Handl dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, Rose nie pokrył Ranftla, który skutecznie uderzył na dalszy słupek
    Muci za Josue, Rose za Kuna
  • 90+3'
    Żółta kartka Josue za zagranie ręką
  • 90+3'
    Korner dla Legii, krótko rozegrany. Josue podał do Kuna, ten znalazł się po prawej stronie pola karnego, podbił piłkę, którą wybili rywale
  • 90+2'
    Slisz gra dalej
  • 90+1'
    Dziewięć minut doliczonych
  • 89'
    Slisz jest opatrywany przez lekarzy
  • 89'
    Czerwona kartka dla Jukicia za brzydkie zachowanie w stosunku do Slisza
  • 88'
    Wszołek płasko zagrał wzdłuż pola karnego, na 14. metr, do Rosołka, który precyzyjnie uderzył w lewy, dolny róg! Legia prowadzi 4:2!
  • 87'
    4:2! Rosołek!
  • 86'
    Ranftl doskoczył do Kuna i wywalczył aut na własnej połowie
  • 86'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Legia ma jeszcze aut
  • 85'
    Ribeiro ucierpiał po kontakcie ze Schmidtem, ale wstał z boiska
  • 85'
    Rzut rożny dla Legii
  • 84'
    Fitz dokładnie dośrodkował w pole karne, na 7. metr, a niepilnowany Gruber dostawił nogę i trafił do siatki
  • 83'
    3:2... Gruber
  • 81'
    Schmidt za Huskovicia
  • 81'
    Fitz dośrodkował z głębi pola w "szesnastkę", Legia wyszła z opresji, ale Austria ma jeszcze aut
  • 80'
    Fitz dośrodkował z kornera, Jukic uderzył, Tobiasz odbił piłkę do boku. Miejscowi naciskają
  • 80'
    Josue trafiony kolanem w głowę w kontakcie, ucierpiał, ale wstał z boiska i może grać dalej. Austria miała rzut wolny, doszło do dośrodkowania, Martins sygnalizował, że był faulowany, ale sędzia pokazał na korner dla miejscowych
  • 79'
    Spore zamieszanie w pobliżu pola karnego Legii, ale Slisz dobrze się zachował
  • 78'
    Niedokładne podanie Josue, który był pod presją rywali. Austria buduje od tyłu
  • 76'
    Pekhart naciskał Galvao i wywalczył aut
  • 76'
    Pekhart wraca do gry
  • 76'
    Tobiasz wyłapał dośrodkowanie Fitza z lewej flanki
  • 76'
    Pekhart ucierpiał w kontakcie, trzyma się za lewą nogę
  • 74'
    Celhaka za Elitima
  • 73'
    Elitim był opatrywany przez lekarzy
  • 73'
    Żółta kartka dla Fischera za faul na Elitimie na połowie Legii
  • 72'
    Austria w ataku pozycyjnym
  • 70'
    Elitim mocno uderzył z dystansu, huknął nad poprzeczką
  • 70'
    Ładna akcja Grubera i Fitza. Ten drugi płasko wycofał do pierwszego, który trafił w prawe okno z 14. metra
  • 69'
    3:1. Gol Grubera z 14. metra
  • 67'
    Gruber próbował ruszyć z kontrą, ale w ostatniej chwili świetnie zatrzymał go Augustyniak
  • 66'
    Rosołek dobrze utrzymał się przy piłce, a po chwili sprytnie dał się sfaulować. Przewinił Fischer
  • 65'
    Elitim kontynuuje grę
  • 65'
    Elitim jest opatrywany przez lekarzy
  • 64'
    Żółta kartka dla Martinsa za faul na rozpędzonym Elitimie
  • 62'
    Jukic za Braunoedera, Fischer za Hollanda
  • 61'
    Rosołek za Guala
  • 60'
    Piękna akcja Legii! Wszołek odegrał do Guala, ten znalazł się w polu karnym i zagrał wzdłuż, na dalszy słupek, do niepilnowanego Pekharta, który dopełnił formalności z bliska!
  • 58'
    3:0 dla Legii! Pekhart!
  • 57'
    Gual dobrze zgrał do Kuna, ten wbiegł w pole karne z lewej strony i zagrał na 4. metr, do Pekharta, ale Fruechtl nie dał się zaskoczyć
  • 56'
    Kun i Gual dobrze naciskali Handla, co przełożyło się na to, że wywalczyli aut na połowie miejscowych
  • 55'
    Fitz prostopadle podał na lewą stronę pola karnego, do Huskovicia, którego wślizgiem zatrzymał Augustyniak. Korner dla Austrii, Tobiasz piąstkował
