2:0 dla Legii! Kramer wykorzystał rzut karny!
    Rzut karny dla Legii! Rosołek zagrywał wzdłuż boiska, a Glik zagrał piłkę ręką
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środku pola. To oznacza, że środkowy pomocnik nie zagra w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 81'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, piłka wybita
  • 80'
    Tobiasz niedokładnie zagrał do środka boiska, Atanasov próbował oddać strzał z dalekiej odległości, ale został zablokowany
  • 79'
    Rosołek prostopadle zagrał do Kuna, który został zatrzymany na boku boiska
  • 78'
    Skovgaard za Rapę
  • 78'
    Śmiglewski zablokował podanie Pankova. Aut dla Legii
  • 77'
    Legia w posiadaniu
  • 77'
    Kramer znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego strzał wybronił Madejski! Po chwili akcja została przerwana
  • 76'
    Spotkanie z trybun ogląda 20 116 widzów
  • 76'
    Pankov umiejętnie nabił Śmiglewskiego na boku boiska
  • 76'
    Slisz dobrze utrzymał się przy piłce pod presją dwóch rywali w bocznym sektorze boiska
  • 75'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 74'
    Rosołek sfaulowany blisko własnego pola karnego
  • 74'
    Cracovia w posiadaniu na własnej połowie
  • 72'
    Kapustka za Josue
  • 72'
    Rosołek za Muciego
  • 72'
    Augustyniak zatrzymał Kakabadze na lewej stronie boiska
  • 70'
    Muci zbiegł z lewej strony do środka boiska podał w pole karne do Kramera, który potknął się na piłce i goście wyszli z opresji
  • 69'
    Celhaka mógł napędzić kontrę, ale niedokładnie podał prostopadle do Kramera
  • 68'
    Knap i Makuch schodzą, Rózga i Śmiglewski wchodzą
  • 66'
    Tobiasz wyłapał główkowanie Ghity
  • 65'
    Cracovia w posiadaniu
  • 63'
    Kramer za Guala, Dias za Wszołka
  • 63'
    Pankov podprowadził piłkę i prostopadle zagrał do Wszołka, który był na spalonym
  • 62'
    Ajjj! Josue świetnie podał prostopadle w pole karne, do Guala, który nie wykończył dogodnej szansy
  • 61'
    Kun dobrze zagrał na wyprzedzenie i odebrał piłkę w środku pola
  • 60'
    Oshima za Rakoczego
  • 59'
    Rakoczy został zatrzymany w polu karnym Legii przez Augustyniaka
  • 58'
    Kapuadi zatrzymał Makucha na boku boiska
  • 56'
    Żółta kartka dla Celhaki za faul w środku pola, na Makuchu
  • 56'
    Legia w posiadaniu na połowie gości
  • 54'
    Slisz prostopadle zagrał w pole karne do Guala, ale Madejski przeciął podanie
  • 51'
    Kontra Legii, Josue zagrał wzdłuż do Guala, ale Ghita przejął piłkę
  • 51'
    Rzut wolny dla Cracovii, Knap dośrodkował w pole karne, Glik mógł oddać strzał z 12. metra, ale nieczysto trafił w piłkę
  • 49'
    Była szansa na 2:0, ale strzał Wszołka z pola karnego wybronił Madejski!
  • 48'
    1:0 dla Legii! Bramka uznana! Gol Kuna!
  • 47'
    Ajjjjjjj! Wszołek ładnie dośrodkował z lewej nogi, z prawej strony boiska na 8. metr, do Muciego, który musnął piłkę głową, futbolówka odbiła się jeszcze od Madejskiego i spadłą pod nogi Kuna, który skierował ją do pustej siatki. Był spalony
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Cracovią. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Ajjj! Kun dośrodkował z lewego skrzydła na środek pola karnego, do Muciego, który niedokładnie główkował
  • 45+2'
    Josue zagrał zewnętrzną częścią stopy z prawej flanki na dalszy słupek, do Guala, ale ten nie oddał strzału
  • 45+2'
    Josue miękko dograł z prawej strony boiska na dalszy słupek, centra przecięte
  • 45+1'
    Niedokładne podanie Knapa do Makucha, piłkę przejął Kapuadi
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45'
