Tomas Pekhart już w Warszawie

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

07-02-2020 / 20:59

(akt. 03-03-2020 / 17:15)

Tomas Pekhart przyleciał do Warszawy. Czeskiego napastnika czekają testy medyczne przed transferem do stołecznej drużyny.

Tomas Pekhart występował ostatnio w Las Palmas. W hiszpańskim drugoligowcu zagrał w tym sezonie osiemnaście razy i strzelił pięć goli przez 877 minut spędzonych na placy gry.

Czech mający na koncie dziewiętnaście meczów w kadrze (dwa gole) wylądował w Warszawie po godzinie 19:30. Piłkarz przyleciał do stolicy Polski lotem z Madrytu. Napastnika czekają teraz testy medyczne. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, atakujący powinien związać się umową z Legią. Wicemistrzowie Polski nie będą musieli płacić kwoty odstępnego. Czech nie był podstawowym zawodnikiem Las Palmas, a zarabiał dużo (ponad pół miliona euro rocznie brutto), dlatego też klub z Wysp Kanaryjskich chętnie pozbędzie się piłkarza. Jak ustalił "Super Express" Czech podpisze umowę z Legią do końca tych rozgrywek i na dwa kolejne sezony.

Komentarze (418)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Hfrf
 • 0 / 0
Drewno skoro nie gral
Jest pozytywny odzew na moja propozycje wiec może podsumuje i zastanówmy się czy jest to realne.
„Najlepsza forma wsparcia to karnet” - nie zgadzam się z tym. Tzn jest to ważna rzecz dla klubu, ale kupując karnet nie mamy najmniejszej gwarancji ze nasze pieniądze idą na transfery a już zupełnie nie mamy na jakie czy będzie to Necid czy Vadis.
Kto ma decydować - maksymalnie 5 z nas wybranych na „walnym zgromadzenie” na kadencje maksymalnie roczna. Dostęp do wszystkich informacji dla wszystkich w trakcie przeprowadzania transferów jest niemożliwy bo „transfery lubią ciszę”.
Kto ma wyszukiwać?
My możemy (nasi przedstawiciele) opiniować to co proponuje nasz legijny scouting jeśli temat nam się podoba wchodzimy. Druga kwestia to uważam ze najlepsza inwestycja byliby wyróżniający się zawodnicy ligowi którzy z 400k euro które proponuje zwykle Legia są nie do ruszenia ale za 3 razy więcej już tak.
Ja uważam ze temat jest do zrobienia. Ja mogę dać 1000 takich jak ja na sto procent znajdzie się kilkuset takich którzy dadzą więcej tez będzie nie mało a do tego raczej dojdzie duża grupa która wyłożę setkę lub kilka setek. Na zgromadzeniu można głosować na zasadzie każde włożone 100 to jeden głos.
Jeśli w ten sposób udałoby się przeprowadzić jeden sensowny transfer w sezonie to już byłoby dobrze a jak dwa bajecznie. Jeśli nam by wyszło to byłaby szansa w dłuższym horyzoncie żeby ktoś inne w lidze tez to zrobił i poziom ligi podnosiłaby się w sposób naturalny
Rumuni z Czech
Emocje opadły. Zatem: Nie przekonuje mnie ten zawodnik, liczyłem na Swierczoka lub Alibeca. Natomiast na pewno rynek transferowy jest trudny i nie łatwo kogoś dobrego kupić. Zakładam że Vuczko go zaakceptował i zawodnik wpisuje się w charakterystykę jakiej trener oczekuje od napastnika. Mowa była o walce o drugie piłki, zgrywanie górnych piłek, umiejętność gry tyłem do bramki i skuteczność w polu karnym. Czy to wszystko ma Pekhart, czas pokaże. Ale Vuczko dostał chyba kogo chciał, a teraz musi mieć okazję pokazać że zna się na swojej robocie lepiej niż kibice i wykorzysta go z korzyścią dla zespołu. Czekam na serię 5 wygranych z rzędu, jakieś 4:0 i efektowna i efektywna grę. Do boju Legio!
Generał brygady
 • 4 / 5
Liczę że jednak to będzie przeciwieństwo Necida.
Generał brygady
 • 1 / 0
Czyli co - kurd**el ze Słowacji zamiast dryblasa z Czech?!...
Może zróbmy coś co da namiastkę dużego klubu.
Nie jesteśmy w stanie jako kibice przejąć klubu, ale moglibyśmy powołać spółkę (udział 100 zł każdy może kupić ile chce zasilając fundusz Transferowy jeśli uzbieramy np 100000 wpłat po 100zl będziemy mieli do dyspozycji 10.000.000 PLN jeśli uda się więcej a myśle ze jest możliwość uzbierać Ok 25.000.000 PLN to będzie to już pokaźna kwota.
Te kwotę przeznaczamy na transfery i kontrakty realnych wzmocnień naszego klubu np.:
Kupujemy zawodnika za 2 mln euro (8.400.000 PLN) dostaje kontrakt 500Tys euro Na 3 lata wiec fundusz uszczuplony o 3,5mln euro tj. Około 14.700.000 PLN
Mamy dobrego zawodnika, który jeśli po np 2 latach zostanie sprzedany za 4 mln euro to dzielimy się (fundusz z klubem) połowa zysku po odjęciu kontraktu czyli 2 mln zakup plus 2 lata kontraktu 1 mln razem 3 mln wiec z transferu wraca 3.500.000 euro do funduszu i 500tys euro do klubu. Pieniądze w funduszu nie są nigdy dzielone tylko zawsze są zapleczem finansowym na wzmocnienia.
Zyskujemy my kibice wyższy poziom sportowy (oczywiście musimy mieć na to wpływ przez przedstawicieli) klub zyskując graczy na których nie mógłby sobie pozwolić z opłaconym kontraktem. Zyskujemy tez gwarancje ze wypracowany zysk w połowie zostanie przeznaczony na wzmocnienia.
Brzmi trochę jak S-F ? Myśle ze warto byłoby popracować nad takim scenariuszem i go nagłośnić
Brzmi sensownie, lepiej jest próbować coś robić niż nic. Słaba jest bierność zarządu. Jest tylko jeden problem - jakość scoutingu w Legii, bo kto tych nowych będzie wyszukiwał? W Legii to czysty przypadek, szemrane informacje i bardzo duży brak kompetencji.
Pułkownik
 • 4 / 10
założ takie coś to ja 100 wpłacę na rok nawet więcej
taka Chelsea za kartę członkowską zdziera 30funtów na rok, a za bilet min 60 funtów na mecz!
Pisałem już o takim rozwiązaniu że 2 lata temu - oczywiście popieram.
Można stworzyć platformę na której każdy udziałowiec będzie miał podgląd do wydarzeń i rozliczeń Funduszu. Ja bym widział to tak że każdy udziałowiec ma "głos" o jakiejś wartości i należałoby prowadzić głosowanie nad nowymi potencjalnymi zawodnikami-który wygra, podejmowane są rozmowy.
Fundusz jednak to nie tylko platforma, jeśli chcielibyśmy mieć udziały (żeby pieniądze po sprzedaży zawodników kupionych z Funduszu ) musielibyśmy się dogadać z właścicielem oraz stworzyć własny dział skautingu. Takie rozwiązanie też jest kosztowne bo dochodzą koszty szkoleń, podróży i zarobkowania ww.
Pozostaje kwestia własności karty zawodniczej, zapisy prawne, które też będą wiązały się z jakimś tam wydatkiem itp, itd.
Pomysł dobry Ale sztab ludzi musi zostać zaangażowany a akcjonariusze muszą liczyć się jedynie że stratą środków A nie z zarabianiem pieniędzy bo rozumiem że środki pozyskane że sprzedaży zawodnika wchodzić będą na poczet kolejnych transakcji Funduszu.

Pzdr
W Polsce czymś takim może zająć się wyłącznie Owsiak. W przeciwnym wypadku skończy się murowanym wałkiem.
najlepiej jakby taka platforma została stworzona w ramach struktur klubu
oczywiście pieniadze moglyby być tylko przeznaczone na transfery o których decydowaliby w głosowaniu kibice
jak jestescie w jakims stowarzyszeniu kibiców, mozecie takie coś klubowi zaproponować, ja jestem skłonny wydać nawet 500zł rok rocznie na taki cel
Podpułkownik
 • 1 / 1
a kto mialby decydować kogo i za ile kupic? i kto by negocjowal umowy i podpisywal??
Raczej przedstawiciele Funduszu bo karta zawodnicza też byłaby własnością funduszu. Ale tak jak napisałem potrzebny jest sztab ludzi "od wszystkiego".
Major
 • 1 / 1
Musiałoby być wyemitowane akcje w ściśle określonej ilości, z zastrzeżeniem, że 1 osoba nie może mieć większości. To jest do wykonania, ale nie w Polsce. Tutaj za chwilę taki pomysł zostanie zgnojony. Dodatkowo trzeba liczyć koszty utrzymania klubu. Zaczynanie od zera nie jest ciężkie, bo do okręgówki czy nawet 4 ligi można awansować hobby-playerami z orlików, którzy z chęcią by zagrali. Pomysł bardzo ciężki do wykonania w Polsce, zakrawa o coś nierealistycznego, ale zawsze popieram takie akcje.
co ty pier.dolisz jakiego klubu?
Wyobrażam sobie, że właściciel Legii, który jest w prawie spółek oblatany, odpowiednio zabezpieczył klub przed możliwościami rozdrabniania akcjonariatu i wywierania wpływu na decyzje biznesowe. My kibice jesteśmy od kibicowania a nie od zarządzania. Jego klub, jego odpowiedzialność.
No dobrze, a jak uzyskać gwarancję od trenera, że dany zawodnik będzie grał? "Kupujemy zawodnika za x" Kto ma go wyszukać, kto ma z nim negocjować? Raczej nie przedstawiciel kibiców, a skoro pieniądze nie są klubowe to czemu miałby to robić ktoś z klubu?
Major
 • 0 / 1
Jeżeli miałbym być taki fundusz to wolę żeby klub tym zarządzał w innym przypadku to nie ma sensu z wielu względów, logistycznym, zarządczym i jeżeli damy głos kibicom w sprawach piłkarzy lub ich reprezentantów, to sądzę że przekrętów będzie sporo. Jestem za tym aby było jak w Hiszpanii, są stowarzyszenia kibiców, którzy wpłacają składki i mają wpływ na wybór prezesa który przedstawia swoją propozycję rozmówki klubu i celów transferowych. Można zastosować też styl niemiecki czyli płacimy za członkostwo i zostawiamy wszystko w rękach prezesów
Taki croudfunding, wplac 100 zł a dostaniesz Swierczoka, wplac 300 zł a dostaniesz Vadisa ;-) Cóż. Pomysł może nie jest zły. Takie akcjonariaty to zawsze jedna z lepszych form własności, bo wszyscy czują większa odpowiedzialność za działania i czują się częścią przedsięwzięcia. Problem w tym, że do chętnych do wspierania chyba aż tylu nie będzie. Najlepsza forma takiego wsparcia jest... karnet. A ile ich się na sezon sprzedaje? Mniej niż 10k, gdzie gratis do naszego wsparcia dostajemy możliwość oglądania meczów. Gdzie więc te 100k czy 250k wspierajacych?
No tak, ale temat dofinansowania klubu pojawia się teraz, kiedy Legia już została dofinansowana. Zresztą właściciel Legii mówił jakiś czas temu, że crowdfunding, czyli jednorazowy zastrzyk finansowy nie zmieni poziomu sportowego klubu.
Jak najbardziej jestem za. Nie dla zarobku ale jeszcze lepszej Legii!. Jeśli jest taka możliwość to zróbmy co trzeba i powołajmy bądź załóżmy taką spółkę. Uważam że 100 tyś udziałowców szybko by się znalazło. Pzdr
Generał dywizji
 • 9 / 8
Powiem Wam tak. Jakoś mam dziwny spokój "w temacie" gry Legii na wiosnę. Drużyna jest mało zmieniona. Gra już pod koniec jesieni wyglądała dobrze, wierzę, że nie ulegnie zmianie. Chyba, że na lepsze. Osłabienia? Niezgoda jest poważnym, to fakt, ale często to Kante wchodził w pierwszej "11". Myślę, że teraz tym bardziej nie zawiedzie. Ma na to papiery! Pekhart też powinien dać jakość, choć może nie od razu. Trochę więcej moją obawę budzi odejście Cafu. Mimo, że ostatnio był rezerwowym, to dawane przez niego zmiany zawsze były mocne. Gvilia tego nie gwarantował. Liczę również na szturm młodzieży! Będzie dobrze!
Natomiast moje duże obawy powoduje cisza wokół przedłużenia kontraktów Martinsa, Antolicia, Karbownika i Rosołka. Jeżeli to zostało przesra.ne to kryminał. Ale na razie o tym nie myślę. Szklanka ma być w połowie pełna!!!
Sierżant
 • 11 / 3
a takie trole jak rpoolanski siedzą i zawijają kupy w sreberka
Generał dywizji
 • 8 / 1
rpolański, czy jak Ci tam, piszę to co myślę o Legii, i co chciałbym zobaczyć. Wolno mi chyba mieć marzenia. A Ty, ....... (chciałem Ci ubliżyć) truj atmosferę wokół klubu, na forum którego piszesz udając jego kibica. Masz gdzieś Legię, ważne tylko, żeby przys.rać Mioduskiemu, Vukoviciowi, Leśnodorskiemu, Kucharskiemu... (niepotrzebne skreślić). Goń się stąd trollu!
Generał dywizji
 • 3 / 1
Wiem, że byłeś. Leżałeś w rynsztoku. Nie masz się czym chwalić!
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Dzisiaj w Warszawie, a jutro coś kujnie ełkaesiakom:) taką mam koncepcję
Generał dywizji
 • 2 / 2
Od koncepcji... Ale co ja tam wiem!
https://www.youtube.com/watch?v=edHwDnyoFWw. Posłuchaj sobie na osłodę.
Nie zdążą go zgłosić więc najwcześniej dopiero za tydzień.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Aha, Alaryk. Jeszcze to
https://www.youtube.com/watch?v=Es3Vsfzdr14
Kapitan
 • 1 / 0
Masi https://youtu.be/JPamAVVquR4
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Masi - ten brunet z gitarą posuwa całkiem nieźle mi znany hit głównie z wykonania Otisa Reddinga, którego uwielbiam. Teraz tak się w ogóle promuje muzykę i muzyków - robisz jakiś spontan na ulicy, przy okazji niezłe nagłośnienie, kilku muzyków z porządnym sprzętem i bardzo dobre prowadzenie kamery. Niby spontan i sielskie granko, a tak naprawdę to idzie w kanały typu jutuba i kilka innych - no i popularność wzrasta a płytki się sprzedają.
Tak jak ten kolega z Londynu, który pod swoim filmem umieścił wpis że dziękuje za uznanie i zaprasza do kupowania nowej płyty, którą własnie stworzył.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Invictus - nie szkodzi, niech gra niezgłoszony - będzie ful zaskok dla przeciwnika
To ma sens. Bereś też kiedyś tak Celtik zaskoczył, że później w LM nie mogli się pozbierać.
Dzisiaj w Warszawie ale jutro mozliwe ze nie ;) A jezeli bedzie, to na pare ladnych lat i dlatego tylko modlic sie za niego aby byl zdrowy i na koniec roku zostal krolem strzelcow! A moze strzeli wiecej niz Niezgoda? Trzeba chlopakowi dac jakas szanse i nie stawiac go od razu przed wizja stracenia jak czarownica na stosie.
Coś czuje że u nas odpali L
Chart..
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Tylko pamiętaj, tutaj jest Legia, tutaj się strzela gole i zapi.rdala:)
Powodzenia panie i obyś ładnie się przywitał z kibicami:)
Tu nie trzeba strzelać goli. Ci co strzelają są wyganiani z klubu.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Mam nadzieję że umowa do końca sezonu z opcja automatycznego przedłużenia przez klub na 2 lata.
Jak dla mnie to fajny młody zawodnik można było spróbować a tak idzie do bankruta
Generał brygady
 • 3 / 0
Spróbuj raz jeszcze, ale tym razem w języku polskim,

