82'
83'
90'
  • Do usłyszenia!
  • W czwartek stołeczny klub zmierzy się u siebie z KuPS Palloseura w ramach pierwszego meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów, zawodników, zdjęć oraz wideo
  • 90+4'
    Koniec. Legia przegrała na inaugurację PKO Ekstraklasy 1:2 z Pogonią Szczecin. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Sandro Kulenović
  • 90+4'
    Wieteska przerzucił na Novikovasa, Litwin wywalczył jeszcze aut dla Legii. Po chwili do piłki skakał Gwilia
  • 90+2'
    Stipica złapał piłkę, czas leci...
  • 90+2'
    Gospodarze starają się tłamsić Pogoń i zmusić do błędu
  • 90+1'
    Benyamina za Buksę
  • 90'
    Stolarski dośrodkował, ale rywale wybijają
  • 90'
    Centra Carlitosa z rzutu wolnego, zrobiło się gorąco, ale rywale opanowali sytuację
  • 89'
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 88'
    Strata Legii w środku pola, od razu do piłki ruszył Buksa. Wysoki napastnik został szybko osaczony przez trzech legionistów i stracił futbolówkę
  • 87'
    Nieudane dośrodkowanie z lewej strony przez wprowadzonego Bartkowskiego
  • 86'
    Listkowski pobiegł środkiem, ale agresywny Stolarski zastopował poczynania gracza przyjezdnych
  • 85'
    Starcie na linii Stolarski-Drygas, ale obyło się bez kartek
  • 85'
    Legioniści sami nie spodziewali się, że Kozulj umieści piłkę w siatce. Dziesięć minut do końca, walczyć Legio!
  • 84'
    Buksa ruszył prawą stroną i podał do Kozulja, który posłał atomowy strzał. Pogoń objęła prowadzenie
  • 82'
    1:2... Kozulj strzelcem gola
  • 82'
    Novikovas prostopadle do Stolarskiego, ten sprytnie wycofał dośrodkowanie, ale jeden z obrońców nieco zmienił tor lotu piłki. Szkoda, bo czyhał na nią Vesović
  • 81'
    Buksa oddał niecelny strzał z dalszej odległości
  • 80'
    Martins za Jodłowca
  • 80'
    Błąd Jędrzejczyka, w ostatnich minutach nieco więcej do powiedzenia mają szczecinianie
  • 79'
    Novikovas szukał Kulenovicia, następnie żółtą kartką został ukarany Gwilia
  • 77'
    Dośrodkowanie rywali nie mogło zaskoczyć Majeckiego. Golkiper wznawia grę, lecz po paru sekundach faulu dopuścił się Kulenović
  • 77'
  • 76'
    Sporo przerw w grze mamy ostatnio. Do zakończenia spotkania został kwadrans, wciąż przy Łazienkowskiej utrzymuje się bramkowy remis
  • 75'
    To Nunes korzysta z usług medyków. Lewy obrońca opuścił boisko, w jego miejsce wchodzi Bartkowski
  • 74'
    Szczecinianie chwilowo w dziesiątkę
  • 73'
    Przerwa w grze. Jeden z graczy Pogoni ucierpiał i jest opatrywany przez lekarzy już poza boiskiem
  • 73'
    Gwilia ruszył po podaniu Novikovasa, ale jego strzał obronił Stipica. Po chwili Carlitos dośrodkował ponownie do Gruzina, który główkował ponad poprzeczką
  • 71'
    Kulenović głową szukał Carlitosa, ale jego zapędy przeczytał jeden ze stoperów Pogoni
  • 71'
    Carlitos chciał przerzucić do Novikovasa, ale Hiszpan zagrał za mocno
  • 68'
    Kontra szczecinian, ale Stolarski odebrał piłkę rywalowi i ruszył z kontrą. Obrońca powalony w środku pola, ale sędzia stosuje przywilej korzyści i Legia gra dalej. Akcja "Wojskowych" kończy się w momencie, gdy arbiter Przybył wskazał na pozycję spaloną Kulenovicia
  • 67'
    Zmiana w Legii. Carlitos wchodzi za Praszelika
  • 67'
    Kolejny strzał legionistów, ale tym razem Gwilia mocno przestrzelił. Gruzin huknął ponad poprzeczką
  • 66'
