• 90' Damian Zbozień
  • 90' Marko Vejinović
2019-11-03 / 17:30 Gdynia Wojciech Myć 7416
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów, zawodników, zdjęć oraz wideo
  • 90+5' Koniec! Legia wygrała 1:0 z Arką po golu Niezgody!
  • 90+4' Jankowski główkował z bliska tuż obok słupka
  • 90+2' Zbozień daleko wyrzucił piłkę z autu w "szesnastkę". Jankowski przedłużył tor lotu futbolówki, jednak akcji nie zamknął żaden z graczy Arki
  • 90' Trzy minuty doliczone
  • 90' Zbozień sfaulował Martinsa i został ukarany żółtym kartonikiem
  • 90' Dwójkowa akcja Luquinhaasa z Gwilią na małej przestrzeni. Gruzin chciał zagrać wzdłuż pola karnego, jednak nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 89' Martins wypuścił Niezgodę na skrzydle, który wbiegł w "szesnastkę" i wycofał futbolówkę do Novikovasa. Litwin zauważył Martinsa, Portugalczyk oddał strzał, ale minimalnie chybił
  • 88' Gwilia otrzymał podanie z głębi pola i uderzył płasko w kierunku dalszego słupka
  • 84' Dośrodkowanie Novikovasa w pole karne, futbolówkę poza linię końcową wybił Jankowski
  • 84' Janowski sfaulował Martinsa i został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Legii
  • 81' Gwilia zastępuje Kante
  • 81' Vinicius za Nalepę
  • 80' Wszystko rozpoczęło się od kapitalnego podania Luquinhasa za plecy trzech rywali. Niezgoda pobiegł do przodu mając sporo miejsca oraz czasu. Napastnik wpadł w pole karne i z zimną krwią podciął piłkę, a następnie umieścił ją w siatce. Legia prowadzi 1:0!
  • 78' Goooool! Niezgoda!
  • 78' Niedokładny przerzut Martinsa na prawą stronę do Vesovicia
  • 77' Novikovas otrzymał podanie od Antolicia, jednak nie udało mu się wymanewrować przeciwnika. Piłkarze z Łazienkowskiej wciąż utrzymują się przy piłce
  • 76' Niezły rajd Luquinhasa, który popędził z piłką i zagrał do Niezgody. Napastnik zszedł do środka, jednak jego strzał został zablokowany przez graczy miejscowych
  • 74' Zbozień sfaulowany przez Kante
  • 72' Skhirtladze schodzi, Siemaszko wchodzi
  • 71' Krótko rozegrany rzut rożny przez stołeczny zespół, Martins zdołał jeszcze dograć w "szesnastkę". Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie Steinbors wznowi grę
  • 70' Korner dla Legii
  • 70' Miękka centra Novikovasa w pole karne, piłkę głową musnął Kante, jednak Steinbors nie dał się zaskoczyć
  • 68' Lewczuk zszedł z boiska, Vesović pojawił się na placu gry w jego miejsce
  • 66' Poprzeczka Novikovasa! Litwin oddał niezły strzał z dalszej odległości. Dobra próba piłkarza "Wojskowych", do celu zabrakło bardzo niewiele
  • 66' Niezgoda zastosował pressing na Maghomie, który wybił piłkę na aut
  • 65' Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony, ale futbolówka minęła zawodników w polu karnym. Grę z "piątki" wznowi Steinbors
  • 64' Nalepa nieprzepisowo powstrzymał Wieteskę w walce o piłkę
  • 62' Niezgoda za Wszołka
  • 61' Novikovas uruchomił Martinsa, który wycofał zagranie do Luquinhasa. Brazylijczyk został jednak powstrzymany przez obrońcę gospodarzy
