Koniec! Legia wygrała 1:0 z Arką po golu Niezgody!
    Zbozień daleko wyrzucił piłkę z autu w "szesnastkę". Jankowski przedłużył tor lotu futbolówki, jednak akcji nie zamknął żaden z graczy Arki
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Zbozień sfaulował Martinsa i został ukarany żółtym kartonikiem
  • 90'
    Dwójkowa akcja Luquinhaasa z Gwilią na małej przestrzeni. Gruzin chciał zagrać wzdłuż pola karnego, jednak nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 89'
    Martins wypuścił Niezgodę na skrzydle, który wbiegł w "szesnastkę" i wycofał futbolówkę do Novikovasa. Litwin zauważył Martinsa, Portugalczyk oddał strzał, ale minimalnie chybił
  • 88'
    Gwilia otrzymał podanie z głębi pola i uderzył płasko w kierunku dalszego słupka
  • 84'
    Dośrodkowanie Novikovasa w pole karne, futbolówkę poza linię końcową wybił Jankowski
  • 84'
    Janowski sfaulował Martinsa i został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Legii
  • 81'
    Gwilia zastępuje Kante
  • 81'
    Vinicius za Nalepę
  • 80'
    Wszystko rozpoczęło się od kapitalnego podania Luquinhasa za plecy trzech rywali. Niezgoda pobiegł do przodu mając sporo miejsca oraz czasu. Napastnik wpadł w pole karne i z zimną krwią podciął piłkę, a następnie umieścił ją w siatce. Legia prowadzi 1:0!
  • 78'
    Goooool! Niezgoda!
  • 78'
    Niedokładny przerzut Martinsa na prawą stronę do Vesovicia
  • 77'
    Novikovas otrzymał podanie od Antolicia, jednak nie udało mu się wymanewrować przeciwnika. Piłkarze z Łazienkowskiej wciąż utrzymują się przy piłce
  • 76'
    Niezły rajd Luquinhasa, który popędził z piłką i zagrał do Niezgody. Napastnik zszedł do środka, jednak jego strzał został zablokowany przez graczy miejscowych
  • 74'
    Zbozień sfaulowany przez Kante
  • 72'
    Skhirtladze schodzi, Siemaszko wchodzi
  • 71'
    Krótko rozegrany rzut rożny przez stołeczny zespół, Martins zdołał jeszcze dograć w "szesnastkę". Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie Steinbors wznowi grę
  • 70'
    Korner dla Legii
  • 70'
    Miękka centra Novikovasa w pole karne, piłkę głową musnął Kante, jednak Steinbors nie dał się zaskoczyć
  • 68'
    Lewczuk zszedł z boiska, Vesović pojawił się na placu gry w jego miejsce
  • 66'
    Poprzeczka Novikovasa! Litwin oddał niezły strzał z dalszej odległości. Dobra próba piłkarza "Wojskowych", do celu zabrakło bardzo niewiele
  • 66'
    Niezgoda zastosował pressing na Maghomie, który wybił piłkę na aut
  • 65'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony, ale futbolówka minęła zawodników w polu karnym. Grę z "piątki" wznowi Steinbors
  • 64'
    Nalepa nieprzepisowo powstrzymał Wieteskę w walce o piłkę
  • 62'
    Niezgoda za Wszołka
  • 61'
    Novikovas uruchomił Martinsa, który wycofał zagranie do Luquinhasa. Brazylijczyk został jednak powstrzymany przez obrońcę gospodarzy
  • 60'
    Luquinhas podał do Kante, który przebywał w polu karnym. Snajper stołecznego klubu chciał oddać strzał, lecz przypadkowo sfaulował Vejinovicia
  • 58'
    Rocha zagrał do Kante przed "szesnastką". Napastnik Legii przyjął piłkę i chciał stworzyć akcję, jednak na strzał zdecydował się Novikovas. Skrzydłowy huknął ponad poprzeczką
  • 56'
    Centra Novikovasa ze stałego fragmentu, jednak Vejinović wybił futbolówkę. Moment później Litwin dopadł do piłki, jednak został osaczony i powstrzymany przez kilku graczy miejscowych przed polem karnym
  • 55'
