Krótkie rozegranie Korony z wolnego, Non dośrodkował w pole karne, Baku wybił piłkę głową. Po chwili Legia wybiła piłkę po dośrodkowaniu
    Gual sfaulował Błanika na połowie Legii, rzut wolny dla Korony
    Briceag uderzył mocno, ale niecelnie, z dystansu
    Żółta kartka dla Nono
  • 90+3'
    Augustyniak dobrze wybił dośrodkowanie
  • 90+2'
    Strzeboński strzelił z dystansu, był rykoszet od nogi Celhaki, Tobiasz złapał piłkę
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych
  • 90+1'
    Briceag dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Tobiasz znowu spokojnie złapał piłkę
  • 90'
    Briceag dośrodkował w pole karne, Kun wybił piłkę głową. Kramer chciał wyjść z kontrą, lecz był naciskany i niedokładnie podał do Guala
  • 89'
    Briceag dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 88'
    Ojjj. Było groźnie. Błanik trochę niecelnie główkował (nad poprzeczką) po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na 8. metr
  • 87'
    Korona w ataku pozycyjnym
  • 87'
    Krótkie rozegranie kornera przez Koronę, Błanik zablokowany przy strzale z dystansu przez Celhakę
  • 85'
    Augustyniak przeciął dośrodkowane Strzebońskiego
  • 85'
    Briceag dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, było zgranie, zamieszanie, ostatecznie piłka wybita
  • 84'
    Strzeboński zagrał w pole karne do Czyżyckiego, ale ten nie sięgnął piłki
  • 79'
    20648 osób ogląda mecz z trybun
  • 78'
    Strzeboński za Takaca, Błanik za Petrowa
  • 77'
    Nie ma karnego dla Korony! Był spalony
  • 76'
    Rose za Muciego
  • 76'
    Augustyniak sfaulował Dalmau, sytuacja jest analizowana pod kątem spalonego
  • 75'
    Rzut karny dla Korony...
  • 75'
    Żółta kartka dla trenera Runjaicia
  • 74'
    Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Jędrzejczyka
  • 73'
    Akcja Kramera, który wbiegł w pole karne z lewej strony, dobrze minął rywala i płasko dograł wzdłuż bramki, ale Korona wybiła piłkę
  • 72'
    Celhaka za Slisza, Kramer za Rosołka
  • 71'
    Jędrzejczyk przeciął dośrodkowanie, a po chwili został sfaulowany we własnym polu karnym przez Dalmau
  • 70'
    Kramer i Celhaka szykują się do wejścia na boisko
  • 70'
    Zator zablokowany przez Ribeiro
  • 69'
    Dalmau za Szykawkę
  • 69'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Gual główkował nad poprzeczką
  • 68'
    Baku chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Briceagu. Korner dla Legii
  • 67'
    Podgórski obrócił się z piłką w polu karnym Legii, płasko uderzył między nogami Ribeiro, futbolówkę złapał Tobiasz
  • 67'
    Rosołek do Baku, ten wbiegł w pole karne i chciał płasko dograć do Guala, ale Briceag przeciął podanie
  • 65'
    Gual płasko dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłka wybita
  • 65'
    Podgórski za Deaconu, Czyżycki za Remacle
  • 63'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 61'
    Ribeiro do Kuna, ten wycofał do Baku, który płasko podał w pole karne do Muciego, ale ten został zatrzymany
  • 60'
    Gual za Pekharta, Elitim za Josue
  • 59'
    Takac sfaulował Josue w środku pola i obejrzał żółtą kartkę
  • 59'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, sporo zamieszania, Kun zablokowany, Baku niecelnie uderzył z dystansu
  • 58'
    Jędrzejczyk miękko zagrał za plecy obrońców, o piłkę walczyli Rosołek i Baku, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Hofmeistera
