Rezerwy: Wygrana w derbach. Hat-trick Włodarczyka

02.10.2021 18:50

(akt. 03.10.2021 15:58)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 3:2 z Polonią w derbach Warszawy. Trzy bramki dla "Wojskowych" zdobył Szymon Włodarczyk.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. W kadrze pojawiło się pięciu zawodników z "jedynki": Mateusz HołowniaJakub KisielSzymon WłodarczykBartłomiej Ciepiela oraz Kacper Kostorz. W składzie zabrakło m.in. Kuby Wiśniewskiego, który zagrał w zespole U-18 przeciwko Arce Gdynia (2:1), a także Arkadiusza Ciacha i Bartosza Widejki (trening z fizjoterapeutą).

Prowadzenie, po kwadransie rywalizacji, objęli rywale. Po centrze z rzutu rożnego, Łukasz Piątek skutecznie główkował z bliskiej odległości. Legioniści odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób – szybko wyrównali. Obrońca Polonii "obciął się", co sprawiło, że Włodarczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem. Jego strzał wybronił Michał Brudnicki, ale napastnik Legii popisał się udaną dobitką.

W 34. minucie Kostorz dopadł do piłki wybitej z pola karnego Legii. Moment później "Kosti" minął przeciwnika, ale następnie zagrał za plecy Włodarczyka, który przy dokładniejszym podaniu miałby przed sobą pustą bramkę. W końcówce pierwszej połowy Patryk Konik dośrodkował z lewej flanki, a piłka trafiła na 12. metr do Kostorza, który ją przyjął, lecz uderzył w boczną siatkę. Po chwili doszło do zamieszania w "szesnastce" Legii, ale Maciej Kikolski złapał futbolówkę, oddalając zagrożenie. W pierwszej odsłonie nie działo się zbyt wiele, było mało akcji. Lekką przewagę mieli miejscowi, ale Legia dobrze trzymała linię w obronie, dzięki czemu kilka razy łapała rywali na spalonym.

Kilka chwil po zmianie stron Polonia znów objęła prowadzenie. Gospodarze otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Krystian Pieczara. Po godzinie gry Legia stworzyła niezłą sytuację. Włodarczyk otrzymał podanie na 5. metr, lecz skiksował. Do dobitki złożył się Ciepiela, ale również nieczysto trafił w piłkę – dodatkowo, został przyblokowany, a futbolówka o centymetry minęła bramkę. W 77. minucie legioniści ponownie doprowadzili do remisu. Rui Gomes dośrodkował z lewej flanki, a obrońcy wybili piłkę, do której na 12. metrze dopadł Włodarczyk. Zawodnik z rocznika 2003 oddał skuteczny strzał przy słupku. W 81. i 82. minucie "Czarne Koszule" wykreowały dwie okazje, ale zarówno jedno, jak i drugie uderzenie okazało się niecelne. W doliczonym czasie gry Wiktor Kamiński został sfaulowany w "szesnastce", a Włodarczyk wykorzystał rzut karny i zapewnił "Wojskowym" trzy punkty.

Ostatecznie, Legia II wygrała 3:2 z Polonią, a za tydzień (9.10, godz. 12:00) zagra u siebie z Błonianką Błonie.

Polonia Warszawa – Legia II Warszawa 2:3 (1:1)

Piątek (17. min.), Pieczara (52. min. – k.) – Włodarczyk (19. min., 77. min., 90. min. - k.)

Legia: Kikolski – Astiz, Hołownia, Konik (87' Dzięgielewski) – Nawotka, Kisiel (64’ Pierzak), Noiszewski, Skwierczyński (72’ Gomes) – Ciepiela (64’ Niski) – Kostorz (72’ Kamiński), Włodarczyk