Wypożyczeni: Asysta Ciepieli, Kobylak w jedenastce kolejki, czyste konto Kikolskiego

07.11.2022 20:00

(akt. 07.11.2022 20:08)

W poprzednim tygodniu Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) miał asystę w PKO Ekstraklasie, Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) znalazł się w jedenastce kolejki, a Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachował 3. czyste konto w II lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Roma pokonała 3:1 Frosinone. Majchrzak obserwował rywalizację z ławki.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała na wyjeździe 1:2 z Legią Warszawa w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Abu Hanna oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zwyciężyła u siebie 3:0 Zagłębie Lubin. Ciepiela wszedł na boisko w 71. minucie. Miał 4 podania (3 celne) i asystę przy bramce ustalającej wynik spotkania. Młodzieżowiec pokazał się do gry, dzięki czemu dostał piłkę w pole karne (od Macieja Domańskiego) i sprytnie wycofał na 16. metr, do Pawła Żyry, który skutecznie uderzył w lewy, górny róg.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał 3:1 z Widzewem w Łodzi. Kobylak zagrał całe spotkanie, zaprezentował się bardzo solidnie i dołożył sporą cegiełkę do zwycięstwa. Miał 38 podań (22 celne), został ukarany żółtą kartką. Znalazł się też w jedenastce 16. kolejki PKO Ekstraklasy.

Obronił łącznie 8 strzałów, w tym 5 przy stykowym wyniku.

• 24. minuta, 1:0 dla Radomiaka. Juliusz Letniowski uderzył z 22. metra na bliższy słupek, a Kobylak zbił piłkę na rzut rożny.
  • 25. minuta, 1:0 dla Radomiaka. Młodzieżowiec złapał futbolówkę po mocnym strzale Mateusza Żyry z 13. metra.
  • 33. minuta, 2:0 dla Radomiaka. Serafin Szota dopadł do miękkiego dośrodkowania z lewego sektora "szesnastki" na dalszy słupek i główkował z 5. metra, lecz bramkarz gości odbił przed sobie piłkę (prawą ręką), którą wybił Pedro Justiniano.
  • 42. minuta, 2:0 dla Radomiaka. Wypożyczony legionista wyłapał uderzenie Ernesta Terpiłowskiego z 19. metra (po koźle).
  • 69. minuta, 2:1 dla Radomiaka. Patryk Stępiński zacentrował z prawego skrzydła na dalszy słupek (9. metr), do Bartłomieja Pawłowskiego, ten oddał strzał z półwoleja, po koźle, a 20-latek rzucił się i udanie interweniował.
  • 70. minuta, 2:1 dla Radomiaka. Kobylak kapitalnie zbił piłkę do boku po groźnym główkowaniu Martina Kreuzrieglera z 10. metra.
  • 81. minuta, 2:1 dla Radomiaka. Łodzianie mieli rzut wolny. Dośrodkowanie i zgranie sprawiło, że Jordi Sanchez znalazł się w sytuacji sam na sam (4. metr). Napastnik Widzewa uderzył bez przyjęcia, powinien doprowadzić do remisu, lecz golkiper przyjezdnych bardzo dobrze go zatrzymał.
  • 90. minuta, 3:1 dla Radomiaka. Niepilnowany Patryk Lipski wbiegł w pole karne z lewej strony, po czym silnie, płasko strzelił (12. metr) na bliższy słupek, ale Kobylak znowu nie dał się zaskoczyć.

Był bezradny przy straconej bramce. Terpiłowski dośrodkował tak precyzyjnie, że Sanchez miał przed sobą tylko Kobylaka, którego pokonał po płaskim strzale z 8. metra, z tzw. pierwszej piłki.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie pokonali 1:0 Skrę w Częstochowie. Mustafajewa zabrakło w kadrze meczowej gości.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik wygrał 2:1 z Wisłą w Krakowie. Pierzak pojawił się na murawie w 46. minucie, zastąpił Dawida Tkacza.

Wszedł w mecz dobrze, celnym podaniem, nieźle mu się grało. Jak zawsze były sytuacje po kombinacyjnych akcjach na małej przestrzeni, na boku. "Pierzu" wyprowadził kontrę, po której padła bramka. Podał półgórnie w środek, do Damiana Gąski, potem piłka dotarła na skrzydło, do Serhija Krykuna, ten dośrodkował, a Karol Podliński zagrał wzdłuż, raz jeszcze do Ukraińca, który strzelił gola.

W jednej z akcji (w środku pola) 19-latek przyjął piłkę na klatkę, ograł rywala i rozszerzył grę na skrzydło. Wszystkie jego podania okazały się celne. Sporo pracował też w defensywie. Na początku miał delikatny problem, żeby przykryć prawego obrońcę Wisły, ale później ten już go nie przeszedł. Pierzak zniwelował także jedną kontrę (wślizgiem).

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zwyciężyła u siebie 1:0 rezerwy Zagłębia Lubin. "Kikol" zagrał cały mecz, zachował trzecie czyste konto w sezonie i zarazem drugie z rzędu.

Młodzieżowiec miał dużo gry nogami, dalekich wybić, dwie interwencje po dośrodkowaniach w drugiej połowie. Piłkarze Zagłębia też dochodzili do sytuacji, ale albo byli blokowani, albo niecelnie uderzali.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń pokonała u siebie 4:0 Broń Radom. Imiołek wystąpił od początku do końca spotkania. Zawodnik ma za sobą kolejny mecz na wielki plus – co prawda bez liczb, ale z dwoma asystami drugiego stopnia.

W pierwszej połowie dużo rywalizował z przodu. Fajnie czuł się przy piłce, swobodnie grał 1 na 1 w ataku, z czego pojawiło się sporo dośrodkowań. Był głównym wykonawcą stałych fragmentów. W 45. minucie oddał strzał z rzutu wolnego, z ok. 25. metra, ale uderzył trochę niecelnie.

W drugiej odsłonie też grał sporo w ofensywie. Miał kilka szans na strzelenie gola, ale mógł mieć także parę asyst – szczególnie jak po grze 2 na 1 z Jeanem Franco Sarmiento (w bocznym sektorze) dośrodkował na głowę Damiana Jaronia na 4-5. metr. Chwilę później była taka sama sytuacja, tylko że na głowę Michała Strzałkowskiego. Takich akcji pojawiło się sporo po przerwie.