Środa dniem zaległych meczów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

20-10-2020 / 11:15

(akt. 20-10-2020 / 11:50)

Już w najbliższą środę, 21 października swoje mecze rozegrają trzy piłkarskie drużyny Legii Warszawa.

W środę na boisko jako pierwsi wybiegną piłkarze Legii z Centralnej Ligi Juniorów (U-18). Już o godz. 12:00 stołeczny zespół zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Piłkarskim Oporowska. Dlaczego mecz nie odbył się w terminie? Na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego o objęciu kwarantanną zawodników grup młodzieżowych Legii Warszawa, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN odwołał dwa mecze w CLJ U18 z udziałem Legii Warszawa. W dotychczasowych ośmiu ligowych grach "Wojskowi" wywalczyli 16 punktów i zajmują 6. pozycję w tabeli. Do lidera, Wisły Kraków, tracą pięć "oczek". Ale trzeba dodać, że Legia rozegrała o dwa mecze mniej niż "Biała Gwiazda".

Godzinę później o godzinie 13:00 do rywalizacji o punkty przystąpią III-ligowe rezerwy. Zespół prowadzony przez Tomasza Sokołowskiego II zmierzy się w Grodzisku Mazowieckim z Legionovią Legionowo w zaległym spotkaniu 10. kolejki. Spotkanie miało się odbyć 11 października, ale zostało przełożone ze względu na powołania piłkarzy Legii na zgrupowanie reprezentacji Polski. Legioniści zajmują aktualnie 9. miejsce w tabeli III ligi grupy I z dorobkiem 17 punktów (lider klasyfikacji, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, ma na koncie 26 "oczek"). Stołeczna drużyna rozegrała o jeden mecz mniej niż większość drużyn w lidze. 

O godz. 18:00 rozpocznie się natomiast zaległe spotkanie 5. kolejki ekstraklasy. Pierwszy zespół Legii zagra przy Łazienkowskiej ze Śląskiem Wrocław. Do rywalizacji tych drużyn miało dość 27 września, a więc trzy dni po meczu z Dritą Gnjilane. Jak na razie "Wojskowi" plasują się na 8. lokacie w tabeli z dorobkiem 9 punktów po pięciu spotkaniach. Do pierwszego Rakowa Częstochowa, warszawiacy tracą 7 punktów, ale mają na koncie o dwa rozegrane mecze mniej. 

Środa będzie zatem dniem pełnym emocji. Tego dnia dojdzie do trzy zaległych meczów w odstępie raptem sześciu godzin. Dwie rywalizacje Legii ze Śląskiem, a także spotkanie z Legionovią w rozgrywkach III ligi. Po więcej zapraszamy na Legia.Net.

Środowy rozkład jazdy:

CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (godz. 12:00)

III liga: Legia Warszawa – Legionovia Legionowo (godz. 13:00, Grodzisk Mazowiecki)

Ekstraklasa: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (godz. 18:00, Łazienkowska)

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Fajna okazja do hat-tricka. Legioniści do boju :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trzy razy tak.
3 x 3 i pozamiatane :)
Major
 • 0 / 0
I tego się trzymamy!
Jestem tego samego zdania :)
Porucznik
 • 0 / 0
Wiecie moze kto nam ten mecz ze Śląskiem będzie gwizdał?
Major
 • 0 / 0
Sebastian Jarzębak
Chorąży
 • 2 / 0
Najwazniejsze 3pkt, musza byc nasze , do boju Legio!!!
"Już w najbliższą środę, 18 października"


:D :D :D :D
Generał brygady
 • 0 / 1
Coś się komuś coś teges...
Radakcjo drogą, dziś już mamy 20 października...
Podporucznik
 • 4 / 2
Jakie to niesprawiedliwe. Nasze gwiazdy nie po to odpadały z pucharów, żeby teraz grac mecze co 3 dni. Powinni zastrajkować czy coś..
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Najdziwniejsze że po meczu nie dostali 2 dni wolnego
Major
 • 1 / 1
Nie ma kucharczyka to i strajków nie ma
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Środa dzień........zaległych meczów.
No może być i tak
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jedno z drugim nie przeszkadza :)
Generał brygady
 • 0 / 0
Raczej jedno drugiemu...