  • 55'
    Braunoeder płasko, prostopadle podał na prawą stronę, ale Ribeiro przeciął zagranie
  • 54'
    Josue dośrodkował z kornera na bliższy słupek, Gruber wybił piłkę. Austria wyszła z kontrą, którą świetnie skasował Wszołek
  • 53'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr, Fruechtl odbił piłkę, Legia ma jeszcze rzut rożny
  • 53'
    Josue przy piłce
  • 53'
    Ribeiro sfaulowany przez Grubera po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 25. metra
  • 52'
    Pekhart dobrze zgrał pod presją do Guala, ten został zatrzymany przez Handla, ale wywalczył aut dla Legii
  • 51'
    Faul Ribeiro w środku pola, na Gruberze
  • 51'
    Austria buduje akcję od tyłu
  • 50'
    Holland dograł z autu w pole karne, po chwili piłka do niego "wróciła", kapitan zagrał na dalszy słupek, doszło do strzału, był rykoszet. Austria miała korner, lecz "Wojskowi" oddalili zagrożenie
  • 49'
    Kun zatrzymał Ranftla, ale ten wywalczył jeszcze aut
  • 49'
    Augustyniak wybił piłkę na aut, po akcji Austrii w bocznym sektorze
  • 48'
    Fitz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Legia wyszła z opresji
  • 46'
    Ajjj! Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Kun główkował, ale bramkarz Austrii udanie interweniował
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Austrią w Wiedniu!
  • 45+3'
    Żółte kartki dla Augustyniaka i Grubera za spięcie
  • 45+3'
    Fitz dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Huskovic główkował, Tobiasz złapał piłkę
  • 45+2'
    Slisz dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Pekhart nie sięgnął piłkę, ale dopadł do niej Gual, który był ustawiony na dalszym słupku. Hiszpan skutecznie główkował z bliskiej odległości!
  • 45+1'
    2:0 dla Legii! Gual!
  • 45'
    Ajjj, to mogło być 2:0! Elitim świetnie, prostopadle podał do Wszołka, ten znalazł się sam na sam, ale huknął nad poprzeczką
  • 42'
    Wszołek ruszył na piłkę, powalczył w kontakcie i został sfaulowany we własnym polu karnym
  • 42'
    Rzut rożny dla Austrii i poprzeczka po główce Hollanda ze środka pola karnego!
  • 41'
    Wszołek otrzymał podanie od Jędrzejczyka, dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Kun wycofał głową na ok. 18. metr, do Elitima, który uderzył bez przyjęcia w prawy, dolny róg! 1:0 dla Legii!
  • 39'
    1:0 dla Legii! Piękny gol Elitima z dystansu!
  • 39'
    Było groźne, Gruber zbiegł do środka, uporał się z Augustyniakiem, mocno uderzył z lewej nogi, z 17. metra na dalszy słupek, niewiele mu zabrakło
  • 38'
    Kun wybił piłkę po wyrzucie z autu
  • 38'
    Aut dla Austrii, na wysokości pola karnego
  • 37'
    Jędrzejczyk uprzedził Huskovicia, zagrał na środek boiska, do Pekharta, który sfaulował Hollanda
  • 36'
    Rzut wolny dla Austrii, do bramki ok. 28 metrów. Fitz trafił w mur
  • 35'
    Żółta kartka dla Elitima za faul na Braunoederze na połowie Legii
  • 35'
    Josue ładnie zagrał do Wszołka, ten dogrywał wzdłuż pola karnego do Guala, ale piłkę przejął Galvao
  • 34'
    Przechwyt Elitima, Kolumbijczyk podał do Josue, ten mocno uderzył z 18. metra na bliższy słupek, ale trochę się pomylił
  • 33'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 32'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, rzut wolny dla Legii na wysokości 32. metra. Dogranie na prawą stronę "szesnastki", Gual walczył, po chwili Slisz mocno dośrodkował, potem były jeszcze dwie centry, ale miejscowi wychodzą z opresji
  • 31'
    Josue mocno dośrodkował z wolnego na bliższy słupek, Austria wybiła piłkę, Legia ma jeszcze aut
