Koniec drugiej części dogrywki. Wciąż 1:1, będą rzuty karne!
    Dalekie podanie z głębi pola, ale Cho nie miał szans, by dopaść do piłki w polu karnym
  • 120'
    Baku zbiegł do środka, ale jego mocny strzał z 18. metra został zablokowany
  • 119'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na środek pola karnego, wyskoczył m.in. Pankov, ale piłka wybita
  • 119'
    Slisz dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Muci nie sięgnął piłki, którą głową wybił Gartenmann
  • 118'
    Czerwona kartka dla członka sztabu FC Midtjylland
  • 118'
    Rosołek sfaulowany przez Romera na wysokości koła środkowego
  • 117'
    Josue prostopadle do Baku, ten stracił piłkę, Muci dopadł do bezpańskiej piłki, ale niecelnie uderzył z 17. metra
  • 116'
    Josue posłał dalekie, górne podanie, Baku wygrał pojedynek z Dalsgaardem, odegrał do Muciego. Po chwili Albańczyk prostopadle podał w pole karne do Kramera, ten przełożył piłkę na prawą nogę, ale został zatrzymany, w dodatku był na spalonym
  • 115'
    Slisz prostopadle, ale niedokładnie do Kramera
  • 113'
    Romer za Olssona
  • 113'
    Olsson ucierpiał po kontakcie z Pankovem, złapały go skurcze, zawodnik leży na murawie
  • 111'
    Josue przerzucił na prawą stronę boiska, do Wszołka, ale ten nie opanował piłki
  • 110'
    Kramer wygrał pojedynek z Juninho, dobrze zgrał, Legia w posiadaniu
  • 110'
    Ribeiro zagrał z lewej flanki w pole karne, Gartenmann przeciął podanie. Po chwili Muci mocno uderzył z 18. metra, Lossl złapał piłkę
  • 108'
    Ribeiro sfaulowany przez Charlesa na połowie Legii. Portugalczyk trzymał się za prawą kostkę, ale gra dalej
  • 107'
    Kramer ucierpiał w bocznym sektorze boiska, w kontakcie z Dyhrem, na połowie gości, ale Duńczycy mieli rzut wolny. Było zamieszanie, Baku wybił piłkę
  • 106'
    Marrony za Simsira
  • 106'
    Czas na drugą część dogrywki!
  • 107'
    Koniec pierwszej części dogrywki. Wciąż 1:1
  • 106'
    Kontra ości, ale Augustyniak na wślizgu zatrzymał Simsira
  • 106'
    Baku prostopadle podał do Muciego, ten chciał ładnie przełożyć Gartenmanna, ale poślizgnął się i stracił piłkę
  • 105'
    Josue niedokładnie podał pod presją, aut dla Duńczyków na ich połowie
  • 105'
    Slisz ucierpiał w pojedynku powietrznym z Cho, ale wstał z boiska, może grać dalej
  • 104'
    Kramer naciskany przez Juninho w bocznym sektorze, rywal wywalczył aut na połowie gości
  • 103'
    Olsson zagrał z wolnego na 30. metr, niedokładnie, Legia mogła wyjść z kontrą, ale zabrakło precyzji
  • 103'
    Rzut wolny dla FC Midtjylland, po prawej stronie boiska, na wysokości 40. metra
  • 103'
    Sorsensen sfaulowany przez Baku w bocznym sektorze boiska
  • 102'
    Baku przeciągnął dośrodkowanie z lewej flanki na dalszy słupek
  • 100'
    Martinez za Gigovicia
  • 100'
    Kramer mógł podać w pole karne do Rosołka, zamiast tego niedokładnie uderzył z 18. metra
  • 98'
    Faul w ataku Kramera, na Juninho, w pojedynku powietrznym
  • 98'
    Olsson dośrodkował z rzutu wolnego na 18. metr, Charles przedłużył tor lotu piłki, ale Cho nie dopadł do futbolówki, uprzedził go Tobiasz
  • 97'
    Rzut wolny dla Duńczyków
  • 97'
    Faul Ribeiro na Cho, na 35. metrze od bramki Legii
  • 97'
    Baku trochę za mocno podał na 20. metr, do Muciego. Lossl przy piłce
  • 95'
    Josue mocno uderzył z 22. metra, był rykoszet, Lossl złapał piłkę
  • 95'
    Wszołek zatrzymany w bocznym sektorze boiska przez Dyhra. Aut dla Legii