  • 56'
    Augustyniak dobrze przeciął prostopadłe podanie do Remacle'a, który i tak był na spalonym
  • 56'
    Josue miękko zagrywał w pole karne do Rosołka, podanie przecięte
  • 55'
    Żółta kartka dla Kwietnia, który siedzi na ławce Korony, jest rezerwowym
  • 54'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, piłka wybita, Rosołek niecelnie uderzał z dystansu
  • 53'
    Baku zablokowany przez Briceagu przy próbie dośrodkowania z prawego skrzydła
  • 51'
    Augustyniak przeciął miękkie dogranie
  • 50'
    Rosołek do Slisza, ten podprowadził piłkę, zbiegł do środka, mocno uderzył z lewej nogi, zza pola karnego, lecz Dziekoński udanie interweniował
  • 50'
    Legia odzyskała piłkę na własnej połowie
  • 49'
    Jędrzejczykowi nieco odskoczyła piłka, Remacle nabił stopera Legii, wywalczył aut na wysokości koła środkowego
  • 48'
    Deaconu nie zrozumiał się z Szykawką w ofensywie, Legia w posiadaniu
  • 48'
    Kun poślizgnął się w bocznym sektorze, Godinho wybił piłkę, którą szybko odzyskali legioniści
  • 47'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, mocno uderzył, Dziekoński zbił pikę na aut
  • 47'
    Tobiasz pewnie wyłapał dośrodkowanie z lewej flanki, wpadł na niego Szykawka, ale bramkarz Legii może grać dalej
  • 46'
    Jędrzejczyk i Baku podbijali piłki we własnym polu karnym, zatrzymując akcję gości
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 po golu Makany Baku
  • 45+2'
    Dośrodkowanie Korony z rzutu wolnego w pole karne, Legia oddaliła zagrożenie
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Ribeiro za faul w środku pola
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, po chwili Rosołek dograł w pole karne do Pekharta, ten zgrywał w kierunku Ribeiro, ale Korona wyszła z opresji
  • 44'
    Rzut rożny dla Legii
  • 44'
    Baku podprowadził piłkę, lekko podał prostopadle do Rosołka, którego zatrzymał Hofmeister
  • 43'
    Faul Rosołka w środku pola
  • 43'
    Szykawka zgrywał przed pole karne, ale Rosołek wrócił do defensywy i wybił piłkę
  • 42'
    Ribeiro wrócił do gry
  • 41'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr, Dziekoński zderzył się z Ribeiro, który leży na murawie, jest opatrywany. Poza tym, był spalony
  • 40'
    Josue sfaulowany przez Deaconu, rzut wolny, do bramki ok. 33 metrów
  • 39'
    Tobiasz był naciskany przez rywali, zagrał do Kuna, ale piłka wyszła na aut
  • 38'
    Deaconu uderzył z wolnego nad poprzeczką
  • 37'
    Jędrzejczyk sfaulował Briceagu na 18. metrze od bramki Legii, żółta kartka dla obrońcy Legii
  • 37'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, Muci uderzył z dystansu, ale został zablokowany
  • 37'
    Kun zatrzymany w bocznym sektorze boiska, jest jeszcze korner dla Legii
  • 33'
    Takac dośrodkował z prawej strony boiska, Tobiasz spokojnie złapał piłkę
  • 31'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego, doszło do odbitki, Augustyniak próbował zamykać akcję na dalszym słupku, mocno uderzył z woleja, piłka poszybowała nad poprzeczką
  • 30'
    Josue posłał ciętą piłkę na środek pola karnego, Korona wybiła piłkę, Legia szybko ją odzyskała
  • 29'
    Hofmeister sfaulował Augustyniaka w bocznym sektorze, rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska
  • 28'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Rosołek chciał zgrać głową w kierunku Pekharta, piłka odbiła się od Zatora, Baku wygrał pojedynek z Petrowem i skutecznie uderzył z lewej nogi. Legia prowadzi 1:0!