    Kapuadi nabił Makucha, którego uprzedził przy prostopadłym podaniu od Knapa
  • 45'
    Knap wyrzucił piłkę z autu w pole karne, Gual wybił ją głową
  • 44'
    Muci zablokował dośrodkowanie Rapy z prawej flanki
  • 44'
    Kapuadi zablokowany przy próbie podania na wysokości koła środkowego
  • 43'
    Josue miękko dograł z lewej flanki na bliższy słupek, do Muciego, który popełnił faul w ataku, na Gliku
  • 43'
  • 42'
    Augustyniak niedokładnie wycofał, Rakoczy pojawił się z piłką w polu karnym, po chwili Makuch niecelnie uderzył z dystansu
  • 42'
    Josue błyskawicznie i mocno dograł z prawej flanki w pole karne, Madejski pewnie złapał piłkę
  • 41'
    Josue prostopadle podawał w pole karne, za linię obrony, ale Hoskonen przeciął zagranie
  • 41'
    Rzut wolny dla Cracovii ze środka boiska, dalekie dośrodkowanie, po chwili Tobiasz pewnie wyłapał strzał z 17. metra
  • 40'
    Żółta kartka dla Josue za faul w środku pola, na Kakabadze
  • 39'
    Slisz dośrodkował z prawej flanki na 9. metr, do Guala, który główkował nad poprzeczką
  • 39'
    Faul Knapa w środku pola
  • 38'
    Za mocne podanie Josue do Slisza w pole karne, grę wznowi Madejski
  • 37'
    Augustyniak zatrzymał Rakoczego w walce o piłkę na boku boiska
  • 37'
    Wszołek na spalonym po podaniu Slisza
  • 36'
    Rakoczy wygrał pojedynek 1 na 1 z Wszołkiem, a potem nabił wahadłowego Legii. Cracovia wznowi grę od bramki
  • 35'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska. Josue dośrodkował na bliższy słupek, Muci zgrał głową, po chwili Augustyniak płasko zagrał z prawej strony "szesnastki" wzdłuż boiska, do Pankova, ale Madejski złapał futbolówkę
  • 34'
    Muci zbiegał z lewej strony do środka boiska i został sfaulowany przez Glika, który obejrzał żółtą kartkę
  • 33'
    Rzut wolny dla Legii krótko rozegrany, po chwili Josue nieźle dograł na dalszy słupek z tzw. podcinki. Warszawiacy mieli jeszcze korner, znowu doszło do krótkiego rozegrania, potem Josue zacentrował z lewej flanki na bliższy słupek, ale goście wyszli z opresji
  • 32'
    Josue prostopadle podał na prawą stronę boiska, do Wszołka, który został sfaulowany przez Kakabadze. Zawodnik Cracovii obejrzał żółtą kartkę
  • 30'
    Ajjj! Muci dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, Hoskonen źle przeciął centrę, po chwili Glik został uprzedzony przez Kuna, ale jego strzał z 8. metra na bliższy słupek wybronił Madejski
  • 28'
    Josue zgrał głową do Slisza, ten prostopadle podawał do Guala, ale zagranie zostało przecięte przez Glika
  • 28'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, do Augustyniaka, ale ten został uprzedzony przez Hoskonena, w dodatku zagrał piłkę ręką
  • 27'
    Slisz zagrał do Wszołka, jego dośrodkowanie z prawej flanki zostało zablokowane
  • 26'
    Tobiasz uprzedził Kallmana po prostopadłym podaniu Atanasova w pole karne. Golkiper Legii złapał piłkę
  • 25'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Glik wybił piłkę
  • 24'
    Muci zablokowany na lewej flance, rzut rożny dla Legii
  • 24'
    Augustyniak próbował miękko zagrywać na skrzydło, do Kuna, ale podał trochę za plecy. Aut dla Cracovii
  • 23'
    Muci zgrywał głową do Guala, ale trochę za mocno
  • 22'
    Kontra Cracovii. Kallman wbiegł w pole karne z lewej strony, zbiegł do środka pod presją Kapuadiego i Augustyniaka, i niedokładnie uderzył z trudnej pozycji
  • 22'
    Kontra Legii. Celhaka podprowadził futbolówkę i podał do Wszołka, ten wycofał do Slisza, który zagrał w pole karne do Guala. Hiszpan stracił piłkę pod presją rywali
  • 20'
    Kun do Muciego, ale ten popełnił błąd techniczny, w dodatku był na spalonym
