90'
  • 90+10'
    Koniec. Legia zremisowała 2:2 z Ordabasami w Szymkencie
  • 90+10'
    Ajj! Szansę miał Kramer, któremu podawał Rosołek. Napastnik uderzył po zamieszaniu, ale bramkarz był na posterunku
  • 90+9'
    Miejscowi wybili piłkę po kornerze Elitima
  • 90+8'
    Tym razem Jędrzejczyk został ukarany żółtą kartką
  • 90+8'
    Będzie powtórka
  • 90+8'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego, ale gra przerwana, gdyż Kramer upadł w polu karnym
  • 90+7'
    Korner dla Legii
  • 90+7'
    Baku dobrze zagrał w pole karne do Muciego, ten się obrócił, ale za lekko uderzył z lewej nogi, by zaskoczyć bramkarza
  • 90+5'
    Rosołek! Zawodnik Legii mocno uderzył z dystansu, piłka przeleciała nieco nad poprzeczką
  • 90+4'
    Sześć minut doliczonych
  • 90+4'
    Wracamy do gry
  • 90+2'
    Gorąco na trybunach, kibice z Kazachstanu oczekiwali rzutu karnego, mamy chwilę przerwy
  • 90'
    Żółta kartka dla trenera Ordabasów
  • 90'
    Abdicholikow upadł w polu karnym Legii, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego po kontakcie z Augustyniakiem
  • 88'
    Astanow za Sujumbajewa
  • 88'
    Augustyniak prostopadle podał do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i płasko dograł wzdłuż bramki, do Kramera, który strzelił pod poprzeczkę
  • 86'
    2:2! Gol Kramera, asysta Wszołka!
  • 85'
    Muci dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Jerłanow wybił piłkę głową
  • 84'
    Lekkie zamieszanie w pobliżu pola karnego Legii, ale goście zdołali wyjść z opresji
  • 82'
    Kramer za Pekharta, Rosołek za Josue, który przekazał opaskę Wszołkowi
  • 81'
    Żółta kartka również dla kapitana Ordabasów
  • 80'
    Narziłdajew sfaulował rozpędzonego Elitima i został ukarany żółtą kartką
  • 80'
    Tunggyszbajew dograł z lewej strony boiska w pole karne, Tobiasz był na posterunku
  • 79'
    Narziłdajew uderzył z dystansu mocno, ale bardzo wysoko nad bramką
  • 77'
    Pekhart walczył o piłkę, ostatecznie popełnił faul w ataku
  • 77'
    Doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip, żółte kartki obejrzeli Jerłanow i Pankov
  • 76'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z Tunggyszbajewa na wysokości koła środkowego
  • 75'
    Pekhart dobrze powalczył w kontakcie, ale Kazachowie szybko odzyskali piłkę
  • 74'
    Mbodj schodzi, w jego miejsce wchodzi Matić
  • 74'
    Pankov sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 73'
    Muci za Guala
  • 73'
    Narziłdajew za Isłamchana, Abdicholikow za Umarowa
  • 72'
    Faul Slisza na wysokości koła środkowego
  • 71'
    Elitim podał prostopadle do Guala, który został zablokowany na 16. metrze
  • 71'
    Tagybiergien potężnie uderzył z dystansu w kierunku lewej strony bramki. Niewiele się pomylił
  • 70'
    Ależ blisko! Slisz do Josue, ten ładnie podciął piłkę do Wszołka, który pojawił się po prawej stronie pola karnego, uderzył nieco niecelnie w kierunku dalszego słupka
  • 69'
    Tobiasz niedokładnie wybijał po presją, ale sytuację naprawił Elitim
  • 68'
    Małyj sfaulował Pekharta w pojedynku powietrznym, na połowie Legii
  • 68'
  • 67'
    Przerwa na uzupełnienie płynów
  • 65'
    Ordabasy wyszły z kontrą, była odbitka, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 65'
