Mateusz Możdżeń Legia II Warszawa - Victoria Sulejówek 1:0

Rezerwy: Porażka w Sieradzu, awans się oddala

15.05.2024 19:30

(akt. 15.05.2024 20:18)

Legia II przegrała na wyjeździe 0:1 z Wartą Sieradz w 30. kolejce III ligi (grupa I). Ten wynik sprawił, że "dwójka" oddaliła się od liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki (6 punktów straty) i zmniejszyła szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Jakuba Żewłakowa (naderwanie mięśnia dwugłowego), Juliena Tadrowskiego (naderwanie mięśnia brzuchatego łydki), Jakuba Adkonisa, Stanisława Gieroby, Jana Leszczyńskiego, Mateusza Szczepaniaka (przygotowania do EURO U-17) i Łukasza Turzynieckiego, który ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Początek środowego spotkania należał do Warty, która najpierw zatrzymała akcję Michała Kucharczyka, a potem objęła prowadzenie. W 12. minucie Jakub Piela wbiegł w pole karne i wykorzystał zgranie głową Abdullahi'ego Oyedele, strzelając gola na 1:0 dla miejscowych.

Legioniści próbowali zareagować, zaczęli więcej kreować i atakować, ale brakowało konkretów. Gospodarze dobrze się bronili, oddalali zagrożenie poprzez wybijanie piłki, zablokowali też parę strzałów, kilka udanych interwencji miał także Kamil Miazek. Bramkarz Warty wybronił m.in. uderzenie Adama Ryczkowskiego zza pola karnego. Potem bliski szczęścia był Franciszek Saganowski, który główkował minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W tzw. międzyczasie zespół z Sieradza mógł podwyższyć wynik, lecz solidnie w bramce spisywał się Jakub Zieliński, który obronił dwa groźne strzały. Tuż przed przerwą Mateusz Lis dopadł do dośrodkowania na dalszy słupek, ale nie zamknął akcji, uderzając nad poprzeczką.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Druga część gry zaczęła się od kilku ataków Legii, ale czujny był zwłaszcza Miazek, który tuż po przerwie obronił wymagający strzał z dystansu. Chwilę później szansę mieli miejscowi – Michał Iwankiewicz trafił zza "szesnastki" w spojenie, a dobitka Oyedele okazała się nieudana. W okolicach 60. minuty goście znowu podkręcili tempo, lecz Warta wychodziła z opresji, miała udane interwencje blisko własnej bramki, w dodatku golkiper drużyny z Sieradza radził sobie z kolejnymi uderzeniami.

W 75. minucie "dwójka" mogła wyrównać, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doszło do główkowania w słupek. Przyjezdni próbowali odwrócić losy rywalizacji, oddali jeszcze parę strzałów (niedokładnych), w końcówce meczu Miazek wybronił też półwolej i uderzenie Mateusza Możdżenia ze stałego fragmentu.

Ostatecznie Legia II przegrała 0:1 w Sieradzu, a w najbliższą sobotę, 18 maja (godz. 12:00), zagra u siebie z GKS-em Wikielec. Warszawiacy tracą już 6 punktów do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która 15 maja wygrała... 15:0 z Concordią Elbląg.

30. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): WARTA SIERADZ – LEGIA II WARSZAWA 1:0 (1:0)