    Ależ było blisko! Novikovas zagrał w pole karne do wbiegającego Vesovicia, ten uderzył piłkę głową, ale kapitalną interwencją na linii popisał się Stipica
  • 64'
    Stolarski po raz kolejny przewinił. boczny obrońca znowu sfaulował Nunesa
  • 63'
    Faul Stolarskiego na Nunesie. Ekipa Runjaicia co jakiś czas stara się zagrażać bramce Majeckiego. Teraz do przewrotki złożył się Drygas, jednak kapitan gości nie skierował piłki do siatki
  • 62'
    Zmiana w Pogoni. Guarrotxena opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Listkowski
  • 61'
    Luquinhas schodzi, Novikovas wchodzi
  • 60'
    Szybka kontra, stopery zaspali, jeden z rywali posłał piłkę za ich plecy do buksy, który z zimną krwią trafił do siatki. Wyrównanie
  • 60'
    1:1... Buksa
  • 59'
    Kozulj zacentrował jednak zbyt głęboko, Majecki zacznie z "piątki"
  • 58'
    Faul Vesovicia na boku boiska. Szczecinianie mają rzut wolny
  • 58'
    Chorwat delikatnie wyskoczył w górę i potężnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał Stipicy większych szans. 1:0!
  • 57'
    Gruzin zacentrował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Sandro Kulenović! Brawo, brawo, brawo!
  • 56'
    Gwilia podszedł do stałego fragmentu gry, dośrodkował, a w polu karnym bliski finalizacji był Remy
  • 56'
    Stolarski sfaulowany przez Nunesa, wcześniej kapitalnym balansem popisał się Luquinhas, który nawinął trzech graczy
  • 55'
    Gwilia po raz kolejny dośrodkował z rogu, lecz tym razem Drygas oddalił zagrożenie
  • 55'
    Praszelik wywalczył rzut rożny, jego dośrodkowanie głową przeciął grecki obrońca
  • 54'
    Pogoń wyszła z akcją, ale tylko przez kilka sekund utrzymała się przy futbolówce. Defensorzy Legii błyskawicznie skasowali zapędy "Portowców"
  • 53'
    Kulenović będąc pod presją odegrał piłkę piętką do Praszelika. Młody pomocnik próbował skierować ją do siatki, ale Stipica nie pozwolił mu na to
  • 52'
    Stolarski przetransportował piłkę na Luquinhasa, ale Brazylijczyk nie zdołał do niej dopaść
  • 52'
    Niezłe uderzenie Kowalczyka! Skrzydłowy Pogoni zszedł do środka i strzelił technicznie. Majecki obronił, a później niemalże to samo, po drugiej stronie boiska, zrobił Praszelik. Korner dla Legii
  • 51'
    Gwilli ponownie dośrodkował z rzutu rożnego, ale znowu bez efektów
  • 50'
    Centra Gwilii z rogu, Stolarski główkował na krótkim słupku
  • 49'
    Warszawiacy chcą kontynuować grę z pierwszej połowy, czyli dużo utrzymywać się przy piłce i tworzyć sytuacje
  • 47'
    Ważna interwencja Jędrzejczyka, następnie Kostantinos sfaulował wychodzącego Kulenovicia. Żółta kartka
  • 46'
    Przy piłce zawodnicy Legii, którzy środkiem pola starają się przebić pod bramkę rywali
  • 46'
    Rozpoczęła się druga połowa spotkania
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Pogonią. Stołeczny klub był stroną dominującą, sprawiał lepsze. Oby w drugiej połowie gospodarze udokumentowali przewagę golami. Zapraszamy za kwadrans
  • 45'
    Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry
  • 44'
    Buksa rozpędził się, biegł środkiem, ale zgubił piłkę ze względu na dobrą pracę obrońców Legii. Nieco z równowagi wytrącił go również Gwilia
  • 43'
    Gwilia nieźle wypuścił Praszelika w "szesnastkę", ten chciał podać do Luquinhasa, ale do szczęścia zabrakło mu precyzji
  • 42'
    Luquinhas chciał ponownie zaczarować na skrzydle, tym razem z łatwością minął przeciwnika, ale do pomocy doskoczył drugi, który zabrał mu futbolówkę
