Rezerwy: Trzecia porażka z rzędu

10.11.2022 14:20

(akt. 10.11.2022 15:01)

Rezerwy Legii przegrały w LTC 1:2 z Legionovią Legionowo w 16. kolejce III ligi (grupa I), mimo że szybko objęły prowadzenie po golu Wiktora Kamińskiego (asysta Jakuba Czajkowskiego). Od 74. minuty rywale grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką, po faulu na Kacprze Skwierczyńskim, został ukarany Adam Waszkiewicz. Dla "Wojskowych" to trzecia porażka z rzędu.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie skorzystał z Patryka Konika (uszkodzenie łąkotki bocznej), który w tej rundzie już nie wystąpi. Obrońca pauzuje od dłuższego czasu, ostatnie spotkanie zagrał 27 sierpnia. Szkoleniowiec "dwójki" miał za to do dyspozycji 3 zawodników z "jedynki", czyli Dominika Hładuna, Jakuba Kisiela i Kacpra Skibickiego.

Legioniści dobrze weszli w mecz, szybko objęli prowadzenie po ładnej akcji. Jakub Czajkowski mocno podał (z lewej strony) wzdłuż bramki, Wiktor Kamiński uderzył na wślizgu, piłka odbiła się od słupka i znowu trafiła do "Kamyka", który popisał się skuteczną dobitką.

Legionovia stała nisko, czekała tylko na kontrę i w taki sposób strzeliła dwa gole, odwracając losy rywalizacji. Dwie straty spowodowały, że goście ruszyli lewą stroną "Wojskowych" i 2-krotnie dograli z bocznego sektora w pole karne. Najpierw Patryk Koziara pokonał Hładuna po wcześniejszym wycofaniu na 11. metr, a potem Piotr Sonnenberg trafił do pustej siatki po podaniu wzdłuż bramki. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze sytuację sam na sam, konkretnie Kamiński, który obił poprzeczkę.

Druga odsłona to już przewaga Legii II, ale bez większych zagrożeń. Od 74. minuty rywale grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką, po faulu na Kacprze Skwierczyńskim, został ukarany Adam Waszkiewicz. Wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 1:2, a w kolejną sobotę, 19 listopada (godz. 12:00), zagrają na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok. Będzie to ostatni mecz w 2022 roku.

16. kolejka III ligi: Legia II Warszawa – Legionovia Legionowo 1:2 (1:2)
Kamiński (5. min.) – Koziara (26. min.), Sonnenberg (33. min.)

Czerwona kartka: Waszkiewicz (74. minuta, Legionovia)

Legia: Hładun – Wnorowski (75' Tadrowski), Noiszewski, Ziółkowski – Jędrasik (Dzięgielewski), Korczakowski, Kisiel (46' Skwierczyński), Rejczyk (46' Skibicki), Czajkowski (46' Laskowski) – Kamiński, Maciejewski