Szachtar Donieck w Legia Training Center

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

13-09-2022 / 00:30

(akt. 13-09-2022 / 00:34)

Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na 1. miejscu, w poniedziałek (12.09) zameldował się w Legia Training Center. Do listopada br. drużyna z Doniecka będzie przygotowywać się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgrywanych na stadionie przy Łazienkowskiej, a także do spotkań ukraińskiej Premier Lihi w ośrodku treningowym, z którego na co dzień korzystają "Wojskowi".

fot. Jakub Wydra / legia.com

KOMUNIKAT LEGII:

Legia Training Center będzie również miejscem, gdzie młodzieżowa drużyna Szachtara zagra mecze w UEFA Youth League. FC Szachtar U-19 korzystał już z boisk na terenie kompleksu podczas turnieju Al-Abtal Cup w 2021 roku. 

LTC jest zlokalizowane w jednej z najbardziej rozwijających się gmin w Polsce, Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, zostało oddane do użytku w 2020 roku i jest oceniane jako jeden z najlepszych obiektów w tej części Europy. Składa się z 9 boisk piłkarskich (7 naturalnych i 2 sztucznych), a także z budynku o powierzchni 9000 m², w skład którego wchodzą m.in. kryta hala sportowa, prawie 400 m2 siłowni, gabinety odnowy biologicznej, medyczne, centrum badawczo-rozwojowe oraz inna infrastruktura najwyższej jakości.

Komentarze (65)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trzeba pomóż w potrzebie.
Generał
 • 0 / 0
Wszystko z********e ale jakoś LTC nic robi w kierunku rozwoju młodych zawodników.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mogą w Kostomłotach byle wygrali.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
A my w takim razie gdzie będziemy trenować? Na kartoflisku pod lasem?
Major
 • 1 / 0
Gdziekolwiek by trenowali i tak grają padake
Generał brygady
 • 3 / 1
miałem niesamowicie realny sen. Właściciel Szachtara odkupił klub od Miodka
Niektóre sny się spełniają :)
Generał brygady
 • 0 / 1
Trzymajmy kciuki (;
Zamienić chcesz kogoś kto pracował dla oligarchy na oligarchę? Oj głupi pomysł. "Łaska pańska na pstrym koniu jeździ"...
Generał brygady
 • 0 / 0
no coż wole Legie, która gra na poziomie Szachtara
Marszałek Polski
 • 1 / 1
To centrum to jedyny pożytek z Loczka..
i co z tego że mają taki ośrodek ale żadnego pożytku z tego Legia nie ma jak pokaże się perspektywiczny piłkarz to zaraz go zepsują i odchodzi za darmo do innego klubu
Generał
 • 0 / 0
LTC to coś co się Mioduskiemu udało, jeszcze nie tak dawno cała baza treningowa to były tylko dwa boiska.

Szkoda że w innych sprawach tak dobrze mu nie poszło.
To jest klub miliardera, który jako to na wschodzie w niezbyt legalny sposób dorobił się fortuny. Facet dysponował do niedawna 12 miliardami dolców (teraz zostało mu ok. 4) i ściągał hurtowo Brazylijczyków i to nie takich jak my w Pogoni Szczecin kilkanaście lat temu. Tam piłka chodziła nieprawdopodobnie szybko i Ukraińcy, którzy ogrywali się z nimi są najlepszymi zawodnikami swojej ligi, czyli dokładnie to, czego brakuje nam. Nie mamy najlepszych zawodników nawet w tej zasranej lidze, to o czym my mówimy?
Kapitan
 • 0 / 0
Mamy i mielismy. Przeciez Mladen byl MVP ligi, kiedys mielismy Nikolicia, Odjidje, Radovica i co? Polacy sie czegos od nich nauczyli? A Ukraincy w Szachtarze nie sa najlepsi. Dinamo ma lepszych.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jakoby....
Jego ojciec dostal podwojne dozywocie w USA byl killerem
A synalek rozkrecil jedna z pierwszych OPG na Donbasie
Mam zone z Doniecka i mieszkalem tam rok

OPG - organizowana priestupna grupierowka


Teraz to pan biznesmen ale 2-3 swoje cmentarze ma
Mam nadzieje ze dobrze płacą za wynajecie. Może troche budżet sie zbilansuje za europejskie pucharu. Chociaż dziwnie że ktoś trenuje u nas
Generał brygady
 • 0 / 1
Obawiam sie ze to w ramach pomocy.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Co za PRowy bełkot. Zbiera mi sie na wymioty. Zachowujmy hakies propor je. Nowy ni3 znaczy nowoczesny. Pewnie najlepszy w Polsce, bo tutqj nie ma praktycznie nic podobnego, ale w porownaiu z tym co maja chociazby w Holandii, o Anglii czy Hiszpanii nie wspominając, to jednak duza roznica.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
W ilu takich ośrodkach byłeś?
Kapitan
 • 3 / 0
Szachtar i Dynamo na chwilę obecną składają się niemal wyłącznie z Ukraińców i dają sobie radę w LM i LE. A u nas szukają szrotu po całej europie a wynik mierny.
Tu masz odpowiedź, dlaczego tak jest:

