Trzy mecze kary dla Pekharta!

Redaktor Marcin Szymczyk

12.02.2021 12:09

(akt. 14.02.2021 09:12)

Tomas Pekhart został zawieszony za czerwoną kartkę, którą został ukarany w meczu Pucharu Polski z ŁKS-em (3:2). Czeski napastnik ma pauzować aż 3 spotkania! Legia będzie odwoływać się od tej decyzji.

Pekhart pojawił się na boisku w Łodzi w 60 minucie gry. W 82. minucie zdobył bramkę decydującą o awansie, ale dwie minuty później otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić murawę.

Pekhart był kilka razy faulowany, nie inaczej było w 84. minucie. Protestujący Maciej Dąbrowski stał tyłem do leżącego na murawie Pekharta, który opuszczając nogi na ziemię trafił stopą w plecy byłego defensora Legii. "Dąbek" momentalnie upadł na murawę, a sędzia widział w tym zagraniu nieco złośliwości i pokazał Czechowi bezpośrednią czerwoną kartkę.

Jeśli po odwołaniu Legii kara nie zostanie zmniejszona, to Pekharta zabraknie aż do ewentualnego finału włącznie, czyli w tym sezonie nie zagra już w meczu o Puchar Polski. Dla porównania, trzy mecze pauzy miał piłkarz Lechii Tomasz Makowski, który w grudniowym meczu z Legią brutalnie faulował Bartosza Kapustkę.