Aleksander Waniek Jan Ziółkowski radość Legia II

Rezerwy: Legia odwróciła losy meczu

11.03.2023 13:50

(akt. 12.03.2023 15:57)

Rezerwy Legii wygrały w LTC 3:2 z Pelikanem Łowicz w 19. kolejce III ligi (grupa I), mimo że od 20. minuty przegrywały 0:1 po golu Marka Grądzkiego. Między 50. a 68. minutą bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Możdżeń, Dawid Dzięgielewski i Dawid Kiedrowicz. Wynik spotkania ustalił Maksymilian Czeczko. Dla "dwójki" był to 2. mecz i zarazem 2. zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który złamał rękę w nadgarstku i zerwał więzadła w kolanie. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji czterech zawodników z "jedynki", czyli Jakuba TrojanowskiegoJana Ziółkowskiego, Filipa Rejczyka i Jakuba Kisiela

Warunki w trakcie sobotniego spotkania zdecydowanie nie pomagały (wiatr, deszcz, śnieg, grad). "Dwójka" przeciętnie weszła w mecz, brakowało jej pewności siebie, dokładności, gra dość często toczyła się na jej połowie. Gospodarze dostali pierwsze ostrzeżenie już w 3. minucie, po krótkim rozegraniu Pelikana z rzutu rożnego. Trojanowski nie zdołał piąstkować piłki, ta trafiła do rywala, który był tyłem do bramki, uderzył z powietrza, lecz dobrze zachował się Julien Tadrowski, wybijając futbolówkę z linii. Kilka chwil później goście mieli kolejną, niezłą szansę, tym razem po mocnym, choć trochę niecelnym strzale zza "szesnastki".

Po 10 minutach "Wojskowi" zaczęli wyglądać lepiej, kreowali akcje. W jednej z nich dobrze pokazał się Rejczyk, który popisał się przechwytem w środku pola, udaną "zastawką" i podaniem do Dawida Dzięgielewskiego. Kapitan rezerw wypatrzył Igora Korczakowskiego, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, lecz uderzył wysoko nad poprzeczką.

Warszawiacy mieli solidniejszy fragment, ale w 20. minucie stracili pierwszego gola. Marek Grądzki popędził skrzydłem, ograł Tadrowskiego, pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i oddał skuteczny strzał z ostrego kąta na dalszy słupek. Legia II chciała się otrząsnąć, przejęła inicjatywę, atakowała, stwarzała zagrożenie m.in. po dośrodkowaniach zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów. Cztery centry Aleksandra Wańka w pierwszej połowie przełożyły się na ciekawe okazje – po dwa razy główkowali Ziółkowski i Tadrowski, do celu brakowało im naprawdę niewiele.

Obiecująco wyglądał m.in. Marcel Krajewski. Prawy obrońca był aktywny, często podłączał się do ofensywy, próbował przedzierać się skrzydłem, miał parę dośrodkowań. Jedno z nich mogło zakończyć się golem. "Krajo" zacentrował sprzed linii końcowej na bliższy słupek, piłkę musnęli Rafał Maciejewski i Dzięgielewski, a następnie Waniek, który uderzył z 8. metra, ale został zablokowany.

Legioniści z przytupem rozpoczęli drugą połowę. Bliski szczęścia był Korczakowski, który próbował dośrodkować z lewej strony boiska. Wyszedł z tego niezły strzał na bliższy słupek. Mateusz Wlazłowski zdołał wybić piłkę na rzut rożny, wykonał go Dzięgielewski, dośrodkowując na dalszy słupek, do Mateusza Możdżenia. Zmiennik uderzył z prawej nogi, futbolówka wpadła w kozioł, a następnie do siatki.

Stołeczna drużyna poszła za ciosem i po godzinie gry wyszła na prowadzenie. Dzięgielewski otrzymał piłkę od Możdżenia i skutecznie strzelił z 13. metra w prawy, górny róg bramki. Gdyby tego było mało, to w 68. minucie zrobiło się 3:1. Dawid Kiedrowicz dostał podanie od Krajewskiego, zbiegł do środka i kapitalnie uderzył z 18. metra na dalszy słupek, w lewe okienko.

Pelikan, mimo straty 3 goli w 18 minut, próbował jeszcze powalczyć, co przełożyło się na złapanie kontaktu w końcówce meczu. Maksymilian Czeczko dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek i oddał udany strzał na wślizgu.

Zespół z Łowicza podkręcił tempo w ostatnich minutach, chciał wyrównać, lecz to się nie udało. Legia II wygrała 3:2 z Pelikanem, odniosła 2. zwycięstwo w rundzie wiosennej, a w przyszłą niedzielę, 19 marca (godz. 12:00), zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

19. kolejka III ligi: Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz 3:2 (0:1)
Możdżeń (50. min.), Dzięgielewski (60. min.), Kiedrowicz (68. min.) – Grądzki (20. min.), Czeczko (80. min.)

Żółte kartki: Ziółkowski – Sołtysiński, Garnysz

Legia: Trojanowski – Krajewski, Ziółkowski, Tadrowski, Konik – Kisiel (46' Możdżeń), Waniek, Rejczyk (46' Kiedrowicz) – Maciejewski, Dzięgielewski (86' Kieraś), Korczakowski

Pelikan (skład wyjściowy): Wlazłowski – Borkała, Pawlicki, Dwórzyński, Garnysz – Falkowski, Pomianowski, Kacperski, Sójka, Grądzki – Sołtysiński