Łatwiej będzie każdemu czytać, o ile w ogóle warto czytać co masz do powiedzenia?!...
Podpułkownik
 • 0 / 3
Purystą. Ja tam zrozumiałem.
Reprezentant Afganistanu Omran Haydary wzmocni atak Lechii Gdańsk. W najbliższych dniach podpisze kontrakt z biało-zielonymi. Haydary w bieżącym sezonie zdobył 12 goli dla I-ligowej Olimpii Grudziądz.
#mercato
#transfers
ciekawy transfer!
Chorąży
 • 0 / 0
Szkoda, że My się koło niego nie zakręciliśmy. Dużo młodszy, dobry technicznie no i tańszy w utrzymaniu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
poza tym holenderska szkoła...
Generał dywizji
 • 1 / 0
W Hiszpanii cały czas się gra więc chyba nie ma zaległości treningowych. No to do boju Tomas!
Pułkownik
 • 3 / 2
jestem bardzo ciekaw jego występów w Legii, jeżeli oczywiście podpisze kontrakt. Poczekamy zobaczymy jestem optymistą
Podpułkownik
 • 2 / 1
Witaj w naszej rodzinie. Pokaż, że jesteś wart by w niej być. Pozdrawiam.
~Jan007
 • 0 / 1
Spodziewałem się kogoś z dwa-trzy lata młodszego i z trochę lepszymi statystykami
Po co się obsry.ać za wczasu. Niech chociaż chwilę pogra.
Jeśli faktycznie kontrakt na 2,5 roku to spore ryzyko. Optymalnie byłoby 1,5 plus opcja klubu na kolejny rok. Jeśli nie odpali i będzie kolejna osoba z dużym kontraktem do rezerw to przyszłość dyrektora sportowego powinna być jasna.
~Sobieryba
 • 3 / 2
ten cały Kucharski to ma najlepszą robotę w tym kraju...
jak on wypatrzył Cholewiaka Pyrdoła i starego Czecha na ławce na Wyspach Kanaryjskich i jeszcze przekonał do gry w Legii ? Miszcz!
Ale jak przekonał Wesołka, reprezentanta Polski, ogranego w Championship to był dobry? A jak Luquinhasa z ligi portugalskiej też chyba nie było powodów do narzekania? Jak przekonał Novikowasa, to też nikt nie narzekał, dobry sprawdzony ligowiec z kiwka... dopiero potem wszyscy zobaczyli że jednak Legia to trochę za wysoko dla niego. Nawet jak Obradowicz przychodził to wszyscy byli zachwyceni, że zawodnik z przeszłością w La Liga i Anderlechcie do nas przychodzi :)
Szeregowy
 • 0 / 0
Styl gry jak Parzyszek czyli może kilka bramek strzeli.....
Generał
 • 2 / 0
Według ustaleń @UEFAComPiotrK
Pekhart podpisze umowę na zasadzie do końca tego sezonu plus ewentualnie kolejna 2 lata. Wiecej tutaj https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/tomas-pekhart-jest-juz-w-warszawie-super-express-wie-na-ile-czech-podpisze-kontrakt-aa-EeDz-ShGT-2TqY.html
Generał
 • 0 / 0
Ok lekka korekta od razu kontrakt na 2,5 roku.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
ciekawi mnie to "ewentualnie 2 lata". Czyli co jak się nie sprawdzi to tych EWENTUALNIE dwóch lat następnych nie będzie?
Chorąży
 • 0 / 0
Może mieć wpisane ile minut w kontrakcie albo występów.
No i takie warunki to ja rozumiem. Jeżeli to prawda to Miodek czegoś się w końcu nauczył.
Mam tylko nadzieję, że te ewentualne 2 lata nie załączą się z automatu w przypadku rozegrania określonej liczby meczów, bo znowu będzie zsyłka do rezerw.
Kapitan
 • 0 / 0
https://youtu.be/XqDC1W4Rf1o
Kapitan
 • 0 / 0
Uczmy się kochać tak szybko odchodzą...
Dla prawdziwych Legionistów Duży Szacunek i kropka
~Wendigo
 • 0 / 0
RAMIL SHEYDAEV!!!!!!!
Panowie!
Może trochę więcej zaufania w kwestii transferów. Ostatnie okno było rewelacyjne. Nie zmienia tego nawet Obradovic. Tam siedzą ludzie, którzy znają się na swojej robocie. Działają na podstawie wiedzy i analizy. Jestem pewien, że transfer Perkharta jest w tej chwili najbardziej optymalną opcją. Legia nie istnieje tylko tu i teraz. Trzeba mieć trochę wyobraźni, żeby zobaczyć, co będzie za 2,3 czy 5 lat. Niektórzy piszą, że brak mistrzostwa to jakiś dramat. Dla mnie dramatem byłoby powtórzenie historii Wisły Kraków, a w pewnym momencie rozpędzony "statek" zmierzał w tamtym kierunku. Jestem pewien, że w najbliższych latach będziemy świadkami bardzo szybkiego rozwoju klubu, bo za sterami siedzi człowiek, który zrealizuje to co sobie zamierzył, pomimo wybuchów histerii i ataków ze wszystkich stron.
Pułkownik
 • 1 / 10
L jak Miłość 100% racji!
@ L for ever Kpisz, czy o drogę pytasz ???
100% ale dostałeś minusa:D hipokryzja !
Pułkownik
 • 1 / 10
L jak Miłość jest z tych którzy na 100% mają kilka kont
Marszałek Polski
 • 3 / 4
"Może trochę więcej zaufania w kwestii transferów. Ostatnie okno było rewelacyjne. Nie zmienia tego nawet Obradovic. Tam siedzą ludzie, którzy znają się na swojej robocie. Działają na podstawie wiedzy i analizy. Jestem pewien, że transfer Perkharta jest w tej chwili najbardziej optymalną opcją."
To jest tylko pobożne życzenie, chyba nie chcesz bym ci wymienił tonę;) nazwisk ludzi których ściągał ten "znający się na swojej robocie", a może jakiś mail chcesz przeczytać o Sulleyu, ewentualnie Chukwu. Miejmy nadzieję, że ten pan uczy się na błędach, bo popełnij ich sporo i to całkiem niedawno. Nikt nie jest nie omylny, ale OBAWY to my mamy duże i uzasadnione i oby mylił się jak najmniej i jak najtaniej, gdyż tanio się nie myli ( Chukwu, Obradovic, itd.)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
nieomylny kolego jammm:)
Podporucznik
 • 0 / 0
Jakie było to okienko?
Od wazeliny to mózg ci chyba uszkodziło :)
Fartem ściągnięty Wszołek i Luquinhas, reszta przeciętna albo słaba jak Novikovas i Obradovic.
Do Wisły nawiązaliśmy sukcesami sprzed dekady, ale to już minęło.
Wciąż czekamy na napastnika, wszak okienko w Polsce jest otwarte do marca.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Czekamy, czekamy. Wszyscy na jednej fali. Centrala (tym transferem) nas ocali.
~***
 • 4 / 5
CZESKI DRWAL ZJADŁ ŚNIIADANIE
forumowy głupek się wyrzygał
Major
 • 2 / 3
Legiony22
Każdy musi mieć swojego studenta z Rumuni.....
08-02-2020 11:52

.....

No i mamy coming out na forum. Tak podejrzewałem, że jesteś gejem.
Sierżant
 • 5 / 10
Od naśmiewania się że mnie, bramek w ekstraklasie temu szrotowi nie przybędzie...
Może wreszcie na tym forum skończy się używanie języka odczłowieczającego ludzi???
Chcesz być taki poprawny, a z Twoich słów wynika, że gej to nie człowiek.
Legiony,
Pekhart na naszą ligę spokojnie wystarczy. Problem polega na tym, że celujemy wyżej. Stąd nasze zatroskanie. Bramek to mu przybędzie po meczu z Wisłą jeśli nadal będzie w takim gazie, jaki pokazała w Warszawie. Nie nazywaj go więc szrotem bo dla Ciebie to „pan piłkarz”.
My mówimy, że celujemy wyżej. Ale nie oszukujmy się, gdy się przez kilka sezonów z rzędu odbijamy od LM/LE, to siłą rzeczy musimy się liczyć, że bez dużych pieniędzy dla klubu awansować będzie nam coraz trudniej. Dariusz Mioduski bardzo liczy na zarabianie w LE2. Tam mamy szanse na regularne granie, ale to dopiero za jakiś czas.
Chorąży
 • 1 / 0
Już przestańcie z tym Czechem. Wczoraj w Śląsku wszedł wysoki napastnik z 2 ligi włoskiej z jedną bramką na koncie i zrobił od razu różnice
Podpułkownik
 • 0 / 1
Technicznie biorąc człowiek...
Starszy sierżant
 • 7 / 1
Sam transfer Pekharta nie jest problemem, on moze sie przydac i jezeli jest pracowity i ambitny to da nam cos w tej marnej lidze i i pomoze zdobyc mistrza.

