Koniec. Legia przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa
    Legia w posiadaniu
  • 90+8'
    Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na Koczerhinie
  • 90+8'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości koła środkowego. Elitim dograł na dalszy słupek, Kramer główkował, ale popełnił faul w ataku
  • 90+7'
    Kontra Rakowa, ale Cebula za mocno wypuścił sobie piłkę w kluczowej fazie akcji
  • 90+6'
    Żółta kartka dla Wszołka za faul na Koczerhinie
  • 90+5'
    Dias zatrzymał Cebulę
  • 90+5'
    Faul Diasa w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 90+4'
    Żółte kartki dla Zwolińskiego i Kramera, za faule w ataku
  • 90+3'
    Berggren zatrzymał Kramera na skrzydle
  • 90+2'
    Burch zatrzymał rozpędzonego Cebulę w bocznym sektorze boiska
  • 90+2'
    Kramer sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 90+1'
    Burch zablokowany po strzale z 18. metra, po chwili Szwajcar sfaulował Racovitana w polu karnym Rakowa
  • 90+1'
    Dziewięć minut doliczonych
  • 89'
    Podanie Slisza do Diasa zostało przecięte przez Tudora, po chwili doszło do spięcia między Kramerem a trenerem Rakowa
  • 87'
    Żółta kartka dla Cebuli za faul na Burchu
  • 87'
    Kapuadi sfaulowany na własnej połowie
  • 86'
    Bramkarz Rakowa może grać dalej
  • 84'
    Vladan Kovacević jest opatrywany przez lekarzy
  • 82'
    Dias za Kuna
  • 80'
    Żółta kartka dla Racovitana za faul na Kunie w bocznym sektorze boiska
  • 80'
    Niedokładne podanie Slisza do Burcha, aut dla Rakowa
  • 79'
    Zwoliński na spalonym po podaniu z głębi pola
  • 78'
    Kramer za Muciego
  • 76'
    Jak padł gol dla Rakowa? Berggren podprowadził piłkę i zagrał na prawą stronę, do Nowaka, ten dograł wzdłuż bramki, Crnac nie dopadł do piłki, a Augustyniak pechowo skierował ją do własnej siatki
  • 75'
    Crnac i Nowak schodzą, wchodzą Zwoliński i Lederman
  • 74'
    1:2. Samobójczy gol Augustyniaka...
  • 73'
    Niedokładne podanie Racovitana, aut dla Legii na wysokości koła środkowego
  • 73'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 71'
    Augustyniak główkował w słupek po dośrodkowaniu!
  • 71'
    Ajjjjjj! Elitim dośrodkował z rzutu rożnego, Kapuadi dobrze zgrał do Augustyniaka, ten oddał strzał, ale Papanikolaou wybił piłkę z linii
  • 70'
    Burch do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, został zatrzymany przez Papanikolaou, ale wywalczył korner
  • 69'
    Rosołek chciał sprytnie podać prostopadle do Wszołka, ale zagranie przeciął rywal
  • 68'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 68'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 66'
    Slisz wybił piłkę po wyrzucie z autu przez Raków
  • 66'
    Kun przeciął prostopadłe podanie w pole karne Legii
  • 64'
    Cebula za Yeboaha, Drachal za Plavsicia
  • 63'
    Żółta kartka dla Berggrena za faul w środku pola na Sliszu
  • 61'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, doszło do zamieszania, po chwili centra Burcha została wybita
  • 60'
    Muci sfaulowany przez Racovitana na 23. metrze od bramki Rakowa. Rzut wolny, bliżej lewej strony
  • 59'
    Raków w ataku pozycyjnym
  • 59'
    Yeboah wrócił do gry
  • 57'
    Yeboah jest opatrywany przez lekarzy
  • 57'
    Berggren za kontuzjowanego Kovacevicia
  • 56'
    Elitim zagrał niedokładnie, Yeboah podprowadził piłkę, ruszył z kontrą, uderzył niecelnie z 16. metra
  • 55'
    Adnan Kovacević opuszcza boisko