    Gual prostopadle podał do Baku, ten prostopadle zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Hiszpana, ten poradził sobie z Auto, dograł na 7. metr, do Pekharta, który wykończył akcję
  • 64'
    Goool! Legia złapała kontakt (1:2)! Bramka Pekharta, asysta Guala!
  • 62'
    Dwie zmiany w Legii. Baku za Kuna, Elitim za Celhakę
  • 61'
    Tunggyszbajew w ostatniej chwili został zatrzymany przez stoperów Legii
  • 61'
    Kapitan Ordabasów zapoczątkował akcję, mógł wbiec w pole karne, ale został zatrzymany
  • 60'
    Gual utrzymał się przy piłce w środku pola, chciał podać prostopadle do Pekharta, ale zabrakło komunikacji
  • 59'
    Niedokładne podanie Celhaki do Augustyniaka, miejscowi wyszli z kontrą, którą skasował Pankov
  • 58'
    Mbodj sfaulował Pekharta w środku pola i został napomniany żółtą kartką
  • 57'
    Gual sfaulowany w środku pola
  • 57'
    Legia mogła złapać kontakt. Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, oddał strzał, był rykoszet, główka Pekharta, którego zatrzymał Szajzada. Po chwili bramkarz miejscowych wyłapał dośrodkowanie Kuna. Gra została jednak przerwana, gdyż Pekhart był na spalonym
  • 56'
    Ojj, mogło być 3:0 dla gospodarzy. Isłamchan dopadł do podania z głębi pola, minął Wszołka i chciał przelobować Tobiasza z 16. metra. Nieznacznie się pomylił
  • 55'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, zrobiło się spore zamieszanie, odbijanka, ostatecznie bez zagrożenia
  • 54'
    Gual dopadł do podania z głębi pola, przełożył Małyja, ale jego dośrodkowanie z prawej strony boiska zostało zablokowane
  • 54'
    Slisz pojawił się po prawej stronie pola karnego, wyszedł z tego centrostrzał, który wyłapał bramkarz miejscowych
  • 53'
    Umarow dopadł do prostopadłego podania na lewą flankę, był naciskany przez Pankova, który wywalczył piłkę dla Legii
  • 52'
    Szajzada wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego
  • 52'
    Josue dośrodkował z kornera na dalszy słupek, Gual nie sięgnął piłki, będzie kolejny korner
  • 52'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, Pekhart powalczył, Legia ma jeszcze korner
  • 51'
    Tagybiergien dokładnie dośrodkował z kornera na bliższy słupek, Mbodj wyskoczył i dokładnie główkował. Ordabasy potwierdziły, że są mocne po stałych fragmentach w ofensywie
  • 48'
    2:0 dla Ordabasów. Mbodj skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 47'
    Auro dopadł do górnego podania na prawą flankę, dograł z tzw. pierwszej piłki w pole karne, futbolówkę złapał Tobiasz. Po chwili Legia miała sporo szczęścia, gdyż Slisz przeciął dośrodkowanie w taki sposób, że piłka przeleciała tuż obok bramki "Wojskowych"
  • 47'
    Slisz dobrze zatrzymał Makarenkę na 18. metrze od bramki Legii
  • 46'
    Tunggyszbajew zastąpił strzelca gola, Sadowskija
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Ordabasami w Szymkencie
  • 45+4'
    Jędrzejczyk dobrze powalczył w pojedynku główkowym, doszło do zamieszania. Po chwili Umarow otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale nie dość, że Tobiasz świetnie interweniował, to rywal był na spalonym
  • 45+3'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Szajzada wyskoczył i złapał piłkę
  • 45+2'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska. Przy piłce Josue, do bramki ok. 35. metrów
  • 45+2'
