Szachtar Donieck w Legia Training Center

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

13.09.2022 00:30

(akt. 13.09.2022 00:34)

Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na 1. miejscu, w poniedziałek (12.09) zameldował się w Legia Training Center. Do listopada br. drużyna z Doniecka będzie przygotowywać się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgrywanych na stadionie przy Łazienkowskiej, a także do spotkań ukraińskiej Premier Lihi w ośrodku treningowym, z którego na co dzień korzystają "Wojskowi".

fot. Jakub Wydra / legia.com

KOMUNIKAT LEGII:

Legia Training Center będzie również miejscem, gdzie młodzieżowa drużyna Szachtara zagra mecze w UEFA Youth League. FC Szachtar U-19 korzystał już z boisk na terenie kompleksu podczas turnieju Al-Abtal Cup w 2021 roku. 

LTC jest zlokalizowane w jednej z najbardziej rozwijających się gmin w Polsce, Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, zostało oddane do użytku w 2020 roku i jest oceniane jako jeden z najlepszych obiektów w tej części Europy. Składa się z 9 boisk piłkarskich (7 naturalnych i 2 sztucznych), a także z budynku o powierzchni 9000 m², w skład którego wchodzą m.in. kryta hala sportowa, prawie 400 m2 siłowni, gabinety odnowy biologicznej, medyczne, centrum badawczo-rozwojowe oraz inna infrastruktura najwyższej jakości.

Polecamy

Komentarze (65)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.