKA: Skorupski – Walukiewicz (46' Kiwior), Bednarek, Dawidowicz – Frankowski, Szymański (84' Piątek), Oyedele (66' Moder), Zieliński, Zalewski (76' Ameyaw) – Świderski (76' Urbański), Lewandowski

PORTUGALIA: D. Costa – Dalot, Dias, Veiga, Mendes – Fernandes (90' Otavio), Neves, Silva (90' S. Costa) – Neto (82' Semedo), Ronaldo (63' Jota), Leao (64' Trincao)