    Josue sfaulowany w środku pola przez kapitana Ordabasów
  • 45+2'
    Cztery minuty doliczone
  • 45+2'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka odbiła się w taki sposób, że trafiła na dalszy słupek, do Jędrzejczyka, którego uprzedził ostatecznie Mbodj
  • 45+1'
    Lekkie spięcie między Sliszem a Auro, sytuację załagodził Josue
  • 45'
    Pankov sfaulowany przez Umarowa przy próbie wyprowadzenia piłki
  • 44'
    Miejscowi próbowali przedrzeć się prawą stronę boiska poprzez dwa auty, ale ostatecznie Legia odzyskała piłkę
  • 43'
    Slisz dobrze powalczył w kontakcie, co przełożyło się na aut dla Legii
  • 42'
    Josue utrzymał się przy piłce w środku pola, po czym został sfaulowany przez Tagybiergiena
  • 41'
    Isłamchan próbował prostopadle podać do Umarowa, Augustyniak dobrze zatrzymał akcję wślizgiem
  • 41'
    Akcja Augustyniaka z Gualem, ten pierwszy próbował prostopadle podać na lewą stronę "szesnastki", do Hiszpana, którego zatrzymał Auro
  • 40'
    Jędrzejczyk dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Jerłanow dobrze wybił piłkę
  • 39'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 38'
    Josue miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Kuna, ten wycofał do Jędrzejczyka, który uderzył na dalszy słupek, ale trochę niecelnie
  • 37'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 37'
    Josue prostopadle podał do Guala, ten z problemami, ale utrzymał się przy piłce, mocno uderzył z prawej nogi, z 18. metra, ale bramkarz Ordabasów dobrze odbił piłkę
  • 36'
    Dalekie podanie na Umarowa, który próbował się zastawiać, ale Augustyniak i Pankov go zatrzymali
  • 35'
    Pekhart do Guala, ten został zablokowany przez Jerłanowa przy próbie dośrodkowania z lewej strony boiska
  • 35'
    Isłamchan zatrzymany przez Augustyniaka w bocznym sektorze boiska. Legia ma aut
  • 34'
    Tagybiergien mocno dośrodkował na bliższy słupek, piłka odbiła się od Guala, doszło do zamieszania, dobrze zachował się Kun. Legia wznowiła grę z piątki
  • 33'
    Przy piłce kapitan miejscowych, Tagybiergien
  • 33'
    Pankov sfaulował Umarowa na 18. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla miejscowych, bliżej lewej strony boiska
  • 32'
    Josue miękko zagrał do Wszołka, ten utrzymał się przy piłce, Legia przeszła do ataku pozycyjnego
  • 30'
    Josue zbiegł w boczny sektor, został zatrzymany przez Jerłanowa
  • 29'
    Wszołek minął Jerłanowa, wbiegł w pole karne, wycofał do Kuna na 14. metr, ten uderzył, piłka odbiła się od Auro i została wybita przez Mbodja
  • 28'
    Gual dobrze podał do Pekharta, ten wbiegł w pole karne, wydawało się, że będzie strzelał, ale zdecydował się płasko zagrać wzdłuż boiska, do Hiszpana, który został trochę wygoniony na lewą stronę "szesnastki", po czym płasko wycofał przed "szesnastkę", ale niedokładnie
  • 26'
    Gual wycofał do Kuna, ten został sfaulowany przez Isłamchana
  • 26'
    Augustyniak prostopadle podał do Pekharta, ale ten był dobrze kryty przez Małyja
  • 25'
    Wracamy do rywalizacji
  • 24'
  • 23'
    Pankov podłączył się do ofensywy, ostatecznie stracił piłkę
  • 23'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego, zagrał na krótko z Josue, Portugalczyk miękko do niego podał, ale piłkę złapał bramkarz miejscowych
  • 22'