  • 30'
    Ribeiro sfaulowany po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 18. metra
  • 29'
    Aut dla Austrii, dogranie na bliższy słupek, lekkie zamieszanie, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 29'
    Faul Slisza na Fitzu w środku pola
  • 27'
    Wszołek chciał miękko zagrać za plecy obrońców, do Guala, ale ten został uprzedzony przez Martinsa
  • 27'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Jędrzejczyk niedokładnie główkował, po chwili Portugalczyk przejął piłkę, ale Austria wyszła z opresji
  • 26'
    Wszołek dopadł do miękkiego zagrania z głębi pola, chciał wbiec w "szesnastkę" z prawej strony, ale został zatrzymany, Korner
  • 26'
  • 25'
    Kun wygrał pojedynek z Ranftlem w bocznym sektorze boiska, przejął piłkę. Rywal ucierpiał, ale może grać dalej
  • 23'
    Braunoeder zatrzymany przez Slisza na 18. metrze od bramki Legii. Warszawiacy wyszli z kontrą, Gual otrzymał płaskie, prostopadłe podanie od Ribeiro, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale niecelnie uderzył na dalszy słupek. Hiszpan był jednak na spalonym
  • 22'
    Legia buduje akcję od tyłu
  • 21'
    Gual na spalonym
  • 20'
    Josue przerzucił piłkę na lewą flankę, do Kuna, ten ją przejął, próbował dośrodkować, ale ostatecznie grę wznowi bramkarz Austrii
  • 19'
  • 19'
    Polster dośrodkował w pole karne z lewej strony, Gruber główkował trochę niecelnie, Tobiasz spokojnie złapał piłkę
  • 19'
    Kontra Austrii. Huskovic dograł z lewej flanki na prawą stronę, zabrakło precyzji ze strony miejscowych, akcja przerwana
  • 18'
    Legia rozegrała aut, Josue podał do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale ostatecznie Austria przejęła piłkę
  • 17'
    Josue dośrodkował z wolnego na 6. metr, Galvao wybił piłkę. Aut dla Legii, na wysokości pola karnego Austrii
  • 17'
    Gual utrzymał się przy piłce mimo nacisku ze strony dwóch rywali, po czym został sfaulowany na połowie Austrii, bliżej lewej strony. Rzut wolny, przy futbolówce Josue
  • 16'
    Aut dla Austrii. Dogranie na prawą stronę pola karnego, faul w ataku Handla na Ribeiro
  • 15'
    Korner dla Austrii, Legia oddaliła zagrożenie
  • 15'
    Ajjjj! Gual celnie podał do Josue, ten bez przyjęcia zagrał ze środka pola w kierunku Wszołka, przez chwilę wydawało się, że wahadłowy uprzedzi bramkarza Austrii, ale doszło do zawahania i złapania piłki przez Fruechtla
  • 14'
    Huskovic pojawił się po prawej stronie boiska, ale został zatrzymany przez Augustyniaka
  • 13'
    Gual niedokładnie zagrywał w środku pola, Austria chciał wyjść z akcją, ale ostatecznie Tobiasz spokojnie złapał piłkę
  • 12'
    Ribeiro miękko, ale za mocno dogrywał za plecy obrońców do Guala, piłkę złapał Fruechtl
  • 12'
    Jędrzejczyk próbował stworzyć szybką akcję, ale jego prostopadłe podanie do Wszołka okazało się niecelne
  • 11'
    Kun przejął piłkę i wywalczył aut po kontakcie z Huskoviciem
  • 10'
    Wysoki pressing Legii, skończyło się na faulu w ataku
  • 10'
    Josue dośrodkował z kornera na bliższy słupek, goście powalczyli o piłkę, ale Austria ją przejęła, wyszła z kontrą, która po chwili zmieniła się w atak pozycyjny. Ostatecznie Huskovic nie dopadł do niedokładnego, miękkiego podania w pole karne
  • 9'
    Akcja Wszołka, rzut rożny dla Legii
  • 8'
    Josue sfaulowany przez Grubera na połowie Austrii, blisko koła środkowego
  • 8'
    Wszołek zablokowany na wysokości koła środkowego, przez Fitza. Aut dla Legii
  • 6'
    Wszołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, płasko dograł wzdłuż boiska, miejscowi wybili piłkę
  • 5'
    Zmiana w Austrii. Polster za Potzmanna
  • 5'
    Fitz krótko rozegrał rzut rożny, po chwili wysoko dośrodkował na dalszy słupek, do Huskovicia, który dobrze utrzymał się przy piłce i celnie zgrał
  • 4'
    Kun wybił piłkę na korner po dośrodkowaniu na dalszy słupek
  • 4'
    Krótki rozegrane rzutu rożnego przez Austrię, Ranftl dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Kun był czujny, po chwili doszło jeszcze do dwóch dograć z lewej flanki. Było zamieszanie, miejscowi mają kolejny korner
  • 3'
    Augustyniak wybijał piłkę z pola karnego po płaskim dośrodkowaniu Ranftla do Huskovicia. Futbolówka odbiła się jeszcze od Ribeiro, gospodarze mają korner
  • 2'
    Gual dobrze przeciął podanie Austrii na połowie Legii
  • 2'
    Wszołek na spalonym
  • 2'
    Gual dobrze zagrał w środku do Josue, ten bez przyjęcia podawał na prawą flankę, do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Kobylak, Kramer, Charatin, Sokołowski, Muci, Celhaka, Baku, Rosołek, Rose, Rejczyk, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Austrią: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Gual
  • – Mam nadzieję, że zagramy inaczej niż w Warszawie, ale stylu nie zmienimy. Gramy tak od roku i wierzę w to, co rozpoczęliśmy. Oczywiście musimy wystrzegać się nadmiernego ryzyka. Jeśli tak będzie, to zdecydowanie zwiększymy szanse na powodzenie. Wiemy, że Austria gra kompaktowo, więc trzeba być zdyscyplinowanym i cierpliwym – mówił Runjaić
  • – Jeśli będziemy w posiadaniu piłki, możemy zagrać 1-2 podania więcej, zanim przejdziemy do ataku. W Warszawie pokazaliśmy dobrą twarz. W czwartek potrzebujemy tej samej intensywności. Chcemy grać, by wygrać, a nie być biernymi. Możemy dać radę przy naszych kibicach – dodał Wimmer
  • Między pierwszym a drugim meczem z wicemistrzem Polski, klub z Wiednia przegrał na wyjeździe 0:2 z RB Salzburg w 3. kolejce ligi austriackiej. Spotkanie odbyło się 13 sierpnia, czyli tego dnia, co rywalizacja "Wojskowych" z Puszczą na stadionie Cracovii. Ekipa Red Bulla zdominowała rywala Legii i dwubramkowa wygrana była najniższym wymiarem kary. Obecnie "Fiołki" zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów (1 zwycięstwo, 2 porażki), wcześniej uległy u siebie 0:3 Sturmowi Graz, a także pokonały 2:0 SC Austria w Lustenau po golach Grubera
  • Złą wiadomością dla Austriaków jest fakt, że w rewanżu nie wystąpi Tin Plavotić, który nie dokończył meczu w Warszawie z powodu kontuzji. Środkowy obrońca zerwał więzadło poboczne i czeka go dłuższa przerwa w grze. Przy Łazienkowskiej godnie zastąpił go Johannes Handl, który wszedł na boisko w 6. minucie, będąc praktycznie nierozgrzanym. Pod znakiem zapytania stoi występ innego stopera, Lucasa Galvao (kłopoty z plecami)
  • – Pragniemy zagrać kompaktowo. Legia jest bardzo mocna, ale to nie znaczy, że odejdziemy od naszego planu na mecz. Musimy postawić sobie za cel wypracowanie jak największej liczby wygranych piłek w powietrzu – wyjaśniał Wimmer
  • Wiedeńczycy są w komfortowej sytuacji. Tydzień temu wykorzystali słabości Legii, przeciwstawili się jej poprzez zdecydowaną postawę w obronie czy szybkie przechodzenie do kontrataków i – biorąc pod uwagę przebieg gry – osiągnęli świetny wynik przy Łazienkowskiej. Austriacy mają sporą przewagę, wygrali wszystkie trzy mecze w eliminacjach Ligi Konferencji (wcześniej 1:0 i 2:1 z Boracem Banja Luka), co daje im dużą pewność siebie. – Wiemy, że mamy wspaniałych kibiców. Wierzę, że wszyscy przyjdą i wesprą nas również w czwartek. Będziemy potrzebować każdego. Gdyby stadion był pełny, bardzo by nam to pomogło w tym ważnym spotkaniu – mówił Manfred Fischer, kapitan "Fiołków"
