Koniec. Legia zremisowała 1:1 z Piastem w Gliwicach
    Żółta kartka dla Ribeiro
  • 90+2'
    Kądzior dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, zamieszanie, szansę miał Ameyaw, ale nieczysto trafił w piłkę z 3. metra, zadanie utrudnił mu Rosołek
  • 90+1'
    Szczepański zablokowany przez Ribeiro po prawej stronie pola karnego. Rzut rożny dla Piasta
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 89'
    Żółta kartka dla Pyrki
  • 88'
    Bykowski za Krykuna
  • 87'
    Celhaka za Elitima, Rosołek za Muciego
  • 87'
    Żółta kartka dla Muciego za faul na rozpędzonym rywalu. Albańczyk skasował kontrę
  • 86'
    Celhaka i Rosołek wejdą na boisko
  • 86'
    Tobiasz wyłapał dośrodkowanie z prawej flanki
  • 84'
    Slisz leżał na boisku, ale może grać dalej
  • 82'
    Dziczek główkował z 7. metr, piłka wpadła w kozioł, a z linii bramkowej wybił ją... Slisz!
  • 81'
    Katranis mocno dośrodkował z lewej flanki na 6. metr, ale Kapuadi świetnie wybił piłkę na wślizgu
  • 80'
    Kirejczyk i Tomasiewicz schodzą, Kądzior i Szczepański wchodzą
  • 76'
    Muci mocno uderzył z lewej nogi, z 16. metra, Plach złapał piłkę
  • 75'
    Kontra Legii, Wszołek ruszył prawą flanką, ale Katranis zatrzymał go wślizgiem
  • 74'
    Ameyaw wrócił do gry
  • 72'
    Ameyaw ucierpiał w pojedynku ze Sliszem, jest opatrywany przez lekarzy
  • 72'
    Czerwona kartka dla asystenta Kosty Runjaicia, Przemysława Małeckiego
  • 70'
    Gual dopadł do dośrodkowania, zgrał do Muciego, ten mocno uderzył z 15. metra, piłka odbiła się od Czerwińskiego, od Placha i wpadła do siatki!
  • 69'
    1:1, Muci!
  • 66'
    Żółta kartka dla Ameyawa
  • 64'
    Legia miała rzut wolny, Elitim dośrodkował, Piast wyszedł z opresji
  • 61'
    Żółta kartka dla Tomasiewicza
  • 58'
    Trzy zmiany w Legii. Gual za Pekharta, Kapuadi za Pankova, Dias (debiut) za Kuna
  • 56'
    Piast w posiadaniu, wymienia się podaniami
  • 52'
    Żółta kartka dla Kirejczyka za faul na Tobiaszu
  • 51'
    Ameyaw dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Jędrzejczyk wybił piłkę głową
  • 50'
    Krykun płasko dograł z prawej flanki na bliższy słupek, Jędrzejczyk wybił piłkę na wślizgu
  • 49'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na 15. metr, piłka wybita, szybko zgarnięta przez Wszołka
  • 49'
    Pekhart sfaulowany na połowie Piasta, rzut wolny, do bramki ok. 40 metrów
  • 48'
    Szansa dla Piasta. Chrapek uderzył z pola karnego na dalszy słupek, Kirejczyk chciał dobijać, ale pomylił się z bliska
  • 47'
    Piast w posiadaniu
  • 46'
  • 45+6'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Piastem. Gola strzelił Krykun
  • 45+6'
    Dziczek świetnie, prostopadle podał na lewą stronę pola karnego, Ameyaw zagrał wzdłuż boiska do Krykuna, który trafił do pustej siatki
  • 45+5'
    1:0 dla Piasta. Krykun
  • 45+4'
    Faul Muciego na wysokości koła środkowego
  • 45+2'
    Legia w posiadani na własnej połowie
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45'
    Żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Piasta
  • 44'
    Czerwona kartka dla kierownika Legii, Konrada Paśniewskiego
  • 43'
    Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Josue... Zdaniem sędziego, kapitan Legii sfaulował Katranisa w środku pola. Bardzo kontrowersyjna sytuacja, gdyż wyglądało to bardziej na przewinienie piłkarza Piasta
  • 41'
    Katranis dośrodkował z rożnego w pole karne, lekkie zamieszanie, Czerwiński składał się do strzału, ale ostatecznie piłka wybita
  • 41'
    Krykun dośrodkował z prawej flanki na 7. metr, Wszołek świetnie uprzedził Kirejczyka, który składał się do strzału głową. Piast ma jeszcze korner
  • 40'
    Wracamy do rywalizacji
  • 39'
    Gra znowu przerwana z powodu odpalenia środków pirotechnicznych przez kibiców gospodarzy
  • 38'
    Muci ruszył środkiem, ale był naciskany przez dwóch rywali i stracił piłkę
  • 38'
    Tomasiewicz naciskał Wszołka, który zdołał wywalczyć aut na połowie Legii
  • 38'
    Katranis sfaulowany przez Pekharta w pojedynku powietrznym, w środku pola
  • 36'
    Wracamy do gry
  • 36'
    Chwila przerwy w grze z powodu odpalenia środków pirotechnicznych przez kibiców gospodarzy
  • 33'
    Żółte kartki dla Josue i Dziczka
  • 33'
    Elitim sfaulowany w środku pola przez Chrapka
  • 33'
    Josue sfaulowany w bocznym sektorze przez Katranisa
  • 32'
    Katranis dośrodkował z rzutu wolnego, Slisz wybił piłkę z 16. metra, po chwili Czerwiński uderzył zza "szesnastki", piłka odbiła się od Pankova i została złapana przez Pankova, który uprzedził Kirejczyka
  • 30'
    Rzut wolny dla Piasta, bliżej prawej strony boiska
  • 29'
    Płaskie dogranie Krykuna wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zamknął akcji, kilku zawodników było bliżej bramki
  • 29'
    Ribeiro dobrze popracował w odbiorze, Legia chciała wyjść z szybką akcją, ale Piast szybko odzyskał piłkę
  • 28'
    Rzut wolny dla Piasta, z lewej strony boiska. Pyrka dośrodkował na dalszy słupek, Tobiasz chciał złapać piłkę, został sfaulowany przez Ameyawa
  • 27'
    Ameyaw ucierpiał po kontakcie z Jędrzejczykiem, trzymał się za stopę, ale może grać dalej
  • 26'
    Kirejczyk sfaulował Jędrzejczyka w pobliżu pola karnego Legii
  • 25'
    Zabrakło porozumienia w zespole Piasta, stąd aut dla Legii na jej połowie
  • 23'
    Dziczek wyrzucił piłkę z autu na środek boiska, zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie grę wznowi Tobiasz
  • 22'
    Rzut rożny dla Piasta. Pyrka dośrodkował na dalszy słupek, Ribeiro wybił piłkę głową na aut
  • 22'
    Pankov wybił piłkę po miękkim podaniu ze środka boiska w pole karne
  • 21'
    Tomasiewicz chciał prostopadle podać na lewą stronę, do Katranisa, ale zagranie okazało się trochę za mocne
  • 20'
    Pekhart na spalonym po górnym podaniu
  • 19'
    Korner dla Legii, krótko rozegrany. Josue do Elitima, ten zbiegł z prawej flanki do środka, ale z jego strzałem z 17. metra uporał się Plach
  • 18'
    Slisz miękko zagrał do Wszołka, ten wyprzedził Ameyawa, po chwili Muci został zablokowany przez Mosóra w polu karnym
  • 17'
    Pekhart zgrywał głową do Muciego, ten nie zdołał opanować piłki
  • 16'
    Przerzut Mosóra na Krykuna, ale Ribeiro kontrolował sytuację, piłka wyszła na aut dla Legii
  • 16'
    Faul Pekharta na Katranisie w bocznym sektorze boiska, na połowie miejscowych
  • 15'