    Augustyniak był naciskany przez Umarowa, ale zdołał wyjść z opresji. Gdyby popełnił błąd, rywal znalazłby się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem
  • 21'
    Mbodj jest na murawie
  • 21'
  • 20'
    Mbodj leży na murawie, są przy nim lekarze
  • 19'
    Mbodj naciskany przez Guala, który popełnił faul w ataku
  • 19'
    Sadowskij wrócił do gry
  • 18'
    Sadowskij opatrywany przez lekarzy, na razie opuszcza boisko
  • 18'
    Ajjj! Ładna akcja Legii. Prostopadłe podanie Celhaki do Wszołka, ten wycofał na środek pola karnego, do Guala, który został zablokowany. Do dobitki złożył się Kun, ale z jego strzałem uporał się Szajzada
  • 17'
    Jerłanow zatrzymał Guala po prawej stronie boiska. Legia wznowiła grę z autu
  • 17'
    Pekhart doskoczył do Szajzady, bramkarz Ordabasów wybił piłkę na aut
  • 16'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował na dalszy słupek, Jędrzejczyk przejął piłkę, ale ostatecznie nie zdołał jej utrzymać w boisku
  • 15'
    Gol padł w dość dziwnych okolicznościach. Mbodj posłał dalsze, miękkie podanie, Sadowskij uprzedził Pankova i przelobował Tobiasza po strzale z ok. 14. metra
  • 13'
    1:0 dla Ordabasów. Sadowskij przelobował Tobiasza
  • 12'
    Tagybiergien zacentrował z rożnego na bliższy słupek, Legia wybiła piłkę
  • 12'
    Tagybiergien dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Pankov wybił pikę na korner
  • 11'
    Umarow sfaulowany przez Pankova w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla Ordabasów, do bramki ok. 20 metrów
  • 11'
    Dalsze zagranie do Isłamchana, Augustyniak dobrze zareagował, uprzedzając rywala
  • 10'
    Jędrzejczyk posłał miękkie, dalsze podanie do Pekharta, ale Mbodj kontrolował sytuację, grę wznowił bramkarz Ordabasów
  • 9'
    Slisz sfaulowany w środku pola
  • 9'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Gual niedokładnie podawał do Josue, Ordabasy przejęły piłkę
  • 8'
    Kolejny korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, Kun próbował oddać strzał z 15. metra, ale został uprzedzony. Po chwili Jędrzejczyk popełnił faul w ataku
  • 7'
    Josue mocno dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, zrobiło się zamieszanie, Gual dograł wzdłuż boiska, Kun uderzył pod poprzeczkę, bramkarz Ordabasów udanie interweniował
  • 6'
    Wszołek zablokowany przy próbie dośrodkowania, wywalczył korner
  • 6'
    Lekkie zamieszanie w pobliżu pola karnego Legii, Augustyniak wybijał piłkę pod presją
  • 5'
    Legia w posiadaniu, wymienia się podaniami w środku pola
  • 5'
    Mbodj sfaulował Guala w środku pola, w pojedynku o piłkę
  • 4'
    Slisz sfaulowany na wysokości koła środkowego przez Sujumbajewa
  • 4'
    Auro wysoko dośrodkował w pole karne, Sujumbajew nieczysto uderzał z powietrza, Legia wyszła z opresji
  • 3'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, był faul w ataku
  • 2'
    Josue miękko zagrał do Wszołka, którego zatrzymał wślizgiem Jerłanow
  • 1'
  • Ławka: Hładun, Kobylak, Ribeiro, Kramer, Charatin, Muci, Sokołowski, Elitim, Baku, Rosołek, Rose, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Ordabasami: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Jędrzejczyk – Wszołek, Slisz, Celhaka, Kun – Josue, Pekhart, Gual
  • Do meczu nieco ponad 60 minut!
