87'
  • 90+6'
    Koniec. Legia bezbramkowo zremisowała ze Stalą w Mielcu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+5'
    Mladenović przyjął piłkę po lewej stronie pola karnego, ale niedokładnie wycofał podanie
  • 90+4'
    Slisz sfaulowany na połowie Stali
  • 90+4'
    Wieteska zacentrował z prawej flanki, ale Strączek pewnie złapał piłkę
  • 90+2'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii, po dośrodkowaniu z lewej flanki. Ostatecznie, Hołownia wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 90+2'
    Hołownia dobrze przyblokował rywala w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Piłka dla "Wojskowych"
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Getinger dośrodkował z rzutu wolnego, ale Cholewiak, który był na 16. metrze, wybił piłkę
  • 90'
    Rzut wolny dla miejscowych, po prawej stronie boiska
  • 89'
    Juranović chciał dośrodkować z prawego skrzydła, ale został zablokowany przez obrońcę Stali
  • 87'
    Cholewiak za Lopesa
  • 86'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Stali
  • 84'
    Żółte kartki dla Tomasiewicza i Slisza. Oznacza to, że pomocnik Legii nie zagra z Podbeskidziem
  • 83'
    Żółta kartka dla Kolewa. Doszło do spięcia między zawodnikami Legii i Stali
  • 82'
    Prokić i Czorbadżijski za Domańskiego i Matrasa
  • 82'
    Muci zmienił Kapustkę
  • 81'
    Niezła akcja Legii! Kapustka świetnie zagrał na lewą stronę pola karnego do Lopesa, który miękko dośrodkował na 6. metr do Kostorza. Napastnik uderzył z głowy, a Strączek przeniósł piłkę nad poprzeczką
  • 80'
    Muci szykuje się do wejścia na boisko
  • 80'
    Zderzenie Slisza z Matrasem na połowie Legii. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik mogą kontynuować grę
  • 78'
    Żółta kartka dla Mladenovicia
  • 78'
    Tomasiewicz był bliżej lewej strony i uderzył zza pola karnego, ale Miszta był na posterunku
  • 77'
    Kostorz otrzymał podanie na lewą stronę pola karnego, ale jego miękka centra na 5. metr, do Kapustki, została przecięta przez Strączka
  • 77'
    Mak za Forsella
  • 76'
    Martins chciał zagrać na lewą stronę do Mladenovicia. Serb walczył o piłkę z Dadokiem, ale go sfaulował
  • 75'
    Warszawiacy wymieniają się podaniami w środku pola
  • 74'
    Martins został sfaulowany w środku pola przez Matrasa
  • 73'
    Lopes podał do Kostorza, który znalazł się na spalonym
  • 72'
    Juranović chciał zagrać na prawą stronę boiska w kierunku rozpędzonego Kostorza. Ostatecznie, Żyro przechwycił piłkę i odegrał ją do Strączka
  • 72'
    Kostorz i Getinger mogą kontynuować grę
  • 70'
    Kostorz zderzył się w środku pola z Getingerem. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik są opatrywani przez lekarzy
  • 69'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Zrobiło się spore zamieszanie w "szesnastce" Legii, ale w pewnym momencie Hołownia popełnił faul w ataku. Piłka dla miejscowych
  • 68'
    Kostorz przechwycił piłkę, płasko wycofał podanie na 13. metr do Lopesa, który nieczysto trafił w piłkę. Ostatecznie, legioniści wywalczyli korner
  • 67'
    Juranović próbował zbiec z prawej strony do środka boiska, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę
  • 66'
    Lopes świetnie, prostopadle zagrał do Kostorza, który znalazł się w polu karnym i upadł po kontakcie ze Strączkiem. Napastnik Legii był jednak na spalonym
  • 65'
    Jędrzejczyk chciał zagrać na prawą stronę do Lopesa, ale podanie skutecznie przeciął Flis
  • 64'
    Legioniści wymieniali się podaniami przed polem karnym Stali, ale w pewnym momencie Żyro oddalił zagrożenie
  • 63'
    Domański otrzymał podanie na 13. metrze i oddał mocny strzał, który poszybował tuż obok bramki
  • 62'