  • 94'
    Wszołek wyrzucił piłkę z autu na prawą stronę pola karnego, ale Juninho wybił piłkę głową
  • 94'
    Ajjj! Kramer ruszył z akcją, przełożył Gartenmanna, ale Olsson wybił piłkę z 18. metra na aut
  • 93'
    Dyhr za Paulinho, Gartenmann za Ingasona
  • 93'
    Baku za Kuna
  • 91'
    Zaczynamy pierwszą część dogrywki
  • 90+5'
    Po 90 minutach jest 1:1. Czas na dogrywkę
  • 90+4'
    Gigovic dośrodkował z lewej flanki, Cho niedokładnie wycofał do Sorensena
  • 90+4'
    Slisz dobrze zagrał na wyprzedzenie, Kramer niedokładnie wycofał do Wszołka. Goście przy piłce
  • 90+3'
    Krótkie rozegranie autu przez Wszołka, po chwili Slisz świetnie dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Kun uderzał na wślizgu, tuż obok bramki! Ajjjjj, było bardzo blisko!
  • 90+2'
    Aut dla Legii
  • 90+2'
    Wszołek wycofał z prawej strony pola karnego, Charles wybił piłkę
  • 90+1'
    Kramer zagrał do Rosołka, ten był naciskany przez Juninho, zdołał dośrodkować z prawej flanki, ale Lossl złapał piłkę
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone. Jeśli wynik się nie zmieni, będzie dogrywka
  • 90+1'
    Kramer naciskał Ingasona, ten wybił piłkę na aut
  • 90'
    Muci za Elitima
  • 90'
    Muci wejdzie zaraz na boisko
  • 89'
    Dalekie zagranie Lossla w pole karne, "Wojskowi" wybili piłkę
  • 89'
    Dalsgaard wyrzucił piłkę z autu na bliższy słupek, Wszołek wybił futbolówkę, którą zgarnęli goście. Po chwili Dalsgaard dośrodkował na dalszy słupek, ale "Wojskowi" wybili futbolówkę. Kramer walczył w ofensywie o przechwyt, lecz sfaulował Dalsgaarda
  • 88'
    Olson zgrał do Paulinho, ten mocno dograł w pole karne, Augustyniak wybił piłkę na wślizgu, na aut
  • 87'
    Paulinho dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Kramer wybił piłkę głową
  • 86'
    Rzut rożny dla gości
  • 86'
    Cho mocno uderzył z dystansu w okolice prawego słupka, Tobiasz świetnie interweniował
  • 85'
    Josue miękko zagrał w pole karne do Kramera, ten podciął piłkę obok Lossla, wyszło z tego miękkie zagranie wzdłuż, z którym poradzili sobie przeciwnicy
  • 84'
    Rosołek zebrał tzw. drugą piłkę, Legia w posiadaniu
  • 84'
    Simsir na spalonym po miękkim zagraniu z głębi pola
  • 84'
    Cho próbował zgrywać w pole karne do Charlesa, ale podanie przecięte
  • 83'
    Ojjjj... Simsir zbiegł do środka, miał miejsce, mocno uderzył z 18. metra i obił prawy słupek
  • 82'
    Charles prostopadle podawał w pole karne do Simsira, ale Pankov pilnował rywala. Piłkę złapał Tobiasz
  • 81'
    Charles za Franculino
  • 79'
    Kramer za Pekharta, Pankov za Jędrzejczyka
  • 78'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 77'
    Faul w ataku Franculino na Wszołku
  • 77'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na środek pola karnego, piłka wybita. Po chwili kapitan Legii zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek, lecz Lossl złapał futbolówkę
  • 76'
    Ajjj! Elitim prostopadle podał w pole karne do Wszołka, ten zagrał na dalszy słupek, do Pekharta, ale zatrzymał go Dalsgaard
  • 75'
    Pekhart dobrze powalczył o piłkę na wślizgu na połowie gości
  • 75'
    Pekhart i Jędrzejczyk wstali z boiska, grają dalej
  • 74'
    Jędrzejczyk ucierpiał w pojedynku powietrznym z Franculino, w środku pola leży też Pekhart, który walczył w kontakcie z Olssonem
  • 73'
    Duńczycy w posiadaniu na własnej połowie
  • 71'