    Pekhart zgrywał klatką do Wszołka, ten upadł na boisko po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 14'
    Jędrzejczyk niedokładnie podał wzdłuż boiska do Slisza, aut dla Piasta na wysokości koła środkowego
  • 13'
    Przerzut Mosóra na prawą flankę, Krykun nie utrzymał piłki w boisku
  • 12'
    Jędrzejczyk dobrze wygrał pojedynek z Kirejczykiem i zgarnął piłkę na wysokości koła środkowego
  • 11'
    Kirejczyk na spalonym
  • 11'
    Pekhart ucierpiał w kontakcie z Krykunem w bocznym sektorze, ale może grać dalej
  • 10'
    Josue miękko dograł z wolnego na lewą stronę pola karnego, Jędrzejczyk zgrywał piłkę głową wzdłuż boiska, ale doszło do przecięcia podania
  • 9'
    Muci sfaulowany na połowie Piasta przez Katranisa, rzut wolny, do bramki ok. 40 metrów
  • 8'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Czerwiński ryzykownie wycofał do Placha, ten wybił piłkę na aut
  • 8'
    Muci za mocno wypuścił sobie piłkę, Piast odzyskał piłkę na własnej połowie
  • 7'
    Legioniści odzyskali piłkę w środku pola
  • 6'
    Rzut wolny dla Legii, Josue prostopadle podał do Muciego, ten wypatrzył Slisza. Po chwili Kun dograł na bliższy słupek, Pekhart wycofał, następnie strzał Josue został zablokowany przez Ameyawa
  • 5'
    Josue sfaulowany w środku pola, przez Katranisa
  • 4'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 4'
    Legia w posiadaniu, spokojnie buduje akcję od tyłu
  • 3'
    Spore zamieszanie w środku pola, walka o piłkę
  • 3'
    Piast mógł wyjść na prowadzenie po kontrze. Chrapek dostał piłkę na 18. metrze, uderzył bez przyjęcia z prawej nogi, nieznacznie się pomylił
  • 2'
    Josue sprytnie zagrał na prawą stronę, do Wszołka, ten zszedł do środka, był naciskany przez trzech rywali, podał do Slisza, którego dośrodkowanie zostało przecięte
  • 1'
    Miejscowi budują akcję od tyłu
  • 1'
    Slisz przeciął podanie na wysokości koła środkowego, ale Piast odzyskał piłkę
  • 1'
    Faul Slisza na połowie Piasta
  • 0
  • Oba zespoły już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Kapuadi, Burch, Dias, Celhaka, Gual, Baku, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Piastem: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • "Wojskowi" rywalizowali z Piastem 32 razy. Zwyciężyli 17-krotnie, 7 spotkań zremisowali, a 8 przegrali. Zdobyli 53 bramki, stracili 32. – Chciałbym, żebyśmy występowali z pozycji drużyny, która nie czuje się gorsza od żadnego rywala w lidze. Takiego nastawienia oczekuję w najbliższym meczu, z zespołem, który nie bez powodu jest uznawany za jednego z faworytów rozgrywek. Musimy też szanować i cenić własny potencjał. Mimo sporej liczby remisów, pokazaliśmy, że stać nas na dużo – dodał Vuković
  • – Przed meczem z Rakowem można było mówić o naszej drobnej przewadze, gdyż obecny mistrz Polski miał kilka dni do rewanżu w europejskich pucharach. Teraz w ogóle nie może być o tym mowy. Jesteśmy po przerwie reprezentacyjnej, Legia startuje z nieco lepszej pozycji, gdyż dłużej czekaliśmy na Mosóra i Pyrkę, niż warszawiacy na własnych kadrowiczów. Nie będziemy narzekać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zaprezentować się jak najlepiej – opowiadał "Vuko"