"W 1989 roku 7,5-letni chłopiec potrafił wisieć na drążku na ugiętych ramionach przez 17 sekund. W 2015 roku jego rówieśnik wytrzymywał w takiej pozycji zaledwie 7 sekund. Biegał też wolniej – na 600 metrach tracił 40 sekund. Swojego kolegę sprzed 16 lat bił na głowę jedynie przy próbie siły ścisku ręki. To wynika z prowadzonego co dekadę ogólnopolskiego badania kondycji fizycznej uczniów i uczennic. Z kolei Naczelna Izba Kontroli stwierdziła, że między 2013 a 2018 rokiem procent młodzieży w wieku 11-17 lat aktywnej fizycznie przez co najmniej godzinę dziennie spadł z 21 do 15."

https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,28831645,nauczyciele-wf-u-generalnie-jest-tragedia-uczniowie-szybko.html
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No i ściągasz sobie takiego Ukraińca, takiego na jakiego nas stać, takiego na granicy grania i siedzenia na ławce, to albo jest najsłabszym, nieogarniętym defensywnym pomocnikiem, którego przerasta nasza trudna liga, albo jak to było, po kilku poprawnych meczach, nagle od.pier.da.la taki numer, który załatwia nam odpadnięcie z PP, albo ma wysokie mniemanie o sobie, a niskie o naszym klubie, iż uważa, że powinien być pewniakiem do pierwszej jedenastki i w związku z tym nie chce pojechać na mecz Legii II, bo mu korona z głowy spada.

Tamten kierunek poszukiwań to generalnie porażka, albo roszczeniowcy mający o sobie duże mniemanie, czego nie potwierdza boisko, albo podłączeni do prądu nie warci takiej kasy, jaką za nich śpiewają.
Fairplay

A teraz młodzież prosi rodziców aby załatwili im lewe zwolnienia z W-F sam znam mnóstwo takich przypadków
Kiedyś dzieciaki grali na podwórkach byli aktywni a dziś są aktywni ale on line
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Jakby mnie moj dzieciak o cos takiego poprosil to by telefonu i komputera nie zobaczył przez pol roku
Marszałek Polski
 • 0 / 0
fairplay,
błądzisz podwójnie.

Po pierwsze: 1989 rok to jeszcze czas przed upadkiem ZSRS i całego bloku wschodniego, w którym katorżnicza praca (również z nastolatkami) obliczona na efekt dyktowany maksymą "cel uświęca środki" miała w sporcie się wciąż całkiem dobrze. NRD, Bułgaria, Rumunia, wspomniany Związek Sowiecki... dość spojrzeć na ówczesne gimnastyczki z tych państw - dziewczynki zmuszane do treningów i ćwiczeń ponad normę, często późniejszych medalistek Igrzysk Olimpijskich, ale zarazem i zupełnie nieistotnych sportsmenek po tym, jak spełniły swoją rolę w ogólnej propagandzie sukcesu, jakiej sport był tylko dla "czerwonych" częścią.

W Chińskiej Republice Ludowej do teraz jest, zresztą, podobnie.

Po drugie: Postsowiecka Ukraina to państwo będące - przynajmniej do czasu (nie wdając się głęboko w politykę: do pomarańczowej rewolucji, do 2014 roku i wygonienia Janukowycza) - oparte m.in. na rządach oligarchów, którzy swoje majątki zawdzięczali Moskwie i przemianom po upadku ZSRS w 1991 roku. Na tej kanwie wyrosła też potęga niektórych klubów sportowych, w tym górniczego Szachtara z Doniecka, który w 2006 roku ograł Legię gładko w dwumeczu o Champions League, mocno doinwestowany i wówczas pozostający absolutnie poza zasięgiem "Wojskowych". Nie tylko względy sportowe do tego się jednak przyczyniły.
Kapitan
 • 0 / 0
Dinamo sobie daje rade w LE? Ze co? Przeciez oni wlasnie odpadli z LM i w LE przegrali 1. mecz. To gdzie sobie dobrze radza? Ich ostatnie 3 mecze w pucharach to 0-0-3.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Do tego czeskie drużyny też często zbudowane niemal z samych Czechów. A u nas wiadomo, szrot na tony co okienko do ekstraklasy. Jeden na 15 wypali jak np ten Valo z Wisły Płock i później w kolejne okienko napływ kilku z tej ligi co poprzedni szrot który akurat wypalił
Do Fairplay W 1989 r. chłopiec nie miał smartfona a w 2015 miał. Stąd ten uścisk ręki ;-)
Bialy

Dokładnie
Kapitan
 • 2 / 7
Ile Szachtar płaci Legii? Czy społecznie kudłaty się udziela?
Bizon, a kto mu zabroni? Przeciez jest miliarderem

