Przegląd sekcyjny

Kamil Gieroba

02.11.2015 12:42

(akt. 07.12.2018 19:10)

Miniony tydzień był dość spokojny dla sekcji Legii Warszawa. Koszykarze po trzech porażkach w końcu odnieśli wygraną i to na własnym terenie. Zawodniczki kick-boxingu wywalczyły trzy medale na młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Z kolei siatkarze rozegrali mecz pokazowy z jedną z najlepszych drużyn w Polsce - Skrą Bełchatów. Poniżej szczegóły.

Koszykówka:

Koszykarze Legii w końcu przełamali passę porażek i na własnym terenie pokonali Max Elektro Sokół Łańcut 70:61. Wygrana mogła być bardziej imponująca, bowiem w pewnym momencie legioniści osiągnęli już 27. punktów przewagi. Drużyna z Łańcuta ruszyła jednak do walki w ostatniej kwarcie, ale zabrakło jej już czasu na odrobienie strat. Kolejny mecz na wyjeździe, 8 listopada z Notecią Inowrocław. Przed Legią seria pięciu spotkań wyjazdowych, po czym mecz u w Warszawie na początku grudnia.

I liga: Legia Warszawa - Max Elektro Sokół Łańcut 70:61 (27:13, 17:12, 18:13, 8:23)

Legia Warszawa: Aleksandrowicz (12 pkt.), Bierwagen (3), Ł. Wilczek (6), Trybański (9), M. Wilczek (11), Paszkiewicz, Linowski (8), Andrzejewski (7), Parzych (4), Kosiński (10)

Siatkówka:

Wykorzystując przerwę od meczów ligowych Legia Warszawa zagrała w sparingu ze Skrą Bełchatów z okazji V Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców tego klubu. Ośmiokrotny mistrz Polski nie dał większych szans legionistom i wygrał w trzech setach: 25:19, 25:19 i 25:10.

Kick-boxing:

Trzy reprezentantki Legii Warszawa wywalczyły medale na młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kaliszu. Zawody odbyły się w formule full-contact. Złoto zdobyła Maria Romańska (-56kg), srebro Agata Piechowicz (-65kg), zaś brąz Magdalena Świtek (-52kg).