    1:1. Paulinho uderzył z dystansu, piłka odbiła się od głowy Augustyniaka, potem od słupka i wpadła do siatki
  • 70'
    Olsson dośrodkował z kornera na środek pola karnego, Augustyniak wybił piłkę
  • 70'
    Żółte kartki dla Dalsgaarda i Slisza za spięcie przy rzucie rożnym dla gości
  • 69'
    Ojj, znowu groźnie w polu karnym Legii. Cho zagrał do Dalsgaarda, ten uderzył z 15. metra, piłka odbiła się od Augustyniaka i wyszła na rzut rożny
  • 68'
    Elitim wybił piłkę z własnego pola karnego, po chwili Tobiasz dobrze piąstkował po dośrodkowaniu z lewej flanki na dalszy słupek
  • 67'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, goście wybili piłkę i wyszli z kontrą. Simsir dośrodkował na lewą stronę pola karnego, Cho zgrywał, ale "Wojskowi" odzyskali piłkę
  • 66'
    Kun zablokowany przy dośrodkowaniu z lewej flanki. Korner dla Legii
  • 66'
    Rzut rożny dla Legii, Josue dośrodkował na 9. metr, piłka wybita. Wszołek i Elitim na lekkim ryzyku, ale utrzymali się przy futbolówce, co sprawiło, że goście nie wyszli do kontry
  • 65'
    Ajjjj! Josue prostopadle podał w pole karne do Wszołka, ten minął Paulinho, ale jego wycofanie do Pekharta przeciął Ingason
  • 65'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 64'
    Slisz zablokował dośrodkowanie na własnej połowie. Elitim dobrze odegrał pod presją
  • 63'
    Slisz wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał nawinąć Olssona, ale poślizgnął się. Zawodnik Legii ucierpiał, lecz gra dalej
  • 62'
    Josue zagrał do Slisza, ten płasko podał w pole karne, ale Pekhart nie dopadł do piłki
  • 62'
  • 61'
    Rosołek za Guala
  • 59'
    Gual wygrał przebitkę, mógł podać do Kuna, ale zwlekał i stracił piłkę na 20. metrze od bramki gości
  • 58'
    Aut dla gości, Dalsgaard wyrzucił piłkę na prawą stronę pola karnego, Augustyniak wybił futbolówkę głową
  • 58'
    Prostopadłe podanie do Olssona, ten wycofał z bocznego sektora "szesnastki" i sygnalizował, że Slisz zagrał piłkę ręką. Nie ma karnego
  • 56'
    Jędrzejczyk ucierpiał ucierpiał w kontakcie z Franculino, ale wstał z boiska, może grać dalej
  • 55'
    Franculino na spalonym
  • 55'
    Josue świetnie, prostopadłe podał do Slisza, ten chciał tak samo zagrać do Guala, ale zabrakło trochę precyzji
  • 53'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował z prawej strony w pole karne, do Pekharta, który skutecznie główkował z 9. metra. 1:0 dla Legii!
  • 52'
    Olsson krótko zagrał z wolnego, podał do Simsira, ten dograł w "szesnastkę", ale Franculino nie sięgnął piłki, którą złapał Tobiasz
  • 51'
    Pekhart dobrze się zastawił, po chwili Wszołek ruszył skrzydłem, ale Paulinho go zatrzymał i wywalczył aut
  • 50'
    Legia w posiadaniu
  • 50'
    Rzut wolny, Josue bezpośrednio uderzył z 25. metra na bliższy słupek, piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 48'
    Kontra Legii. Pekhart ruszył środkiem, został sfaulowany na 25. metrze przez Juninho, który został napomniany żółtą kartką
  • 48'
    Olsson wycofał z prawej strony do Sorensena, ten nieczysto trafił z bliskiej odległości
  • 47'
    Goście wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 46'
    Gual dobrze się zastawił, podał do Kuna, ten zbiegł do środka, ale został zatrzymany na 35. metrze
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z FC Midtjylland
  • 45+4'
    Aut dla gości. Dalsgaard mocno wyrzucił piłkę na prawą stronę pola karnego, zgranie Juninho, główkowanie Olssona, ale Tobiasz świetnie interweniował!
