wlodar

U-17: Wygrana w Lubinie, koncert po przerwie!

07.06.2019 13:59

(akt. 07.06.2019 15:09)

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 3:2 z Zagłębiem Lubin w pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych. Dwie bramki dla ekipy z Łazienkowskiej zdobył Szymon Włodarczyk, a jedną bramkę zdobył Kajetan Staniszewski. Rewanż odbędzie się 13 czerwca.

W Lubinie Grzegorz Szoka mógł skorzystać z jednego zawodnika występującego w CLJ do lat 18, czyli Szymona Włodarczyka. Co więcej, na murawie pojawili się także zawodnicy mający za sobą debiuty w wyższej klasie rozgrywkowej. Mowa o Jakubie Kowyni, Kacprze Gościniarku, Damianie Urbanie czy Kajetanie Staniszewskim. W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się miejscowi. Już w 11. minucie „Miedziowi” objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Zynka, w przeszłości reprezentującego juniorskie Queens Park Rangers. 17-latek wykorzystał bierność defensywy Legii i dopełnił formalności po podaniu od rywala wzdłuż pola karnego. Na nieszczęście dla gości, kontuzji doznał stoper, Kamil Rokosz, który musiał zejść z placu. Gospodarze czuli większą swobodę i częściej operowali futbolówką w porównaniu do przyjezdnych. Co jakiś czas do głosu próbowali dochodzić warszawiacy, którzy wzajemnie się motywowali i słuchali uwag płynących z ławki.

Po przerwie ekipa z Łazienkowskiej zwiększyła obroty i zależało jej na przebywaniu w ofensywie. Sporo wiatru robił Dawid Barnowski, przez co legioniści mieli przewagę na skrzydłach. Efekt? Wyrównanie! Włodarczyk podał do Staniszewskiego, ten zbiegł do środka i ładnym, technicznym strzałem z dalszej odległości pokonał bramkarza Zagłębia. – Po następne! – nawoływał szkoleniowiec „Wojskowych”. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie było już 2:1 dla Legii. Staniszewski wypuścił rozpędzonego Włodarczyka. Atakujący wpadł w pole karne i huknął pod poprzeczkę, nie do obrony. Po kilku minutach syn Piotra Włodarczyka ponownie strzelił gola. Napastnik stołecznego klubu skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

„Miedziowi” zostali potwornie stłamszeni, jednak nie mieli nic do stracenia i musieli podjąć walkę. Lubinianie nie odpuszczali, a po stałym fragmencie wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Zynek. W końcowych fragmentach spotkania poczuli krew i mieli nadzieję na doprowadzenie przynajmniej do wyrównania. Nie brakowało zaangażowania, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Legia wygrała 3:2 i ma solidną zaliczkę przed rewanżem w Warszawie. Drugi mecz zaplanowano na czwartek, 13 czerwca na godzinę 12:00. Cel w postaci awansu do finału jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba będzie jednak po raz drugi potwierdzić jakość.

U-17: Zagłębie – Legia 2:3 (1:0)

Zynek (11. min., 66. min. – k.) – Staniszewski (52. min.), Włodarczyk (56. min., 62. min.)

Legia: Kowynia – Derlatka, Rokosz (12’ Myszka), Urban, Barnowski (90’ Dawid)– Kochanowski, Gościniarek – Grzelak (76’ Pacek), Czajkowski (46’ Skwierczyński), Staniszewski (63’ Pierzak) – Włodarczyk (71’ Sparwasser)