  • 20'
    Rapa zablokował miękkie podanie Josue do Wszołka na skrzydle
  • 20'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 19'
    Atanasov miękko dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Glika, ale Gual wygrał walkę o pozycję i ostatecznie piłka opuściła boisko
  • 19'
    Rzut wolny dla Cracovii, do bramki ok. 35 metrów
  • 19'
    Pankov może grać dalej
  • 18'
    Nie ma rzutu karnego dla Legii po tym, jak Pankov lekko ucierpiał po kontakcie z Madejskim
  • 17'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, po chwili Muci dośrodkował z prawej strony na bliższy słupek, do Pankova, który niecelnie główkował, a po chwili upadł po kontakcie z bramkarzem Cracovii
  • 16'
    Dośrodkowanie Slisza z prawej strony w pole karne zostało zablokowane. Będzie korner dla Legii
  • 15'
    Makuch wygrał pojedynek główkowy z Kapuadim po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale niedokładnie uderzył
  • 15'
    Pankov przeciął prostopadle podanie za obronę
  • 14'
    Gual wbiegł w pole karne, był naciskany, ostatecznie został podwojony i stracił piłkę
  • 13'
    Celhaka zagrywał do Josue, ten został sfaulowany przez Ghitę w środku pola
  • 12'
    Niedokładny strzał Kakabadze zza pola karnego
  • 11'
    Knap może grać dalej
  • 11'
    Makuch na spalonym po płaskim zagraniu z rzutu wolnego
  • 9'
    Zderzenie głowami Knapa i Celhaki. Zawodnik Cracovii jest opatrywany na środku boiska
  • 8'
    Mocne dośrodkowanie Josue z prawej strony na dalszy słupek, do Kuna, ale ten nie sięgnął piłki
  • 7'
    Legioniści wyszli z opresji po dośrodkowaniu "Pasów" z rzutu wolnego w pole karne
  • 7'
    Faul Kuna na Makuchu na połowie Legii, rzut wolny dla Cracovii w okolicach środka pola
  • 6'
    Cracovia mogła wyjść z kontrą, lecz Kallman nie utrzymał piłki w boisku po prostopadłym podaniu na lewe skrzydło
  • 5'
  • 4'
    Josue płasko zagrał z rzutu wolnego do Kuna, ten wycofał do Portugalczyka, który miękko dograł na bliższy słupek, doszło do zamieszania i faulu w ataku Kuna
  • 3'
    Nieczyste podanie Madejskiego, po chwili Ghita sfaulował Josue na prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 11. metra
  • 2'
    Podanie Slisza do Josue zostało przecięte w środku pola, Cracovia mogła wyjść z kontrą, ale zabrakło precyzji przy zagraniu
  • 1'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Kramer, Dias, Sokołowski, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Cracovią: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Celhaka, Kun – Josue, Gual, Muci
  • – Posiłkujemy się każdym meczem naszego przeciwnika, więc spotkania ze Stalą Mielec i Wartą Poznań też mocno analizowaliśmy. Te rywalizacje pokazują, że Legia jest do ugryzienia, do pokonania, tylko trzeba zrobić to dobrym sposobem, który staramy się przygotować – dodał Zieliński
  • Legioniści grali z Cracovią 87 razy. Zwyciężyli 48-krotnie, 19 spotkań zremisowali, a 20 przegrali. Zdobyli 146 bramek, stracili 97. Warszawiacy wygrali tylko 1 z 5 ostatnich meczów z zespołem z Krakowa. W lutym br. stołeczna drużyna zremisowała u siebie 2:2 z "Pasami", mimo że dwukrotnie przegrywała. Gole w barwach "Wojskowych", oba dające wyrównanie, strzelili Maik Nawrocki i Pekhart
  • "Pasy" postarają się o przełamanie, ale łatwo nie będzie, gdyż dwukrotnie zagrają z obecnymi wicemistrzami Polski. – Przed nami dwa spotkania, w których można wywalczyć sześć punktów – i chcielibyśmy tyle zdobyć. Nie liczymy na żadną taryfę ulgową – tym bardziej po awansie Legii do fazy pucharowej LKE. Warszawiacy mają w tym roku jeszcze dwa mecze ligowe, a ich sytuacja w tabeli Ekstraklasy nie jest rewelacyjna. Spodziewam się zespołu sprężonego, który będzie chciał z przytupem zakończyć pierwszą część sezonu – tłumaczył trener Cracovii, który nie skorzysta m.in. z Jakuba Jugasa (planowany zabieg) oraz Davida Jablonsky’ego (zerwane więzadło i uszkodzona łękotka w kolanie). Do jego dyspozycji będą za to Otar Kakabadze i Michał Rakoczy (po pauzach za kartki)