(w rupiach)
Generał broni
 • 3 / 1
Może zamiast treningów z Kosta nich przez dwa dni posiedzą na trybunach i zobaczą jak trenują prawdziwe drużyny
To nawet dobry pomysł. Może niech też potrenują z nimi i ich trener wymyśli taktykę na mecz z Miedzią.
Jak nie ma umiejętności, to się można przyglądać do usranej śmierci i nic to nie pomoże.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No właśnie może chociaż zonaczą jak się gra
Major
 • 3 / 0
Jak Achmetow by wykupił Legie i zbudował taką drużynę jak Szachtar z ponad dekady temu wydając tyle hajsu może by się udało byśmy byli najlepszym zespołem wschodniej Europy?
Major
 • 1 / 0
I fajnie że klubowy autokar mamy ładniejszy od Szachtara..
Taki Sokołowski czy Rosołek zreszta jeszcze paru naszych wirtuozow pilkarskichh powinni całe treningi Szachtara ogladac z bliska i sie uczyc
Pułkownik
 • 1 / 0
Trafna uwaga.
Generał broni
 • 8 / 7
Mam nadziej ze nasz zarząd zadba o to aby treningi Legii były ukryte. Przecież jak piłkarze Szachtara to zobaczą to że śmiechu dostaną roztroju żołądka.
Marszałek Polski
 • 6 / 6
Kompleks małego członka?
Marszałek Polski
 • 5 / 4
Macmon, ten typ tak ma. Są tacy ludzie. Wszystko traktują jak powód do kpin. Choćby nie wiem jak głupio i jak głupich, ale to odruch i potrzeba jednocześnie. Mały ptak to tylko jeden z wielu powodów.
Generał broni
 • 3 / 3
Kolego ja takich problemów nie ma. Ale widze ze ty tak skoro piszesz o tym.
Raczej odwrotnie. Niech powyminiaja sie wiedza. Trenerzy na calaym świecie jeżdżą na seminaria. Szkolenia są i będą
Kapitan
 • 0 / 0
Zobaczymy kto sie bedzie smial po meczu w LM. Szachtar juz nie ma Brazylijczykow zeby sie tak napinac w Europie.
Generał dywizji
 • 7 / 3
I jeszcze jedno. Może by tak zagadać z Szachtarem, co by nam wypożyczyli 2 - 3 zawodników. Mielibyśmy wtedy przynajmniej jakichś piłkarzy w składzie obok Tobiasza a nie same rozkapryszone, zmęczone 9 kolejkami B-klasowe gwiazdeczki.
Generał broni
 • 4 / 2
Bo każdy zawodnik Szachtara marzy aby grać w takim klubie jak Legia.
Sierżant
 • 4 / 1
pewnie można sobie wyobrazić, że lepiej piłkarzowi wychodzić w I jedenastce w każdym meczu ligi polskiej, niż siedzieć na trybunach w lidze ukraińskiej.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Ultra, napisałem to z przekąsem, ironią. Chociaż czasy mamy takie, że różnie z tymi wartościami może być.
Marszałek Polski
 • 3 / 5
No jasne, uprawiajmy żebractwo,... dej piłkarzy.
Naprawdę źle to weygląda.
Kapitan
 • 0 / 0
Nie no pewnie, kazdy pilkarz Szachtara marzy zeby cale zycie trenowac i grac na neutralnych terenach i mieszkac w hotelach, bo stadion i miasto klubu w ktorym grasz jest zmobardowane. Raj dla pilkarza wrecz.
Generał dywizji
 • 6 / 3
Proponuję, aby nasz trener, sztab i przede wszystkim piłkarze zaczęli przychodzić na treningi tego zespołu. Zobaczą co to znaczy trening itp. Później zaś niech zobaczą zapis swojego treningu i w ramach zadania domowego wypiszą 35 000 różnic.
Generał broni
 • 5 / 3
Niewiem czy nasze gwiazdki mają czas. Przecież trzeba jeszcze zdążyć do galerii
Generał broni
 • 4 / 2
i do kosmetyczki
Marszałek Polski
 • 3 / 7
Następny kompleksiarz w stosunku do klubu z zagranicy. #jprdl... Skąd wy się bierzecie?
Generał
 • 4 / 2
Dlaczego od razu kompleks? My o mało nie spadliśmy z ligi, oni grają w Lidze Mistrzów? Czujesz różnicę?
Generał broni
 • 0 / 0
Jakie kompleksy?
Kapitan
 • 0 / 0
O malo co to nie spadl Slask a nie Legia. Legia zajela 10 miejsce z 10 pkt przewagi nad strefa spadkowa. To nie jest o mało. A Szachtar gra w LM bo im bomby spadly na kraj i nie dkonczono ligi. Kto wie, czy by skonczyli na 1 miejscu gdyby dokonczono. Mieli raptem 2 pkt przewagi po polowie rozgrywek.
A mają jakąś umowę o wymiane murawy? Czy murawa będzie teraz częściej wymieniania przez ich mecze?
Generał broni
 • 2 / 5
Znając Janusza biznesu Miodka to większość kosztów spadnie na Legie.
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Ciekawe, kto zapłaci za kary za zachowanie kibiców, bo jestem pewien, że zaraz coś od.pier.do.lą.
Marszałek Polski
 • 2 / 5
Czyli coś tam kapnie do budżetu klubu..
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Kapnąłeś się?
Ale basenu, ni.