Problemem jest to, ze znowu sie oslabilismy bo Niezgoda jest lepszym napastnikiem. Problemem bedzie jak dostanie ten zapowiadany kontrakt na 3 lata pewnie kolo 400k euro rocznie bo to oznacza, ze nie kupimy juz lepszego napastnika i ruszamy na podboj Europy z Kante i Pekhartem.

Problemem jest naiwne myslenie Miodka i Kucharskiego, podobne glupoty gada Probierz. Oni wszyscy placza jak to trudno jest sprowadzic dobrego gracza do polskiej ligi, szukaja winnych wszedzie ale nie patrza na siebie. Bo czym my mozemy skusic takich wyrozniajacych sie graczy ze slabszych zespolow z mocnych lig czy z nizszych lig np. w Hiszpani ? Moglibysmy ich skusic tylko pucharami europejskimi i dobra penja. Jakby Legia grala regularnie w LE to bylaby idealnym klubem dla takich graczy, graczy ambitnych, ktorzy chca sie pokazac w Europie. Jakbysmy grali w LE/LM to bylyby pieniadze na transfery i pensje, jakby przyszli do nas gracze z wyzszej polki to moznaby ich sprzedac za bardzo dobra kase i kupic nastepych na podobnym poziomie.

Wydaje sie to takie oczywiste i razem z akademia bylaby to droga do silej Legii ze stabilnym budzetem. Ale w glowie czlowieka, ktory skupia sie na tym ilu ludzi zatrudnia w klubie i jak tu dalej ciac koszty w pionie sportowy to sa rzeczy niepojete. Latwiej mu zrozumiec funkcjonowanie akademi niz klubu pilkarsluego, ktory chce odnosic sukcesy sportowe. Akademia kojarzy mu sie z biznesem, ktory zna, wyprodukowac i sprzedac.

To ostatni rok jeszcze z jakims przyzwoitym rankingiem i to okienko transfetowe piwinno byc bardzo wazne w kotekscie budowania druzyny na puchary. Bo co niby zdzialamy w lecie ? Znowu nie bedziemy w stanie wzocnic sie odpowiednio wczesnie, bedziemy czekali na ostatnia chwile i bedzie lapanka. Trafia do nas przypadkowi gracze, nie zgrani z druzyna = bardzo prawdopodobny kolejny rok bez pucharow. Takie sa niestety realia.
Każdy musi mieć swojego studenta z Rumuni.....
Ty już swojego miałeś?
Nie, nie. Student z Rumunii jest zarezerwowany dla szczególnych frajerów.
Dokładnie. Nie rozmydlaj tego.
Pekhart to profesjonalny piłkarz. Być może nie jest wirtuozem, którego byśmy tu chcieli, ale porównywanie go ze studentem, który z Was srogo zakpił to nieporozumienie i wielkie nadużycie.
Legiony22

Dziś kolejny krok ku czwartej lidze?
Szybko mu u Nas ta opalenizna zejdzie.. chyba, że często w solarium lubi siedzieć :-)
Kapitan
 • 1 / 1
Forum Legia net tyle mamy by sobie popisać ... a czytam tu opinie
Furiatów
Panikarzy
Mądrali
Wrozbicieli
Prowokatorów
Ale to my wszyscy jesteśmy Legia można się nie dogadywać ale trzeba się szanować
Oko brednie stęsknionego emocji Naszej Legii Fanatyk...
Pytanko gdyby ktoś chciał ruszyć nazwę klubu dla pieniędzy ogromnych gdzie mogliśmy być na równi z Realem,Juventusem,Bayern ,ale Nazwa klubu to KS Orlen CWKS Warszawa ,Kibicu Co Wybierasz ...?
Wróżbicieli?

Odp. Marka "Legia" jest bardziej wartościowa niż Orlen. Równie dobrze to stacje paliw mogłyby nazywać się Legia Oil.
Kapitan
 • 0 / 2
Wróżbita
Pykniemy lekko ŁKS 4-1
Pytanie czy nie było żadnych szans na zakontraktowanie na 2-3 lata Nikolica (skoro Węgrzy dali radę - wiem, że tam jest bardziej u siebie i blisko do prawdziwej ojczyzny) jednak myślę, że 2ook euro rocznie by go przekonało oczywiście przy kontrakcie dłuższym niż rok w jego wieku.
Uważam, że dawał pewność zdobycia minimum 20 bramek rocznie w najbliższych dwóch sezonach, pewność stabilizacji składu przed eliminacjami do europejskich pucharów i niewielkie ryzyko.
Bekhart też nie daje perspektyw na zarobek i nie gwarantuje niczego. Nie mówię, że nie może być ok, ale szanse na to oceniam na poziomie 30%. Fakt wydaje się, że takim niewypałem jak Necid i ten drugi z tamtego zaciągu ciemnoskóry którego nazwisko nie wryło mi się w pamięć (choć myślę że Mioduski pamięta je z listy płac bardzo dobrze) nie będzie.
Gdyby u nas jakiś rządowy koncern naftowy wyłożył milion euro na jego pensje to by dało radę xD
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kibc. Na Legia.com jest wywiad z Nikoliciem, w którym na zadane pytanie o powrót do Legii, wyraźnie odpowiada, że nie! A przynajmniej nie teraz.
Dwa i pół roku umowy /by koźmiński
Porucznik
 • 2 / 2
No to teraz już Liga mistrzów nasza!
Kucharski dzwoń do Mladenovica!
Major
 • 1 / 0
Już dzwonił ;)
jaculek tzn? bedzie jakaś próba?
Major
 • 0 / 1
Odwołanie transferu do Rijeki , jest związana z Podjęciem rozmów z klubem z Polski tj Legii
Tak mi powiedział kumpel, który tam mieszka

Oczywiście gwarancji nie dam
Major
 • 0 / 0
A na 100 % Vukovic bardzo naciska na ten transfer, tylko ze od lata
oj byłoby to mega wzmocnienie, obyś miał rację
Marszałek Polski
 • 1 / 0
oby to była prawda co tu piszecie, wtedy Karbownik przechodzi wyżej (skrzydło lub środek pola), a lewa obrona zabezpieczona przez Mladenovicia
Jeśli to prawda to super info
Weszło twierdzi, że piłkarza zna trener Bornik z czasów Hapoelu. Czyli nie jest to jednak człowiek z łapanki. Czytam też, że nie ma techniki - nie wiem skąd się biorą takie opinie. Nie spodziewam się, żeby Tomas potrafił kogoś nawinąć jak Rado, ale jeżeli umie przyjąć piłkę tyłem i oddać strzał z półobrotu (a kilka takich bramek zdobył), to na ligę może się przydać.
Pamiętajcie, że my często walimy głową w mur.