    Kostorz zbiegł do środka i chciał miękko zagrać do Mladenovicia, lecz podanie zostało przecięte przez przeciwnika
  • 61'
    Juranović dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek. Tam był Kapustka, który główkował ponad poprzeczką
  • 61'
    Slisz sfaulowany przez Kolewa, w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 60'
    Kolew za Zjawińskiego
  • 59'
    Niedokładne zagranie Lopesa do Juranovicia, na prawą stronę boiska
  • 58'
    Kapustka otrzymał podanie na lewą stronę pola karnego, ale nie zdołał opanować piłki, która wyszła poza linię końcową
  • 57'
    Martins miękko dośrodkował w pole karne Stali, ale piłka została przecięta przez rywala
  • 56'
    Faul w ataku Kostorza
  • 56'
    Getinger dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. O piłkę walczył m.in. Zjawiński, lecz legioniści wyszli z opresji
  • 55'
    Kostorz za Gwilię
  • 54'
    Lopes pojawił się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, który okazał się trochę niecelny. Napastnik Legii był jednak na spalonym
  • 54'
    Kostorz wejdzie zaraz na boisko
  • 54'
    Tomasiewicz dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, ale Miszta pewnie interweniował
  • 52'
    Getinger dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr, ale Wieteska spokojnie wybił piłkę poza pole karne
  • 51'
    Korner dla Stali
  • 51'
    Martins otrzymał podanie na prawą stronę "szesnastki". Golkiper Stali wyszedł z bramki i - ostatecznie - powstrzymał pomocnika Legii. Po chwili Gwilia uderzył z 20. metra w kierunku dalszego słupka, lecz Strączek złapał futbolówkę
  • 49'
    Domański dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej flanki, w pole karne. Miszta jednak spokojnie złapał piłkę
  • 48'
    Forsell zdecydował się na strzał z 30. metra z woleja - piłka nieznacznie minęła bramkę Miszty
  • 47'
    To mogło być 1:0 dla Legii! Juranović pojawił się po prawej stronie pola karnego, wycofał na 11. metr do Martinsa. Portugalczyk nieczysto trafił w piłkę, która spadła jeszcze pod nogi Mladenovicia. Serb, który był na dalszym słupku, uderzył niecelnie
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje ze Stalą w Mielcu. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Legia zagrała na jeden-dwa kontakty. W akcji uczestniczyli m.in. Kapustka, Lopes i Martins - ten ostatni chciał zagrać do "Kapiego" na prawą stronę "szesnastki", ale pomocnik Legii został powstrzymany przez rywali
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 44'
    Kapustka chciał oddać strzał z 17. metra, ale został zablokowany. "Kapi" zdołał przejąć pikę i podał na prawą stronę do Juranovicia. Chorwat świetnie, płasko dośrodkował na 5. metr, ale w pobliżu piłki nie było jednak żadnego z zawodników Legii
  • 43'
    Getinger zacentrował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Stali. Futbolówkę spokojnie przechwycił Miszta
  • 42'
    Rzut wolny dla Stali, z prawej strony boiska
  • 42'
    Gwilia sfaulował de Amo w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 40'
    Slisz dobrze przerzucił piłkę w kierunku Mladenovicia. Serb przyjął futbolówkę, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego strzał okazał się niecelny
  • 39'
    Po dośrodkowaniu miejscowych z prawej strony boiska, Zjawiński walczył o to, żeby dobiec do piłki. Ale napastnik Stali był pilnowany przez Jędrzejczyka, który oddalił zagrożenie
  • 37'
    Gwilia szukał prostopadłego podania do Mladenovicia. Do piłki dopadł jednak Dadok, który został sfaulowany przez "Mladena"
  • 36'
    Gwilia chciał sprytnie prostopadle zagrać do Lopesa, który znalazłby się sam na sam ze Strączkiem. Golkiper Stali wyszedł jednak z bramki i przeciął podanie