  • W minionym już oknie klub z Gliwic zakontraktował jeszcze Serhija Krykuna (Górnik Łęczna) i Piotra Urbańskiego (Polonia Warszawa). Z Piastem definitywnie rozstali się Alex Sobczyk (MFK Skalica), Bartosz Łuczak (Unia Swarzędz) oraz Rauno Sappinen (Hapoel Jerozolima), a na wypożyczenia powędrowali Michał Kaput (Radomiak Radom), Constantin Reiner (SC Rheindorf Altach) i Jakub Niedbała (Skra Częstochowa)
  • W trakcie przerwy reprezentacyjnej Piast zwyciężył kontrolnie Ruch Chorzów aż 3:0. Jedną z bramek (na 1:0) zdobył Miłosz Szczepański, były gracz Legii, który niedawno przeniósł się z Lechii Gdańsk do Gliwic. Latem "Piastunki" sprowadziły także kolejnych zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej, czyli Filipa Karbowego (ostatnio Chojniczanka Chojnice) oraz Marcela Bykowskiego (Olimpia Zambrów). Te transfery spowodowały, że przy Okrzei powiększyło się grono piłkarzy, którzy występowali przy Łazienkowskiej, gdyż od dłuższego czasu barwy niebiesko-czerwonych reprezentują Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Grzegorz Tomasiewicz
  • – Nie siedzę w głowie Aleksandara, ale to bardzo ludzkie, prawdopodobne, że jak się występuje przeciwko byłemu zespołowi, to chce się pokazać z jak najlepszej strony. Generalnie mniejsze kluby spinają się na spotkania z warszawiakami. Wiem, że "Vuko" będzie chciał przenieść swoją energię na drużynę. W poprzednim roku mieliśmy podobne doświadczenia, lecz jesteśmy na to przygotowani, odpowiednio zmotywowani, chcemy zagrać dobry mecz – dodał Runjaić
  • – Tomasiewicz uprzykrzył życie Josue w poprzednim meczu Piast – Legia. Zobaczymy, czy w najbliższym spotkaniu zastosujemy podobne rozwiązanie. Są różne opcje, jedną z nich jest krycie indywidualne tak ważnego zawodnika, ale czy do tego dojdzie, dowiemy się w trakcie rywalizacji – tłumaczył Vuković
  • "Vuko" dwa razy obejmował Legię na chwilę. Przy trzecim podejściu przepracował 538 dni, zdobył z zespołem mistrzostwo Polski, później został zwolniony. Po roku sprowadzono go awaryjnie, by ratować sezon 2021/2022 w największym kryzysie od dekad. Przychodząc wówczas na Łazienkowską miał sporo do stracenia i niewiele do zyskania, ale – jak sam określił – jego dom płonął i nie mógł stać z założonymi rękami. Misję zakończył sukcesem, utrzymał stołeczną drużynę w ekstraklasie, co często nie jest doceniane, a dokonał rzeczy naprawdę trudnej w tamtym okresie. Teraz czeka go drugie spotkanie z "Wojskowymi" w roli szkoleniowca. Pierwsze, rozegrane w lutym br., przegrał 0:1 po golu Josue z rzutu karnego
  • – Vuković to bardzo dobry trener, na pewno będą duże emocje, ogromna motywacja, ale to nic nowego, bo wszyscy są wyjątkowo zmobilizowani na mecze z nami, rywalom udaje się grać na więcej niż 100 procent. Jak chcemy utrzymać rytm, musimy dać z siebie wszystko – zapewniał Runjaić
  • Piast to zespół z największą liczbą remisów (5) w PKO Ekstraklasie w obecnym sezonie. Poza tym, po jednym spotkaniu wygrał (2:1 z Rakowem Częstochowa) i przegrał (1:2 z "Kolejorzem"), aktualnie ma na koncie 8 "oczek" i zajmuje 12. miejsce w tabeli ligowej. – Liczba naszych punktów mogła być nieco większa. Nie musiało dojść do porażki z Lechem. Remisy? Przy wszystkich, oprócz rywalizacji z Górnikiem Zabrze, mogliśmy czuć delikatny niedosyt – mówił Aleksandar Vuković, były piłkarz i trener Legii, który w październiku 2022 roku został szkoleniowcem klubu z Gliwic. Zastąpił Waldemara Fornalika, pracującego obecnie w Zagłębiu Lubin