  • 45+3'
    Cho zgrał do Olssona, po chwili Ribeiro wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 45+3'
    Ojjj, było groźnie. Franculino otrzymał prostopadłe podanie na lewą stronę pola karnego, mimo że był pilnowany przez Augustyniaka, to zdołał musnąć piłkę, uderzając tuż obok bramki
  • 45+1'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Jędrzejczyk wybił piłkę z 18. metra, kasując potencjalną, groźną akcję
  • 45'
    Franculino prostopadle podał do Simsira, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, jego strzał na dalszy słupek okazał się niecelny
  • 44'
    Josue świetnie zagrał w kontakcie, wygrał pojedynek bark w bark i odzyskał piłkę w środku pola
  • 43'
    Ribeiro do Guala, ten niedokładnie odgrywał piętą, choć Kun powalczył o piłkę i wywalczył aut
  • 42'
    Wszołek pobiegł prawą stroną boiska, dograł na dalszy słupek, ale Slisz nie sięgnął piłki
  • 42'
    Jędrzejczyk wybił piłkę po dośrodkowaniu Paulinho z lewej flanki na bliższy słupek
  • 41'
    Kun nie zdołał opanować piłki po prostopadłym podaniu z głębi pola
  • 40'
    Gual zgrał do Kuna, ten ucierpiał w kontakcie, ale sędzia nie odgwizdał faulu. Duńczycy zabrali się do kontry, "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 40'
    Zabrakło porozumienia w ofensywie gości, Legia przejęła piłkę
  • 39'
    Dalsgaard wrócił na boisko
  • 38'
    Dalsgaard leży na murawie, jest opatrywany
  • 38'
    Kun prostopadle do Guala, ten pojawił się po lewej stronie boiska, oddał niecelny, płaski strzał, poza tym był na spalonym
  • 37'
    Josue powalczył w kontakcie, ostatecznie aut dla FC Midtjylland
  • 36'
    Pressing Legii się opłacił, miejscowi mają aut na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Duńczycy wymieniają się piłką w defensywie
  • 35'
    Augustyniak wrócił na boisko
  • 34'
    Augustyniak na razie poza boiskiem
  • 33'
    Augustyniak opatrywany przez lekarzy, trzyma się za mięsień dwugłowy
  • 33'
    Cho dopadł do górnego podania Olssona w pole karne, w drugim kontakcie oddał niedokładny strzał z prawej strony "szesnastki"
  • 32'
    Cho naciskany przez Ribeiro i Kuna. Koreańczyk niedokładnie odgrywał
  • 31'
    Augustyniak wybił dośrodkowanie z 9. metra, Gigovic próbował jeszcze zgarnąć piłkę przed "szesnastką", ale został uprzedzony
  • 29'
    Dalsgaard miękko zagrał do Sorensena, ten był naciskany przez Ribeiro. Aut dla Legii na wysokości koła środkowego
  • 28'
    Duńczycy w posiadaniu, Legia stara się pressować
  • 27'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Wszołka, ale ten nie sięgnął piłki, którą zgarnął Juninho
  • 27'
    Jędrzejczyk chciał miękko zagrać do Pekharta, ale Juninho przeciął podanie
  • 26'
  • 26'
    Odbiór Josue na połowie Legii
  • 26'
    Josue zacentrował z rzutu rożnego w pole bramkowe, Lossl nie zdołał złapać piłki, było zamieszanie, ale goście oddalili zagrożenie
  • 25'
    Korner dla Legii
  • 25'
    Josue dośrodkował z kornera na bliższy słupek, Elitim dopadł do odbitki, po czym został zablokowany po strzale z 18. metra
  • 24'
    Rzut wolny dla gości, po lewej stronie boiska. Olsson dośrodkował na środek pola karnego, wybijali piłkę Jędrzejczyk i Augustyniak. Gual przerzucił piłkę na lewą stronę, do Wszołka, ten zdołał ją opanować, ale jego dogranie zostało zablokowane przez Paulinho