  • 54'
    Drachal wejdzie zaraz na boisko
  • 53'
    Adnan Kovacević leży na środku boiska, jest opatrywany
  • 52'
    Augustyniak za Ribeiro
  • 52'
    Strata Elitima, po chwili Kolumbijczyk został ukarany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Nowaku
  • 51'
    Nowak przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego, Raków dopadł do piłki, ale Legia szybko ją odzyskała
  • 50'
    Rzut wolny dla Rakowa po prawej stronie boiska, na 18. metrze
  • 49'
    Żółta kartka dla Ribeiro za faul na Tudorze przed własnym polem karnym. Napomnienie także dla Papanikolaou, za protesty
  • 49'
    Slisz strzelił z dystansu po koźle, Kovacević interweniował na raty
  • 48'
    Rosołek dośrodkował sprzed linii końcowej na środek pola karnego, piłka wybita
  • 47'
    Crnać za mocno wypuścił sobie piłkę, Ribeiro ją przejął
  • 47'
    Kun zbiegł do środka i podał do Wszołka, jego dośrodkowanie zostało wybite
  • 46'
  • 46'
    Rosołek za Guala, Elitim za Josue
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Rakowem Częstochowa
  • 45+4'
    Wszołek skutecznie główkował po dośrodkowaniu Ribeiro z lewej flanki na dalszy słupek!
  • 45+3'
    Wszołek! 1:1!
  • 45+2'
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45'
    Raków miał groźną szansę po błędzie Kapuadiego, ale Burch uprzedził Koczerhina na 15. metrze
  • 44'
    Slisz zablokowany przy dośrodkowaniu
  • 41'
    Ajjjjj! Kun obił poprzeczkę po strzale z 14. metra
  • 40'
    Muci! Albańczyk potężnie uderzył z 18. metra, Kovacević udanie interweniował
  • 39'
    Gual zablokowany na 15. metrze
  • 39'
    Tobiasz piąstkował piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki
  • 37'
    Żółta kartka dla trenera Rakowa, Dawida Szwargi
  • 37'
    Raków miał rzut wolny, Legia wyszła z opresji, Yeboah wrócił na boisko
  • 35'
    Yeboah leży na boisku, jest opatrywany
  • 34'
    Kontra Legii. Muci podprowadził piłkę, ale został zablokowany po strzale z 18. metra
  • 33'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, po chwili Muci uderzył z dystansu nieco obok bramki
  • 33'
    Josue dograł z rzutu wolnego w pole karne, była odbitka, będzie korner
  • 32'
    Muci sfaulowany przez Tudora na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 11. metra
  • 30'
    Burch dośrodkował z prawej strony boiska, Kovacević wybił piłkę
  • 30'
    Gual sfaulowany przez Rundicia na wysokości koła środkowego
  • 27'
    Yeboah pojawił się po prawej flance i wycofał na 18. metr, do nadbiegającego Koczerhina, który oddał strzał, piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki. Raków prowadzi 1:0
  • 26'
    1:0 dla Rakowa. Koczerhin
  • 26'
    Wszołek wycofał na 17. metr, do Guala, który uderzył bez przyjęcia, trochę niecelnie
  • 24'
    Gual i Kun szukali miejsca do oddania strzału, ale byli dobrze naciskani przez piłkarzy Rakowa
  • 23'
  • 22'
    Burch dobrze wybijał piłkę z własnego pola karnego, uprzedzając rywala
  • 21'
    Kolejny rzut rożny dla Rakowa. Nowak dośrodkował na dalszy słupek, Ribeiro wybił piłkę
  • 21'
    Nowak dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Pekhart wybił piłkę
  • 20'
    Korner dla Rakowa
  • 19'
    Kovacević wyłapał dośrodkowanie Josue
  • 19'
    Ribeiro sfaulowany po lewej stronie boiska przez Nowaka. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 30. metra
  • 18'
    Gual niedokładnie zgrywał pod presją do Wszołka
