Ryoya Morishita Yuri Ribeiro Josue
fot. Marcin Szymczyk

Ribeiro blisko odejścia, rozmowy z Rejczykiem

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

14.05.2024 21:05

(akt. 17.05.2024 11:08)

Powoli wyjaśnia się sytuacja zawodników Legii, którym wygasają umowy. Wiadomo, że stołeczny klub opuszczą m.in. Gil Dias, Qendrim Zyba i Josue, który pożegnał się już z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ostatnio informowaliśmy, że Yuri Ribeiro otrzymał ofertę nowej, niższej umowy i się nad nią zastanawia. Na dziś Portugalczyk jest bliżej odejścia niż pozostania przy Łazienkowskiej, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Trwają rozmowy z Filipem Rejczykiem. Piłkarz dostał propozycję godnego kontraktu – pytanie, czy młodzieżowiec i jego menedżer dojdą do wniosku, że to oferta, którą warto zaakceptować, czy wybiorą inną. Tak czy inaczej, opcjami do środka pola, czyli docelowego miejsca dla "Reja", będzie kilku młodych zawodników – m.in. Wojciech Urbański, a także wracający z wypożyczeń Igor Strzałek i Jordan Majchrzak. "Jordi" pojawił się w Warszawie na egzaminach maturalnych, jest monitorowany przez sztab "Wojskowych", miał też rozmowę z trenerem Goncalo Feio, który był zadowolony z tego, co poprawił. Szkoleniowiec będzie chciał go dalej rozwijać.

Artur Jędrzejczyk dostał propozycję nowego kontraktu i prawdopodobnie zostanie w Legii jeszcze na rok. Do porozumienia jest bardzo blisko, brakuje jedynie podpisu.  

Tomas Pekhart, który również otrzymał propozycję rocznej umowy, nieco niższej, ale na warunkach zbliżonych do obecnych, też jest blisko pozostania w Legii, jako opcja nr 3 – 4 do ataku, w zależności czy latem klub ściągnie jednego czy dwóch napastników.

Dojdzie do rozmów z Maciejem Rosołkiem, w sprawie przyszłości. Niewykluczone, że najlepszym rozwiązaniem okaże się wypożyczenie, ale być może trener Feio będzie chciał na niego postawić.

Ryoya Morishita, przebywający w Legii na zasadzie wypożyczenia z Nagoya Grampus (do końca br., z opcją pierwokupu), zostanie w Warszawie na kolejne pół roku. To będzie czas jego weryfikacji.

Jak dobrze znasz Artura Jędrzejczyka?

1/15 W którym sezonie Artur Jędrzejczyk zadebiutował w Legii, w oficjalnym meczu?

Polecamy

Komentarze (377)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.