  • 35'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki w pole karne, ale Flis oddalił zagrożenie, wybijając piłkę głową
  • 34'
    Martins sfaulowany po lewej stronie boiska przez de Amo. Rzut wolny dla Legii
  • 33'
    Centra Dadoka z prawej flanki w pole karne, lecz Jędrzejczyk pewnie wybił futbolówkę
  • 33'
    Forsell bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale Miszta dobrze wybił piłkę do boku
  • 31'
    Rzut wolny dla Stali. Matras sfaulowany przez Slisza na 25. metrze
  • 31'
    Dadok zacentrował z prawej flanki, ale Jędrzejczyk spokojnie wybił piłkę poza "szesnastkę". Chwilę wcześniej Lopes pojawił się po lewej stronie pola karnego Stali, lecz został powstrzymany przez obrońcę
  • 30'
    Juranović zdecydował się na oddanie strzału z dystansu. Piłka wpadła w kozioł, ale została złapana przez Strączka
  • 28'
    Getinger powstrzymał Juranovicia na prawym skrzydle
  • 28'
    Hołownia nieźle zacentrował z lewej flanki w pole karne, w którym znalazło się kilku legionistów, ale - ostatecznie - rywale wybili piłkę
  • 26'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Gra została jednak przerwana - Gwilia popełnił faul w ataku, nieprzepisowo powstrzymał Flisa. Dodajmy, że de Amo może kontynuować grę
  • 25'
    Lopes świetnie zagrał na 12. metr do Martinsa, którego mocny strzał z prawej nogi został zablokowany. Korner
  • 24'
    Żółta kartka dla de Amo
  • 24'
    Forsell dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Żyro uderzył ponad bramką, a de Amo ucierpiał po jednym ze starć w polu karnym Legii
  • 21'
    Getinger dośrodkował z rzutu rożnego, ale Miszta pewnie wypiąstkował piłkę
  • 21'
    Groźnie zrobiło się pod bramką Legii. Dadok sprytnie minął Mladenovicia i dośrodkował na dalszy słupek. Zjawiński próbował uderzyć z głowy, ale nieczysto trafił w piłkę. Zakotłowało się w "szesnastce" stołecznego klubu. Po chwili nastąpiła jeszcze centra z lewego skrzydła - Domański główkował z bliskiej odległości, lecz Miszta popisał się świetną interwencją
  • 18'
    Mladenović dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", o piłkę walczył m.in. Jędrzejczyk, ale obrońca Legii nie zdołał sięgnąć piłki
  • 17'
    Dadok sfaulował Mladenovicia w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 20. metra
  • 17'
    Jędrzejczyk dobrze przejął piłkę na wysokości koła środkowego. Po chwili Slisz, który był po prawej stronie boiska, chciał podać do Mladenovicia. Zagranie zostało jednak przecięte przez przeciwnika
  • 16'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 15'
    Martins zagrał na lewe skrzydło do Mladenovicia. Serb zbiegł do środka i miękko dośrodkował na dalszy słupek. Zakotłowało się przed bramką Strączka. Kapustka dopadł do futbolówki, oddał strzał z powietrza - piłka musnęła jeszcze rywala. Ostatecznie, gospodarze oddalili zagrożenie
  • 13'
    Kapustka złożył się do strzału na 16. metrze, lecz został zablokowany. Chwilę później Juranović zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek, w kierunku Mladenovicia, ale gospodarze przechwycili piłkę
  • 12'
    Gwilia dopadł do piłki w środku pola, zagrał do Kapustki. Pomocnik Legii pojawił się na 25. metrze, chciał odegrać do Gruzina, ale futbolówkę przechwycili rywale
  • 11'
    Rywale wymieniają się piłką w linii obrony
  • 10'
    Żółta kartka dla Hołowni, który sfaulował rozpędzonego Dadoka
  • 10'
    Hołownia podłączył się do ataku, lecz jego prostopadłe podanie do Mladenovicia zostało przecięte. Stal wyszła z kontrą. Domański ruszył środkiem, chciał podać na prawą stronę "szesnastki" do Forsella, ale zagranie świetnie przechwycił Slisz
  • 8'
    Kapustka popędził prawą stroną i podał na skrzydło do Juranovicia. Chorwat dośrodkował na dalszy słupek. Na 11. metrze znalazł się Mladenović, ale jego strzał z powietrza okazał się nieczysty. Strączek pewnie interweniował