  • Rewanż odbędzie się za tydzień, 3 sierpnia (godz. 21:00), w Warszawie. Jeśli Legia pokona Kazachów w dwumeczu, to awansuje do 3. rundy kwalifikacji do LKE, w której zmierzy się ze zwycięzcą pary Austria Wiedeń (Austria) – FK Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
  • – Klub z Kazachstanu zagra u siebie, w domu, dostanie wsparcie z trybun, atmosfera na pewno będzie gorąca. Nie możemy się doczekać nadchodzącego spotkania. Cieszymy się, że znów wracamy do rywalizacji w europejskich pucharach. Chcemy zwyciężyć, postaramy się o to, lecz wiem, że przeciwnik ma identyczny plan – tłumaczył Runjaić
  • Siłą Ordabasów są stałe fragmenty w ofensywie. Duża w tym zasługa Tagybiergiena (potrafi bezpośrednio uderzyć lub celnie dośrodkować), a także takich zawodników, jak Jerłanow czy Małyj. To wysocy, silni stoperzy, którzy dobrze czują się w powietrzu i dochodzą do sytuacji strzeleckich przy rzutach wolnych oraz rożnych
  • W składzie Ordabasów są także obcokrajowcy z doświadczeniem w innych drużynach narodowych. Chodzi m.in. o byłego zawodnika Wisły Płock, Jorginho, który zagrał 24 razy w Gwinei Bissau, strzelił 5 goli i miał 2 asysty. Z kolei Bobur Abdicholikow i Szochboz Umarow to reprezentanci Uzbekistanu. Pierwszy ma na koncie 5 spotkań w kadrze, a drugi wystąpił 4-krotnie. Abdicholikow jest piłkarzem klubu z Szymkentu od lutego br., a pod koniec 2022 roku był łączony z Legią. To dynamiczny napastnik, korzystający z motoryki, szybkości, dryblingu. Ma dobre obie nogi, krótko prowadzi piłkę. Charakterystyczne stały się jego akcje, gdy zbiega na prostopadłe podania w boczne sektory pola karnego (najczęściej w prawy) i oddaje strzał – w ten sposób zdobył parę bramek
  • Najważniejszym zawodnikiem Ordabasów jest Aschat Tagybiergien, kapitan klubu i reprezentacji Kazachstanu, w barwach której zagrał 46 spotkań (2 trafienia, 6 asyst), ostatni raz w czerwcu 2023 roku. To mózg zespołu, który ma świetną prawą nogę, umie potężnie i dokładnie uderzyć z dystansu. Kapitalnie wykonuje stałe fragmenty – w br. zdobył 5 bramek po bezpośrednich strzałach z rzutów wolnych. W trwającym sezonie strzelił 12 goli, miał 11 asyst. Dużo widzi, potrafi umiejętnie rozciągnąć grę, prostopadle podać w pole karne, precyzyjnie dośrodkować. Występy w kadrze Kazachstanu ma również wielu innych zawodników klubu z Szymkentu. Do tego grona zaliczają się: Ajbar Żaksyłykow, Maksim Fiedin, Temirłan Jerłanow, Serhij Małyj, Gafurżan Sujumbajew, Sułtanbiek Astanow, Duman Narziłdajew, Bauyrżan Isłamchan, Jerkiebułan Tunggyszbajew i Władisław Wasiljew
  • Ordabasy sprowadziły ostatnio dwóch Ukraińców, którzy wystąpili na mistrzostwach Europy w 2021 roku. Chodzi o Artema Biesiedina (napastnik) i Jewhenija Makarenkę (defensywny pomocnik). Pierwszy zagrał w kadrze 19 razy, strzelił 2 gole, a minioną rundę spędził w Omonii Nikozja (Puchar Cypru) na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. Ten zespół reprezentował w przeszłości także Makarenko (15 meczów w drużynie narodowej), który rywalizował też w Belgii (KV Kortrijk, RSC Anderlecht), a ostatnio w węgierskim Fehervar FC, czyli obecnym klubie byłego piłkarza Legii, Lirima Kastratiego
