News: Koszykówka: Porażka z Pogonią

Sekcyjny weekend: Nogal wicemistrzem świata

23.12.2014 03:38

(akt. 04.01.2019 13:43)

Legijny panczenista Artur Nogal został akademickim wicemistrzem świata na dystansie 500 metrów na zawodach w Kazachstanie. Legionista przegrał jedynie z Włochem. Dla legijnych sekcji nie był to najlepszy weekend. Porażki ponieśli koszykarze, siatkarze oraz waterpoliści. Poniżej szczegóły.

Koszykówka:

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe 72:87 z niżej notowaną Rosą Radom. Najlepszym zawodnikiem w szeregach stołecznej ekipy był Andrzej Paszkiewicz, który zanotował 16 punktów. Dla podopiecznych Piotra Bakuna była to ostatnia konfrontacja w 2014 roku. "Wojskowi" plasują się na 5. miejscu w tabeli i tracą 4 "oczka" do liderującej drużyny z Krosna.

- sobota - Rosa Radom - Legia Warszawa 87:72 (I liga)

Piłka wodna:

Waterpoliści Legii Warszawa rozegrali w niedzielę dwa spotkania z mistrzem Polski, Ocmerem Uniwersytet Łódzki. Rano podopieczni Jakuba Słowikowskiego przegrali "o włos". Rywale cieszyli się z triumfu 17:16. Kilka godzin później walki ze strony gospodarzy nie zabrakło, ale to jednak łodzianie cieszyli się ze zwycięstwa 13:10. Nagrody dla najlepszych legionistów dostali Adam Oleksów i Alek Madej.

niedziela - Legia Warszawa - Ocmer Uniwersytet Łódzki - 16:17 (Ekstraklasa)
- niedziela - Legia Warszawa - Ocemr Uniwersytet Łódzki - 10:13 (Ekstraklasa)

Siatkówka:

Legioniści w hali przy ulicy Polnej przegrali 2:3 z UKS-em Centrum Augustów. Wynik nikogo nie satysfakcjonował, gdyż warszawianie prowadzili już nawet 2:1 w setach, ale prowadzenia nie udało się utrzymać do końca.

- sobota - Legia Warszawa - UKS Centrum Augustów (II liga)

Łyżwiarstwo:

Artur Nogal został akademickim wicemistrzem świata na dystansie 500 metrów. Legionista przegrał jedynie z Włochem Mirko Nenzim. Łączony czas Polaka wyniósł 70,74 s. Zawody odbywały się w Kazachstanie. Nogal na podium pokazał nawet "eLkę"

Rugby:

W rozgrywkach rugby trwa przerwa, jednak 10 stycznia odbędzie się nabór do żeńskiej drużyny stołecznego klubu. Odbędzie się on na bocznym boisku przy Łazienkowskiej o godzinie 10:00.