  • 17'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, Josue podał do Kuna, ten zagrał do Muciego, ale dośrodkowanie Albańczyka została wybite
  • 17'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, Josue dograł na 6. metr, Racovitan wybił piłkę
  • 16'
    Korner dla Rakowa. Nowak dośrodkował na bliższy słupek, doszło do zgrania, a Racovitan trafił w poprzeczkę
  • 15'
    Akcja Rakowa, Yeboah dopadł do dalszego podania, lecz Kapuadi zachował się bardzo dobrze, zatrzymując rywala we własnym polu karnym
  • 14'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, Muci mocno uderzył z 17. metra na bliższy słupek, ale nieznacznie się pomylił
  • 14'
    Josue sfaulowany po lewej stronie boiska, na wysokości 18. metra. Rzut wolny
  • 14'
    Plavsić może grać dalej
  • 11'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 8. metr, piłka wybita, na boisku leży Plavsić
  • 10'
    Mcui sfaulowany po lewej stronie boiska
  • 10'
    Ajjj! Ribeiro dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Gual dopadł do piłki, płasko uderzył z 12. metra na bliższy słupek, ale Kovacević udanie interweniował
  • 10'
    Slisz próbował dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany
  • 9'
    Burch przeciął dalsze podanie do Nowaka
  • 8'
    Yeboah próbował lobować Tobiasza, ale nieznacznie się pomylił
  • 6'
    Przechwyt Legii w środku pola, po chwili Josue stracił piłkę i został ukarany żółtą kartką
  • 4'
    Burch zablokowany przez Nowaka przy próbie podania, aut dla Legii
  • 4'
    Pressing Legii, Raków popełnił błąd, miejscowi wznowili grę z autu
  • 3'
    Tudor za mocno wypuścił sobie piłkę na prawym skrzydle
  • 2'
    Wysoki pressing Rakowa, Legia wywalczyła aut
  • 2'
    Burch zablokowany przy próbie dalekiego podania. Aut dla Legii na jej połowie
  • 1'
  • 1'
    Aut dla Legii na połowie Rakowa
  • 1'
  • Legia zagra w nowym, trzecim komplecie strojów (czerwony)
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Augustyniak, Pankov, Dias, Elitim, Celhaka, Strzałek, Rosołek, Kramer
  • Skład Legii na mecz z Rakowem: Tobiasz – Burch, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Josue, Slisz, Kun – Muci, Pekhart, Gual
  • Warszawiacy mierzyli się z Rakowem 24 razy. Wygrali 12-krotnie, 8 meczów zremisowali, 4 przegrali. Jak będzie teraz? Przekonamy się niebawem. Hit 11. kolejki PKO Ekstraklasy, na który pięć dni temu wyprzedały się wszystkie bilety, poprowadzi Szymon Marciniak
  • "Medaliki" są na 5. miejscu w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 19 punktów (6 wygranych, 1 remis, 2 porażki), a w minionej kolejce pokonały 3:0 Radomiaka Radom. Ich najskuteczniejszym zawodnikiem, wliczając wszystkie rozgrywki, jest 30-letni Łukasz Zwoliński, zdobywca sześciu bramek, który dołączył do Rakowa w letnim oknie transferowym, po odejściu z Lechii Gdańsk
  • Zespół z Częstochowy zaczął sezon 2023/2024 od porażki z Legią w spotkaniu o Superpuchar. Potem walczył w eliminacjach Champions League – wygrał dwumecze z Florą Tallin (1:0, 3:0), Karabachem (3:2, 1:1) i Arisem Limassol (2:1, 1:0), a w ostatniej rundzie musiał uznać wyższość FC Kopenhaga (0:1, 1:1). To sprawiło, że trafił do grupy Ligi Europy z Atalantą, Sturmem Graz i Sportingiem CP. Na inaugurację uległ we Włoszech (0:2), trzy dni temu przegrał w Sosnowcu 0:1 z Austriakami