  • Zabraknie Blaza Kramera, Rafała Augustyniaka (kłopoty z mięśniami dwugłowymi), Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Bartosza Kapustki (problemy z operowanym wcześniej kolanem) oraz Filipa Rejczyka (przeciążenie ścięgna Achillesa). Najbliżej powrotu jest Słoweniec, który zaczął biegać i w przyszłym tygodniu powinien być do dyspozycji sztabu
  • Legia wraca do rywalizacji o stawkę jako wicelider PKO Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis) i stratą trzech "oczek" do Śląska Wrocław, który zagrał o trzy mecze więcej niż "Wojskowi". Warszawiacy mają przed sobą wyjazdową rywalizację z niewygodnym przeciwnikiem, Piastem Gliwice, który wygrał 6 z 11 ostatnich spotkań ze zdobywcą Pucharu Polski, lecz w poprzednim sezonie stołeczna drużyna odniosła dwa zwycięstwa (2:0, 1:0). Po meczu w Gliwicach, Legię czeka domowy występ z Aston Villą w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji, ale stołeczny zespół koncentruje się na razie na sobocie. – Da się nie myśleć o rywalizacji z Anglikami, rozdzielam to, co dobrze mi wychodzi. Przed nami ważne spotkanie, zapewne zacięte. Nie chcemy wypaść z rytmu z powodu przerwy reprezentacyjnej – opowiadał Runjaić
  • Tuż przed meczem z Widzewem, z kibicami przywitał się nowy stoper "Wojskowych", Marco Burch (FC Luzern), a dzień później, czyli na zakończenie okna transferowego, do drużyny dołączył lewy wahadłowy, Gil Dias (VfB Stuttgart – roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu). Obaj piłkarze mieli już okazję zagrać sparing z Wisłą w Puławach (3:2), obaj znajdą się w kadrze na spotkanie z Piastem i będą mieli szansę na debiut. – Ostatnie dni wykorzystaliśmy przede wszystkim na to, by przywrócić drużynie świeżość. Zredukowaliśmy jednostki treningowe, zagraliśmy sparing, mieliśmy okazję lepiej poznać naszych nowych zawodników. Mecz w Puławach dostarczył nam dodatkowych informacji. Przechodzimy do drugiej fazy sezonu, która będzie bardzo intensywna. Przed nami wiele spotkań. W ciągu trzech tygodni zagramy siedem razy, jest się do czego przygotowywać. Potrzebujemy każdego zawodnika. Pracujemy indywidualnie nad różnymi niuansami, szczegółami – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Wicemistrzowie kraju przystępowali do przerwy reprezentacyjnej w świetnych nastrojach, gdyż w ciągu kilku dni awansowali do Ligi Konferencji i wygrali w ekstraklasie z Widzewem Łódź (3:1). Dwa gole w barwach "Wojskowych" strzelił Ernest Muci, na 1:1 trafił Jordi Sanchez, a wynik po rzucie karnym ustalił kapitan Legii, Josue. Co ciekawe, po asyście mieli… bramkarze – Kacper Tobiasz (na 1:0) oraz Henrich Ravas
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa
Piast GliwiceLegia Warszawa

33' Patryk Dziczek

33'

33' Josue

42'

42' Josue

45' Serhij Krykun

45'

51' Gabriel Kirejczyk

51'

62' Grzegorz Tomasiewicz

62'

66' Michael Ameyaw

66'
69'

80' Damian Kądzior za Gabriel Kirejczyk

80' Miłosz Szczepański za Grzegorz Tomasiewicz

80'

88' Marcel Bykowski za Serhij Krykun