  • Za udział w eliminacjach LKE, Ordabasy dostały dodatkowo… ponad miliard tenge (ok. 9,7 mln zł). Tak imponująca kwota, widniejąca w serwisie zamówień publicznych, jest związana m.in. z kosztami podróży zespołu, organizacją meczów domowych, wynagrodzeniami dla trenerów i zawodników oraz płaceniem podatków. Kazachskie kluby piłkarskie mają limit rocznego budżetu w wysokości 1,2 mld tenge (ok. 10,8 mln zł). Spadek finansowania wiąże się z krytyką prezydenta, który wyraził potrzebę ograniczenia inwestycji państwa w profesjonalne drużyny
  • W ub.r. najbliższy rywal Legii zajął 5. pozycję w tabeli z dorobkiem 38 punktów (11 wygranych, 5 remisów, 10 porażek), a grę w eliminacjach Ligi Konferencji Europy zagwarantował sobie poprzez zdobycie krajowego pucharu (drugi w historii klubu; pierwszy w 2011 roku). To największe osiągnięcie Ordabasów, oprócz Superpucharu Kazachstanu (2012) i 3. miejsca w rozgrywkach ligowych (2017, 2019). W ostatnich latach zespół z Szymkentu występował w kwalifikacjach do Ligi Europy, ale docierał w nich maksymalnie do 2. rundy
  • Ordabasy są liderem ligi kazachskiej (system wiosna-jesień), mają na koncie 42 punkty (13 wygranych, 3 remisy, 1 porażka) i 3 "oczka" przewagi nad FK Astana (aktualny mistrz kraju). Ostatnio awansowały też do finału Pucharu Kazachstanu, dzięki czemu drugi raz z rzędu zagrają w decydującym meczu o to trofeum
  • – Czekamy na mecz z Legią w el. Ligi Konferencji Europy. To zupełnie inna historia, ​​filozofia, futbol. Mamy nadzieję, że będziemy gotowi, przede wszystkim psychicznie. Nigdy nie spotkaliśmy drużyny z takim stylem gry, nie ma drugiego takiego zespołu w Kazachstanie. Przed nami bardzo trudne spotkanie – mówił Alaksandr Siadniou, który jest trenerem Ordabasów Szymkent od 2,5 roku, a w przeszłości prowadził FK Aktobie czy Biełszynę Bobrujsk
  • Do Kazachstanu poleciało 23 piłkarzy. W kadrze zabrakło Bartosza Kapustki, Jakuba Jędrasika, Ramila Mustafajewa, Jana Ziółkowskiego, Cezarego Miszty, Filipa Rejczyka (wystąpili we wtorkowym sparingu rezerw z Leicester City U-23), Roberta Picha, Carlitosa i Maika Nawrockiego, który dołączył do Celtiku
  • Dla Legii będzie to pierwsza styczność z LKE, historyczne spotkanie w rozgrywkach (utworzone w 2021 roku) i zarazem powrót do walki w europejskich pucharach, w których ostatni raz uczestniczyła w sezonie 2021/2022. Wówczas najpierw wyeliminowała FK Bodo/Glimt (3:2, 2:0) i Florę Tallin (2:1, 1:0), dzięki czemu awansowała do 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Nieznaczna porażka w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb (1:1, 0:1) spowodowała, że zespół z Warszawy trafił do 4. rundy el. Ligi Europy, pokonał Slavię Praga (2:2, 2:1) i znalazł się w fazie grupowej. "Wojskowi" zaczęli rywalizację w grupie od wygranych ze Spartakiem Moskwa (1:0) oraz Leicester City (1:0), potem ponieśli cztery porażki (w tym dwie z SSC Napoli) i zajęli ostatnie miejsce
  • – W Kazachstanie jest dość gorąco, to prawda, ale pogoda jest taka sama dla obu drużyn. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani. Myślę, że w trakcie meczu, który rozpocznie się o godz. 21:00 czasu miejscowego, nie będzie 40 stopni. Spodziewamy się niższej temperatury. To, co wydarzy się na boisku, zależy od nas. Na pewno musimy się trochę przystosować do tych warunków, zagrać bardziej ekonomicznie. Jesteśmy tu, by reprezentować polski futbol. Bardzo się cieszymy, że wracamy do rywalizacji w europejskich pucharach. W minionym sezonie ciężko pracowaliśmy na tę szansę, dlatego nie mamy żadnych wymówek – wyjaśniał Runjaić
