U-17: Wygrana z Ursusem

27.04.2019 12:54

(akt. 27.04.2019 15:07)

Legia Warszawa wygrała 2:1 na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Bramki dla drużyny z Łazienkowskiej zdobyli Dawid Grzelak i Kacper Imiołek.

Legioniści od początku spotkania wyglądali lepiej od miejscowych, kreowali więcej sytuacji strzeleckich. Ekipa Grzegorza Szoki wyszła na prowadzenie w 27. minucie. Wówczas Dawid Grzelak dopadł do podania z głębi pola i z zimną krwią pokonał bramkarza Ursusa.  Tuż przed przerwą trochę szczęścia zabrakło Kacprowi Gościniarkowi. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego, ale golkiper przeciwnika sparował piłkę poza boisko.

Po zmianie stron gospodarzom udało się jednak zaskoczyć przyjezdnych. Rywale rozegrali składną akcję i doprowadzili do wyrównania. Drużyna z Łazienkowskiej starała się dążyć do ponownego objęcia prowadzenia często zapędzając się pod pole karne. W końcowych fragmentach spotkania „Wojskowi” strzelili gola. Kacper Imiołek wpadł w „szesnastkę” i strzałem z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki. Blisko był także Jakub Kwiatkowski, który potężnie huknął z dystansu, ale minimalnie się pomylił. Legia wygrała z Ursusem 2:1 i wciąż pozostaje liderem tabeli.

U-17: Ursus – Legia 1:2 (0:1)

(54. min.) - Grzelak (27. min.), Imiołek (79. min.)

Legia: Kowynia – Barnowski, Urban, Szewczyk, Imiołek – Kochanowski, Gościniarek – Gaor Grabowski (57' Miłosz Pacek), Czajkowski (70' Kwiatkowski), Staniszewski – Grzelak (80' Wicenciak)