Jestem umiarkowanym optymistą - nie jest to nowy VOO, nie jest Nikolić, czy Prijo, ale nie będę zaskoczony, jeśli okaże się kimś w rodzaju tego likieru z Białegostoku.
Jak na swoje warunki to jest zawodnik nieźle operujący piłką, szybkość też przy tym niezła. Pozostaje tylko życzyć udanych występów.
~ZygmuntIIIWaza
 • 0 / 0
A tymczasem Nemanja podpisał z FC Fehérvár. Nie wierze, ze był poza naszym zasięgiem...Brawo Pudel!!!
Niestety był jeśli chodzi o pensje
Gvillia i Novikovas sa wysmiewani, a liczby maja takie, ze kazdy inny pomocnik w Eklapie moze tylko o takich pomarzyc. Antolic byl wysmiewany, "kapitan Dynama" itp, a teraz jest czolowym DP w lidze. Kante byl wysmiewany, kopal na jakims zadupiu pod Barcelona, a kto wie, moze zostanie krolem strzelcow. Tak samo teraz ten Pekhart, moim zdaniem zasluguje na szanse i czysta karte, jego sprawa jak to wykorzysta
Generał broni
 • 6 / 4
Ja pamiętam tylko 2 zawodników którzy nie byli wyśmiewani jak przychodzili, Ljuboja i Carlitos.
Cała reszta to "ogóry". Malarz zanim został bohaterem, był emerytem który przyszedł żeby dorobić do emerytury i żeby Żewłak miał z kim kawę pić. Lewczuk to się w ogóle do Legii nie nadawał, tak samo jak Bereszyński, Guilherme ......., no dalej mi się nie chce wymieniać, bo bym musiał wymienić prawie wszystkich, łącznie z Nikolićem, Prijovićem i Niezgodą.
Generał broni
 • 1 / 2
Ja mam inaczej, bo liczę, że każdy transfer jest wzmocnieniem, no i potem często muszę się wstydzić
Miki,
Jeśli go zakontraktujemy to oczywiście zasługuje na szansę i czystą kartę. Póki co nie jest jeszcze naszym zawodnikiem i wciąż możemy podywagować czy ten transfer to wzmocnienie dla Legii, stagnacja dla kibiców czy emerytura dla Tomasa.
Nikolić na pewno wyśmiewany nie był. Wyśmiewany nie był Nagy, Sadiku, Orlando Sa też nie.
30 lat to dla napastnika wciaz "zloty wiek". Wiadomo, wirtuozem a la Ljuboja nie bedzie, ale da Vuko aternatywe (bo Vuko takich napastnikow lubi)
O! I to jest dobry wątek. „Bo Vuko takich napastników lubi”.
Takich to znaczy jakich?
Invictus
Widziałeś chociaż jeden mecz w jego wykonaniu?
Czy Twoje zdanie opiera się wyłącznie na wrażeniu, że to kopia Necida?
Nie widziałem. Swoje obawy opieram jedynie na jego piłkarskiej historii.
Nie widziałem i dlatego pytam.
Takich to znaczy jakich?
Raczej nie stawiamy w tym przypadku na wybitną bramkostrzelność więc... na co?
Inviktus
Może trzeba zaufać Radkowi Kucharskiemu i Vuko. Każdy z nich wygląda, że dokładnie wie co mówi, a niektórzy próbują zrobić z nich wioskowych głupków. Tak nawiasem mówiąc, to mi się wydaje, że wioskowe głupki w swojej ocenie mają innych za wioskowych głupków. Oczywiście w miastach też głupków nie brakuje, żeby nie było , że mam coś do mieszańców wsi - po prostu w mieście łatwiej się ukryć, a na wsi taki typek jest doskonale wyeksponowany.
Generał broni
 • 3 / 0
Tak nawiasem, to przy okazji wielce ciekawa analiza społeczna :)
L for Ever,
Nie pozostanie nam nic innego jak im zaufać. Niemniej jednak chciałbym to zrozumieć.
Kapral
 • 0 / 0
Lysy... a ja pamiętam że pisano człowiek spalony :P
Generał broni
 • 7 / 2
Tomas witamy na pokładzie! Liczymy na Ciebie. Im więcej bramek będziesz strzelał tym bardziej będziesz wku*wiał twoich oponentów, czego ci z całego serca życzę ;) Tylko Legia! :)
Chorąży
 • 2 / 4
Boras44..........masz racje , niektórzy nawet tworzą swoje teorie według swoich potrzeb, albo żeby stworzyć sobie alibi czasami dla samego siebie
Podporucznik
 • 4 / 1
https://youtu.be/7ALal6VEpn0
Jeśli ktoś nie widział polecam FootTruck z Panem piłkarzem Vadisem. Okazuje się, że to mądry człowiek.Wspomina czasy gry w Legii z dużą sympatią. Twierdzi, że ogląda mecze Legii a Martinsa nazywa portugalskim Iniestą.
Generał broni
 • 1 / 1
Czy porównanie do Iniesty nie burzy Twojej tezy?
Generał broni
 • 4 / 7
No i okazuje się że Vadis nie może byc mądrym gościem, bo nie gada jak Kowalczyk. Każdy wybiera sobie "mędrców" według własnych potrzeb i możliwości.
Generał broni
 • 1 / 1
Boras, rzadko zdarza mi się z Tobą zgadzać, ale tym razem masz 100% racji (z tymi potrzebami i możliwościami)
Generał broni
 • 1 / 1
Bagaż wskazuje, że jednak zostanie u nas na dłużej.
Generał broni
 • 1 / 6
Może on po prostu częściej zmienia bieliznę niż jesteś w stanie sobie wyobrazić?
Generał broni
 • 1 / 1
Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym. Idę zmienię... na druga stronę
Generał broni
 • 1 / 5
Teraz będzie brązowym do przodu a żółtym do tyłu?
Przypomniała mi się historyjka rodzinna. Przed wojną u prababci pracowała pomoc domowa, która wcześniej pracowała u żydowskiego lekarza. Prababcia zapytała dlaczego zmieniła pracę? Odpowiedziała że nie mogła tam wytrzymać, bo on miał 4 córki i one co dzień się podmywały. No obraza boska, skwitowała ta pani.
Generał broni
 • 0 / 0
To już było, w tym tygodniu kolor na dół, a do góry strona dziewicza
Generał broni
 • 0 / 5
No widzisz, dlatego Ty możesz podróżować tylko z choinką zapachową i gumą do żucia.
Generał broni
 • 0 / 0
Już nie używam, bo choinka z nosa mi się ciągle zsuwała, a guma do żucia wyślizgiwała z...
Chorąży
 • 3 / 3
Każdy napastnik jest uzależniony od podań ......każdy!!!! No może oprócz Messiego, jeżeli przyjmiemy że to typowa9. Boję się ze w momencie gdy ten Czech będzie na boisku gra Legii stanie się do bólu przewidywalna , obym sęi mylił
Generał broni
 • 1 / 0
Piłka nożna, to jakby taki (biurokratyczny) sport... składający się z podań.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeżeli jest uzależniony od podań to akurat dobrze, bo ostatnio mieliśmy mnóstwo sytuacji, a słabszą skuteczność. Pomimo że potrafiliśmy wygrać np 3:0. W lidze sytuacji mamy na prawdę dużo, wyjątki potwierdzają regułę. Jakoś mnie nie przekonuje ten Czech ale obym się mylił
Major
 • 1 / 3
Wątpię by historia się powtórzyła. Pekhart będzie lepszy od Necida. Martwi trochę, że to gracz uzależniony od podań. Umówmy się...poza Luqim to trudno u nas o dobrych asystentów.
Kapitan
 • 4 / 0
Wszołek.
Generał broni
 • 4 / 3
"to trudno u nas o dobrych asystentów."
Jest kilku, ale podkreślę rolę Gvilii, bo jest tak wyśmiewany a ma 6 asyst i 5 bramek. Równą liczbę asyst ma tylko Luqi. A do tego Gvilia dołożył 5 bramek. To musi być wyjątkowy ogór, prawda?
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Gruzin błyszczał na tle słabo grającej Legii i to mu się chwali. Na początku sezonu
Potem jednak gdy Legia weszła na wyzszy poziom facet odstawał i to mocno. Pytanie cze jest w stanie grać na tym wyższym poziomie i być realnym wsparciem
Generał broni
 • 2 / 2
Johno
Powiedz mi kolego czy łatwiej się asystuje i strzela bramki w dobrze, czy kiepsko grającym zespole?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Trudno o podania poza Luqim? A Wszołek, Karbownik czy nawet Martins i Antolić to nie?
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Boras
A gdzie łatwiej się wykazać w zespole mocnym czy słabszym. W GZ błyszczał na tle miernoty czy Górnik był taki kozacki
Generał broni
 • 3 / 0
Gvilia trzyma poziom, niestety. Zmienił się poziom Legii jako zespołu (na szczęście), dlatego Wako najpierw wyróżniał się na plus, a teraz wygląda nieco gorzej
Generał broni
 • 0 / 1
"A gdzie łatwiej się wykazać w zespole mocnym czy słabszym. "
No jasne że w słabszym. Jak ci nikt nie potrafi podać celnie, to wtedy lecisz do obrony i sam odbierasz piłkę. Jak nikt nie potrafi przyjąć podania, to wtedy sam jedziesz przez całe boisko i strzelasz. Tak się rodzą gwiazdy.
Generał broni
 • 0 / 1
"Wako najpierw wyróżniał się na plus, a teraz wygląda nieco gorzej"
To się nazywa rywalizacja o skład. Teraz kiedy Martins i Antolić robią dobrą robotę, Gvilia musi się postarać, ale nie jest ogórem.
Generał broni
 • 0 / 0
A słyszałem, że gwiazdy rodzą się z mgławicy
Generał broni
 • 0 / 0
Gvilia nie jest ogórem (oj, coś za często piszę tak samo jak Ty), ale jak widać pewnego poziomu nie potrafi przeskoczyć, co mnie osobiście martwi
Chorąży
 • 2 / 3
Bardzo ciekawe i moim zdaniem trafne spostrzeżenia Kosowskiego, zamieszczone na tej stronie. Pewnie już niektórzy wylali na niego wiadro pomyj....a teraz już na mnie, ale uważam że facet pisze świętą rację. LEGIA PRAKTYCZNIE OD KILKU LAT JEST NOTORYCZNIE OSŁABIANA. Weryfikują te słowa poczynania klubu w pucharach, a przecież na naszym podwórku też nie jest jakimś totalnym suwerenem....choć powinna. W każdym klubie są zmiany, transfery, choćby po to aby, jak powiedział prezes Realu uniknąć stagnacji . Tylko że w normalnie zarządzających klubach transfery są przemyślane i przeprowadzone z głową. A u nas? Szybko sprzedać to na czym da się zarobić i jakoś to będzie......i jakoś to jest....niestety...a jak nie jest?No to się zmieni trenera.............Przykładem na to że jakoś to będzie jest transfer tego Czecha. Nie chodzi o to że przychodzi z drugiej ligi hiszpańskiej. Bo po pierwsze nie stać Nas na ściągnięcie kogoś z top5 . Po drugie Wszołka ściągnęliśmy też z zaplecza angielskiego futbolu. problemem jest to że ten gośc swoją charakterystyką gry absolutnie nie pasuje do stylu gry Legii, ponieważ jest to napastnik archaiczny . Taki w starym stylu aż do bólu. No a jeszcze jak są informacje że Miodek proponuje mu kontrakt trzyletni..........to po prostu brak słów
Generał broni
 • 3 / 5
No, "wyraźnym osłabieniem" jest wymiana Kuchego, Rado, Hamy, Jodły na Luqi, Martinsa, Antolića, Kante. Beznadziejnym ruchem było zastąpienie Malarza Majeckim i wprowadzenie Karbo.
Po prostu dramat, Legia straciła cały swój potencjał. A najważniejsze straciła zawodników zasłużonych. Striptizerki też powinny za zasługi pracować do emerytury?
Porucznik
 • 2 / 0
Wspaniałe ruchy tylko jakoś od 3 lat nie ma pucharów, jesteśmy na dnie. Ale grunt, że przyszli wspaniali zmiennicy za Rado, Malarza, Kuchego, Vadisa, Gyulherme itd. jest super!
Biorąc pod uwagę poziom Naszej ligi gdzie 3 ligowcy bywali krolami strzelców, może spokojnie pyknąć 10 goli. Tylko musi się skupić na zadaniu, a drużyna grać na jego styl i warunki fizyczne. Iby się sprawdził bo na razie My jak i reszta poważnie się oslabili...
Major
 • 2 / 1
Taki trochę swego czasu Rasiak. No zobaczymy co z tego będzie, ale nie nastawiam się na fajerwerki.
Oby nasz nowy atakujący dał Legii to czego od niego oczekujemy.Jestem realistą i nie oczekuję technicznych fajerwerków czy zdobywania goli seriami, ale bardzo, ale to bardzo chciałbym, by nie został rozczarowaniem a'la. Necid. Zdobycie przez niego 7 bramek w lidze uznam za wywiązanie się ze swej roli. To bardzo doświadczony zawodnik, więc powinien wejść z marszu do zespołu bez mitycznej, półrocznej aklimatyzacji. Ciekawi mnie jak Vuko wkomponuje Pekharta, jakie zadania postawi przed nim na boisku.
swojej roli
10 minimum przy Naszym poziomie. Niech pokaże co potrafi bez równania do reszty ????
~Egon.
 • 0 / 0
Siedem goli, to przy osiągnięciach Carlitosa czy Niezgody skromnie, ale faktycznie, niech zacznie choćby od siedmiu i nie powieli drogi Obradovica, a już będzie jakaś iskierka optymizmu.
Nie jest tajemnica, że stać nas na coraz mniej, więc i oczekiwania trzeba miarkować.
Sierżant
 • 0 / 0
Jest to w jakims sensie transfer przemyslany. O podobnego zawodnika zabiegal tez Sa Pinto a Vuko o tym mowil po objeciu druzyny. Niepokoi tylko liczba bramek- dla mnie napastnik to gosc ktory strzela gole. Zycze Pekhartovi zeby u Nas sie wykazal. Jak bedzie, zobaczymy niebawem....
Trzech nierozłącznych kumpli jak trzy nierozłączne paski na dresie.
Perkhart - wzrost
Vuko - prawo jazdy FIFA PRO
Miodek - mózg
Generał broni
 • 4 / 5
A NiePoddawajSie determinacja w pieprzeniu bzdetów na forum.
Generał broni
 • 2 / 1
"Nie tak dawno nowy snajper Legii grał jednak w greckim AEK-u. Jego bilans to ponad 1700 minut i 12 goli w ciągu półtora sezonu. Nie dysponujemy co prawda dokładnymi liczbami co do ilości oddanych strzałów, ale wiemy, że 26 z nich trafiło w światło bramki, więc praktycznie co druga próba kończyła w siatce.

Dla porównania Niezgoda i Kante w tym sezonie, odpowiednio: 14 bramek na 21 celnych strzałów i 6 na 18.