  • – Sądzę, że nikt z nas nie myślał, że dojdzie do tego, że znajdziemy się w strefie spadkowej. Letnie okno transferowe było kosmetyczne, przyszło paru juniorów. Wiedzieliśmy, że może pojawić się problem z tak wąską kadrą. Trzeba odrabiać straty – nikt już nam nie pomoże, nie poda ręki. Sami wpakowaliśmy się w tę sytuację i sami musimy z niej wyjść – mówił Zieliński, którego zespół odpadł z rozgrywek Pucharu Polski w 1/8 finału po przegranej dogrywce z Rakowem, a we wcześniejszych rundach wygrał z Górnikiem Łęczna (4:3) i Zagłębiem Lubin (1:0)
  • Krakowianie nieźle weszli w trwający sezon. Na inaugurację – tak, jak w minionej (18.) kolejce – zremisowali 2:2 ze Stalą Mielec, potem zwyciężyli Radomiaka (1:0) i Zagłębie Lubin (2:1), dzięki czemu w połowie sierpnia br. zostali liderem Ekstraklasy. "Pasy" nie zdołały podtrzymać dobrej dyspozycji, o czym świadczą serie pięciu oraz ośmiu ligowych meczów bez zwycięstwa (druga zła passa wciąż trwa), które oddzieliła wyjazdowa wygrana z ŁKS-em (2:0), zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Obecnie zespół Jacka Zielińskiego jest na 16. miejscu, wywalczył 18 punktów (3 wygrane, 9 remisów, 5 porażek), czyli tyle samo, co Korona Kielce (15.), będąca tuż nad strefą spadkową
  • Latem Cracovia dokonała niewielkich zmian w kadrze. Zakontraktowała m.in. Andreasa Skovgaarda (Stabaek IF) i Kamila Glika, który zagrał 103 razy w reprezentacji Polski, a w minionym sezonie spadł do Serie C z włoskim Benevento Calcio. Kraków opuścili Jewhen Konoplanka (CFR Cluj), Karol Niemczycki (Fortuna Duesseldorf), Michal Siplak (Górnik Zabrze) czy Kamil Pestka (Raków Częstochowa)
  • Legioniści dostali zastrzyk energii, którą spróbują przełożyć na Ekstraklasę, gdyż doskonale wiedzą, że dwa nadchodzące mecze z Cracovią mają piekielnie ważne znaczenie w kontekście dalszej części sezonu. Jeśli "Wojskowi" wygrają z "Pasami" 17 oraz 20 grudnia, to zbliżą się do czołówki ligowej i zachowają realne szanse na upragnione mistrzostwo Polski, ale kolejne potknięcie znacznie oddali ich od osiągnięcia wymarzonego celu. Obecnie stołeczny zespół zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów (8 zwycięstw, 5 remisów, 4 porażki) i 12 "oczkami" straty do liderującego Śląska Wrocław, który zagrał o dwa spotkania więcej
  • O ile forma Legii w ostatnich tygodniach pozostawiała wiele do życzenia, to awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy można uznać za świetny prezent przedświąteczny, który wynagrodził "Wojskowym" wcześniejsze niepowodzenia. Wicemistrzowie Polski pokazali ładniejszą twarz w domowym meczu z AZ Alkmaar, wygrali 2:0 po błysku Josue (piękne asysty przy golach Yuriego Ribeiro i Blaza Kramera), dokonali boiskowego rewanżu za wydarzenia w Holandii, wyszli z grupy E z drugiego miejsca, zarobili 1,125 mln euro i wiosną wystąpią w fazie pucharowej
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 19. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią a Cracovią!
Legia WarszawaCracovia
31'

31' Otar Kakabadze

33'

33' Kamil Glik

40' Josue

40'
46'
60'

60' Takuto Oshima za Michał Rakoczy

67'

67' Kacper Śmiglewski za Karol Knap

68'

68' Filip Rózga za Patryk Makuch

78'

78' Andreas Skovgaard za Cornel Rapa

86' Blaz Kramer (k.)