Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0

Uraz Tomasa Pekharta

21.04.2024 18:51

(akt. 25.04.2024 10:25)

Tomas Pekhart nie dokończył domowego meczu ze Śląskiem Wrocław (0:0) w 29. kolejce Ekstraklasy. Czeski napastnik, który już w pierwszej połowie miał problemy zdrowotne i trzymał się za nogę, chwilę po zmianie stron usiadł na murawie. Doświadczony zawodnik był opatrywany przez lekarzy, a w 55. minucie zmienił go Maciej Rosołek.

Zarówno w meczu ze Śląskiem, jak i tydzień temu, zmiana Pekharta była spowodowana tym samym urazem. To będzie nawracać, więc nie chcemy ryzykować, by kontuzja wykluczyła go z gry, ale pragniemy mieć go do dyspozycji. Tomas daje nam bardzo dużo w ataku i obronie. Nie otrzymałem jeszcze raportu medycznego, lecz to sytuacja nam znana i wiemy, jak nią zarządzać – mówił trener Legii, Goncalo Feio.