Maksymilian Stangret

Rezerwy: Porażka z Jagiellonią II, grali zawodnicy z "jedynki" i Waniek

11.02.2023 15:35

(akt. 11.02.2023 15:46)

Rezerwy Legii przegrały w LTC 2:3 z Jagiellonią II Białystok (III liga) w sobotnim sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Maksymilian Stangret i Dawid Dzięgielewski.

W wyjściowym składzie Legii II znaleźli się m.in. Jakub Trojanowski, Jan Ziółkowski i Jakub Jędrasik, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. W podstawowej jedenastce pojawili się też nowi zawodnicy "dwójki", czyli Mateusz Możdżeń i Łukasz Turzyniecki (WYWIAD). Co więcej, z ławki wszedł Aleksander Waniek, który od środy trenuje z rezerwami, w przeszłości przez 16 lat reprezentował barwy "Wojskowych", a od 2021 roku grał w III-ligowym ŁKS-ie Łagów (SZCZEGÓŁY).

Do przerwy Jagiellonia II prowadziła 2:0, po godzinie gry odskoczyła na 3 bramki, lecz w końcówce warszawiacy zdołali zmniejszyć straty. W 79. minucie Maksymilian Stangret dostał piłkę po rzucie rożnym (po wybiciu rywali), wyszedł na pozycję, otrzymał podanie do boku, przyjął w przód i skutecznie uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się jeszcze od przeciwnika i wpadła do siatki.

Wynik sparingu ustalił Dawid Dzięgielewski, który dostał piłkę na ok. 16. metrze, podprowadził ją w poprzek i oddał udany strzał z lewej nogi na bliższy słupek. Ostatecznie Legia II przegrała w LTC 2:3 z rezerwami "Jagi", a za 2 tygodnie, czyli w sobotę, 25 lutego, zmierzy się kontrolnie z kolejnym III-ligowcem, tym razem z Zawiszą Bydgoszcz.

Sparing: Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 2:3 (0:2)
Stangret (79. min.), Dzięgielewski (87. min.) – (24. min.), (34. min.), (63. min.)

Legia: Trojanowski – Ziółkowski, Gładysz, Turzyniecki – Jędrasik, Możdżeń, Korczakowski, Grączewski – Maciejewski, Kamiński, Stangret. Grali także: Wnorowski, Noiszewski, Konik, Waniek, Kieraś, Dzięgielewski, Krajewski, Szajewski