  • 60' Luquinhas podał do Kante, który przebywał w polu karnym. Snajper stołecznego klubu chciał oddać strzał, lecz przypadkowo sfaulował Vejinovicia
  • 58' Rocha zagrał do Kante przed "szesnastką". Napastnik Legii przyjął piłkę i chciał stworzyć akcję, jednak na strzał zdecydował się Novikovas. Skrzydłowy huknął ponad poprzeczką
  • 56' Centra Novikovasa ze stałego fragmentu, jednak Vejinović wybił futbolówkę. Moment później Litwin dopadł do piłki, jednak został osaczony i powstrzymany przez kilku graczy miejscowych przed polem karnym
  • 55' Wieteska sfaulowany przez Skhirtladze na połowie Arki. Legia będzie miała rzut wolny z lewej strony boiska
  • 54' Wszołek rozciągnął grę do Rochy. Portugalczyk dograł w pole karne, jednak gdynianie wyszli z opresji. Na piłkę czyhał m.in. Luquinhas
  • 52' Rocha znalazł Novikovasa, jednak Litwin źle przyjął piłkę, która wyszła poza boisko
  • 51' Jędrzejczyk sfaulowany przez Wawszczyka. Gdynianie próbowali wykreować akcję po przerzucie na lewą stronę, lecz piłkarz Legii dobrze zachował się w defensywie
  • 49' Mocne zagranie Rochy do Antolicia. Gospodarze przechwycili piłkę. Po chwili Luquinhas otrzymał kapitalne podanie, wbiegł w pole karne i płasko uderzył, jednak nie skierował futbolówki do siatki. Brazylijczyk był na spalonym
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+22' Jak wyglądała pierwsza połowa? Zobaczcie to na zdjęciach Marcina Szymczyka
  • 45+5' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Arką. Wracamy za kwadrans
  • 45+4' Novikovas zaskakująco zagrał do Martinsa w pole karne. Portugalczyk dopadł do piłki przed linią końcową, jednak po chwili miejscowi oddalili niebezpieczeństwo
  • 45+3' Luquinhas wypatrzył Wszołka na lewej stronie. Skrzydłowy wycofał do Kante, który jednak znalazł się w trudnej pozycji i huknął obok bramki
  • 45+1' Strzał Antolicia przed "szesnastką" został zablokowany przez zawodników Arki
  • 45+1' Cztery minuty doliczone
  • 45' Głęboka centra Rochy z lewej flanki, lecz Steinbors był na posterunku
  • 45' Sprytne podanie Novikovasa do Luquinhasa w pole karne. Brazylijczyk został jednak powstrzymany przez blok defensywny gdynian
  • 43' Novikovas chciał uruchomić Kante, lecz Maghoma przeciął zagranie Litwina
  • 42' Jankowski zabrał się do kontry i podał do Skhirtladze, który oddał strzał zza pola karnego. Majecki jednak bez problemu złapał piłkę
  • 41' Miejscowi zdołali trochę zagrozić legionistom. Zbozień po raz drugi daleko wyrzucił piłkę z autu. Po przedłużeniu jej toru lotu, futbolówka spadła pod nogi Vejinovicia. Gracz Arki został jednak uprzedzony przez Rochę
  • 38' Prawy obrońca Arki szybko wrócił do gry
  • 38' Zbozień jest opatrywany przez medyków klubowych
  • 37' Zbozień sfaulowany przez Wszołka blisko linii bocznej. Piłkarz Legii obejrzał żółtą kartkę
  • 36' Kolejna centra Rochy, lecz Wszołkowi nie udało się skierować piłki do siatki. Pomocnik Legii był do końca pilnowany przez Wawszczyka
  • 35' W kontekście czerwonej kartki...