  • 26'
    1:0 dla Legii! Baku!
  • 26'
  • 26'
    Baku dopadł do górnego podania z głębi pola, ale dośrodkowywał już zza linii końcowej
  • 24'
    Augustyniak podłączył się do ofensywy, chciał prostopadle zagrać do Pekharta, ale piłkę zgarnęła Korona
  • 23'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, faul w ataku Ribeiro na Hofmeisterze
  • 22'
    Pekhart sfaulowany przez Petrowa na połowie Korony, bliżej prawej strony. Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 30 metrów
  • 21'
    Jędrzejczyk chciał prostopadle podać do Baku, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Aut dla Korony na jej połowie
  • 20'
  • 19'
    Remacle zablokowany przez Jędrzejczyka przy próbie dośrodkowania z lewej flanki
  • 19'
    Rzut wolny dla Korony, z lewej strony boiska, na wysokości koła środkowego. Było rozegranie, dośrodkowanie, ale Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 18'
    Josue dośrodkował z kornera w pole karne, Augustyniak uderzał na raty, ale Korona zablokowała strzał
  • 18'
    Josue do Baku, ten zatrzymany przez Nono. Aut dla Legii, po chwili Baku dośrodkował trzy razy z pola karnego. Dwie pierwsze centry zostały wybite, trzecia dotarła na 12. metr, do Pekharta, ten uderzył "nożycami" w prawy róg bramki, lecz Dziekoński udanie interweniował. Korner
  • 15'
    Ajjj! Josue dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, Dziekoński piąstkował, Rosołek zgarnął piłkę przed "szesnastką" i technicznie uderzył w poprzeczkę
  • 15'
    Kun dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Pekhart nie sięgnął piłki, która została wybita na rzut rożny
  • 14'
    Augustyniak uprzedził Szykawkę w środku pola, napastnik Korony szybko odzyskał piłkę. Po chwili Briceag posłał przerzut na prawą stronę "szesnastki", do Deaconu, ale ten uderzył niecelnie
  • 13'
    Ribeiro chciał sprytnie, prostopadle podać na lewą stronę pola karnego, do Muciego, ale Albańczyk nie sięgnął piłki
  • 11'
    Slisz sfaulował rozpędzonego Nono, który zabierał się do kontry. Żółta kartka dla zawodnika Legii
  • 11'
    Jędrzejczyk miękko zagrał na prawą flankę, do Baku, ten zablokowany przez Briceagu
  • 10'
    Pressing Muciego na Takacu, aut dla Legii na jej połowie
  • 10'
    Kun na spalonym po podaniu zwrotnym od Muciego
  • 9'
    Baku przeciął przerzut Korony, Legia w posiadaniu
  • 8'
    Baku chciał zagrać na krótko z Rosołkiem, lecz Korona przejęła piłkę
  • 7'
    Za mocne podanie Slisza do Baku
  • 7'
    Augustyniak sfaulowany na własnej połowie przez Briceagu
  • 6'
    Muci zbiegł w pole karne, był naciskany przez dwóch rywali i niedokładnie podał wzdłuż boiska
  • 6'
    Legia w posiadaniu, w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Augustyniak dobrze zagrał na wyprzedzenie, kasując górne podanie Godinho
  • 4'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej flanki w pole karne, piłka wybita
  • 4'
  • 3'
    Ładne podanie Josue do Baku, ten znalazł się po prawej stronie pola karnego, zagrał na 14. metr, do Rosołka, ten uderzył, ale Dziekoński wyłapał piłkę
  • 2'
    Augustyniak zgarnął miękkie podanie, Legia przy piłce na własnej połowie
  • 2'
    Slisz chciał prostopadle podać na prawe skrzydło, ale zagrywał niecelnie
  • 1'
    Legia w posiadaniu, buduje atak od tyłu
  • 1'
  • Ławka: Hładun, Kramer, Wszołek, Sokołowski, Celhaka, Elitim, Gual, Strzałek, Rose
