News: Sekcyjny tydzień: Początek sezonu dla kosza i siatkówki

Sekcyjny tydzień: Początek sezonu dla kosza i siatkówki

Kamil Gieroba

27.09.2015 23:06

(akt. 07.12.2018 20:08)

Drużyny Legii Warszawa w koszykówce i w siatkówce rozpoczęły rywalizację odpowiednio w I i w II lidze. Zrobiły to ze zmiennym szczęściem, bo koszykarze wygrali, a siatkarze przegrali. Za to rugbiści po wspaniałym comebacku zwyciężyli w Lublinie.

Koszykówka

Na inaugurację rywalizacji w I lidze koszykarze Legii Warszawa na wyjeździe pokonali 74-67 beniaminka, AZS AWF Mickiewicz Katowice. Legioniści długo musieli walczyć o to, by zyskać przewagę nad rywalami. Po pierwszej kwarcie warszawiacy przegrywali 10-14 i dopiero tuż przed końcem drugiej kwarty Legia wyszła na prowadzenie 28-27. Kolejny mecz legioniści  także rozegrają na wyjeździe. Rywalem będzie GKS Tychy.

Siatkówka

Nowy sezon, ale II ligi rozpoczęli siatkarze. Niestety warszawski zespół uległ na wyjeździe AZS UWM II Olsztyn 2:3. Mimo iż pierwsze dwa sety padły łupem Legii (25-23 i 25-20), to później gospodarze doprowadzili do remisu, wygrywając w kolejnych dwóch setach do 17 i do 23. Po tie-breaku to właśnie drużyna z Olsztyna okazała się lepsza zwyciężając 15-10.

Rugby

Rugbiści w czwartej kolejce II ligi pokonali na wyjeździe Budowlani-Lublin, mimo iż do przerwy przegrywali 0-7. Jest to druga wygrana w tym sezonie, dzięki czemu Legia zajmuje na razie trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz za tydzień, w Warszawie z Rugby Ruda Śląska.

Strzelectwo

Osiem medali na mistrzostwach Polski we Wrocławiu zdobyli reprezentanci Legii Warszawa. Mistrzostwo kraju wywalczyli Maciej Wojtasiak (Kpn60 i Kdw3x40), Rafał Błaszkiewicz (Ppn60), Jakub Kraśniewski (Psz2x30) i Marta Barszczak (Ppn60). Srebrne medale zdobyli Kraśniewski (Ppn60) i Błaszkiewicz (Pdw60), zaś Marta Barszczak brąz w Psp30+30.

Boks

Po triumfie w Busku-Zdroju, Dawid Bosak wygrał kolejne zawody. Tym razem stawką był Puchar Burmistrza Sandomierza. W finale był lepszy od Mateusza Ziomka z Wisłoku Rzeszów.

Tenis

14-letnia reprezentantka Legii, Stefania Rogozińska-Dzik w parze ze Słowenką Zalą Ule doszły do finału w deblu National Sport Park Open do lat 18. W ostatecznym starciu przegrały z francusko-włoską parą Sophie Muntean/Costanza Traversi 4-6, 4-6.