    Wieteska sfaulowany przez Skhirtladze na połowie Arki. Legia będzie miała rzut wolny z lewej strony boiska
  • 54'
    Wszołek rozciągnął grę do Rochy. Portugalczyk dograł w pole karne, jednak gdynianie wyszli z opresji. Na piłkę czyhał m.in. Luquinhas
  • 52'
    Rocha znalazł Novikovasa, jednak Litwin źle przyjął piłkę, która wyszła poza boisko
  • 51'
    Jędrzejczyk sfaulowany przez Wawszczyka. Gdynianie próbowali wykreować akcję po przerzucie na lewą stronę, lecz piłkarz Legii dobrze zachował się w defensywie
  • 49'
    Mocne zagranie Rochy do Antolicia. Gospodarze przechwycili piłkę. Po chwili Luquinhas otrzymał kapitalne podanie, wbiegł w pole karne i płasko uderzył, jednak nie skierował futbolówki do siatki. Brazylijczyk był na spalonym
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+22'
    Jak wyglądała pierwsza połowa? Zobaczcie to na zdjęciach Marcina Szymczyka
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Arką. Wracamy za kwadrans
  • 45+4'
    Novikovas zaskakująco zagrał do Martinsa w pole karne. Portugalczyk dopadł do piłki przed linią końcową, jednak po chwili miejscowi oddalili niebezpieczeństwo
  • 45+3'
    Luquinhas wypatrzył Wszołka na lewej stronie. Skrzydłowy wycofał do Kante, który jednak znalazł się w trudnej pozycji i huknął obok bramki
  • 45+1'
    Strzał Antolicia przed "szesnastką" został zablokowany przez zawodników Arki
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 45'
    Głęboka centra Rochy z lewej flanki, lecz Steinbors był na posterunku
  • 45'
    Sprytne podanie Novikovasa do Luquinhasa w pole karne. Brazylijczyk został jednak powstrzymany przez blok defensywny gdynian
  • 43'
    Novikovas chciał uruchomić Kante, lecz Maghoma przeciął zagranie Litwina
  • 42'
    Jankowski zabrał się do kontry i podał do Skhirtladze, który oddał strzał zza pola karnego. Majecki jednak bez problemu złapał piłkę
  • 41'
    Miejscowi zdołali trochę zagrozić legionistom. Zbozień po raz drugi daleko wyrzucił piłkę z autu. Po przedłużeniu jej toru lotu, futbolówka spadła pod nogi Vejinovicia. Gracz Arki został jednak uprzedzony przez Rochę
  • 38'
    Prawy obrońca Arki szybko wrócił do gry
  • 38'
    Zbozień jest opatrywany przez medyków klubowych
  • 37'
    Zbozień sfaulowany przez Wszołka blisko linii bocznej. Piłkarz Legii obejrzał żółtą kartkę
  • 36'
    Kolejna centra Rochy, lecz Wszołkowi nie udało się skierować piłki do siatki. Pomocnik Legii był do końca pilnowany przez Wawszczyka
  • 35'
    W kontekście czerwonej kartki...
  • 33'
    Świetny przechwyt Antolicia. Po chwili Chorwat fenomenalnie włączył na skrzydle Rochę. Portugalczyk jednak zbyt mocno dograł w pole karne do nadbiegającego Wszołka
  • 30'
    Czerwona kartka dla Nando. Arka gra zatem w osłabieniu
  • 30'
    Mamy analizę VAR. Chodzi o sytuację Nando, który sfaulował Martinsa w środku pola. Po zastosowaniu przywileju korzyści przez arbitra, z akcją ruszył wówczas Luquinhas
  • 28'
    Luquinhas kapitalnie zabrał się z piłką po podaniu z głębi pola, następnie zagrał do Novikovasa, który ponownie uruchomił Brazylijczyka. Pomocnik płasko wycofał futbolówkę, a po chwili strzał z bliska oddał Jędrzejczyk. Strzał stopera Legii został jednak instynktownie obroniony przez Steinborsa
  • 25'
    Dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego. Majecki wybił piłkę, do której dopadł jeszcze Vejinović. Pomocnik uderzył jednak obok bramki
  • 24'