  • Skład Legii na mecz z Koroną: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Baku, Slisz, Josue, Kun – Rosołek, Pekhart, Muci
  • "Wojskowi" grali z Koroną 37 razy. Zwyciężyli 24-krotnie, 6 meczów zremisowali, a 7 przegrali. Zdobyli 76 bramek, stracili 39. – Wicemistrzowie Polski wyglądali w Wiedniu bardzo dobrze w ofensywie, mają szybki atak na niezłym poziomie, co pokazali przy trzecim golu, ale zauważyłem, że zawodnicy Austrii chyba nie chcieli skasować tej sytuacji. Wiem, że my na to nie pozwolimy, nie będziemy wracać truchcikiem. Warszawiacy nie będą mieli takiego komfortu, jak w rewanżu III rundy el. Ligi Konferencji – zapowiadał Dziekoński
  • Szkoleniowiec Korony nie ma optymalnej sytuacji kadrowej. W niedzielę nie skorzysta m.in. z Piotra Malarczyka oraz kluczowego piłkarza, Jakuba Łukowskiego, który zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. – Najważniejsze jest to, że zawodnicy zdrowi i wracający do optymalnej dyspozycji, wkładają olbrzymie serce, by wesprzeć drużynę, która potrzebuje pomocy. Musimy skupić się na dostępnej grupie graczy i wyciągnąć z niej maksimum, podchodzić do każdego meczu na 100 procent. Tak też działamy. Nie załamujemy się, nie można narzekać. Trzeba pracować w takich warunkach, jakie mamy, zrobić wszystko, byśmy zaczęli punktować – tłumaczył Kuzera.
  • – Legia, występująca u siebie, zawsze ma obowiązek wygrywania. To na pewno mocniejszy zespół niż w poprzednim sezonie. Piłkarze mają dużą świadomość, co widać choćby pod kątem zarządzania meczem w Wiedniu, wyrachowania, oceny poszczególnych sytuacji. Zawodnicy rotowali ustawieniem, potrafili być elastyczni, czytać grę, mają fajną jakość w środku. To nie będzie łatwe spotkanie. Warszawiacy dążą do tego, by dominować w Polsce i nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie Korony. A my musimy zrobić wszystko, by sprawić niespodziankę – dodał Kuzera
  • Korona pozyskała latem także Mateusza Czyżyckiego (GKS Tychy), Szymona Gałązkę (AKS SMS Łódź), Martina Remacle’a (Universitatea Cluj), Adriana Dalmau (AD Alcoron) i Yoava Hofmeistera (Hapoel Irony Kiryat Shmona). Kielce opuścili Adrian Danek (GKS Katowice), Adam Deja (Górnik Łęczna), Adrian Sandach (Polonia Warszawa), Marcin Szpakowski (GKS Tychy), Dawid Więckowski (Sokół Sieniawa), Marcel Zapytowski (Birkirkara FC – wypożyczenie), Radosław Seweryś (Wisła Puławy – wypożyczenie) oraz Kacper Kostorz (były zawodnik Legii), który zakończył transfer czasowy z Pogoni Szczecin i wybrał się na kolejny, do FC Den Bosch
  • – Początek sezonu nie jest zadowalający, liczba punktów nie może satysfakcjonować nikogo z nas, powinna być większa niż obecnie. Nie mamy nic do stracenia w Warszawie. Nie boimy się Legii, przygotowaliśmy plan, który wierzymy, że da nam "oczka". Przeciwnikom nie będzie łatwo – mówił bramkarz Korony, Xavier Dziekoński, który przebywa w Kielcach na zasadzie wypożyczenia z Rakowa Częstochowa (opcja wykupu)
  • Kielczanie, którzy w minionych rozgrywkach wrócili do ekstraklasy po dwóch latach (13. pozycja; 41 "oczek") mizernie weszli w sezon 2023/2024, o czym świadczy zaledwie punkt w trzech meczach i przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Na inaugurację zremisowali u siebie 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Potem przegrali 1:2 z ŁKS-em w Łodzi, a w poprzednim tygodniu ulegli 0:1 Górnikowi Zabrze, dwukrotnie tracąc decydujące gole w doliczonym czasie, po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. – Gdzie zagrać solidnie, jak nie na Legii, przy pełnym stadionie, w momencie, kiedy musisz być bardzo konkretny. Jestem dobrej myśli – opowiadał trener żółto-czerwonych