  • Raków zapoczątkował miniony sezon zdobyciem Superpucharu Polski i zakończył wywalczeniem pierwszego mistrzostwa kraju. Dużym ciosem dla "Medalików" okazał się fakt, że w maju br. odszedł architekt sukcesów, czyli 49-letni trener, Marek Papszun. Zastąpił go jego dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga, który od początku pracy musi radzić sobie bez Iviego Lopeza (zerwanie więzadła krzyżowego), a w niedzielę nie skorzysta też ze Stratosa Svarnasa, Zorana Arsenicia, Jeana Carlosa Silvy i Adriana Gryszkiewicza
  • Zabraknie Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Bartosza Kapustki (rehabilitacja po operowanym wcześniej kolanie), Filipa Rejczyka (przeciążenie ścięgna Achillesa) oraz Artura Jędrzejczyka. Stoper pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Pogonią, z tego powodu opuścił też spotkanie w Białymstoku, ale po rywalizacji z mistrzem Polski zakończy mu się zawieszenie. To oznacza, że po przerwie reprezentacyjnej będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na grę ze Śląskiem we Wrocławiu (21.10, godz. 17:30)
  • Legia ma bardzo dobre wspomnienia z meczów z Rakowem z 2023 roku. W kwietniu zwyciężyła u siebie 3:1 w lidze, w maju wywalczyła Puchar Polski na PGE Narodowym po wygranej z "Medalikami" w rzutach karnych, a w lipcu wywalczyła upragniony Superpuchar, również po serii "jedenastek", tym razem w Częstochowie. Stołeczna drużyna pokusi się o kolejne miłe przeżycie w rywalizacji z obecnym uczestnikiem Ligi Europy
  • Warszawiacy chcą się zrehabilitować za dwie porażki z rzędu, a nieprawdopodobne wydarzenia w Alkmaar powinny dać im więcej siły, jeszcze bardziej scalić zespół, który stopniowo się rozwija i marzy o 1. miejscu w PKO Ekstraklasie na koniec sezonu. Obecnie zajmuje 2. pozycję z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka) i dwoma "oczkami" straty do Śląska Wrocław, który zagrał o jedno spotkanie więcej. Mistrzostwo Polski to cel "Wojskowych", do którego spróbują się leciutko zbliżyć w niedzielę. Nie będzie o to łatwo, gdyż czeka ich mecz z Rakowem Częstochowa, ale pokonanie obrońcy tytułu smakowałoby wybornie. – Będziemy dobrze przygotowani, towarzyszy nam uczucie chęci zwycięstwa – tłumaczył trener Legii, Kosta Runjaić
  • Trzy dni temu legioniści ulegli na wyjeździe 0:1 AZ w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, ponieśli drugą porażkę z rzędu i czuli spory niedosyt, tym bardziej, że od 65. minuty rywale grali w osłabieniu, gdyż Mayckel Lahdo został ukarany czerwoną kartką. Wicemistrzowie Polski mogli wywalczyć choćby punkt, ale wykreowali za mało sytuacji, zabrakło im precyzji w ostatnim podaniu, trochę zacięli się z przodu – za nimi drugie spotkanie, w którym nie zdobyli ani jednej bramki. Tematy piłkarskie szybko zeszły na dalszy plan, ponieważ przykrył je pomeczowy skandal w Alkmaar. Doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie, z którego zostali zwolnieni w piątek. – Drużyna była wstrząśnięta, nikt czegoś takiego nie przeżył. Wydaje mi się, że ta sytuacja powinna jeszcze bardziej skonsolidować klub, zespół. Mamy waleczny charakter, takie rzeczy mogą nas tylko zmobilizować – mówił właściciel "Wojskowych"
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa!
Legia WarszawaRaków Częstochowa

5' Josue

5'
26'

26' Władysław Koczerhin

49'

49' Giannis Papanikolaou

56'

56' Gustav Berggren za Adnan Kovacević

63'

63' Gustav Berggren

64'

64' Dawid Drachal za Srdjan Plavsić

64' Marcin Cebula za John Yeboah

75'

75' Łukasz Zwoliński za Ante Crnac

75' Ben Lederman za Bartosz Nowak

80'

80' Bogdan Racovitan

82'
87'

87' Marcin Cebula

90'

90' Łukasz Zwoliński