News: Przegląd sekcyjny: Powrót koszykarzy na Bemowo

Przegląd sekcyjny: Powrót koszykarzy na Bemowo

Kamil Gieroba

06.12.2015 23:51

(akt. 07.12.2018 18:18)

Koszykarze powrócili w znakomitym stylu do hali na Bemowie. Coraz lepiej radzą sobie także siatkarze, którzy odbijają się od dna tabeli II ligi. Poza tym zawodnicy kick-boxingu wywalczyli medale w Pucharze Polski, a młodzi tenisiści walczyli na Florydzie. Zapraszamy do pełnego przeglądu wydarzeń sekcyjnych z minionego tygodnia.

Koszykówka:

Przy komplecie (880) kibiców Legia Warszawa rozegrała pierwszy od dwudziestu miesięcy mecz w hali na Bemowie. Powrót na własny teren legioniści okrasili wysoką wygraną z Nysą Kłodzko 84-51. Po trzynastu kolejkach Legia jest trzecia w tabeli I ligi. Kolejny mecz stołeczni rozegrają z Basket Poznań na wyjeździe w sobotę, a 19 grudnia na Bemowie podejmą SKK Siedlce.

I liga: Legia Warszawa - Nysa Kłodzko 84-51 (20-12, 22-10, 25-13, 17-16)

Siatkówka:

Z drugiej z rzędu, a z trzeciej w tym sezonie wygranej mogli cieszyć się siatkarze Legii. Tym razem 3-1 (25-14, 27-29, 25-17, 25-22) pokonali AZS UWM  II Olsztyn. Legioniści powoli odbijają się od dna i wskoczyli na ósmą pozycję w tabeli II ligi.

Kick-boxing:

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Legii Warszawa na zawodach Pucharu Polski w formule low kick. Paulina Radzimierska zwyciężyła w kategorii wagowej +60 kilogramów, a Klara Kleczkowska nie miała sobie równych w kategorii poniżej 56 kilogramów. Bartłomiej Salak zdobył srebrny medal w kat. -67kg.

Tenis:

Trzech reprezentantów KT Legia Warszawa uczestniczyło w prestiżowej rywalizacji Eddie Herr International Junior Championships. W Bradenton na Florydzie najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Stefania Rogozińska-Dzik, która w kategorii do lat 14 była w półfinale debla. W imprezie zagrali także Kacper Żuk i Anna Hertel. Żuk zakończył rywalizację singlową w trzeciej rundzie, a w parze z Piotrem Matuszewskim odpadli już w pierwszej rundzie. Hertel w turniejem juniorek pożegnała się w eliminacjach.