Pekhart zresztą utrzymuje ten poziom skuteczności niemal przez całą karierę. Pierwsze lata w Jabloncu? 32 celne strzały, 15 goli. Sparta Praga? 12 prób, 7 razy na liście strzelców."
Boras , podziwiam Twój entuzjazm, ale zaklinasz rzeczywistość. Niezgoda w ubiegłej rundzie strzelił więcej bramek niż Tomas podczas pobytu w AEK-u.
Generał broni
 • 1 / 3
Invictus
Nie nazwałbym się entuzjastą a raczej realistą, który opiera swoje opinie na faktach a nie spekulacjach.
Zobaczymy jak będzie, jaką rolę będzie odgrywał Pekhart w Legii? Ja myślę że jak w zespole jest zawodnik który absorbuje obrońców w polu karnym, to stwarza zespołowi więcej okazji do gry kombinacyjnej. A jak ta nie wychodzi, to zawsze można dośrodkować a u nas jest kilku którzy potrafią to zrobić celnie.
Generał broni
 • 1 / 2
" ale zaklinasz rzeczywistość"
No więc nie zaklinam, bo ona jeszcze nie istnieje. Rzeczywistość będziemy znać na koniec rozgrywek.
Prawdziwy bombardier! Buahaha!Nikolic w jednym sezonie strzeli więcej bramek niż nowy "napastnik " przez całą karierę!
Major
 • 1 / 0
Tylko grać przeciwko np Niecieczy a grać przeciwko np Manchesterowi United to pewna różnica.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
W 32 lidze to każdy potrafi.
A kiedy Pekhart grał przeciwko MU?
Jupi, niestety nie każdy. Wielokrotnie doświadczyliśmy tego w przeszłości. Pocieszające jest to, że w naszej lidze byle przeciętniak potrafi się wybić przy sprzyjających ku temu okolicznościach - patrz choćby Flavio w Lechii.
Jak się nam poszczęści to może i Tomas stanie się takim przeciętniakiem.
Tylko czy my potrzebujemy przeciętniaków?...
Generał broni
 • 0 / 3
Należy się spodziewać, że w lidze będziemy grali głównie przeciwko skomasowanej obronie przeciwnika i posiadanie zawodnika dobrze grającego głową jest ważne, bo poszerza nasze możliwości rozegrania akcji.
Do tego mamy zawodników technicznych, którzy są często faulowani w pobliżu pola karnego a więc sfg też mogą odegrać dużą rolę.
Generał
 • 0 / 0
Pomijając temat tego Braveharta to mnie nadal zastanaiwa pewna kwestia.
Dlaczego nadal nie jest załatwiona sprawa z Martinsem i Antoliciem(kontrakt do 31.12.2020) i dlaczego nadal umowa z Karbownikiem nie została przedłużona, oraz Praszelikiem??? Dlaczego wszystko tutaj musi tyle trwać??? Vuko jasno powiedział, że nie chce powtórki z wiosny tamtego roku, gdy miał piłkarzy nieskoncentrowanych na meczach bo ci nie wiedzieli co z nimi będzie. I sytuacja znów się powtarza no chyba, że już wiadomo, że nie zostają tylko klub nie chce wqurwiac kibiców jeszcze bardziej.
Generał
 • 1 / 0
ps. Hej redakcjo może zmieńcie byka jakiego macie w rozpiskach kontraktów bo według was to Wojciech Muzyk ma kontrakt z Legią do dzisiaj, a przecież on jest do czerwca 2023r. W ogóle kilka innych terminów jest mocno na bakier. Np. Lewczuk według was nie jest piłkarzem Legii od 2017r. tak to trudno poprawić??? Troll konta akceptujecie, ale aby w tak ważnych informacjach było ok to już nie bardzo.
Generał broni
 • 1 / 4
Bo mamy luty a nie maj a do tego zawodnicy pewnie się zastanawiają co im się bardziej opłaca.
Np. Praszelik może się zastanawiać czy nie pójść drogą Walukiewicza, bo w Legii kibice żądają wyników tu i teraz a w innym klubie będzie mógł grać i sie promować, co mu pozwoli wyjechać i zarabiać wielokrotnie więcej. Może Martins też ma lukratywne propozycje? A zresztą u nas go nie cenią, bo nie ma cyferek.
Pułkownik
 • 0 / 1
1313
Nie łudź się że kontrakty zostaną przedłużone,może z Antoliciem. Sprawa pozostałej dwójki bedzie odwlekana do lata. Później,bedzie podane info że zawodnicy dostali dobre propozycje kontraktów,ale postanowili spróbować czegoś innego. To już jest klasyka w tym klubie,a raczej kabaret.
Mnie też martwi sytuacja, gdy Klub i kluczowi zawodnicy nie osiągnęli jeszcze porozumienia,nie mniej dałbym obu stronom trochę czasu na zbliżenie stanowisk - zakładam dobrą wolę że strony piłkarzy.
Generał broni
 • 0 / 3
Ja jestem ciekawy jak taki Ultra przekonywałby zawodnika który ma lepsze oferty? Prdolić na forum można dowolne bzdety, ale w realu jest trudniej.
Starszy sierżant
 • 7 / 0
Pekhart średnio mnie interesuje i nie zdziwię sie jeśli będzie napastnikiem 3 wyboru za Kante i którymś z młodych. Mamy najlepszą jakościowo linię pomocy w Polsce i najlepszą obronę. Mamy też najlepszą młodzież w kraju. Intersuje mnie który z młodych tak jako Karbownik wejdzie od jutra do drużyny z drzwiami. Michniewicz o Rosołku i Kostorzu mówi, że to gracze o talencie na miarę Reprezentacji. To samo mówią o Cielemięckim, że za chwilę będzie to najlepszy lewoskrzydłowym w Polsce. Tak więc nie jęczeć mi tu jak baby tylko jutro na mecz i roznosimy to smutną jak paździeż ligę w drobny mak.
Seb, wszystko się zgadza. Tyle, że nie mówimy o wprowadzaniu młodzieży do jedynki tylko o wzmocnieniu linii ataku zawodnikiem, który cyt. „sporo wniesie do Legii”. Intuicja coś Ci podpowiada w tym zakresie gdy patrzysz na nasz potencjalny nabytek?
Prezes nazywa to generalnym rozwojem Invictus :)
Generał broni
 • 2 / 2
"Intuicja coś Ci podpowiada w tym zakresie "
Ja mam niezłą pamięć i pamiętam co podpowiadała intuicja chociażby w sprawie Szymańskiego.
Nie twierdzę że Pekhart będzie wymiatał, ale też tego nie wykluczam. Przyzwoitość nakazuje żeby poczekać i oceniać po końcu sezonu.
Każdy zawodnik to pewna niewiadoma. Powinniśmy jednak w miarę możliwości minimalizować to ryzyko. Taki Alibec nie budził kontrowersji właśnie dlatego, że swoim stylem i liczbami dawał poczucie jakości. Tomas wydaje mi się być dużym ryzykiem.
Co do Szymańskiego to był i nadal jest cherlawy. Wszyscy obawiali się czy da sobie radę pośród drwali. Było w nim jednak widać technikę. Do tego jest młody i cała kariera przed nim. Tomas ten etap kariery ma już za sobą. Nie pokazał w niej nic na tyle przekonywującego, aby wierzyć, że nagle stanie się kotem, który będzie się wyróżniał na tle naszej ligi.
Major
 • 0 / 1
To rozniesienie ligi w drobny mak słyszy się od ponad 5 lat a kazde mistrzostwo to tak na prawdę trochę szczęście i ślizganie się na cienkiej linie. Więc przestań pieprzyć o rozniesieniu ligi. Tak było w roku 2016 i tylko przez chwilę w jednej rundzie kiedy grali ze sobą Niko, Prijo, Rado, Vadis i Gui. W obronie rządził Lewczuk z Pazdanem i Beresiem a w bramce stał kocur Malarz, ale skład szybko rozprzedano i każdy pamiętał jak wymęczyliśmy mistrzostwo.
Major
 • 1 / 1
To rozniesienie ligi w drobny mak słyszy się od ponad 5 lat a kazde mistrzostwo to tak na prawdę trochę szczęście i ślizganie się na cienkiej linie. Więc przestań pieprzyć o rozniesieniu ligi. Tak było w roku 2016 i tylko przez chwilę w jednej rundzie kiedy grali ze sobą Niko, Prijo, Rado, Vadis i Gui. W obronie rządził Lewczuk z Pazdanem i Beresiem a w bramce stał kocur Malarz, ale skład szybko rozprzedano i każdy pamiętał jak wymęczyliśmy mistrzostwo.
I to jest właśnie sedno. Była „paka” był wynik. Rozumiem filozofię DM. Fajnie, że chcemy stawiać na młodzież i zarabiać dzięki niej budując przy tym pozycję klubu. Tyle, że w drużynie musi być zachowany właściwy balans. Kręgosłup w postaci jakościowych, robiących różnicę zawodników i młodzi, którzy wchodzą przebojem do seniorskiej piłki. Mam obawy co do Pekharta czy nadaje się na ten kręgosłup.
Wszyscy mamy ambicje, aby Legia grała również w Europie. Mam obawy czy Tomas w tej Europie coś wskóra jeśli przez dekadę nie pokazał nic, co wyrywałoby się ponad przeciętność.
To taki szkolny trójkowicz. Niby zdaje do następnej klasy, ale jest to wymęczone, bez swobody i bez błysku.
Nie chcę, aby Legia była trójkowiczem. Ja chcę dla niej jeban..go stypendium...
Generał broni
 • 0 / 1
"Taki Alibec nie budził kontrowersji właśnie dlatego, "
Tylko że jego nie chcieli sprzedać. Mogę Ci wskazać jeszcze całą chmarę napastników, którzy nie budzą kontrowersji, tylko że dla nich wybór polskiej ligi jest mocno kontrowersyjny.
~Czaro1987
 • 0 / 0
Czyli taki Obradovic z Las Palmas hehe
Staram się patrzeć na to co się dzieje w Legii zwykle przez różowe okulary, ale jakoś ten transfer do mnie nie przemawia.
Patrząc na liczby:
0,24 bramki na mecz bez meczy w Czechach 0,19
Ostatni niezły sezon 11/12 jak się nie mylę 9 bramek w Bundeslidze
Gracz Tottenhamu - 10 lat temu i nie zagrał nawet minuty (był już u nas gracz Chelsea - Korzym świata nie zawojował)
Jeśli ma dostać kontrakt na poziomie obecnego to chyba ciężko będzie żeby się odpłacił - mamy 17 meczy ligowych według statystyk jeśli zagrałby w każdym strzeli max 4 bramki (mam nadzieje ze zaprzeczy moim wyliczeniom)
Perspektywa zarobienia na nim żadna.
Mam nadzieje ze transfer jest ze świadomością ze młodzież na jego pozycji mamy tak mocna, ze on ma być w razie co. Jednak nie wierze w to ze będziemy płacić z założenia min 400tys euro głębokiemu rezerwowemu.
Na razie okienko dochodowo na duży plus - szacun
Sportowo duży minus - mam nadzieje ze młodzież odpali
Bo to nie trans(fair) ale trans(frajer)
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Witamy na mega zapiier.dalanie czekamy
Powodzenia chłopie w Legii. Może to ten klub którego całe życie szukałeś
Starszy kapral
 • 4 / 1
Wg mnie dobry ruch. Legia prawie w każdym meczu w Ekstraklasie ma przewagę w posiadaniu piłki. Z tego, co się orientuję, to też ma najwyższy współczynnik dośrodkowań. W polu karnym raczej trudno będzie znaleźć wyższego od niego. A przypominam sobie mecze, w których dośrodkowania próbował wykańczać Luquinhas, albo Novikovas.
Sierżant
 • 0 / 0
Przypomnę tylko, że Luqui zapakował bramę z bani ;-)
~dar
 • 0 / 1
Nie szukac na sile
Dac szanse naszym młodym.
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
Na pewno podniesienie średnią wzrostu drużyny. A przy taktyce,, dzida do przodu'' coś tam może przechwycić. Nie jestem przekonany do tego transferu, ale może mnie pozytywnie zaskoczy.
Major
 • 0 / 1
Ale Vuko mówi o innej taktyce, że piłka ma chodzić szybko po ziemi.
Generał broni
 • 1 / 1
Wiesz Vuko mówił, ze Kulenovic jest świetnym napastnikiem i co z tego?
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Na pewno podniesienie średnią wzrostu drużyny. A przy taktyce,, dzida do przodu'' coś tam może przechwycić. Nie jestem przekonany do tego transferu, ale może mnie pozytywnie zaskoczy.
Porucznik
 • 4 / 1
Co skłoniło Vukovica aby przyklepal ten transfer ?
Pekhart ? Oglądałem kilka filmików z jego grą
Techniki nie ma dobrej, slaba szybkość, drybling zerowy
To co więc ma ? Wzrost , duży chlop
Tylko, że to niecsekcja koszykówki Legii aby wzrost decydował
Przypomina mi to zachowanie dziewuchy, która mimo patolskich doświadczeń powiela błąd matki i pakuje się w ramiona takiego samego ancymona jak jej stary, wmawiając sobie przy tym, że „on taki nie jest”.
Moim zdaniem gość ma nieprzekonywującą karierę. Nie chodzi mi o kluby tylko to, co w nich zdziałał i jak go tam traktowano. Był i jest oddawany na wypożyczenia lub po prostu wypychany z klubu za free. Do tego nie grzeszy skutecznością. Dobrze się co prawda zapowiadał, ale to było ponad dwie dekady temu. Nie wyciągamy wniosków nie tylko z cudzych błędów, ale nawet z własnych. Wszystko i wszyscy dookoła ostrzegają jak przed Obradoviciem, ale nie, przecież „on taki nie jest”...