  • 33' Świetny przechwyt Antolicia. Po chwili Chorwat fenomenalnie włączył na skrzydle Rochę. Portugalczyk jednak zbyt mocno dograł w pole karne do nadbiegającego Wszołka
  • 30' Czerwona kartka dla Nando. Arka gra zatem w osłabieniu
  • 30' Mamy analizę VAR. Chodzi o sytuację Nando, który sfaulował Martinsa w środku pola. Po zastosowaniu przywileju korzyści przez arbitra, z akcją ruszył wówczas Luquinhas
  • 28' Luquinhas kapitalnie zabrał się z piłką po podaniu z głębi pola, następnie zagrał do Novikovasa, który ponownie uruchomił Brazylijczyka. Pomocnik płasko wycofał futbolówkę, a po chwili strzał z bliska oddał Jędrzejczyk. Strzał stopera Legii został jednak instynktownie obroniony przez Steinborsa
  • 25' Dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego. Majecki wybił piłkę, do której dopadł jeszcze Vejinović. Pomocnik uderzył jednak obok bramki
  • 24' Stały fragment gry dla Arki
  • 23' Piłka, po centrze Antolicia, dotarła do Jędrzejczyka, który oddał strzał, lecz został zablokowany
  • 22' Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 22' Warszawiacy regularnie goszczą na połowie miejscowych, starają się kreować dogodne okazje bramkowe. Wykazują zaangażowanie i mają pomysł, z kolei gdynianie w dużej mierze muszą się bronić, co jakiś czas zapędzają się do przodu
  • 19' Ależ było blisko! Antolić dograł z rogu, a Kante potężnie główkował w okolicach bliższego słupka. Steinbors obronił uderzenie napastnika Legii, strzał oddał jeszcze Jędrzejczyk, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 17' Korner dla stołecznego klubu po tym jak Zbozień przeciął podanie Kante blisko linii końcowej
  • 16' Głębokie dośrodkowanie Antolicia, jeden z legionistów zgrał futbolówkę głową, ale żółto-niebiescy sobie z tym poradzili
  • 15' Jędrzejczyk przedłużył tor lotu piłki głową, po dalekim zagraniu od Majeckiego. Warszawiacy ruszyli do przodu i wywalczyli rzut wolny
  • 14' Vejinović sfaulował Antolicia w środkowej strefie
  • 14' Novikovas wymanewrował rywala, zszedł do środka i podał do Luqinhasa. Później akcja przeniosła się na prawą stronę boiska. Ostatecznie legioniści otrzymali aut
  • 12' Martins nieprzepisowo powstrzymany przez Skhirtladze
  • 11' Jędrzejczyk podał do Luquinhasa, który miał trochę miejsca przed sobą. Brazylijczyk zagrał do Novikovasa. Litwin chciał minąć rywala, lecz został przez niego zastopowany
  • 9' Wszołek utrzymał się przy piłce, w okolicach "szesnastki" Arki, będąc pod presją. Następnie wywalczył aut dla przyjezdnych. Moment później Kante oddał mocny strzał, który obronił Steinbors
  • 7' Centra Antolicia z rzutu wolnego. W górę wyskoczył m.in. Lewczuk, lecz ostatecznie gdynianie zażegnali niebezpieczeństwo
  • 6' Novikovas sfaulowany w środku pola
  • 6' Luquinhas do Wszołka, który minął przeciwnika i wystawił piłkę Brazylijczykowi. Luquinhas uderzył płasko, lecz trochę za lekko, przez co Steinbors nie miał problemów ze złapaniem futbolówki
  • 4' Zbozień nieźle zszedł do środka, lecz został skutecznie powstrzymany przez Antolicia tuż przed polem karnym gości
  • 3' Jędrzejczyk zdołał przedrzeć się do przodu, był naciskany przez rywala, ale udało mi się dośrodkować. Centra jednak wyszła poza linię końcową
  • 2' Luquinhas sfaulowany na połowie Arki
  • 1' Gramy!
  • Obie ekipy już na murawie
  • Michała Karbownika brakuje w kadrze meczowej z powodu choroby. Do meczu z Górnikiem Zabrze wszystko powinno być już w porządku. Jego zastępcą w niedzielę będzie Luis Rocha
  • Skład gości wygląda następująco: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Wszołek, Antolić, Martins, Novikovas - Luquinhas - Kante! Ławka: Cierzniak, Gwilia, Niezgoda, Agra, Vesović, Rosołek, Stolarski, Remy, Praszelik
  • Możecie sprawdzić także, co słychać w obozie gdynian przed pierwszym gwizdkiem. Tekst dostępny jest w tym miejscu
  • Zerknijcie, co przed tym spotkaniem mówili trenerzy jednej i drugiej drużyny. Link tutaj
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa. Żółto-niebiescy mają w tym momencie na koncie dziesięć punktów, natomiast legioniści uzbierali 23 "oczka".