  • 23'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Gual podał do Josue, ten dośrodkował na dalszy słupek, ale Duńczycy wybili piłkę. Po chwili Slisz sfaulował rozpędzonego Sorensena w bocznym sektorze
  • 22'
    Kontra Legii. Kun ruszył lewą stroną, ale będąc na wysokości 16. metra, został uprzedzony przez Dalsgaarda. Korner
  • 21'
    Simsir zatrzymany przez Wszołka w bocznym sektorze na połowie Legii. Duńczycy mieli aut, Elitim odzyskał piłkę we własnej "szesnastce"
  • 20'
    Niedokładne, górne podanie Juninho
  • 20'
    FC Midtjylland wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 19'
    Akcja gości, Franculino dopadł do piłki w polu karnym, ale nie dość, że był pilnowany przez Augustyniaka, to jego prostopadłe zagranie okazało się niedokładne
  • 18'
    Josue chciał sprytnie zagrać za plecy obrońców, na lewą flankę, ale nikt nie ruszył do piłki, którą przejęli Duńczycy
  • 17'
    Pekhart wygrał pojedynek z Juninho na prawej stronie, dośrodkował na środek pola karnego, goście wybili piłkę
  • 16'
    Franculino zatrzymany przez Augustyniaka na połowie Legii, na wysokości koła środkowego
  • 16'
    Soresen nie sięgnął piłki po podaniu od Lossla
  • 16'
    Przechwyt Slisza w środku boiska, Josue miękko podał do Kuna, ten dośrodkował z lewej flanki w pole karne, na dalszy słupek, do Pekharta, który zgrywał do Guala, ale Duńczycy wyszli z opresji
  • 15'
    Dalsgaard zatrzymał Guala przed polem karnym Legii
  • 14'
    Przyjezdni wymieniają się podaniami na własnej połowie, Legia pressuje
  • 14'
    Dobre zgranie Pekharta na wślizgu do Josue, ten chciał miękko podać do Guala, ale Ingason był czujny, przechwycił piłkę
  • 13'
    Olsson zdołał utrzymać się przy piłce pod presją, goście budują atak pozycyjny
  • 12'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska, na wysokości 30. metra. Josue dośrodkował w okolice bliższego słupka, Pekhart niedokładnie główkował
  • 11'
    Elitim sfaulowany przez Gigovicia przy próbie zbiegnięcia na lewą flankę
  • 11'
    Przechwyt Elitima w środku pola, po chwili Kun ruszył lewą flanką, ale Dalsgaard go zatrzymał. Legia ma jeszcze aut
  • 10'
    Pressing Pekharta, Czech sfaulował Dalsgaarda na połowie gości
  • 9'
    Dalekie podanie Augustyniaka do Kuna, ale piłkę zgarnął Ingason
  • 9'
  • 8'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita, zamieszanie, ale Elitim odzyskał futbolówkę
  • 8'
    Augustyniak zagrał na wyprzedzenie, podał do Josue, ten miękko podał do Pekharta, którego uprzedził Juninho
  • 7'
    Cho upadł po kontakcie z Augustyniakiem tuż przed "szesnastką", ale Koreańczyk był na spalonym po podaniu Franculino
  • 7'
    Ribeiro do Guala, którego uprzedził Ingason przed polem karnym Legii
  • 6'
    Gual-Kun-Pekhart. Akcja na połowie Duńczyków, trochę zamieszania, ostatecznie aut dla Legii
  • 4'
    Oprawa kibiców Legii!
  • 4'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Kuna, ten wyprzedził rywala, ale piłka odbiła się od niego i odskoczyła. Goście wyszli z opresji
  • 3'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 2'
    Wszołek pojawił się po prawej stronie, ale rywal wygrał pojedynek, wybił piłkę, którą szybko zgarnęli "Wojskowi"
  • 1'
    Gual sfaulowany w środku pola przez Dalsgaarda
  • 1'
    Tobiasz spokojnie wyłapał górne zagranie z 18. metra
  • 1'
  • Ławka: Hładun, Kobylak, Kramer, Pankov, Charatin, Baku, Sokołowski, Muci, Celhaka, Rosołek, Rose, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z FC Midtjylland: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Gual
