Wypożyczeni: Majchrzak z udziałem przy golu w sparingu z Realem

28.11.2022 09:00

(akt. 27.11.2022 22:27)

W poprzednim tygodniu Jordan Majchrzak (AS Roma U-19) miał asystę drugiego stopnia w sparingu z Realem Madryt, który odbył się w ośrodku treningowym "Królewskich". Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Roma ma za sobą sparing z Realem Madryt U-19. Włosi przegrali 2:6 w Valdebebas, w ośrodku treningowym "Królewskich". Majchrzak wszedł na boisko w 46. minucie.

Grał dobrze, miał udane podania, dryblingi, a także udział przy drugiej bramce (asysta drugiego stopnia; od 5:05 na wideo) dla drużyny z Rzymu. Napastnik wygrał pojedynek główkowy na 7. metrze (po dośrodkowaniu z prawej flanki) i zgrał piłkę do kolegi, ten wypatrzył Leonardo Grazianiego, który trafił do siatki ze środka pola karnego.

W najbliższą sobotę, 3 grudnia (godz. 13:00), Roma U-19 zmierzy się u siebie kontrolnie z Rapidem Wiedeń.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia wygrała 1:0 z Gedanią Gdańsk w piątkowym meczu towarzyskim (2x30 minut). Abu Hanna trenował indywidualnie ze względu na uraz mięśniowy, którego nabawił się w rywalizacji z Legią Warszawa.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie pokonali 1:0 Stal Rzeszów w gierce kontrolnej. "Ciepki" znalazł się w wyjściowym składzie miejscowych, został zmieniony w przerwie. W jednej z akcji 21-latek otrzymał płaskie, prostopadłe podanie w pole karne, ale jego strzał z tzw. pierwszej piłki okazał się nieco niecelny (od 1:17 na poniższym wideo).

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał na wyjeździe aż 0:6 z RB Leipzig w meczu towarzyskim. Kobylak wystąpił w pierwszej połowie (w przerwie zastąpił go Jakub Ojrzyński), która skończyła się wynikiem 2:0 dla 3. drużyny niemieckiej Bundesligi.

• 25. minuta, 0:0 – Młodzieżowiec wyłapał piłkę po strzale Konrada Laimera z lewej strony pola karnego (13. metr), po koźle.
  • 32. minuta, 0:1 – Laimer mocno, precyzyjnie, skutecznie uderzył zza "szesnastki" (po koźle), przy dalszym słupku. Kobylak się rzucił, ale nie zdołał sięgnąć piłki.
  • 37. minuta, 0:1 – Dominik Szoboszlai miękko zagrał w pole karne do Emila Forsberga, lecz 20-latek wyszedł z bramki i uprzedził Szweda.
  • 43. minuta, 0:2 – Wypożyczony zawodnik Legii przepuścił silne uderzenie Szoboszlaia z 18. metra na dalszy słupek.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie przegrali kontrolnie 0:1 ze Stalą Mielec. Mustafajewa zabrakło w kadrze meczowej. Piłkarz wraca do zdrowia po kontuzji (I stopień naderwania mięśnia czworogłowego uda).

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – W piątek Górnik miał zagrać sparing z Wisłą Kraków. Spotkanie towarzyskie zostało jednak odwołane ze względu na intensywne opady śniegu i deszczu.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zakończyła grę o stawkę w 2022 roku. Kikolski jest aktualnie na zgrupowaniu kadry Polski U-19.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Zespół z Grodziska Mazowieckiego ma za sobą pierwszą część rozgrywek.