  • 41'
    Praszelik inteligentnie wprowadził Luquinhasa w pole karne, Brazylijczyk został zablokowany i jednocześnie złapany na spalonym
  • 40'
    Guarrotxena zwiódł Jodłowca, ale szybko został osaczony przez dwóch kolejnych warszawiaków. Ostatecznie Drygas sfaulował Stolarskiego w walce o piłkę
  • 39'
    Gwilia zbyt głęboko zacentrował w pole karne, Stipica nie miał problemów ze złapaniem tego dośrodkowania
  • 38'
    Dobry pressing legionistów, którzy błyskawicznie przechwycili piłkę na wysokości koła środkowego i zmusili szczecinian do popełnienia błędu
  • 37'
    Niedokładny przerzut Wieteski do Vesovicia, piłkę szybko przechwycił Stipica
  • 36'
    Gwilia szukał Lquinhasa w polu karnym, ale Brazylijczyk nie miał zbytnio do kogo podać, za dużo graczy przebywało w jednym miejscu. Rywale zdołali wyjść z opresji
  • 35'
    Błąd Remy'ego w obronie, przyjezdni chcieli to wykorzystać, lecz strzał Podstawskiego okazała się za lekki i przewidywalny dla czujnego Majeckiego
  • 34'
    Dośrodkowanie Gwilii z prawie połowy boiska początkowo oddalił Traintafyllopoulos, ale na tym się nie skończyło. Warszawiacy dążyli do bramki, w końcu na techniczny strzał na skraju "szesnastki" zdecydował się Praszelik. Młody pomocnik użył za dużo siły i minimalnie chybił
  • 33'
    Żółta kartka dla Kozulja za faul na Luquinhasie
  • 32'
    Legioniści ruszyli do szybkiej kontry, ale Kulenović miał problem z przyjęciem, w efekcie czego akcja spaliła na panewce
  • 32'
    Stolarski dośrodkował z prawej flanki na głowę Luquinhasa, ale Brazylijczyk, mimo chęci, nie miał większych szans na ugranie czegoś więcej w powietrzu
  • 31'
    Strzał z woleja w wykonaniu Jodłowca, zza "szesnastki" minął bramkę Stipicy. Warto jednak pochwalić defensywnego pomocnika za samą próbę
  • 30'
    Indywidualne rajd Vesovicia. Skrzydłowy był pilnowany przez dwóch "Portowców" i stracił piłkę, ponieważ za mocno ją sobie wypuścił pędząc przed siebie
  • 29'
    Wspomniana dwójka może kontynuować grę, na murawie nie musieli się meldować klubowi lekarze
  • 28'
    Starcie Luquinhasa ze Stecem. Obaj zawodnicy z grymasem bólu leżą na placu gry
  • 27'
    Niezła akcja Luquinhasa. Brazylijczyk kapitalnie wyprzedził Steca, wpadł w pole karne mijając dwóch rywali, ale - zdaniem arbitra - przy kontakcie z jednym z zawodników Pogoni, za bardzo "dał" od siebie. Skończyło się na tym, iż legionista został ukarany żółtym kartonikiem
  • 25'
    Centra Gwilii z rzutu wolnego, do piłki skakał Remy. Piłkę w pole karne chciał jeszcze wstrzelić Vesović, lecz reprezentant Czarnogóry uderzył nieczysto
  • 24'
    Kowalczyk wracając do defensywy sfaulował Luquinhasa, chwilę później na murawie, z powodu przewinienia, leżał Kulenović. Ze zdrowiem Chorwata jednak wszystko w porządku
  • 23'
    Kiks Majeckiego będącego pod presją i Pogoń przebywa teraz na połowie stołecznego klubu
  • 22'
    Dynamiczny Luquinhas za wszelką cenę próbował odebrać futbolówkę Stecowi, ale sfaulował prawego obrońce "Portowców"
  • 21'
    Wieteska mądrze zagrał teraz na wyprzedzenie i nie pozwolił, aby podanie od Drygasa znalazło adresata
  • 20'
    Stolarski pobiegł przodem, ale za bardzo się "wyrzucił", przez co jego centra kompletnie nie wyszła
  • 19'
    Luquinhas zastawił się, obrócił i dał się sfaulować. Widać swobodę w grze Brazylijczyka, który rozgrywa swoje pierwsze minuty z "eLką" na piersi
