Wypożyczeni: Ciepiela wywalczył rzut karny

28.03.2023 09:00

(akt. 28.03.2023 01:40)

Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) wywalczył rzut karny, Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zagrał w LTC, Jordan Majchrzak (AS Roma) i Patryk Pierzak (Górnik Łęczna) wystąpili w kadrach narodowych. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Nastolatek przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19, która rywalizuje w II rundzie eliminacji mistrzostw Europy. Do tej pory wystąpił w meczach z Izraelem (1:1; SZCZEGÓŁY) i Łotwą (3:0; SZCZEGÓŁY).

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – W sobotę Lechia zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie zremisowali kontrolnie 1:1 ze Stalą Rzeszów. Ciepiela wszedł na boisko w 46. minucie. W jednej z akcji dostał piłkę na 10. metrze, przyjął ją, przełożył rywala, ale jego mocne uderzenie z lewej nogi przeleciało nieco nad poprzeczką. Później wywalczył rzut karny (od 3:20 na poniższym wideo). Mateusz Mak dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", młodzieżowiec podniósł nogę, musnął futbolówkę, ta trafiła w rękę Marcela Kotwicy. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Alex Vallejo.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zwyciężył 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w piątkowym spotkaniu towarzyskim. Kobylak nie pojawił się na murawie, gdyż jest kontuzjowany (problemy z kolanem). Z tego względu nie pojechał zresztą na obóz kadry Polski U-21.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – W najbliższy poniedziałek GKS zmierzy się na wyjeździe z Resovią.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie zremisowali w sparingu 1:1 ze Stalą Mielec. Mustafajew znalazł się w wyjściowym składzie I-ligowca.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Młodzieżowiec zagrał w kadrze Polski U-20, która przegrała 0:1 z Czechami w Elite League (SZCZEGÓŁY).

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia zwyciężyła 3:2 Sandecję Nowy Sącz w sparingu (4 x 30 min). Niski wystąpił w I oraz II kwarcie.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała kontrolnie 1:2 z Wisłą Płock w LTC w Książenicach (2 x 60 minut). Kikolski rywalizował do 61. minuty, przepuszczając wcześniej uderzenia Dawida Kocyły i Bartosza Śpiączki. Zmienił go Jakub Kowynia, były bramkarz Legii.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła uległa u siebie 0:2 Polonii Warszawa. Czajkowski obserwował mecz z ławki rezerwowych.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Lider III ligi (grupa I) wygrał aż 5:0 z Olimpią Zambrów. Imiołka zabrakło w składzie z powodu kontuzji (skręcenie kostki i lekkie uszkodzenie więzozrostu).