  • Rewanż pomiędzy Legią a "Wilkami", na który wszystkie bilety wyprzedały się sześć dni temu, poprowadzi Simone Sozza (Włochy). – Atmosfera będzie świetna, nie pierwszy raz. To dodaje siły zawodnikom, niesie ich, lecz trzeba wyważyć euforię ze spokojem. Najważniejsze będzie wykonanie zadania. Chcemy i musimy wygrać. Klarownym celem jest dotarcie do fazy grupowej LKE. Jednocześnie powtarzam, że wiele już osiągnęliśmy. Odrabialiśmy straty z Kazachami, Austriakami i Duńczykami. Chciałbym, byśmy to my strzelili pierwszego gola, niech wreszcie to nasi przeciwnicy gonią. Mamy wspaniałego ducha zespołu, kapitalnych fanów i wierzę, że stać nas na awans – dodał trener "Wojskowych"
  • Między pierwszym a drugim meczem 4. rundy el. LKE, "Wilki" sprowadziły nowego zawodnika. Do klubu z Herning, zajmującego 6. miejsce w lidze duńskiej z dorobkiem 9 punktów w 6 spotkaniach (3 zwycięstwa, 3 porażki), dołączył 21-letni Lee Han-beom. Utalentowany stoper z Korei Południowej grał do niedawna w FC Seoul. – Jest mocny fizycznie i uzdolniony w pojedynkach, w których wykorzystuje zarówno siłę, jak i umiejętność czytania gry – opowiadał dyrektor sportowy FC Midtjylland, Svend Graversen. – Potrzebujemy mocnej defensywy, przez cały mecz musimy być zwarci we wszystkich strefach. Midtjylland bardzo dobrze kontruje i ma wielu młodych, szybkich zawodników. Nawet drobne błędy z naszej strony mogą się zemścić. Musimy unikać pomyłek, jak najdłużej utrzymywać się przy piłce – analizował Runjaić
  • Remis w Herning to niezbyt dobry wynik dla "Wilków", tym bardziej, że trzykrotnie wychodziły na prowadzenie. Duńczycy nie są w korzystnej sytuacji, aczkolwiek wciąż mają szanse, by zaskoczyć Legię przy Łazienkowskiej. To zespół ze sporą jakością, młodymi zawodnikami o dużym potencjale. – Prawdopodobnie za 1-2 lata zobaczymy ich gdzieś indziej, choćby w Premier League czy Bundeslidze – chwalił ich Runjaić. Niezłą informacją dla fanów FC Midtjylland jest też fakt, że trener Thomas Thomasberg znów może liczyć na piłkarzy, którzy ostatnio byli wyłączeni z gry ze względu na kontuzje. Sverrir Ingi Ingason, Cho Gue-sung i Armin Gigovic są w kadrze na rewanż z "Wojskowymi"
  • – W rewanżu musimy spisać się jeszcze lepiej, niż w pierwszym meczu. Występ na stadionie Legii będzie przeżyciem. Im więcej fanów, tym lepiej się gra. Byłoby miło uciszyć 30 000 kibiców – mówił kluczowy zawodnik FC Midtjylland, Aral Simsir, którego wyróżnia drybling, strzał z dystansu
  • – Kibice lubią, gdy pada wiele goli, ale kluczowy będzie awans do fazy grupowej. Nie chcemy stracić bramek, za to przydałaby nam się choćby jedna. Obie ekipy są bardzo ofensywne. Trzeba wrócić do podstawowych elementów: dużej precyzji, dobrej współpracy. Spodziewamy się pressingu ze strony przeciwnika, musimy odpowiedzieć na to pasją, być uważni. Wierzę, że sprostamy wyzwaniu. Jesteśmy mocni mentalnie, znamy nasze silne strony, gramy u siebie – opowiadał Runjaić. – To najważniejsze spotkanie w dotychczasowym sezonie. Kluczowe będzie pokazanie koncentracji, jakości i bystrości na boisku – dodał wahadłowy "Wojskowych", Wszołek