Chętnie odszczekam to na koniec rundy. ;)
"Jeśli ktoś przyjdzie, to tylko taki gracz, który wiele wniesie do Legii." - DM dla Polsatu o Pekharcie.
Poprzeczka zawieszona wysoko a więc życzymy powodzenia a boisko już wszystko zweryfikuje. Obyśmy doczekali się znów króla strzelców w Legii :)
Porucznik
 • 2 / 2
Będzie królem strzelców Legii masz rację
Sekcji koszykówki, bo duży facet z niego.
Przekonamy się jak będzie. Nie ma co z góry wyrokować :)
Patrząc po walizkach to wnosi sporo...
jaki prezes takie transfery :)
Sierżant
 • 0 / 1
Czesi nas tylko dobre piwo :-)
~Lbn
 • 0 / 0
To taki droższy Sobiech. ????
Może jest dobry, może jest zły. Nie wiadomo. Jedno wiadomo. Wyrywanie z rynku piłkarzy za darmochę, bo inni nie chcieli się dać sprzedać do Legii nie wygląda tak super dobrze wizerunkowo.
~PAW
 • 0 / 0
Dla mnie zdanie klub chętnie pozbędzie się piłkarza..... co by nie wyszedł drugi Obradocic..... a może trzeba było się wymienić
Może się sprawdzi, a może nie. Problem w tym, że pan Prezes zdaje się mówił o piłkarzu, który znacznie wzmocni drużynę czy coś.
Chorąży
 • 3 / 0
No to wzmocnił czy nie wzmocnił? Wróżka? Ja nie wiem bo jeszcze nie zagrał.
Portalu zmienia treść wpisu
Napierdakaj Tomas ????
Duże walizki... widać że na dłużej... witamy i życzymy samych sukcesów!
Generał brygady
 • 2 / 2
Powodzenia Tomas!
Nie chodzi o to że słaby, tylko że on w ogóle nie pasuje do tego co gramy...
on jest dość dobrym egzekutorem, umie tez się pokazać w polu karnym, powinien dać radę jako rezerwowy napastnik
pamiętaj ze z drugiej strony do gry na ścianę moze się przydać, a u nas ma kto wchodzić z głębi
Jak może nie padować do tego co gramy... Jak nie zagrał ani jednego meczu ;)
Ja pitole co za szopka ;)
Pasować*
Chorąży
 • 3 / 1
Jak nie pasuje? Gwilia wrzucal takie balony, że Vuko dał mu napastnika co je dosięgnie.
Dobre ;)
Polanski,
Jak się na 2,5 metra wzrostu to nie sposób się nie pokazać w polu karnym. ;)
Cały czas wierzyłem że to tylko żart:(
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Piłkarz przyleciał do stolicy Polski LOT-em z Madrytu. ツ
Brzmi jak tekst o Morientesie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Można sprawdzić: LO 434
Major
 • 5 / 2
Dobra dawać tego Mladenovica
W sumie Rocha zarabia z 200k euro. Jezeli podpisali by Mladenovica za 400k rocznie miałoby to sens. Pozegnać Rochę. W razie gdyby Karbownik odszedł na rezerwę wystarczyłby Hołownia lub Matuszewski. Ale nasz dyro sportowy na to nie wpadnie!
Marszałek Polski
 • 3 / 0
wcale nie musi Rocha odchodzić żeby podpisali Mladenovicia. Wystarczy że Karbownik grałby na swojej nominalnej pozycji
tyle ze Karbownik nie wygryzł by ze składu raczej ani Antolica ani Martinsa, a szkoda go na koncówki tylko
moim zdaniem Rochę byśmy musieli pożegnać a zabezpieczeniem byłby Matuszewski lub Hołownia w razie odejscia Karbownika. Z resztą jak nie przedluzy kontraktu to bedzie juz wiadomo ze go latem pozegnamy. Wtedy Rocha moze zostać.
podpisac Mladenovicia od lipca sprzedać Karbownika latem lub za rok nie przełdużać umowy z Rochą i po sprawie no ale Kucharski to ponoc mega fachura
Rocha nie jest az taki dobry, zeby go trzymać przy drogim Mladenovicu, a zarabia sporo. Więc lepiej dać na rezerwę wtedy Matuszewskiego lub Hołownię, duzej straty w jakości nie będzie. Ale wątpię zeby nasz szanowny dyrektor wogóle negocjował z Mladenovicem.
Jest temat Mladena czy to tylko nasze dywagacje?
Pekhart na 3 lata. No cóż utrzymanie roczne tego zawodnika będzie kosztować 400k euro. Za samą grupę LE płacą 6mln euro. Jezeli tam awansujemy mozemy go utrzymywać nawet jako 3 napastnika i jezeli się nie bardzo sprawdzi to prawdopodobnie po awansie zobaczymy transfer napastnika. Nie wcześniej.

O pieniądze się raczej nie musimy martwić. Jak będzie trzeba to znajdzie się nawet kilka milionów euro na transfery (oczywiście tyle nie potrzeba i nigdy takich transferów nie robiliśmy, nalezy się spodziewać 2 transferow maksymalnie do miliona euro kazdy). Wiadomo ze w przeciągu następnego 1,5 roku najprawdopodobniej wytransferują Karbownika. Więc kolejny sezon mamy spokojny jezeli chodzi o finanse nawet przy większych wydatkach.

Na lewą obronę chciałbym zeby Rocha został jako rezerwowy i niech się bije z nim Matuszewski i Hołownia (któregoś wypożyczymy).
Więcej transferów ani powrotów nie będzie. Ewentualnie jakiś bramkarz.
Ciekawy jestem czy w przyszłym sezonie Bondarenko zajmie miejsce Astiza jako 5 stoper czy nie damy mu szansy w jedynce.

Jezeli chodzi o inne transfery nie mozna wykluczyc pozyskania kolejnych młodych piłkarzy w stylu Kostorza jezeli będzie jakaś okazja.

Podsumowując:
przyjdzie srodkowy pomocnik i skrzydlowy lub 10, ew. bramkarz
po awansie do grupy euro w przypadku słabej gry Pekharta przyjdzie obiecany napastnik
Podsumowując:
przyjdzie srodkowy pomocnik i skrzydlowy lub 10, ew. bramkarz
po awansie do grupy euro w przypadku słabej gry Pekharta przyjdzie obiecany napastnik
Kucharski dzwoń do Mladenovica!
2.5letni kontrakt ma być
https://www.rdc.pl/informacje/nowy-inwestor-polonii-warszawa-wlasciciel-firmy-sii-poland-chce-zainwestowac-w-klub-ponad-4-mln-zl-posluchaj/

No to mam nadzieję, że za kilka lat derby Warszawy w ekstraklasie i oczywiście Legia górą!
Pułkownik
 • 7 / 1
Tymczasem "kibice" Legii w internecie zrobili nagonkę na tego inwestora, robiąc mu zły PR aby go zniechęcić. Jak zwykle niektórzy dali czadu i pokazali czemu wielki biznes trzyma się z daleka od polskiej piłki. Inną sprawą jest to, że chętnie zobaczyłbym ponownie derby Warszawy i pewnie nie tylko ja.
Marszałek Polski
 • 3 / 12
może jeszcze mu pomóżcie obudować tych czarnuchów? co ja czytam to niepojęte
Taa, znowu jakieś zakompleksione matoły nam wstydu narobiły w internecie
Pułkownik
 • 5 / 0
Słoma z butów zyleciazy. Najgorsze, że odstraszają nie tylko od Polonii, ale też od Legii. 100% chamstwa w chamstwie.
Starszy sierżant
 • 6 / 2
Śmieszą mnie komentarze niektórych tutaj. Necid tak bardzo zapadł im w pamięć, że wydaje im się, że jeśli napastnik jest wysoki to jedyny sposób w jaki można z nim grać to na wrzustki. Przypominam, że jednym z najlepszych napastników ostatnich lat był Nikolić, który był wolnym napastnikiem, ale dobrym finiszerem, który potrafił sobie znaleźć miejsce do strzału. To potrafi też Pekhart. Gra głową to tylko dodatkowy bonus.
~Przemass ( L )
 • 0 / 0
Jak czytam większość komentarzy to przypominają one rozmowy o pracę. Ma być młody, ambitny kocur, najlepiej z doświadczeniem i grą w kadrze oraz europejskich pucharach. A najlepiej żeby przyszedł za darmo i chciał 2800 brutto.
Ludzie bądźmy realistami. Ekstraklasa to nie atrakcyjna młoda laska za którą wszyscy gonią. Przyszedł chłop w kwiecie wieku, coś tam jednak potrafi skoro był w europejskich klubach. Młodzi będą się mieli od kogo uczyć, coś strzeli. Pierwszym i tak będzie Jose który w pierwszym sezonie w Polsce nie strzelił nic a teraz daje radę.
Kapitan
 • 5 / 2
I bania bania bania
Witamy po szklarnie i na rusztowanie ...
Tomas
Witamy i powodzenia w Legii!
Podporucznik
 • 2 / 5
Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to takie, że Pekhart będzie wchodzić gdy będziemy gonić wyniku i przy zaparkowanym autobusie rywali będziemy szukać dośrodkowań, ale wtedy musiałby przyjść jeszcze jeden napastnik...
Był za free. To jest to logiczne wytłumaczenie.
Podporucznik
 • 3 / 4
On nawet na kompilacjach z YouTube wygląda słabo. Liczka twierdzi, że nie ma dryblingu, jest wolny i porusza się w polu karnym czekając na dośrodkowanie. Większość podań niby zamienia na gole, ale przecież my tak nie gramy. Vukovic twierdził, że mamy swój styl i będziemy pielęgnować to co było jesienią a teraz zamiast technicznych piłkarzy przychodzi dwóch drewniaków. To wygląda na kompletny brak logiki. Czy w tym szaleństwie jest metoda?
Kapitan
 • 3 / 0
Wysoki do nieba...
Takiego nam trzeba...;)
Kapitan
 • 3 / 0
Tak właśnie, brakowało mi rymu
~fajnysebol
 • 0 / 0
Wysoki do nieba
Takiego nam trzeba
Więc drogi kolego
Wrzuć coś na niego
On pewnie coś strzeli....
Chyba bąka w kąpieli
Chorąży
 • 4 / 1
Jak w ataku naszych rywali do tytułu gra Van Amersfoort, to Pekhart nie musi się zbytnio starać by być najlepszym napastnikiem w lidze, zaraz za Kante oczywiście.

Tomek, nie sp*****l tego.
Ehh może w jednej z tych walizek jest VOO ;)
Ehh może w jednej z tych walizek jest VOO ;)
Podporucznik
 • 2 / 11
Przyleciał, ok. Ja w czerwcu do Irlandii na Euro. Może jeszcze w marcu coś. Chciałem Chiny, ale chwilowo jest tam jakaś rzeźnia.
Szanowni panowie, wzywam do wstrzemięźliwości w ocenach przed grą. Ja też nie jestem fanem takiego transferu, ani nie jestem miłosnikiem zagrań Tomasa, ale bądźmy ludźmi i dajmy się wykazać. Być może na ekstraklasę wystarczy, może pokaże jakieś super zagrania, niech przemówi to co na boisku. Nie nakręcajmy się wzajemnie na "nie" ani nie popdadajmy w hurraoptymizm.
Pułkownik
 • 2 / 2
W ostatnią zimę na 3 główne transfery 2 oceniłem negatywnie (Agra, Rocha), a 1 pozytywnie (Medeiros). Pomyliłem się o 33 %, bo wszyscy okazali się słabi. Teraz wierzę w transfer Pyrdola, ale Cholewiak i Pekhart to uzupełnienia składu, których nie rozumiem. Mam nadzieję, że Vuko to akceptuje i ma pomysł na tych graczy. Chciałbym za rok napisać, że się grubo myliłem.
Co ma Vuko akceptować? Twój brak wiary w transfery, czy transfery? Myślę , że je akceptuję, bo nie wyobrażam sobie, że sprowadzili mu piłkarzy, których on nie zatwierdził.
Pułkownik
 • 2 / 1
Trochę mnie jednak martwi, że faworyci transferowi Alibec i Świerczek to gracze innego typu niż Pekhart. Trudno mi uwierzyć, że nagle Vuko zamarzył o wysokim drągalu. Taki pasuje bardziej to stylu gry Cracovii.
Przypomnij sobie kim grał w eliminacjach ligi Europy ;)
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
@Bartii
I jak się to skończyło....
Piłkarze z 3.ligi hiszpańskiej wycierali podłogę naszą ekstraklasą, a czołowy snajper hiszpańskiego drugoligowca ma być drewnianym szrotem?
A co do zmiany stylu gry, to spokojnie. Pojawienie się w polu karnym takiego wieżowca w żadnym razie nie zakazuje dynamicznych rajdów lewą stroną i wchodzenia w pole karne Karbownika i Luquinhasa. Wg mnie nie ograniczy naszej taktyki, ale wręcz przeciwnie - zwiększy wachlarz możliwych rozwiązań w ofensywie. Ponadto po godzinie walki z nim środkowi obrońcy mogą mieć naprawdę wszystkiego dość i wtedy nasza młodzież może coraz coś tam dziubnąć.
Pułkownik
 • 2 / 1
Agra też był z 2. Ligi hiszpańskiej. Innych orłów typu Descarga czy Arunabarena nie wspomnę. W naszej lidze jedyna regułą jest brak reguł.
Jeszcze bym dodal Nacho Novo i Ismaela Blanco. Oni też w dość dużych klubach grali a u nas jedli posiłki.
Pułkownik
 • 1 / 1
Ja napisałem tylko o lidze hiszpańskiej. Mieliśmy jeszcze przecież Eduardo. Mauricio i mamy Obradovica. Właściwie zagranicznych z piłkarzy 30+ z dobrym CV sprawdził się u nas tylko Daniel Ljuboja. Tym bardziej nie rozumiem, że znowu w to brniemy.
Mnie nie trzeba przekonywać, że gracze typu Ljubo lub Vadis trafiają do nas rzadziej niż raz na kilkanaście prób transferowych. Też mógłbym wymieniać różnych Langilów, Necidów,Chukwów, Ojamaa itd., ale nie o licytację tu chyba chodzi.
Novo grał w lidze hiszpańskiej.
Ojamaa to miał chyba najlepiej zmontowane video jakie widziałem ;)
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
6 bramek na 1,5 roku i już czołowy snajper????I oddają go za darmo....
Plutonowy
 • 3 / 2
TCzołowy snajper hahaha ze jeszcze raz kto? Snajper czolowy buachachacha Wez frajerski piesku loczka wroc do szkoły ha ha ha
Major
 • 3 / 1
Ojamaa wymieniany razem w towarzystwie z Chukwu, Langilem i Necidem? Przeginka. On w sezonie 13/14 uzbierał 8 asyst i 2 gole. Pewnie, gdyby częściej podawał w dobrych sytuacjach to miałby ich z 16, ale w żadnym wypadku nie zasłużył sobie na wymienianie go obok takich podpiłkarzy jak Chukwu, Necid i Langil. Jak już tak lecieć na ostro to prędzej od Ojamyy można byłoby tam umieścić Novikovasa. Też przegięcie, no ale jak Ojamę, to jego też.

