Reklama HEG

Siatkówka: Wygrana Legii z Czołgiem

Marcin Szymczyk

Źródło: siatkowka.legia.com

22-01-2017 / 15:24

(akt. 04-01-2019 / 13:12)

Siatkarze Legii Warszawa pokonali w sobotę Czołg AZS UW 3:1 w meczu 18. kolejki rozgrywek II ligi. Dzięki temu zwycięstwu, „Wojskowi” awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po udanych atakach i dzięki większej dokładności podopieczni Pawła Rzepińskiego prowadzili 8:4. W tym momencie w poczynania legionistów wkradło się rozluźnienie, co błyskawicznie wykorzystali goście obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej partii.


Przebieg kolejnych setów wyglądał dość podobnie – wyrównana walka przez początkową fazę seta, a potem gospodarze włączali drugi bieg i odskakiwali na 2-3 punkty. Trzy sety padły łupem Legii, dzięki czemu „Wojskowi” zainkasowali niezwykle cenne 3 punkty.


Dzięki porażce Metra Warszawa z Energą Omis Ostrołęka, Legia awansowała na 5. miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki. Następny mecz już w najbliższą sobotę. W hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 rywalem Legii będzie MUKS Huragan Wołomin. Serdecznie zapraszamy.


Legia Warszawa – Czołg AZS UW 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:21)


Legia: Górski, Koc, Staniszewski, Belczyk, Godlewski, Kaczorowski oraz Słowiński (l), Cybulski (l), Sęk, Szewczyk

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 1 / 0
Wygrać z czołgiem nie jest łatwo. Wiedzą o tym wszystkie adolfy, które zetknęły sie z czołgiem o numerze taktycznym 102. To znaczy - "wiedzą inaczej", bo sa trupami. Przynajmniej w sensie kinematograficznym.
Chociaż z drugiej strony Powstańcy 44 niejeden czołg wysłali w przysłowiowe pi3du. I chwała im za to.
Ech, gdy Redakcja pisze, ze wygralismy z Czolgiem, to wracaja wspomnienia...

Pamietacie kto byl w Legii nazywany Czolgiem?

Tak, nasz Dwaliiszwili.

Ech, stare, piekne czasy, gdy Jasiu nie mogl ugrac nawet punktu w LE.... i Legia byla kojarzona z terminem "Legia gra? No to kolejny eurowpyerdol", a TERAZ... jakie piekne czasy nadeszly!

Remis z Realem i nie pekamy przed nikim.
Kto mogl sie wtedy tego spodziewac?

Chyba tylko @TLW, bo on wie wszystko :)
~maciek123467
  • 0 / 0
AWANS DO EKSTRAKLASY NA WYCIAGNIECIE REKI!!