  • 18'
    Kozulj posłał płaski, ciekawy strzał z dystansu. Majecki początkowo złapał piłkę, lecz po chwili wypuścił. Korner nie zagroził jednak wicemistrzowi kraju
  • 17'
    Zrobiło się gorąco pod polem karnym Legii. Szczecinianie grali na małej przestrzeni, wycofali piłkę do Podstawskiego, który jednak przestrzelił
  • 16'
    "Jędza: ponownie szukał rozprowadzenia akcji po bocznej stronie boiska, ale Stec na razie jest czujny w obronie i stara się kasować większość ataków
  • 14'
    Długi przerzut na skrzydło do Steca, który stracił równowagę i nie mógł zrobić z piłką zbyt wiele. Co więcej, jego poczynania non stop kontrolował Jędrzejczyk
  • 13'
    Jędrzejczyk szukał aktywnego od początku spotkania Luquinhasa, ale jego zamiary przeczytał Stec
  • 12'
    Praszelik do Stolarskiego, ale boczny defensor został sfaulowany
  • 12'
  • 11'
    Ależ się zakotłowało pod bramką Majeckiego! Najpierw strzał głową oddał Drygas, a później słupek obił Triantafyllopoulos!
  • 11'
    Nunes do Guarrotxeny, ten szukał centrą Buksę. Rosły napastnik główkował, ale jego strzał na róg wybił Majecki
  • 9'
    Luquinhas stanął praktycznie sam na sam ze Stipicą, jednak był naciskany przez dwójkę obrońców szczecinian. Ostatecznie piłka trafiła jeszcze w rękę Praszelika. Nie ma gola, grę wznawia Pogoń
  • 8'
    Buksa wpadł w pole karne po dograniu piłki z głębi pola, ale uderzył ponad bramką
  • 8'
    Luquinhas starł się z Konstantinosem. W tym pojedynku górą okazał się grecki stoper Pogoni
  • 7'
    Niezły zwód z piłką zrobił Luquinhas. Brazylijczyk szybko zgubił rywala i podał prostopadle do wychodzącego Kulenovicia. Chorwat jednak nie zdążył dojść do futbolówki
  • 6'
    Przewinienie Gwilii, następnie na uderzenie,, po zejściu do środka, zdecydował się Guarrotxena. Majecki nie musiał interweniować
  • 5'
    Vesović sfaulował w ataku Nunesa na prawej flance
  • 4'
    Gwilia dopadł do piłki, ale nie trafił w nią czysto. Goście zaczynają od wyrzutu futbolówki z linii bocznej
  • 4'
    Kulenović odważnie ruszył na piłkę, chciał zgrać jeszcze ją głową do Luquinhasa, ale ostatecznie wywalczył aut
  • 3'
    Jędrzejczyk chciał dośrodkować z prawej nogi na skrzydle, ale został zablokowany, po chwili Praszelik upadł na murawę po kontakcie z rywalem. Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia
  • 2'
    Piłka na razie pod nogami legionistów, którzy starają się podawać dokładnie
  • 1'
    Pierwsza, ale krótka akcja legionistów. Błyskawicznie grę od autu wznawiają goście
  • 1'
  • Czas na "Sen o Warszawie"
  • Warto zaznaczyć, że debiut w Ekstraklasie będą mieli Mateusz Praszelik i Luquinhas, którzy znalaźli się w podstawowym składzie
  • Na ławce pozostają: Cierzniak, Lewczuk, Antolić, Carlitos, Niezgoda, Karbownik, Novikovas, Agra oraz Martins
  • Skład Legii wygląda następująco: Majecki - Stolarski, Wieteska, Remy, Jędrzejczyk - Jodłowiec, Gwilia - Vesović, Praszelik, Luquinhas - Kulenović
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się inauguracja Ekstraklasy na stadionie Legii! Stołeczny klub zmierzy się z Pogonią Szczecin
Legia WarszawaPogoń Szczecin
27'
33'

33' Zvonimir Kozulj

47'

47' Konstantinos Triantafyllopoulos

60'

60' Adam Buksa

62'

62' Marcin Listkowski za Iker Guarrotxena

76'

76' Jakub Bartkowski za Ricardo Nunes

83'

83' Zvonimir Kozulj

90'

90' Soufian Benyamina za Adam Buksa