    Stały fragment gry dla Arki
  • 23'
    Piłka, po centrze Antolicia, dotarła do Jędrzejczyka, który oddał strzał, lecz został zablokowany
  • 22'
    Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 22'
    Warszawiacy regularnie goszczą na połowie miejscowych, starają się kreować dogodne okazje bramkowe. Wykazują zaangażowanie i mają pomysł, z kolei gdynianie w dużej mierze muszą się bronić, co jakiś czas zapędzają się do przodu
  • 19'
    Ależ było blisko! Antolić dograł z rogu, a Kante potężnie główkował w okolicach bliższego słupka. Steinbors obronił uderzenie napastnika Legii, strzał oddał jeszcze Jędrzejczyk, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 17'
    Korner dla stołecznego klubu po tym jak Zbozień przeciął podanie Kante blisko linii końcowej
  • 16'
    Głębokie dośrodkowanie Antolicia, jeden z legionistów zgrał futbolówkę głową, ale żółto-niebiescy sobie z tym poradzili
  • 15'
    Jędrzejczyk przedłużył tor lotu piłki głową, po dalekim zagraniu od Majeckiego. Warszawiacy ruszyli do przodu i wywalczyli rzut wolny
  • 14'
    Vejinović sfaulował Antolicia w środkowej strefie
  • 14'
    Novikovas wymanewrował rywala, zszedł do środka i podał do Luqinhasa. Później akcja przeniosła się na prawą stronę boiska. Ostatecznie legioniści otrzymali aut
  • 12'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany przez Skhirtladze
  • 11'
    Jędrzejczyk podał do Luquinhasa, który miał trochę miejsca przed sobą. Brazylijczyk zagrał do Novikovasa. Litwin chciał minąć rywala, lecz został przez niego zastopowany
  • 9'
    Wszołek utrzymał się przy piłce, w okolicach "szesnastki" Arki, będąc pod presją. Następnie wywalczył aut dla przyjezdnych. Moment później Kante oddał mocny strzał, który obronił Steinbors
  • 7'
    Centra Antolicia z rzutu wolnego. W górę wyskoczył m.in. Lewczuk, lecz ostatecznie gdynianie zażegnali niebezpieczeństwo
  • 6'
    Novikovas sfaulowany w środku pola
  • 6'
    Luquinhas do Wszołka, który minął przeciwnika i wystawił piłkę Brazylijczykowi. Luquinhas uderzył płasko, lecz trochę za lekko, przez co Steinbors nie miał problemów ze złapaniem futbolówki
  • 4'
    Zbozień nieźle zszedł do środka, lecz został skutecznie powstrzymany przez Antolicia tuż przed polem karnym gości
  • 3'
    Jędrzejczyk zdołał przedrzeć się do przodu, był naciskany przez rywala, ale udało mi się dośrodkować. Centra jednak wyszła poza linię końcową
  • 2'
    Luquinhas sfaulowany na połowie Arki
  • 1'
  • Obie ekipy już na murawie
  • Michała Karbownika brakuje w kadrze meczowej z powodu choroby. Do meczu z Górnikiem Zabrze wszystko powinno być już w porządku. Jego zastępcą w niedzielę będzie Luis Rocha
  • Skład gości wygląda następująco: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Wszołek, Antolić, Martins, Novikovas - Luquinhas - Kante! Ławka: Cierzniak, Gwilia, Niezgoda, Agra, Vesović, Rosołek, Stolarski, Remy, Praszelik
  • Możecie sprawdzić także, co słychać w obozie gdynian przed pierwszym gwizdkiem. Tekst dostępny jest w tym miejscu
  • Zerknijcie, co przed tym spotkaniem mówili trenerzy jednej i drugiej drużyny. Link tutaj
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa. Żółto-niebiescy mają w tym momencie na koncie dziesięć punktów, natomiast legioniści uzbierali 23 "oczka".
Arka GdyniaLegia Warszawa

30' Nando

30'

72' Rafał Siemaszko za Davit Skhirtladze

72'
75'

81' Marcus Vinícius za Michał Nalepa

81'

83' Maciej Jankowski