  • 7'
    Zbyt mocne zagranie z linii obrony Legii w kierunku Lopesa. Piłkarze Stali przechwycili piłkę i wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 6'
    Wieteska sfaulował Zjawińskiego w środku pola
  • 6'
    Juranović znalazł się po prawej stronie pola karnego i miękko dośrodkował na dalszy słupek. Mladenović nie zdołał oddać strzału, ale wycofał podanie na 9. metr. Zrobiło się spore zamieszanie, ostatecznie przeciwnicy wyszli z opresji
  • 4'
    Tomasiewicz pojawił się w bocznym sektorze boiska, ale Jędrzejczyk dobrze popracował w obronie i wyłuskał piłkę spod nóg pomocnika Staii
  • 3'
    Slisz prostopadle podał na prawe skrzydło w kierunku Lopesa. Portugalczyk zdołał utrzymać piłkę w boisku, ale był na spalonym
  • 2'
    Nieudany przerzut Jędrzejczyka na lewą stronę, do Mladenovicia. Aut dla rywali
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie! Stal - podobnie jak ostatnio Wisła - zrobiła szpaler dla mistrzów Polski
  • Ławka: Boruc, Vesović, Yaxshiboyev, Skibicki, Kostorz, Wszołek, Cholewiak, Muci
  • Skład Legii na mecz ze Stalą Mielec: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz, Martins, Mladenović – Kapustka, Lopes, Gwilia
  • Chcemy pojechać do Mielca i zagrać dobre spotkanie. I nie popełnić prostych błędów, które miały miejsce w Warszawie - mówił przed meczem ze Stalą trener Legii, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Duży szacunek dla Legii. Gratulacje za mistrzostwo Polski. Gratulacje dla trenera Czesia Michniewicza, właściciela i ludzi, którzy przyczynili się do tytułu. Uważam, że stołeczna drużyna zasłużenie zdobyła mistrzostwo Polski. Gra najlepszą piłkę, ma najlepszy skład. Na pewno będzie to dla nas trudny mecz, ale takie spotkanie niektórym naszym zawodnikom, naszemu klubowi, zdarza się raz na ileś lat. Dwadzieścia pięć lat temu Stal po raz ostatni grała w ekstraklasie. Teraz znów czeka nas rywalizacja z Legią - pierwsza w tym sezonie miała miejsce w Warszawie. Moim zdaniem, był to jeden z najlepszych meczów naszej drużyny. Liczę na takie widowisko - dobre, podobne jak w stolicy, a wynik jest sprawą otwartą - mówił trener Stali Mielec, Włodzimierz Gąsior. ZAPIS KONFERENCJI
  • Stal zajmuje aktualnie przedostatnie, 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów w 28 meczach (sześć wygranych, dziewięć remisów, trzynaście porażek). Jej przewaga nad ostatnim zespołem w klasyfikacji wynosi dwa "oczka" (Podbeskidzie ma o jedno spotkanie więcej). Klub z Mielca nie jest jeszcze pewny utrzymania, ale może je sobie zapewnić, jeśli wygra w niedzielę z "Wojskowymi"
  • Legioniści mają już zagwarantowane mistrzostwo Polski w sezonie 2020/21, ale chcą zdobyć komplet punktów w dwóch pozostałych meczach. W tym momencie mają siedem "oczek" przewagi nad Rakowem (jedno zaległe spotkanie) i osiem - nad Pogonią. Legia w niedzielę zagra w Mielcu z przedostatnią w tabeli Stalą, a za tydzień z ostatnim Podbeskidziem. Można powiedzieć, że Legia ma poniekąd bezpośredni wpływ na wyłonienie tej drużyny, któta pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową
  • "Wojskowi" będą chcieli kontynuować serię gier ligowych bez porażki (i meczów bez straty gola), a także zrehabilitować się za grudniową, bolesną porażkę z beniaminkiem z Mielca
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 29. kolejki ligowej pomiędzy Stalą Mielec a Legią Warszawa
Stal MielecLegia Warszawa

24' Jonatan de Amo

24'

60' Aleksandyr Kolew za Łukasz Zjawiński

60'

76' Mateusz Mak za Petteri Forsell

76'

82' Andreja Prokić za Maciej Domański

82' Bożidar Czorbadżijski za Mateusz Matras

82'

83' Grzegorz Tomasiewicz

83' Aleksandyr Kolew