  • Piłkarze Legii zaczęli podróż do Szymkentu już we wtorek. Po tym, jak zespół odbył popołudniowy trening w LTC, wsiadł w klubowy autokar i pojechał do Radomia, gdzie miał zaplanowany nocleg, a w środę, tuż po godz. 6:30, wyleciał stamtąd do Kazachstanu. Stało się tak, gdyż na Okęciu zabrakło wolnych slotów w godzinach porannych. Lot – z uwzględnieniem międzylądowania w Gruzji (tankowanie) – trwał ok. 7 godzin. Warszawiaków przywitała na miejscu upalna pogoda (nieco ponad 42 stopnie Celsjusza w cieniu) oraz delegacja lokalnego klubu z kwiatami. Po formalnościach na lotnisku, które zajęły więcej czasu niż zwykle, "Wojskowi" wyruszyli do hotelu, zjedli obiad, chwilę odpoczęli, a o godz. 21:00 czasu miejscowego (17:00 polskiego) ćwiczyli na boisku 20-tysięcznego stadionu Ordabasów. Wieczorem upał minimalnie zelżał (ok. 36 stopni), lecz powietrze wciąż było gorące, trudno się oddychało
  • – Przed nami dwa poważne spotkania. Dojdzie do głębszej analizy, pracy nad detalami – zapowiadał tuż po grze z ŁKS-em trener Legii, Kosta Runjaić (przedłużył umowę z klubem do czerwca 2026 roku), mając na myśli nadchodzący dwumecz z Ordabasami Szymkent w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Warszawiacy czują respekt do najbliższego przeciwnika, który jest w środku solidnego sezonu, prowadzi w lidze kazachskiej, a w listopadzie zagra o krajowy puchar. – To ekipa doświadczona, waleczna, mająca ducha zespołu, grająca bezpośrednio, bardzo szybko, wertykalnie, korzystająca z dalszych podań, które nie są łatwe dla defensywy. Potrzebujemy odpowiedniego balansu, zwłaszcza silnej obrony w wykonaniu całej drużyny, gotowości na taki sposób gry, z wieloma ciężkimi pojedynkami. My także jesteśmy waleczni, ambitni. Wiemy, jak chcemy się zaprezentować – dodał szkoleniowiec "Wojskowych"
  • Gra Legii może się podobać, napawać optymizmem, co jest efektem m.in. zmodyfikowanego systemu (3-4-2-1) oraz ciekawych transferów. Nowi zawodnicy sprawiają pozytywne, pierwsze wrażenie, zaprezentowali próbkę możliwości
  • Legioniści wyglądają bardzo dobrze od startu letnich przygotowań. Świetnie zaprezentowali się w sparingach, pokazali już część potencjału na początku sezonu, który zaczęli od wywalczenia Superpucharu Polski (po rzutach karnych z Rakowem w Częstochowie) i wysokiej wygranej z ŁKS-em (3:0) w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Hat-trick ustrzelił niedoceniany Tomas Pekhart, któremu dwukrotnie asystował Paweł Wszołek, a raz Bartosz Slisz. Wicemistrzowie kraju przeważali, mogli strzelić więcej goli (niewykorzystana "jedenastka" Josue) i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo nad beniaminkiem
  • Witamy! O godz. 17:00 Legia Warszawa zagra na wyjeździe z kazachskimi Ordabasami Szymkent w pierwszym meczu 2. rundy el. Ligi Konferencji Europy!
Ordabasy SzymkentLegia Warszawa

13' Wsiewołod Sadowskij

13'

46' Jerkiebułan Tunggyszbajew za Wsiewołod Sadowskij

46'

48' Mamadou Mbodj

48'

58' Mamadou Mbodj

58'

72' Bobur Abdicholikow za Szochboz Umarow

72' Duman Narziłdajew za Bauyrżan Isłamchan

72'

75' Bernardo Matić za Mamadou Mbodj

75'

76' Temirłan Jerłanow

76'

80' Duman Narziłdajew

80'

81' Aschat Tagybiergien

81'
86'

88' Sułtanbiek Astanow za Gafurżan Sujumbajew