  • – Będziemy odważni w Warszawie, ale przewidujemy, że to Legia będzie prowadzić mecz. Musimy być mocno zdyscyplinowani w poszczególnych momentach. Mamy pomysł na spotkanie – mówił trener Korony, Kamil Kuzera
  • Wicemistrzowie kraju, nakręceni czwartkowymi wydarzeniami, postarają się o kolejny, niezapomniany dwumecz, aczkolwiek by doszło do następnego happy endu, muszą popełniać mniej błędów, poprawić organizację gry obronnej i podtrzymać skuteczność z rewanżu w Austrii. Zanim rozpoczną rywalizację w IV rundzie el. Ligi Konferencji, czeka ich mała odskocznia w postaci powrotu do walki w ekstraklasie. Warszawiacy, zajmujący 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis) i stratą 3 "oczek" do Zagłębia Lubin (dwa występy więcej), podejmą Koronę Kielce, która ma nieudany początek sezonu, ale spróbuje zaskoczyć faworytów i przełamać się przy Łazienkowskiej. Trener Runjaić zapowiadał tuż po grze w Wiedniu, że jego zespół czeka ważne i zarazem trudne spotkanie
  • Wyszarpanie awansu w tak nieprawdopodobnych okolicznościach może być początkiem naprawdę ciekawego rozdziału. Legioniści, po letnim okresie przygotowawczym i udanym starcie rozgrywek, znowu rozbudzili apetyty. W najbliższy czwartek, 24 sierpnia, zaczną ostatni etap eliminacji LKE. – By wejść do fazy grupowej, musimy ponownie napisać historię – mówił Muci, bohater dwumeczu z Austrią. Łatwo nie będzie, gdyż warszawiacy zmierzą się z FC Midtjylland, które pokonało Omonię Nikozja (0:1, 5:1). – To bardzo dobry przeciwnik, poprzeczka będzie zawieszona wysoko. Cieszy mnie, że najpierw zagramy na wyjeździe – dodał trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Mimo że od rewanżu Legii z Austrią w Wiedniu minęły trzy dni, to można śmiało przypuszczać, że nie każda osoba, dobrze życząca "Wojskowym", zdołała ochłonąć po czwartkowym, emocjonującym spotkaniu. Nic dziwnego, skoro był to wieczór, który przejdzie do historii, zostanie w pamięci wielu ludzi na długi czas, może i nawet do końca życia. Przypomnijmy, że od 58. minuty wicemistrzowie Polski prowadzili w Wiedniu już 3:0 i wydawało się, że kwestia awansu została rozstrzygnięta. Miejscowi zdołali się podnieść i złapać kontakt za sprawą dwóch goli Andreasa Grubera, potem znowu oddalili się od gości, by ponownie wyrównać stan dwumeczu. Końcówka przypominała prawdziwy dreszczowiec, a gdy wszystko wskazywało na to, że dojdzie do dogrywki, błysnął Ernest Muci, który ustalił wynik rywalizacji po sprytnym zgaszeniu piłki i precyzyjnym uderzeniu. Ostatecznie Legia zwyciężyła 5:3, odrobiła straty z pierwszego spotkania w Warszawie (1:2), wygrała wymianę ciosów i awansowała do IV rundy el. Ligi Konferencji Europy. Bramki w barwach "Wojskowych", oprócz Muciego, zdobyli Juergen Elitim (pierwsza w klubie), Marc Gual, Tomas Pekhart oraz Maciej Rosołek
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce!
Legia WarszawaKorona Kielce
26'
45'
55'

55' Bartosz Kwiecień

58'

58' Dalibor Takac

65'

65' Jacek Podgórski za Ronaldo Deaconu

65' Mateusz Czyżycki za Martin Remacle

69'

69' Adrian Dalmau za Jewgienij Szykawka

78'

78' Miłosz Strzeboński za Dalibor Takac

79'

79' Dawid Błanik za Kyryło Petrow