Uraz Tobiasza, we wtorek badania

Redaktor Marcin Szymczyk

20.02.2023 21:30

(akt. 22.02.2023 11:02)

W poniedziałek piłkarze Legii mieli wolne, natomiast ból barku zgłosił Kacper Tobiasz, który w niedzielę dość mocno zderzył się z Damianem Kądziorem w ostatniej akcji meczu z Piastem w Gliwicach (1:0), w 21. kolejce PKO Ekstraklasy. We wtorek bramkarz "Wojskowych" przejdzie badania diagnostyczne, po których okaże się ile wyniesie przerwa w treningach, ale w klubie liczą się z tym, że może ona potrwać nawet do miesiąca.

To by oznaczało, że Kacpra Tobiasza ominie m.in. najbliższe, domowe spotkanie z Widzewem Łódź (24.02, godz. 20:30). Zastąpiłby go zapewne Dominik Hładun, obecny numer dwa, którym jesienią był Cezary Miszta. Jeśli tak się stanie, to cztery dni później Legię czeka mecz 1/4 finału Pucharu Polski, z III-ligową Lechią Zielona Góra. Wówczas między słupkami mógłby się pojawić Miszta, który bronił w PP w minionej rundzie.

Uraz "Tobiego" to też problem dla "Wojskowych" w kwestii Pro Junior System. Legioniści są w tym rankingu na 3. pozycji (zespoły z miejsc 1-7. otrzymają nagrody finansowe; od 3,25 mln zł do 250 tys. zł brutto), zdobyli wszystkie punkty dzięki Tobiaszowi, dlatego jego nieobecność w bramce sprawi, że stołeczny klub przestanie regularnie nabijać "oczka" w PJS. Przypomnijmy, że w tej klasyfikacji punktują jedynie zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi, którzy rozegrali co najmniej 270 minut oraz 5 meczów. Tych warunków nie spełnia na razie Igor Strzałek (2 spotkania, 72 minuty).