Nikt mu też nagrań montować specjalnie nie musiał. W sezonie przed przyjściem do Legii w lidze szkockiej zrobił 16 asyst i 4 gole, w jeszcze poprzednim 7 goli i 7 asyst, a to był wtedy młody chłopak, ledwie 23 lata. Gdyby dzisiaj ktoś z takimi statystykami z ligi szkockiej przyszedł do Legii to wielu kibiców witałoby go z chlebem i solą już na lotnisku, skoro przyjście niechcianego w klubie z drugiej ligi hiszpańskiej, za przeproszeniem, drewniaka, wzbudza aż takie emocje.
Necid: 6 meczów 1 gol
Chukwu: 4 mecze 0 goli
Langil: 6 meczów 1 gol
Ojamaa: 34 mecze 2 gole
Może jednak nie każdy Twój rozmówca jest tępy...
Raffik
Normalnie na takie zaczepki nie reaguję, ale zrobię wyjątek, tylko dalej już nie próbuj.
W tym sezonie najlepsi strzelcy UD Las Palmas:
Jonathan Viera: 13 meczów 10 goli
Juan Narvaez: 16 meczów 5 goli
Tomas Pekhart: 17 meczów 5 goli
Rubens Castro: 8 meczów 3 gole
Myślę, że nie zasłużyłem sobie na taki brak szacunku, a tekst o piesku jest... no cóż...
Bez odbioru.
~nowrotek
 • 0 / 0
Jakis koszmar jesli kibicu L sie ludzisz ze zagramy w pucharach to przestan zyc marzeniami . Latem nie bedzie Martinsa czy Lukiego a moze i Wszolka , zgnaj Gienia i marzenia .
~Mordeczka
 • 0 / 0
Dajcie mu szansę. Już niedługo będzie Legionistą. Może to transfer suboptymalny, ale trzeba trzymać kciuki za każdego z naszych.
Chorąży
 • 3 / 7
Walizek nawlókł tak na trzy lata
Podporucznik
 • 5 / 3
nie wiesz to nie pisz
Chorąży
 • 1 / 1
Tu sami wróżbici
Chorąży
 • 4 / 9
przyjście tego zawodnika spowoduje niestety zmianę stylu gry Legii.. Zamiast fajnej szybkiej gry kombinacyjnej na połowie i polu karnym przeciwnika będą puszczane baloniki ze skrzydeł.............
Witam i życzę powodzenia o LM! A ci co szczekają to Warszawę i Ł3 widzieli na pocztówkach:)
Starszy szeregowy
 • 2 / 1
Właśnie zobaczymy jak z tymi centrami po akcji. Na pełnej szybkości to rzeczywiście tylko Wszołek robi to bardzo dobrze. Stałe fragmenty gry jakoś nie kulały i mamy paru dosyć dobrych wykonawców. Ale w napadzie, w powietrzu przyda się wzmocnienie. Raczej nie dominowaliśmy w powietrzu, a czasami może się to przydać na zespoły ustawiające autobus w polu karnym.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Hehe Coś wisi w powietrzu, może powietrze. Za mało powietrza w powietrzu... Wyszło mi masło maślane wyżej, ale wiadomo o co chodzi. Pozdro Legioniści.
~Kopacz
 • 0 / 0
Rozumiem ten transfer tylko w kontekscie szukania kolejnego napastnika. Umowmy sie, ze Carlitos bylby lepszy.
No patrzcie tylko. Jak można wyczytać w komentarzach, gość ma same wady. Wszyscy o tych wadach wiedzą - trenerzy, dyrektorzy sportowi, kibice, dziennikarze. Jednym słowem szrot, bez najmniejszej wątpliwości. Tak się zastanawiam, po co te wszystkie drużyny go zatrudniały i dawały tłuste kontrakty. Był w drużynach, o których magik naszej ekstraklasy, niejaki Ramirez, który zachwyca wszystkich wokół, mógł jedynie pomarzyć.
Zbiorowe zauroczenie, magia, działania służb specjalnych?
Porucznik
 • 2 / 5
koleś chyba nie ogarnął że między Las Palmas a Warszawą jest jakieś 15-20 stopni różnicy..
~hdv
 • 0 / 0
w samolocie miał siedzieć w kożuszku? a ty skąd?
Pułkownik
 • 2 / 2
Za chwilę zamiast na Łazienkowską pojedzie na trening na Narodowy.
Niebezpiecznie zbliżyliśmy się do Chukwu ;)
Generał brygady
 • 7 / 2
Legia prawdopodobnie bardziej potrzebuje napastnika zdolnego odnaleźć się w chaosie pola karnego, kogoś kto wykorzystywalby sytuacyjne okazje i trafiał do siatki jak Niezgoda, bo tak często wygląda zdobywanie bramek w Ekstraklasie i taki zawodnik z Warszawy właśnie odszedł. Tymczasem na Łazienkowską przychodzi piłkarz, który głównie strąca piłki po dośrodkowaniach, czeka na centry. To jednak wcale nie tak źle, ponieważ oglądając polską ligę widać, że tutaj to bardzo przydatna umiejętność - ogarnąć chaos, tyle że w powietrzu. Pytanie tylko, kto poza Wszołkiem zdoła w miarę celnie dograć Pekhartowi piłkę? No ale są też kornety, dośrodkowania z rzutów wolnych... a przecież tzw. stałe fragmenty gry to bodaj ulubiony element futbolowego rzemiosła wśród ekstraklasowych drużyn, teoretycznie najłatwiejszy do wypracowania.

Na poważnie czy półżartem trzeba szukać jakichś pokładów optymizmu. Narzekanie nic nie da. Testy w Legii przechodził z powodzeniem nawet Hildeberto, więc Czecha można już raczej traktować jako nowego zawodnika drużyny. A w takim wypadku pozostaje tylko trzymać za niego kciuki. O wiele znaczniejsi niz on przepadali w tej dziwacznej lidze i zarazem wcale nie lepsi budowali tu swoje kariery.
Generał brygady
 • 8 / 4
Witam piłkarza, mam przeczucie że sprawdzi się w Legii Warszawa.
Nie oceniam go, nie zagrał ani minuty, ba nawet jeszcze nie parafował umowy.
Życzę mu powodzenia, niech powalczy o skład i strzela jak najwięcej bramek.
Legia Warszawa Mistrz Polski, tak to widzę w tym sezonie.
Starszy szeregowy
 • 5 / 1
Trzymamy kciuki... Również myślę, że się sprawdzi... Ciekawe tylko jak u niego z kondycją i kiedy zagra pełny mecz. Witamy i powodzenia.
Generał brygady
 • 2 / 0
O to jest pytanie. Zupełnie nie wiem w jakiej jest formie. Czas pokaże czy dabiut będzie szybki i czy będzie raczej grał w koncowkach czy od początku.
Dla mnie może wchodzić na ostatnie 20 minut byle by strzelał bramki, czego mu życzę.
~Nawrotek
 • 0 / 0
Panowie mozemy byc pewni Cholewiak i ten Czech to jskas kpina z kibica Legii i jeszcze ten Pyrdol , cholera czy my bedziemy sie bronic przed spadkiem ? Jak tak pojdzie odejdzie Martins czy Wszolek , Luki i po nas .A puchary ? , no coz zapomniec !!!
Generał brygady
 • 6 / 9
Welcome emeryturent & ZUS .....
Generał brygady
 • 6 / 4
Witamy w stolicy.
~Kopacz
 • 5 / 7
To Kucharski uradził... Niestety wolalbym juz Ramireza... okienko na gruby minus ale.. najgorsze ze moze byc gorzej
Ramirez to napastnik? Od kiedy?
Niech pokaże na boisko ze nie był kolejną pomyłką transferową ????
Tylko musimy dać mu kredyt zaufania
Walichy ma upchane jakby za tym transferem stał Hajto. ;)
Cigaretty...
Generał brygady
 • 2 / 3
Bluza jak chłopaki z grochowa.....
~ZieLu
 • 0 / 0
Marlboro Hajty
Im więcej czytam tej szydery z Pekharta, tym coraz bardziej wierzę w to, że się u nas sprawdzi. Vuko też z każdym meczem jesiennym powoli przekonywał do siebie coraz większą liczbę kibiców. Wielu jeszcze jest nieprzekonanych,ale różnica w ocenie Vuko na koniec grudnia a w okolicach września jest bardzo wyraźna. Coś mi mówi,że podobnie może być z tym transferem.
No i poza tym pamiętam zachwyty w momencie pojawiania sie u nas niejednego kocura,a potem było wiele rozczarowań. Odwrotnie bywało z kolei w przypadku Prijo i Niko. Może tym razem wysoki Czech odpali.
Generał brygady
 • 2 / 8
Może go wzięli do sekcji koszykówki , tylko cos zybali....z kontraktem?
Generał brygady
 • 3 / 0
Jeszcze nie podpisał a tu na forum już wszystko wiadomo, ile będzie zarabiał i na jaki czas podpisał itd itp
~hdv
 • 2 / 0
U nas ci wspaniali kibice "Legia to my" tak wspierają swoich piłkarzy, że najpierw mu dopierd... na forum zanim pierwszy raz kopnie piłkę. Ot "Legia to my"
Pułkownik
 • 2 / 0
Masz rację.Ja nie należę do zwolenników Vuko ale też widzę różnicę w grze drużyny.Niestety nasz ostatni mecz a zwłaszcza reakcje Vuko potwierdziły moje subiektywne oczywiście obawy czy to właściwy dla Legii trener.Uwazam że Pekhart nie będzie aż taki zły jak go niektórzy na forum przedstawiają.Widzialem go jak grał u Niemców i nieźle to wyglądało no ale minęło już od tego czasu parę latek.Jesli utrzyma tamten poziom to nie będzie źle.Pamietam pierwszy mecz Nikolicia kiedy irytował spalonymi.Jak przychodził Luboja to hejt był podobny.Jedno jest pewne że aby wykorzystać Pekharta to trzeba będzie trochę zmienić styl gry.Mam nadzieję że się to uda.
Generał brygady
 • 0 / 0
Przecież zapewne ludzie w Legii wiedzą w jaki sposób chcą grać i jakiego profilu zawodnika kupują. Jakiś plan mają jak pogodzić te sprawy.