  • To wszystko sprawia, że Legia jest uznawana przez wielu za faworyta. Stołeczna drużyna wypracowała dobrą sytuację wyjściową, w dodatku wystąpi w rewanżu przy Łazienkowskiej, gdzie do niedawna mogła się pochwalić wybitną passą, czyli byciem niepokonanym przez… 479 dni. Teraz będzie chciała napisać kolejną historię. Zagra nie tylko o awans, prestiż, atrakcyjną jesień oraz podtrzymanie dość regularnego rytmu grania co 3-4 dni, ale i duże pieniądze. Na razie "Wojskowi" są pewni premii od UEFA w wysokości 750 tys. euro, bo tyle dostaną w przypadku odpadnięcia z Duńczykami. Za wejście do fazy grupowej LKE można zarobić zdecydowanie więcej – 2,94 mln euro. Do tego dochodzą też m.in. środki z 10-letniego rankingu, praw telewizyjnych i za ewentualne wygrane oraz remisy. – Awans do Ligi Konferencji Europy okaże się dla nas milowym krokiem, nie tylko finansowym. To będzie coś wyjątkowego, pojawią się nowe wyzwania, lecz nie ma sensu, by dzielić skórę na niedźwiedziu, najpierw trzeba zwyciężyć. Musimy zagrać intensywnie i unikać własnych błędów. Jestem pełen optymizmu – tłumaczył Runjaić
  • Legioniści otrzymali trochę czasu, by odpowiednio się zregenerować i popracować nad stałymi fragmentami. Stało się tak, gdyż ich rywalizacja z Pogonią w Szczecinie, pierwotnie zaplanowana na 27 sierpnia, odbędzie się w późniejszym terminie. Warszawiacy, podobnie jak pozostali pucharowicze z PKO Ekstraklasy, dostali możliwość przełożenia dwóch meczów ligowych w trakcie trwania eliminacji i skorzystali z tego, co – w kontekście rewanżu z FC Midtjylland – powinno być plusem. Tym bardziej, że Duńczycy mają w nogach niedzielny występ z FC Nordsjaelland (0:3) w 6. kolejce Superligaen i jednocześnie czwartą, wyjazdową porażkę w sezonie
  • Strata 12 goli w 5 meczach el. LKE to fakt, który martwi część osób wspierających "Wojskowych", lecz jeśli drużyna będzie osiągała korzystne wyniki, to pomyłki w tyłach będą jej wybaczane. Remis wywalczony w Danii, tym bardziej mając na uwadze przebieg spotkania, to bardzo dobry rezultat dla warszawiaków, którzy grają na naprawdę dużym ryzyku, co – szczególnie przy wyższym tempie – odbija się na dyspozycji w obronie, powoduje błędy. – Za nami sporo spektakularnych meczów. Pewnie kibice liczą na emocje także w czwartek, a sam nie pogardziłbym nudnym spotkaniem, które skończyłoby się dla nas dobrze, czyli sukcesem. Ostatnio było mnóstwo emocji, doskonale pamiętam decydujące momenty w kwalifikacjach. Wiem, jak wszyscy czuliśmy się po tych występach. Kończymy fazę eliminacji i mam nadzieję, że będzie to udany dzień. Wierzę, że nie zawiedziemy fanów, choć rywal jest trudny, wręcz… nieprzyjemny. Pragniemy zwyciężyć, awansować do fazy grupowej – mówił trener Legii, Kosta Runjaić
  • Eliminacje Ligi Konferencji Europy pokazują, że Legia potrafi stworzyć pasjonujące widowisko, zagwarantować emocje i gole. Tak było m.in. tydzień temu, w Herning, gdzie "Wojskowi" rozegrali kolejny, szalony mecz, ostatecznie remisując 3:3, mimo że FC Midtjylland trzykrotnie obejmowało prowadzenie. Wicemistrzowie Polski wrócili do rywalizacji, wyrównywali po trafieniach Marca Guala, Bartosza Slisza oraz Blaza Kramera, znowu pokazali klasę w ofensywie, ale ponownie oberwali za przeciętną postawę w defensywie, łatwo tracone bramki przy stałych fragmentach
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się rewanż 4. rundy el. Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią a FC Midtjylland!
Legia WarszawaFC Midtjylland
48'

48' Juninho

70'

70' Henrik Dalsgaard

70' Paulinho

81'

81' Charles za Franculino

91'

91' Stefan Gartenmann za Sverrir Ingi Ingason

91' Nikolas Dyhr za Paulinho

100'

100' Emiliano Martinez za Armin Gigovic

106'

106' Marrony za Aral Simsir

114'

114' Andre Romer za Kristoffer Olsson