Waldemar Fornalik: Legia była i jest faworytem

Maciej Ziółkowski

Źródło: Piast Gliwice, piast-gliwice.eu

03-03-2021 / 09:25

(akt. 03-03-2021 / 09:27)

- Na pewno Legia była i jest faworytem. Wylosowanie jej w ćwierćfinale to pech czy wyzwanie? Stawiałbym na to drugie. Piłka niejednokrotnie pokazała, że niekoniecznie faworyt musi wygrywać. Potrafimy grać w piłkę, funkcjonować jako drużyna i potrafimy również zwyciężać. Sądzę, że zapowiada się ciekawy mecz – mówił przed środowym spotkaniem w Pucharze Polski trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik.

- Z pewnością wiedza na temat taktyki, umiejętności zawodników i ich zachowanie na boisku w poszczególnych sytuacjach jest duża, natomiast zawsze mecz może przynieść jakieś nieoczekiwane rozwiązania lub interwencje, więc w tym kontekście nie jest tak, że zawsze wszystko jest przewidywalne i też dlatego piłka jest taka ciekawa.

Czy środowy mecz można uznać za najtrudniejszy dla Piasta w drodze do finału?

- Na tę chwilę na pewno najtrudniejszy. Chciałbym tylko przypomnieć, że ostatnio graliśmy z Pogonią, która w tamtym czasie była liderem i też przeszliśmy tę przeszkodę. Teraz Legia jest liderem, więc to zadanie jest równie trudne, może poprzeczka pójść wyżej, ale ze swej strony zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepiej i awansować dalej.

Czy trener czerpie jakieś podpowiedzi z sobotniego meczu Legii w Zabrzu?

- Nie tylko z tego, ponieważ zawsze analizujemy kilka spotkań naszego przeciwnika. Opieramy swoje przygotowania nie tylko na jednym spotkaniu, lecz na większej liczbie.

Będzie dodatkowy trening rzutów karnych?

- Zawsze trenujemy rzuty karne, niezależnie czy jedziemy na mecz z Unią Skierniewice czy Pogonią Siedlce, to zawsze ten element jest trenowany. Podobnie będzie i teraz.

Czy można się spodziewać dużych zmian w składzie?

- Tak, zmiany będą, chociażby ze względu wymogu gry dwóch młodzieżowców i z tego powodu też muszą być korekty również na innych pozycjach.

QUIZ Czy pamiętasz tych piłkarzy? Cz.2.

Komentarze (20)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kurtuazyjnie i tyle
Generał brygady
 • 0 / 0
Fornalik to szczwany lis odnośnie przerzucania presji meczowej. Ale wbrew temu, co ten pan sugeruje, powiem mu na przekór: "Legia nie jest faworytem, Legia nie miała dobrej passy 10 meczów bez porażki, Legia nie skorzysta z usług najskuteczniejszego napastnika ligi, ale postara się o niespodziankę." I co Pan na to, Panie Waldemarze?
Generał broni
 • 0 / 0
W zasadzie nie można Fornalikowi odmówić racji - faworytem jest Legia. Ale takie jego słowa to prawdopodobnie bardziej tzw. zdejmowanie presji z piłkarzy Piasta, niż autentyczne przekonanie Waldka.
Myślisz, że Waldek myśli, że faworytem jest Piast?
Generał
 • 0 / 0
Waldek jak zwykle wyważone wypowiedzi, z szacunkiem, ale bez strachu przed Legią. To lubię.
Luqi bądź szybszy od nóg piastunek. Chroń zdrowie i strzelaj i asystuj.
Legia zawsze jest faworytem. Dodatkowo poprawa gry jeszcze to potęguje ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I często też bywa zgubna. Niemniej jednak dzisiaj po zwycięstwo
Generał dywizji
 • 2 / 0
Dobrze byłoby strzelić w miarę szybko dwie bramki a w drugiej połowie dołożyć jeszcze jedną aby ani sędzia ani teatr piłkarzy Piasta nie wypaczył wyniku.
Tylko zwycięstwo Legia Warszawa!
Generał
 • 0 / 0
Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać na boisku.

Nie ulega wątpliwości, że mecz będzie ciężki i być może jedna bramka zadecyduje o awansie, a ty tu się rozpędzasz: "szybko dwie bramki w pierwszej połowie, trzecia w drugiej połowie". Koncert życzeń.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dlatego napisałem dobrze by było...
Czy tak będzie? Zobaczymy już niedługo. Bardziej prawdopodobne jest, że wygramy jedną bramką ale tak napisałem, że to zminimalizowałoby jakąś ingerencję np sędziego. Z mojej strony myślenie życzeniowe, ale co nie wolno nam trochę pomarzyć?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Legia jako faworyt zepsuje wam wieczór. Oby!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby oby. Tego się trzymamy
Podporucznik
 • 2 / 0
Powinni go zapytać czy trenują już teatralne pady na murawę od powiewu powietrza, zwłaszcza w naszym polu karnym
Jak sędziowie nie przeszkodzą to Legia ma wszystkie atuty w ręku aby wygrać.
Trener wcale nie ukrywa, że czują się pewnie przed meczem. Mam nadzieję, że po meczu jak w swoim debiucie jako trener kadry.
~Magikon24
 • 0 / 0
Lubię go za kulturę bycia. Nie wszyscy trenerzy rywali potrafią tacy być
Generał brygady
 • 2 / 0
LEGIA MISTRZ !!!
============
WYGRAĆ I TYLE !!!
GRAMY W NAJSILNIEJSZYM SKŁADZIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 3 / 0
Oby nie bylo takiego kopania jak w Zabrzu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Piast raczej gra w piłkę, nie w wycinanie