Wypożyczeni: Majchrzak zagrał w Serie A, Skibicki wywalczył rzut karny

14.03.2023 11:00

(akt. 14.03.2023 01:47)

Jordan Majchrzak (AS Roma) zadebiutował w Serie A, Kacper Skibicki (GKS Tychy) wywalczył rzut karny. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Nastolatek zadebiutował w pierwszym zespole Romy. Wszedł na boisko w 77. minucie domowego spotkania 26. kolejki Serie A, z Sassuolo (3:4). Zmienił Tammy'ego Abrahama. Miał cztery kontakty z piłką (jeden można obejrzeć od 0:27 na wideo poniżej). W doliczonym czasie wygrał pojedynek główkowy na 22. metrze od bramki przyjezdnych, zgrał futbolówkę w pole karne, do Paulo Dybali, ten – będąc pod presją – starał się ją przejąć, lecz uprzedził go Andrea Consigli.

Dzień później, czyli w poniedziałek, 13 marca, Majchrzak znalazł się w wyjściowym składzie Romy U-19 na mecz Primavery, z Empoli (4:1). Grał do 74. minuty, zastąpił go Cristian Padula. Jedną z akcji próbował zamknąć nożycami (11. metr), piłka przeleciała nad poprzeczką. Tuż po przerwie 18-latek był blisko zdobycia bramki, ale został zablokowany na wślizgu przez obrońcę po płaskim uderzeniu z 10. metra (od 2:12 na wideo). Potem mógł mieć asystę. Świetnie, prostopadle podał do Riccardo Pagano, lecz z jego strzałem z 11. metra poradził sobie golkiper gości.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia pokonała u siebie 4:0 Miedź Legnica. Abu Hanna wystąpił od 1. do ostatniej minuty. Przebiegł 9.77 km, miał 68 podań (58 celnych), 2 sprinty i asystę drugiego stopnia przy pierwszym golu (od 4:09 na wideo). Obrońca płasko zagrał na lewe skrzydło, do Rafała Pietrzaka, ten dośrodkował na 8. metr, a Łukasz Zwoliński skutecznie główkował.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała na wyjeździe 0:2 z Legią. Ciepiela był obecny na stadionie przy Łazienkowskiej, lecz nie pojawił się w kadrze mielczan ze względu na zapis w kontrakcie.

Maciej Treutz-Kuszyński Bartłomiej Ciepiela

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak uległ 1:2 Koronie w Kielcach. Kobylak zagrał cały mecz. Obronił 6 uderzeń, miał 20 podań (5 celnych).

W 37. minucie wybronił 2 strzały w 2 sekundy, oba z prawej strony pola karnego, najpierw Jakuba Łukowskiego, a potem Ronaldo Deaconu. Kilka chwil później stracił gola. Jewgienij Szykawka główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na 8. metr, piłka wpadła w kozioł, Kobylak próbował ją złapać, lecz ta się od niego odbiła i zatrzepotała w siatce.

Po ponad godzinie rywalizacji popisał się kapitalną interwencją, zatrzymując uderzenie Dawida Błanika (10. metr), kasując kontrę, z kolei w doliczonym czasie nie miał w zasadzie nic do powiedzenia przy drugiej bramce Korony. Błanik podał z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek, do Kacpra Kostorza, który dostawił nogę i na wślizgu skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS przegrał 1:2 z Wisłą w Krakowie. Skibicki wszedł na murawę tuż po przerwie, zastąpił Mateusza Czyżyckiego.

Po godzinie gry skrzydłowy wywalczył rzut karny (od 3:15 na poniższym wideo). Próbował zamknąć dośrodkowanie z lewej flanki na dalszy słupek, uderzając z powietrza, ale nie trafił w piłkę. Zdołał się jednak przy niej utrzymać, a następnie został sfaulowany przez Mikiego Villara. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Krzysztof Wołkowicz.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal przegrała 0:1 z ŁKS-em w Łodzi. Mustafajew rywalizował do 79. minuty, zmienił go Kacper Sadłocha.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik ograł 1:0 Arkę w Gdyni. Pierzak wszedł na boisko w końcówce, w doliczonym czasie, zastępując Miłosza Kozaka.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia pokonała 2:0 Odrę Opole. Niskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń wygrała w Siedlcach 3:2 z Górnikiem Polkowice. Kikolski zagrał całe spotkanie, w doliczonym czasie został napomniany żółtą kartką.

Młodzieżowiec był praktycznie bezradny przy straconych golach. Pierwsza bramka (od 4:08 na poniższym wideo) dla gości padła po krótko rozegranym rzucie rożnym. Klaudiusz Krasa znalazł się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał, piłka odbiła się od słupka, następnie od Pawła Karmelity, po czym wpadła do siatki. Jeśli chodzi o drugie trafienie dla Górnika, to Filip Baranowski dośrodkował w "szesnastkę", Jarosław Ratajczak przedłużył centrę, którą wykończył Michał Czarny, skutecznie główkując z 7. metra.

Oprócz tego, w 25. minucie "Kikol" wyłapał uderzenie Arkadiusza Piecha z ok. 22. metra.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła zwyciężyła u siebie 2:1 Kotwicę Kołobrzeg. Czajkowski oglądał spotkanie z ławki.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń wygrała na wyjeździe 5:2 z Wartą Sieradz. Imiołka zabrakło w kadrze meczowej z powodu kontuzji (skręcenie kostki i lekkie uszkodzenie więzozrostu).