  • – Chcemy utrzymać rytm, dobrze się zregenerować i obronić pole position z naszymi fantastycznymi fanami – powiedział trener Austrii, Michael Wimmer, przed rewanżem z Legią. – Musimy zadbać o to, by pokazać dokładnie to, co przez 60-70 minut w Warszawie – tłumaczył zawodnik "Fiołków", Andreas Gruber
  • – Za nami pierwsza połowa meczu z Austrią, mieliśmy w nim wiele szans, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać, za to popełnialiśmy proste błędy i traciliśmy gole. Teraz na papierze to klub z Wiednia jest faworytem, ale jesteśmy optymistami – mówił Runjaić
  • O awans do IV fazy el. Ligi Konferencji będzie jednak dużo trudniej – tym bardziej, że ostatnia forma Legii nie napawa wielkim optymizmem przed wymagającym rewanżem w Wiedniu, gdzie każda pomyłka może definitywnie przesądzić o losach dwumeczu. Nie pomagają też statystyki – jeśli "Wojskowi" przegrywali u siebie w europejskich pucharach w pierwszym spotkaniu, to nigdy nie docierali do następnej rundy rozgrywek. Zadanie jest bardzo trudne, ale osiągalne. By wicemistrzowie Polski zdali poważny egzamin, muszą unikać błędów w obronie, tworzyć więcej sytuacji, poprawić grę w środku pola, a zwłaszcza podszlifować wykończenie. Zespół z Łazienkowskiej jest przyparty do muru, ma świadomość, że inny wynik niż zwycięstwo w stolicy Austrii będzie oznaczał pożegnanie z kwalifikacjami do LKE, lecz zapewne spróbuje to obrócić w dodatkową motywację. Postara się więc pozytywnie zaskoczyć tych, którzy zdołali już zwątpić w powodzenie trwającej misji
  • W ostatni czwartek "Wojskowi" przegrali przy Łazienkowskiej 1:2 z Austrią Wiedeń w pierwszym spotkaniu III rundy el. Ligi Konferencji Europy, ustalając wynik po skutecznym główkowaniu Ernesta Muciego. W niedzielę tylko zremisowali 1:1 z Puszczą Niepołomice w 4. kolejce PKO Ekstraklasy. Mimo że trener Kosta Runjaić nie zdecydował się na wiele zmian w składzie na mecz w Krakowie, to wicemistrzowie Polski nie mieli wystarczającej jakości, w dodatku popełnili mnóstwo błędów, choćby przy trafieniu Łukasza Sołowieja, które wynikało z zamieszania po rozegraniu autu. Legioniści odpowiedzieli jedynym, celnym strzałem i zarazem bardzo przypadkowym golem. Josue chciał dośrodkować z rzutu wolnego na dalszy słupek, lecz nikt nie musnął piłki, ta odbiła się od boiska, potem od Kewina Komara i słupka, i wpadła do siatki. Warszawiacy wrócili do domów z punktem i – na osłodę – awansem na pozycję lidera tabeli z dorobkiem 7 "oczek" (2 zwycięstwa, 1 remis)
  • O ile Legia rozbudziła apetyty kibiców na bardzo udany sezon już w trakcie letniego okresu przygotowawczego i potwierdziła niezłą dyspozycję na starcie rozgrywek, to o minionym tygodniu będzie chciała szybko zapomnieć. To efekt dwóch przeciętnych meczów bez zwycięstwa, a także (znowu) łatwo traconych bramek
  • Witamy! O godz. 19:00 rozpocznie się rewanż 3. rundy Ligi Konferencji Europy pomiędzy Austrią Wiedeń a Legią Warszawa! W pierwszym meczu, rozegranym przy Łazienkowskiej, "Wojskowi" przegrali 1:2
Austria WiedeńLegia Warszawa

5' Manuel Polster za Marvin Potzmann

5'

45' Andreas Gruber

45'

62' Manfred Fischer za Matthias Braunoeder

62' Aleksandar Jukic za James Holland

62'

64' Marvin Martins

64'

69' Andreas Gruber

69'

73' Manfred Fischer

73'

82' Alexander Schmidt za Muharem Huskovic

82'

83' Andreas Gruber

83'

89' Aleksandar Jukic