Patryk Konik

Rezerwy: Mecz z Sokołem Ostróda

24.03.2023 18:40

(akt. 24.03.2023 18:59)

Legia II, która rozpoczęła rundę wiosenną od zdobycia 7 punktów w 3 meczach, zmierzy się u siebie z Sokołem Ostróda. Spotkanie 21. kolejki III ligi (grupa I) już w sobotę, 25 marca (godz. 12:00).

W miniony weekend "dwójka" zremisowała na wyjeździe 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przeciwnicy objęli prowadzenie w 1. minucie, a "Wojskowi" wyrównali niecałe pół godziny później (SZCZEGÓŁY). Legia II zajmuje 9. miejsce w tabeli, ma na koncie 31 punktów (8 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek) i 9 "oczek" straty do lidera, Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Stołeczną drużynę czeka domowe spotkanie z Sokołem Ostróda, który jest na 10. pozycji (27 punktów; 8 wygranych, 3 remisy, 9 porażek) i zaczął drugą część sezonu ligowego od 3 porażek (3:4 z Bronią Radom, 0:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, 1:4 z Mławianką Mława). Najbliższy rywal "Wojskowych" przełamał się w ostatnią środę, pokonując na wyjeździe Mazura Ełk (2:1) i awansując do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

W rundzie jesiennej Legia II wygrała na wyjeździe 2:0 z Sokołem. Warszawiacy objęli prowadzenie po golu Karola Noiszewskiego (niedawno przeszedł definitywnie do Siarki Tarnobrzeg) z rzutu karnego, a w 55. minucie ustaliła wynik po bramce Jordana Majchrzaka, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Romie. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wkrótce. Sztab szkoleniowy rezerw nie ma do dyspozycji Łukasza Turzynieckiego. Zawodnik zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Mecz pomiędzy "Wojskowymi" a klubem z Ostródy już w sobotę, 25 marca (godz. 12:00), w LTC. Transmisja na kanale Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa w serwisie YouTube.