Ja nie wiem w jaki sposób trener chce grać wiosną. Czy Kante i więcej czasu będzie grać Rosołek, czy nowy zawodnik ma grać pierwsze skrzypce a może mają w planie kogoś jeszcze dokupić a Czech to tylko zabezpieczenie?
Major
 • 5 / 1
Największy napastnik w Ekstraklasie.
Obyś w maju napisał *najlepszy*
Generał brygady
 • 3 / 0
To tylko będzie znaczyło że został królem strzelców a Legia prawdopodobnie Mistrzem Polski, w taki razie przyłączam się. Niech będzie wielki czy tam najlepszy.
Ani nie popierałem transferu Cholewiaka, ani teraz nie popieram transferu Pekharta, ale mam nadzieję, że obydwoje pokażą wszystkim forumowym hejterom, że za wcześnie ich skreślili.
Generał brygady
 • 4 / 0
Trudno popierać czy nie popierać jak się ich nie widziało na boisku. Jeżeli w klubie uznali, że będą przydatni to ja uznaje że będą również. Czy tak będzie? Sprawdzić trzeba będzie w maju.
Generał broni
 • 4 / 1
" obydwoje pokażą wszystkim "
A który z nich jest kobietą? Jeśli są facetami to OBYDWAJ!!!
Boras44
Masz rację, dzięki za poprawienie. :)
Tyle wylało się na chłopaka hejtu, że mógłby rywalizować z Cholewiakiem.
Powodzenia Tomas !!!
No przecież będzie... i to o miejsce w ataku.
I proszę was nie porównujcie tego co mówią o nim, a tego co mówili jak przychodził Vadis, bo z Vadisa się śmiali, że jest gruby, ale wszyscy wiedzieli (chociaż z filmików), że technikę i zwinność to on ma, a z Pekharta to się śmieją, że chyba nie ma atutów...
Dobra! Ustalamy, że łacha drzemy tylko do momentu, w którym nie daj Boże go zakontraktują. Później trzeba już tylko życzyć powodzenia.
Pułkownik
 • 0 / 1
Dets rajt.
Dajcie chłopowi zagrać, a nie już skreślacie.
Sam nie jestem do niego przekonany, ale skoro już u nas jest to mu życzę powodzenia.
Niech dadzą facetowi jakąś kurtkę bo zaraz się przeziębi... Mimo, że polityka transferowa klubu mi sie niepodoba to życzę powodzenia.
35 letni Paixao znow laduje dwie bramki...

Moze 4 lata mlodszy Tomek tez da radę...pozostaje nam wierzyć.

Powodzenia!
Marszałek Polski
 • 2 / 2
ówczesny 34-35 letni Robak był królem strzelców ekstraklasy, więc oby nam ten Czech odpalił
Połowę goli z karnych
Wiek to tylko liczba tym bardziej w naszej lidze
Starszy szeregowy
 • 10 / 1
Pekhart w tym sezonie 17 meczów (tylko 4 w pełnym wymiarze) i 5bramek w lidze. W zeszłym sezonie w tej samej lidze Kante 14 meczów i 3 bramki.
Witaj Tomek! Tylko pamiętaj - tu jest Legia, tu się zapie..dala!
Witamy, witamy. Proszę mu tylko uświadomić panie Kucharski, że wakacje już się skończyły. Tu nie Las Palmas. Tu jest Legia Warszawa, tu się zapier....la.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Dobrze napisane :-)
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Vuko mu to wytłumaczy
Podporucznik
 • 3 / 4
Powodzenia Tomek.
Oby to byl tylko sen i zaraz sie obudze a tematu tego wystruganego przez Gepetto kawałka drewna nigdy nie było...
Niedobrze. Spakował się jakby miał tu zostać. ;)
inne kluby: " oho nowy zawodnik, powodzenia. Oby był wzmocnieniem i dobrze grał "

'Kibice' Legii: " oho nowy zawodnik, drewno. "

Nie przychodzi nikt, źle.. przychodzi zawodnik ( którego i tak z was nikt nie zna ) i już hejt. Też do mnie ten zawodnik nie przemawia ale dajmy mu szansę... może akurat się uda.
Pzdr
~Wolinho
 • 0 / 0
Jest szydera bo miał być napadzior za 2 mln ojro a jest tyczką którą wypychają na siłę i za free z 2 ligi. Pewien Janusz wychodzi na bajkopisarza.
~p.
 • 0 / 4
Myślałem, że czas palenia pięniędzmi się kończy. Właśnie solidnie dorzucamy do pieca.
Kapral
 • 13 / 4
Pamiętam jak 80% was się śmiało z Vadisa że przyszedł grubas kupony odcinać!!! Dajmy chłopu szansę chociaż raz kopnąć piłkę!!!
~xaxa21
 • 0 / 2
zamaist kontrakt na rok z opcją przedluzenia o 2 lata to w razie niewypalu jak Obradinovic, będziemy mieli dwoch po 380 tys juro obibokow, pobierających sowite pieniadze.
~90minut.pl
 • 0 / 6
Jedna wielka katastrofa z tym zawodnikiem ????
Ile x go widziałeś?
Czy ktoś chce czy nie Tomas bedzie reprezentował nasze barwy i należy życzyć powodzenia. Ja jestem sceptykiem co do tego transferu ale czas pokaże co z tego wyjdzie.
Pułkownik
 • 8 / 11
Lechia bierze do ataku Zwolińskiego z HNK Gorica.
Chyba bym wolał jego.
Kapral
 • 12 / 10
To kibicuj Lechii droga wolna
Pułkownik
 • 3 / 10
Lecz się.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Zwoliński miał jedną rundę lepszą, a w pozostałych prawie nic nie strzelał.
To tak jak Thomas. Tyle, że Zwoliński, to polak, młodszy i zna ligę ;)
Podporucznik
 • 10 / 3
-Cwiąkała pisze ,że już pół roku temu w Las Palmas chcieli sie go pozbyć i wolą znaleźć kogoś za niego wśród bezrobotnych piłkarzy
-Verner Licka nie potrafi go umieścić nawet wśród 5 najlepszych czeskich napastników,nasz nowy AS jest wedle jego rankingu nawet daleko za Zenkiem Ondraskiem.
-Gość jest wolny ,surowy technicznie i ma problem ze zdobywaniem goli..Należy do kategorii retro napastników,drągali od których w europie sie odchodzi..


Absolutnie nic nie przemawia za tym transferem ,no ale to ekstraklasa,nic nam już nie da marudzenie,trzeba wierzyć,że jakimś cudem wypali albo przynajmniej nie przeszkodzi w zdobyciu mistrzostwa.
Bez przekonania ale jednak ,życzę Powodzenia.
Podporucznik
 • 6 / 14
To samo pisali i mówili o Vadisie, jak do nas przychodził.
Zawsze można znaleźć jakiś pozytyw - skoro w Europie odchodzi się od tego typu napastników, to przynajmniej nikt nie będzie chciał nam go zabrać ;)
Generał dywizji
 • 4 / 4
Jak możesz porównać jego do Vadisa .On był tylko zapuszczony , technikę miał , przegląd pola i jeszcze asystował i strzelał bramki !
Generał dywizji
 • 9 / 0
"Gość jest wolny ,surowy technicznie i ma problem ze zdobywaniem goli.."

To dobrze trafił, w naszej lidze większość takich.
~L
 • 0 / 0
https://www.meczyki.pl/sportbuzz/ekstraklasa_trzyma_poziom/195966
Taaakie ekstra-asy grają także Tomas pokaże jak się brameczki strzela...
Byłem, byłem :)
Nie mogłem zmarnować takiej okazji i jeszcze przed 19 pojawiłem się na lotnisku by powitać naszą nową gwiazdę :)
Tomas to nie tylko wspaniały piłkarz, który będzie ogromnym wzmocnieniem Legii, ale okazał się również wspaniałym, przemiłym człowiekiem.
Nie mogę się już doczekać jego występów, które powinny wynieść naszą drużynę na nowy, nieosiągalny dla reszty ligowych rywali poziom.
Tomas Pekhart witamy w Legii :):):)
Mam też przeczucie graniczące z pewnością, że nie jest to moja ostatnia wizyta na lotnisku w najbliższych dniach :)
Pułkownik
 • 6 / 1
W dziedzinie podlizywania się prezesowi w porównaniu do oryginalnego tomaszka musisz się jeszcze sporo nauczyć ale idziesz w dobrym kierunku.
Burzy braw mi zabrakło i oczywiście pochwały dla Marka J.:-)
Potencjał jest !
Pułkownik
 • 0 / 0
Łza się w oku kręci. Ciekawe co się dzieje z prawdziwym tomaszkiem? Jednak był niepodrabialny.
Był fantastą, ale jedno mu trzeba oddać, całkowicie zafiksował się na Legii i za to go szanuję. Poza tym były to szalone i piękne czasy na Legia.com:-)
~Micha(L)
 • 0 / 3
Był Niezgoda mógł go zastąpić Orlando Sa, Nikolić, Carlitos,... Alibec, Świerczok i na koniec dostajemy Pekharta. Żałosneee
A może CR7? Znasz realia? To nie jest monopolowy, gdzie wchodzisz bierzesz płacisz i wychodzisz
~Alzhaimer
 • 2 / 1
New Prijovic
Nie miałbym nic przeciwko temu!
Obyś miał rację ;)
Obyśmy się żegnali za trzy lata przynajmniej tak jak z Hlouskiem. Wątpię ale może ....
A ja pójdę dalej, obyśmy za trzy lata cieszyli się z przedłużenia kontraktu z najlepszym strzelcem ekstraklasy w ciągu ostatnich trzech sezonów;-) Tak, mnie to dopiero poniosło, ale wolno mi:-)
Ledarg jestem jak najbardziej za tym co napisałeś. Mało tego typu wizji
Pułkownik
 • 5 / 0
Chyba na długo przyjechał, w uj walizek zabrał ;)
Na trzy lata raczej mało;-) Trzeba będzie coś dokupić:-)
To są bagaże doświadczeń ;)
Bartii,
to ładne było:-)
Niby 2.5 letni kontrakt będzie
Pułkownik
 • 7 / 0
Zobaczymy jak odnajdzie się w ogórkowej lidze.
Patrząc na poziom dzisiejszych spotkań to Tomas musiał by stracić prawą nogę razem z jajami żeby sobie nie poradzić.
~Alebb
 • 2 / 0
Dobrze powiedziane. Widziałem dzisiaj kawałek Arki z Cracovia, teraz kawałek Śląska... my tą ligę powinnismy po pijaku wygrać, a Tomas musiałby grać z wylewem żeby się nie wyróżniać. Poziom dramatyczny :(
Spokojnie, zaraz się rozkręci ;)
Nie jestem entuzjastą tego transferu ( ach jak bardzo, bardzo chciałabym się mylić) ale teraz jak to staje się faktem życzę zdrowia,formy,bramek.Powodzenia Tomas
Nie jestem entuzjastą tego transferu ( ach jak bardzo, bardzo chciałabym się mylić) ale teraz jak to staje się faktem życzę zdrowia,formy,bramek.Powodzenia Tomas
I właśnie tak to powinno wyglądać. Ja na przykład nie mam przekonania do transferu Cholewiaka, ale mam nadzieję, że mu się powiedzie. Nie ma co krytykować, gdy ktoś jeszcze nie zdążył zagrać nawet jednego spotkania.
Pozdrawiam
Pułkownik
 • 0 / 1
Ja również krytykuje sprowadzanie graczy typu Cholewiak i Pekhart. Ale to są zarzuty do Zarządu, a nie do tych piłkarzy. Po podpisaniu umowy życzę im powodzenia i samych zwycięstw.
Generał dywizji
 • 5 / 1
Tomas wielu bramek życzę!
A i asysty przyjmiemy jako wróżbę zwycięstwa;-)
~L
 • 2 / 0
ORZEŁ WYLĄDOWAŁ...;)
Powodzenia Tomas... L
No to powodzenia, bądźmy wszyscy zadowoleni z tego - ewentualnego - transferu.
Oby tylko nie wymagał ablacji ...
Oj, przestań już, nic dwa razy, wróć! - trzy razy się nie zdarza...
Podporucznik
 • 2 / 0
Wróć (Novikovas) cztery razy..
Racja, on przecież dublet ustrzelił:-) Dzięki:-)
Generał broni
 • 1 / 3
Pekhartowi wystarczą pigułki na andropauzę.
~OlafR
 • 1 / 2
Myślałem, że do sekcji koszykówki szukamy szybszych zawodników.
Kto wie czy przy obecnej formie naszych baskeciarzy by nie był wzmocnieniem
~Mike
 • 0 / 3
Miejmy nadzieję że jednak coś się wydarzy na tych testach.
Tak źle to drugiemu człowiekowi nie zycz.