Rozkład jazdy legijnych reprezentantów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

30-05-2022 / 13:20

(akt. 30-05-2022 / 20:48)

Trwa przerwa reprezentacyjna. Na zgrupowaniach drużyn narodowych pojawiło się 13 zawodników Legii Warszawa. Poniżej rozpiska nadchodzących meczów kadrowiczów.

Mateusz Wieteska (Polska) – Obrońca został powołany na spotkania Ligi Narodów: z Walią (1.06, Wrocław), Belgią (8.06, Bruksela i 14.06, Warszawa) oraz Holandią (11.06, Rotterdam).

Blaz Kramer, Benjamin Verbic (Słowenia) – Piłkarze Legii będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na rywalizacje ze Szwecją (2.06), Serbią (5.06) i Norwegią (9.06) w Lidze Narodów.

Filip Mladenović (Serbia) – Lewy obrońca jest obecny w ścisłej kadrze na nadchodzące mecze Ligi Narodów: z Norwegią (2.06), Słowenią (5.06, 12.06) i Szwecją (9.06).

Lindsay Rose (Mauritius) – Legionista został powołany na spotkania z Gwineą Bissau (9.06) i Nigerią (13.06) w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki.

Cezary Miszta (Polska U-21) – Bramkarz z rocznika 2001 pojawił się w kadrze na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2023, w których biało-czerwoni zagrają z San Marino (2.06, Serravalle) oraz Niemcami (7.06, Łódź).

Jurgen Celhaka, Ernest Muci (Albania U-21) – Legioniści zostali powołani na rywalizacje z Anglią (7.06) i Kosowem (13.06) w eliminacjach mistrzostw Europy.

Parę dni wcześniej Muci znalazł się też na liście rezerwowej pierwszej reprezentacji Albanii na mecze Ligi Narodów: z Islandią (6.06, godz. 20:45) i Izraelem (10.06, godz. 20:45) oraz sparing z Estonią (13.06, godz. 18:00).

Jakub Kisiel, Kacper Tobiasz (Polska U-20) – Kisiel, mający za sobą wiosnę na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn, jest na zgrupowaniu selekcyjnym w Uniejowie, które rozpoczęło się 30 maja i potrwa do 1 czerwca.

Tobiasz, który w drugiej części minionego sezonu również grał w Stomilu na zasadzie transferu czasowego z Legii, otrzymał powołanie na towarzyski mecz z Włochami (7.06, San Benedetto del Tronto).

Wiktor Kamiński (U-18) – Napastnik drugiej drużyny Legii jest w kadrze na zgrupowanie (28-30.05) i turniej towarzyski w Słowenii, w ramach którego zostaną rozegrane trzy spotkania (1.06, 4.06 oraz 7.06).

Filip Rejczyk, Dominik Szala (Polska U-16) – Legioniści znaleźli się na liście powołanych na zgrupowanie konsultacyjne (30.05-2.06) w Siedlcach.

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (14)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Jedna z kilku dość ważnych decyzji do podjęcia to proporcja reprezentantów. W tym sezonie nie będzie to miało aż takiego znaczenia, ale docelowo w klubie pucharowym to jest istotny czynnik - przy grze co 3 mecze możliwość wykorzystania przerwy na kadrę jest dość istotna i może lepiej jest pójść w stronę Portugalii, Hiszpanii, Francji, nawet Niemiec (np. Nawrocki), niż różnych Albanii, itd. których gracze, jeśli grają w Legii, na pewno będą przynajmniej jechać na kadrę. Owszem w sezonie MŚ są z tego jakieś wpływy do kasy, ale jest też brak odpoczynku i ryzyko kontuzji.
To nie tylko wpływy za dni na zgrupowaniu kadry. To także wzrost wartości gracza, który gra w reprezentacji. To także możliwość gry z dobrymi partnerami oraz przeciw lepszym zespołom niż w naszej lidze. Plusy raczej przeważają nad minusami.
Pułkownik
  • 0 / 0
Zgadza się, są to istotne rzeczy i ważne plusy. Ale IMO bilans jest na niekorzyść, chyba że masz bardzo szeroką, bardzo mocną i już dobrze zgraną kadrę (no albo nie grasz w pucharach). Jeśli masz nowy skład, nową koncepcję i potrzebni są wszyscy zawodnicy i wszystkie przerwy reprezentacyjne, tak jak nam były potrzebne w tym sezonie - to powstaje poważny problem.
A Verbic to w jakim celu jest w tej rozpisce? Odchodzi za miesiac, wiec meczu w Legii juz nie zagra
Oby wrócili bez kontuzji bo w tym sezonie który był to było ich nadmiar ...
Generał
  • 0 / 0
Tylu reprezentantów a lidze 10 miejsce.
Generał broni
  • 0 / 2
Wracac zdrowi i większym bagażem doświadczenia..
Aż dziw bierze , że najszybszy piłkarz nowoczesnej Europy według DM nie dostał połowania
Generał dywizji
  • 0 / 0
Najszybszy owszem, bez dwóch zdań...

Ale, że piłkarz - no tu już bym polemizował...
Wg DM
Według tego pana mamy/mieliśmy tu innych nazwanych piłkarzami
Kapitan
  • 1 / 0
Fajnie że macie powołania ale bez urazów i kontuzji macie wrócić do LTC i nie przynieście wstydu naszemu klubowi!
13 czerwca rozpoczynają się przygotowania do nowego sezonu. Reprezentanci raczej nie będą mieć urlopów w lecie.
Podpułkownik
  • 0 / 0
Wszystko przez bezsensowną Ligę Narodów. Komu to potrzebne?
Generał
  • 0 / 0
Kasa rządzi.