Wypożyczeni: Gol Pierzaka, Abu Hanna spadł z ligi

09.05.2023 08:00

(akt. 08.05.2023 18:27)

Patryk Pierzak (Górnik Łęczna) strzelił pierwszego gola w sezonie, Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk) spadł z ekstraklasy. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – AS Roma U-19 zwyciężyła 2:1 ACF Fiorentina w rozgrywkach Primavery. Majchrzak grał do 63. minuty, zastąpił go Cristian Padula.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała w Gdańsku 1:3 z Zagłębiem Lubin i spadła z ligi. Joel Abu Hanna został ustawiony jako lewy obrońca. Przebiegł 9.71 km, miał 65 podań (48 celnych), 1 dośrodkowanie (celne), 5 sprintów, 3 odbiory, a w 59. minucie główkował po centrze Ilkaya Durmusa z 11. metra, lecz Sokratis Dioudis spokojnie wyłapał piłkę.

Zawinił przy pierwszym, straconym golu, gdyż nie przypilnował Bartosza Kopacza, który skutecznie główkował z 3. metra, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek. Przy akcji bramkowej na 2:1 dla Zagłębia też się nie popisał – Tomasz Pieńko ograł go w polu karnym i wycofał do Damjana Bohara, ten wypatrzył Kacpra Chodynę, który trafił do siatki. Abu Hanna grał do 84. minuty, zastąpił go Rafał Pietrzak.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock. Ciepiela wszedł na boisko w podstawowym składzie, jako napastnik. Przebiegł 7.88 km, miał 1 strzał (niecelny), 6 podań (5 dokładnych) i 6 sprintów. W 82. minucie zastąpił go Rauno Sappinen.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak uległ u siebie 0:1 Piastowi Gliwice. Kobylak zagrał cały mecz, miał 40 podań (31 celnych), obronił 5 strzałów. Stracił gola po szybko rozegranym rzucie wolnym przez przyjezdnych. Grzegorz Tomasiewicz posłał dalekie podanie za plecy obrońców, do Michała Chrapka, a ten skutecznie przelobował 21-latka (18. metr), który jeszcze sekundę przed uderzeniem był poza własnym polem karnym.

Wybronił m.in. dwa strzały Jorge Felixa, pierwszy z 14. metra, a drugi, groźniejszy, z 8. metra (kapitalna interwencja), z kolei w 89. minucie uporał się z mocnym uderzeniem Patryka Dziczka z "szesnastki".

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie pokonali 1:0 Skrę w Częstochowie. Skibicki grał do 68. minuty, zastąpił go Mateusz Czyżycki.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal zwyciężyła 2:1 Arkę Gdynia. Mustafajew wszedł na murawę w 61. minucie, zmieniając Kamila Pajnowskiego.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował u siebie 3:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierzak znalazł się w wyjściowym składzie i strzelił pierwszego gola w barwach I-ligowca (na 1:1). Miłosz Kozak płasko dograł z rzutu wolnego w pole karne, gdzie doszło do zamieszania, odbijanki, po czym Karol Podliński został zablokowany, a wypożyczony zawodnik Legii popisał się skuteczną dobitką z 2. metra (od 0:09 na poniższym wideo).

Poza tym, 20-latek miał więcej pracy w defensywie, gdyż goście mocno ruszyli na gospodarzy i przeważali w pierwszej połowie. Gdy Górnik posiadał piłkę, to Pierzak starał się grać między liniami, aczkolwiek rzadko dostawał futbolówkę, bo obrońcy drużyny z Łęcznej posyłali górne podania. Młodzieżowiec dwukrotnie otrzymał zagranie do środka. Raz fajnie zmienił stronę. Za drugim razem podał z tzw. pierwszej, do napastnika, ten zgrał "Pierzowi", który zabrał się z piłką poprzez udane przyjęcie kierunkowe i też zmienił stronę.

Co więcej, dobrze radził sobie w małej grze, utrzymywał futbolówkę. Mocno nabiegał się przy pressingu, gdyż trudno było połapać przeciwników, którzy grali mądrze. W przerwie, decyzją trenera, zastąpił go Dawid Tkacz.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia wygrała na wyjeździe 3:1 z Ruchem Chorzów. Niski nie znalazł się w kadrze meczowej, pojawił się za to w wyjściowej jedenastce drugiej drużyny (liga okręgowa), na spotkanie z KS-em Przybyszówka (4:1).

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń wygrała na wyjeździe 2:1 z Wisłą Puławy. Kikolski zagrał całe spotkanie, miał kilka bardzo udanych interwencji, wybronionych strzałów. W jednej z akcji Dominik Banach potężnie uderzył z pola karnego, a futbolówka otarła się o rękawicę golkipera gości i obiła poprzeczkę. W 20. minucie "Kikol" przeniósł piłkę nad poprzeczką po główkowaniu Przemysława Skałeckiego z 7. metra.

W końcówce stracił gola po precyzyjnym strzale Adriana Paluchowskiego z 17. metra na bliższy słupek. Przy tej bramce nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła uległa u siebie 1:2 Pogoni Siedlce. Czajkowski znowu pojawił się w wyjściowej jedenastce. W 66. minucie mógł mieć asystę – płasko wycofał z bocznego sektora na 11. metr, do Damiana Kołtańskiego, ten uprzedził rywala, ale trochę niedokładnie uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek (od 3:16 na poniższym wideo). Rywalizował do 77. minuty, zastąpił go Oskar Przywara.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z Błonianką Błonie. Imiołek oglądał spotkanie z ławki.